Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    Steve Jobs nem követ senkit, nem tehet semmiről, ő csak rendelt. Nem tudja hogy terem, csak szoftvert ír rá, és eladja. Alig van haszon rajta így nincs miből kifizetni a melósokat. Alig is ad el belőle, így erre is hiába fogjuk.
    Apple a legnagyobb értékű márka, informatikai cég. De nincs pénz.

    Ingyen reklám, ismét na igen Magyarországon nem megy a bolt a dealereknek. De miért csodálkoznak ezen, a mohóság, és a bevétel között egyenes arányosság van Magyarországon még nem jöttek rá. :U

    Egy kettő túlárazós kereskedő bedőlt (ruha, fénykép, (cégneveket nem mondok)), drukkolok, hátha megjelenik itt is egy kettő külföldi dealer, normális felfogással.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz hemaka #2 üzenetére

    Na igen, csak a más, nem akarja elhitetni senkive, hogy ő sz@rt@ a spanyol viaszt.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Penge_4 #9 üzenetére

    "Üdv a kapitalizmusban. Ez minden gyártósori munkánál így van."

    Különbség az, hogy a magyar nem szeret dolgozni, és nem is akar dolgozni, hogy tud-e na az más kérdés. Meg is látszik. Addig kinn 10 - 12 órás munkarend van évente 1 - 2 ünnep nap nem mint itt gyakorlatilag, minden hónapban van valami szabadnap, mert a mi dolgozunk a legtöbbetbe ez is belefér, valamint nem magyar tempó. Szóval ezt nem jó helyre írtad. Más a felfogásuk, nincs beléjük nevelve a mi dolgozunk a világon a legtöbbet szemlélet, mikozben sz@rt se csinál a dumán kívül (lásd M.O.). Szóval ez amit írtál elmegy sok helyen itt nem. :)

    A többivel egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #25 üzenetére

    Kínában 2 hét... Te komolyan gondoltad ezt, és akkor 2 hétre leáll a termelés, naív vagy, Én voltam kinn kicsit nagyon el vagy tévedve szerintem, inkább ne próbálj ilyeneket írni mert kinevetnek, és nem véletlenül.

    "NE magadból indulj ki!"

    Kiből, a 800 000 leszázalákoltból, vagy a lusta képmutató fővárosiból, aki nagyképű is, vagy esetlek másból.

    Nem kell képmutatónak lenni, Vannak tények, és az tény, hogy a magyarok nem a munka szeretetéről híresek.

    Szerintem olvass utána mielőtt ilyen komolytalanságokat írsz le :DD

    (#31) franc0:

    Igen mert aláíratnak velük egy munkaszerződést amiben benne van, hogyha megpróbálná az öngyilkosságot, akkor annak komoly következményei lesznek, nem csak rá nézve, hanem másban is.
    Azaz zsarolják őket.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #25 üzenetére

    Csak pár gondolat ahhoz amit mondtak neked, én tapasztaltam:

    "Kapnak 40e forintnak megfelelő összeget egy olyan országban, ahol 50 forint egy buszjegy, 250-300 forint egy menü egy jobb étteremben, de nem egy kis faluban! Az alap élelmiszereket, zöldségeket pedig szinte fillérekért adják! (és betanított munkásokról beszélünk)"

    Akkor a valóság:
    nem 50 Ft a buszjegy max a helyi, de az a helyzet, hogy a FoxConn egy gyárváros, tehát oda nem kell buszjegy.
    250 - 300 Ftért max egy kis büfében kap valamit, és leggyengébb minőségben, ott is hogy jó lakj inkább több. És nem ellenőrzött étel.

    "Nekem semmi hasonló nem "jár", pedig földrajzilag /és az élelmiszerárak, benzin, stb szempontjából/ ejrópa közepén vagyunk! (saját példámat hoztam fel, de ez természetesen nem egyedi eset, a munkahelyemen se egyedül dolgozok, de mások nevében nem akarok beszélni)"

    Igen, de jár szabadság, az orvosi ellátás, tanulhatsz, nem napról napra éhezel, nem 12 órát dolgozol szinte megállás nélkül és nem vesznek körül rendkívül káros anyagok, mint azbeszt és még rosszabb, nem kapsz szennyezett ételeket, nem vagy rákötelezve, hogy több ezer kilóméterre dolgozz a családodtól, nem kell attól félned, hogy lecsuknak ha nem dolgozol. És ha esetleg eszedbe jutna lázadni, akkor nm kerülsz munkatáborba.

    "Ismerősöm nagybáttya nemrég ment vissza kínába, azt mondta ott(hon) is megkeres 100e-t, de minden sokkal olcsóbb, itt meg csak a szívás van, meg a megszorítások. (Pedig csak kb 3évet élt Magyarországon)"

    Gyárban ugye? Aha.

    "Csak az újév 2hétig tart! Miről beszélsz??? :W"

    Igen gyakorlatilag a föld termelésének 40 % megáll mert kinában újév van persze :D
    A rokonodnál lehet hogy új év volt de a kínainak nem.

    Szeretem a városi ember naivitását, mindeig jót nevetek, azon, hogy a magyar emberek ennyire felvilágosultak. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    Srácok nem azt mondtam, hogy senki nem dolgozik, hanem azt, hogy nem igazán szeret dolgozni. Az a helyzet, hogy egy multinál vagok sok náció, és sértő ha azt mondom, hogy a nem vagyunk munkaszeretők, sajnos tény.

    (#38) Kassadin
    Azért a tények makacs dolgok, gyakorlatilag sehol nem engedik meg maguknak, hogy a munkaképes a 18 - 65 éves közötti lakosség 35 % nem dolgozik szerinted ez smakkol? Erről beszélek! Ez egy gyengébben teljesítő államba (Ausztria) is 80 % körül van Hollandia 98 %. Akkor most a nemzet 1/3 ahogy mondtad sumák? Ez van!

    (#37) enginev3.0

    Én elég idős vagyok, hogy ezt leírjam 3-dik X felett! Nem kell bemutatni, hogy milyenek itt a körülmények, kár hogy itt a önérzet az nagyon megvan, de teljesítmény nem nagyon. Sajnos én 300 - 350 órát dolgozom havonta, most éppen Németországban, nem azért írom hogy megsértselek, hanem mert ezt tapasztalom.
    Az sokat elmond egy egy országról, hogy bemész 10 boltba a 10-ből 9 boltban húzza a száját az eladó, mert neki meg kell mozdulnia. A kínai a piacon ugrik, és 10-er is ha megkéred a magyar másodzorra sem akar. De az is sokat elmond, hogy gyakorlatilag az oktatás arról szól, hogyan kell a legkevesebb tanulással diplomát szerezni, majd követelőzni. Én az ELTE Progmaton végeztem, mégsem sítok, hogy ennyit kell dolgozni. Szóval nem kell bemutatni, az embereket.
    Akit tisztelni lehet a vidéki kisfalvak lakosságát, akik pl a egy városba járnak dolgozni a gyárakba. De a legtöbb nagyvárosi ember nem igazán van tisztában a magyar helyzettel.

    Nem akartalak megsérteni, de én ezt tapasztalom. És lehet bennem van a hiba. Remélem minél előbb el tudok költözni végleg onnan.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz enginev3.0 #41 üzenetére

    Na ebben egyetértünk + 1

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz osztraksajt #44 üzenetére

    Igen csak ne téveszt össze a kereskedőházat a gyártól, mert a kettő nagyon nem ugyanaz! A kereskedőházak nagy része Kína frekventált részén van ott valóban szünet van de a gyárban nincs.

    "A magyarok szeretnek dolgozni, csak sajnos elég sok körülmény összejátszása úgy hozta, hogy Magyarországon nem érdemes dolgozni, mert nincs megbecsülve. Kérdezd meg Angliában mért nem szereti a többi vendégmunkás náció a magyarokat. Mert dolgoznak mint az állat és tőlük is azt várják el amit a magyarok teljesítenek. Ez is személyes tapasztalat, ismerek olyan Angolt kint aki csak magyarokat vesz fel, mert normális pénzért ők hajtanak a legjobban."

    Ezt sem így gondolom, az a nagyon kevés magyar aki kiment például angliába, dolgozni ment! Ne a 10 - 30 000 Magyar ember alapján ítélj meg egy nemzetet. A kint élő magyarokat azért nem szeretik, mert dolgoznak, ez van itt is Németországban, de az véletlen, hogy én itt vagyok, nem haver ismerős, meg a szép szemem miatt kerültem ide, mert Magyarországon valóban ez megy. Hanem mert meg vannak velem elégedve, 450 -en jelentkeztek az állásra 3-t vettek fel, ésn is kiindulhatnék ebből az arányból de nem akarom.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #45 üzenetére

    "Mert szerinted az itteni 300as buszjegy elvisz egészen a Balatonig?"

    Nem visz el biztosan.

    "Van 20nap szabadságom, fizetem a TB-t, tanulhatok, ha fizetem a tandíjat!"

    Értem gyakorlatilag a főiskolások 70 % államilag támogatott, tehát nem fizet, igaz a diplomája semmit nem ér, de lesz neki, Mert népszokás.

    "(Nem értem ezt a napról-napra éhezés dolgot, a cikkben említett fizetésből az adott munkások sem éheznek)"

    Csak a családja, a több ezer kilóméterre lévő észak kínai kisfaluban.

    "Nem, nem gyárban keres annyit, és nem rokonom, mert én magyar vagyok, akikről beszéltem, pedig kínaiak."

    Így ok.

    "Az, hogy ki mennyire tájékozott adott témában, nem minden esetben függ össze a lakhelyével, jelenleg a két dolognak semmi köze egymáshoz. Ezt a városi ember szöveget meg kapálás közben kéne mondani, nem egy internetes fórumon..."

    Magyarországon sajnos igen nézd csak meg az eseményeket otthon szerinted a színház kinek szólt abban a kisfaluban, ahova kivonult a rendőrség, a városinak, mert elhiszi, távoli ember azt mond amit akar. Én is kisfaluban nőttem fel, nekem is vannak roma gyerekkori barátaim, aki ott lakik megszokta ez a városi embernek szól. Mert ott vannak szavazók. Ennyi. Tehát van köze. Csak Te hiszed, hogy nincs.

    "Ezt a városi ember szöveget meg kapálás közben kéne mondani,"

    Szerintem megint olyanról beszélsz, amiről....

    (#47) osztraksajt

    Hát nem tudom, én dolgoztam nagykerben ida mindig ment az áru, szóval nem tudom milyen gyártól rendeltek, de gondolom megvan a saját folyamata.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz osztraksajt #49 üzenetére

    + 1 ebben is egyetértünk.

    (#50) Jhonny06:

    Persze hogy nem azok az emberek is pont annyira tájékozottak, mint akik felkapták.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mitulabattyi #54 üzenetére

    Amit leírtál a főiskolásokról, az Magyarországon van így!Nem véletlenül, mert aki felvesz pontosan ugyanúgy nem ért semmihez, mint akit felvesz. (A tömegesen képzett, kommunikáció, tanító, óvodapedagógus, bölcsész), köztudottan 0 tanulással szerzett diplomák, ilyen diploma a buta embernek kell, aki azzal akar érvényesülni, hogy ő diplomás, és ez ma Magyarország. Máshol senkit nem érdekel a diploma, pláne a sz@rt sem érő ,agyar diploma nem. Ez magyar népszokás.

    A Roma kérdésről is állam tehet ez is tény.

    (#56) Ijk:

    Szerintem ez nem jó így, mivel rabszolga sajnos elég van, viszont szakember nincs, az pedig, hogy Magyarországon képzik a diplomás rabszolgákat, nem vezet sehova. Szerintem. Nem a munkaszeretetről, hanem a hozzáállásról van szó, a magyar ember beleképzeli, hogy Ő marha sokat ér a munkapiacon, csak éppen elfelejtett a technológiával lépést tartani, elfelejtette, hogy nem a komuunismus elvei alapján él, azaz megtanul valamit, és utána életében nem fog könyvet. Szóval van itt baj, és ez egyre rosszabb lesz. A fiatalokhibája is, mivel nem képesek felfogni, hogy nem így működik az élet a szülei még nem tudják, a fiatalok, már nem tudják hogyan működik a világ, átmennet nincs. Ha ez így megy sokáig Magyarország megroggyan, és nem fogom sajnálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz remington2 #65 üzenetére

    Látom elolvastad a hozzászólásaimat, az összeset okos vagy, meg tudatlan is.

    (#67) mexicanraven:

    Csatalkozz az előttem szólóhoz, szintén zenész vagy.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz hackeeeee #68 üzenetére

    igen ebben teljesen igazad van.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mexicanraven #79 üzenetére

    Igen de megint nem olvastad végig a hozzászólásaimat, sajnos a sok külföldön élő magyar ember alapján nem lehet általánosítani a magyar nemzetre, ők azért mentek ki hogy dolgozzanak ennyiben egyetértünk.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz ZCoyote #84 üzenetére

    Ha kiforgatod, amit írtam, és amúgy is nem akarásnak nyögés a vége :D Akkor igen. Tények vannak, amit vagy elfogad az ember vagy nem. Röviden ennyi. :)

    (#83) HXY:

    Ott is ugyanez megy, csak azt nem veszik elő soha, vagy csak nem annyira szereti magát fényezni, mint az apple, de ez már csak ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz David75 #122 üzenetére

    Akkor megint jó szokás szerint nem olvastad el a hozzászólásaimat, csak szokás szerint elmondtad a magadéd, de hidd csak hogy úgy van ahogy elgondoltad, ez neked jó, boldog vagy.

    "Árad belőled az irigység."

    Igen ez lehet :D :D :D :D :D Okos....

    (#147) avman:

    Szintén zenész, na jól van, már kétségbe estem, hogy nem lesz több felvilágosult beszólás, mert nem lenne ez a nemzet e-nélkül :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #152 üzenetére

    "A magyarok baromi keményen tudnak dolgozni. Épp úgy mint bármely más nép. Semmivel sem vagyunk különbek."

    Teljesen igazad van, csak nem feltétlenül tesz így.

    "Amúgy te mit is dolgozol? Honnan veszed ezeket az általánosításokat?"

    IT Support, System Admin, most éppen Németországban. havi 300 - 350 óra, nincs hétvége, nincs sok szabadidő, ez tény, de elmeséled otthon miért sínak, ha már 200 órát is dolgozni kell?

    "Én például budapesti vagyok és ezt eléggé sértőnek tartom"

    Igen ezt tudom, kb azonnal az a sértő, ami nem úgy van ahogy gondolod. Honnan veszem annó voltam szervizes egy legendás cégnél (Váci út, a lehelnél) Biztosan ismered,már bezárt elhiheted a Fővárosi emberek nagyon nagy rész szinte mindent jobban tud, de a haverja még jobban, és ide írom tisztelet a kivételnek. Valamint neki tuti vannak jogai, még ha nincs akkor is. :)

    "Dolgoztam elég sok helyen MO-n és nem tűnt fel, hogy a szorgalom és a földrajzi helyzet között összefüggés lenne."

    Mednj be a Westendbe10 üzletbe nézd meg mennyire szorgalmasak az eladók, kb az a szintet pontosan el lehet mondani.

    "Szóval a szerintem inkább a te fejedben kéne fényt gyújtani mielőtt tovább fröcsögsz és oktatgatod a jónépet."

    Igen oktattam is, a legtöbb fővárisi kb azzal a hozzáállással rendelkezett, hogy azért jön be az OKJ suliba, informatikát tanulni, mert megkapja a 10 havi minimálbért, de hogy esetleg dolgozzon is. tíz ujjamon meg tudom számolni, az 500 diákom közül melyik lett informatikus, a hiba bennem van tudom.

    fröcsögsz, igen :D

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #163 üzenetére

    "Mégiscsak válaszolnék kulturált keretek közt mivel végül is csatlakozik a témához."

    Igen csak így érdemes. Én is megpróbálok így tenni, ha lehet.

    "Rengetegen dolgoznak itt is szalag mellett"

    Igen de nem a fővárosban, és mint írtam a kisfalvakban élő emberek, akik valóban dolgoznak, végzik a legtöbb szalagmunkát, A mi kisfalunkban is így van ez, a közeli kisvárosokba járnak be az emberek dolgozni a gyárakba.

    " ill pl az építőiparban is napi tíz órát."

    Igen a legtöbb ilyen jellegű munkát sem Pesti ember végzi el, hanem vagy faluból, vagy külföldről jött ember.

    "És ha az vesszük, hogy míg te egész nap egy székben ücsörögsz és a gépen klimpírozva különböző problémákat oldasz meg más pedig egész nap ugyanazt a monoton munkát végzi illetve 50 kilós cementes zsákokat cipel akkor elmondható hogy a te 350 órád jó ha megfelel 200 órának egy retek munkahelyen."

    Nem így van mondtam én, hogy a városi ember mindent jobban tud természetesen, ez sem így van, tudod kettőnk között az a különbség, hogy én tudom mi a helyzet vidéken Pesten, és külföldön, te érezhetően nem.

    "Valamint nem mindegy hogy valaki minimálbérért vagy max 100e-ért gürcöl vagy annyiért mint te ami gondolom ennek az összegnek a sokszorosa."

    Természetesem szintén csak a magyar ember nem tehet erről pont ez a legrosszabb Magyarországon! Mindig más a hibás, és mindig van oka hogy miért nem kell valamit megcsinálni, a végén ki a hibás, aki dolgozik.

    "Vagy te lelkesen dolgoznál pl egy kőbányában havi 350 órát éhbérért? Nem hinném."

    Természetesen a fővárosiak kisarkított logikája szerint egy fővárosi ennyit dolgozik? És bányában? kérlek ne légy képmutató.

    "Rengeteg olyan ember van aki ledolgozza a napi 10 óráját nehéz fizikai munkát végezve miközben akár -20 vagy +40 fok is lehet."

    Vidéken igen, ez igaz!

    "Munka és munka közt iszonyatosan nagy különbségek vannak. És sajnos az a helyzet, hogy pont azokat nem fizetik meg akik a legjobban megérdemelnék."

    A vidéki Paraszt ember érdemelné meg legjobban, nem fővárosi ember ebben is biztos vagyok.

    "Nagyképűnek tartod a fővárosiakat, de átfutva a hozzászólásaidat nekem úgy tűnik te vagy az aki mindenkivel magas lóról beszél."

    A magas ló annyit jelent, hogy igen én tudom mi a helyzet, és nem csak a fővárosban.

    "Amúgy pontosan ismerem a hozzáállásodat. Rengeteg olyan emberrel találkoztam már mint te vidéken. Sok vidéki ok nélkül, zsigerből lenézi a pestieket."

    Én pesten éltem 16 évig, nem nézem le, de igen sok a pesti nagyon sokat képzel magáról, és nem azért mert sokat is ér a tudása csak egyszerűen ilyen ember nem tehet róla, de akkor kia hibás:

    "Általában ezek az indokaik: Nagyképűek, puhányok, stb."

    Igen azért tart ott ez az ország ahol tart, mert Budapest viszi el a kölségvetés 60%-át. Máshova alig jut, de erről csak a Budapesti nem tehet. A vidéki persze igen...

    "Hat évet éltem Keszthelyen és azt kell hogy mondjam a fővárosiak és a vidékiek közt elég kevés a különbség. Csak egyes emberek képzelik be maguknak, hogy különbek mint a másik fél."

    Egy fontos dolog van, nem akarják elhitetni magukról, hogy mindenhez értenek, én sem.

    "Ez persze vonatkozik a fővárosiakra is. Itt is vannak olyanok aki lenézik a vidékieket, de arányaiban talán kevesebben."

    Hát persze... :)

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #171 üzenetére

    A legtöbb programozó, informatikus elhalálozik 60 éves kor alatt, ez azért van mert alig alszanak, amire te gondolsz az a bölcsész hozzáállás, pontosan ezen emberekből lehet Dunát rekeszteni ma Magyarországon, és pontosan erre nincs szükség ma. Szakember, fizikai munkás nincs, körömreszelő diplomásból dugig van az ország. Ezt nem nevezném szellemi munkának, mert csak elméleti szakemberek nagyon elméleti, és valótlan tudással.

    A fizikai munkát meg kellene fizetni, de ez nem volt soha szokás abban az országban, az pedig egyenesen vérlázító, hogy körömreszelő diploma kell mindenhova, mert különben nincs munka. Magyarország nagyon lesüllyedt oktatási rendszerrel rendelkezik, és ennek meglesz a böjtje.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #173 üzenetére

    Tudod mit igazad van! :D Én nem akarok Magyarországra visszamenni! És ha tehetem nem is fogok, nem nekem való ez a buta játék. De nem is nagyon akarok erről vitatkozni, jobban tudod, ez igaz :D Sok sikert ehhez a felfogásodhoz.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #175 üzenetére

    Egy ne adj szavakat amit nem mondtam, kettő nem akarok olyan emberekkel vitatkozni, aki meg van győződve arról, Budapest nagyon jó irányba tart.

    "Az itt tanúsított hozzáállásodat véve alapul (karöltve a megrogyanó ország eszmefuttatásoddal) nincs is szükség olyan emberre itt mint te, már bocs."

    A világ hülye, akkor mert a magyar emberekkel van a baj elhiheted és Budapest minden esetben döntéshozó, ez nem baj, csak éppen semmi másra nem költenek. Miért szenvedjen 5 - 6 millió ember, hogy 2 milliónak jó legyen. Gondolom ez neked sem baj?

    Vannak érveim csak megúntam, Magyarország Budapestről szól ez a Magyarok keresztje, és ez nekem nem tettszik, tehát nincs is szükség ilyen emberekre. Értem. Sok sikert neked. Na ez az igazi BP-i felfogás!

    Nézd én ma is azt vallom, hogy aki vidéki és megteheti menjen el az országból, nem kell feleslegesen szenvedni. :)

    Valamint nem célom, hogy egy felesleges, és meddő vita miatt, ami tény, kizárjanak. Az a baj, hogy mondok valamit:

    pl: A legtöbben a vidékiek végzik az építőipari munkákat Budapesten, mire TE nem igaz mert Te is dolgoztál építőiparban. Komolyan Neked a LEGTOBBET = MINDENKI? Na így nincs értelme érvekről beszélni.
    Önérzetesség van, realitások nincsenek!

    Off....

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #178 üzenetére

    Értem, nem hiszem, hogy ezt veled fogom megbeszélni, mert nem lehet. Vannak amit te gondolsz és nem hiszem, hogy az én dolgom lenne, hogy meggyőzzelek a saját igazamról. Más náció, más felfogás, más érdek. A Budapesti ember egy kategória ezt nem én mondom, hanem egy ország.

    "Tudni kéne értelmezni azt amit írtam. Ha nem megy az nem az én hibám."

    Nem a budapesti embereknek nincsenek hibái, mint neked sem ugye.

    "Folyamatosan ferdítesz és mellébeszélsz. Tényleg nincs értelme így a vitának."

    Igen mi más lehetne akár Everman.

    "Valamit nagyon túlkompenzálsz. Fiatalabb korodban sérelem ért egy ill több budapestitől?"

    Nem csak sokat éltem Pesten sikerült megismerni ezeket az embereket.

    "Vagy csak simán irigység miatt alakult ki ez a szemléleted? Elég gyakori, hogy az aki szegény, mélységes megvetést és utálatot alakít ki magában azok irányába aki tehetősebbek."

    Igen mint írtam most Németországban dolgozom, tehát irígy vagyok. Ki beszél itt össze vissza. Persze persze.

    "Persze nem vagyok pszihomókus, de mindenképp jobban tennéd ha magadba néznél és megszabadulnál az olyan előítéleteidtől melyeknek nincs más alapja mint a saját világnézeted ami úgy tűnik hogy egy picit torz."

    Igen torz, ezért mentem el Pestről, hogy ne legyen még torzabb.

    "Pontosan jellemezted magadat. Köszönöm! "

    Nem kell a képmutatás.

    "Utálok így szétoffolni egy topicot (ezért elnézést is kérek mindenkitől), de a nagyképűséget még jobban utálom. Amikor meg a magyarokat pocskondiázza (ok nélkül) valaki egy magyar fórumon kitör belőlem az írhatnék."

    Oktalanul persze :D

    "Az off gombot mellesleg használhatnád mivel azért van ott hogy könnyebben elkülöníthető legyen az off és az on. Legalább ennyivel megtisztelhetnéd a fórumozókat."

    Nem hiszem, mivel a modi jött és írta, hogy off topik ne legyen, de értelmezési problémáim nekem vannak persze.

    (#179) fricz19:

    Az a helyzet, hogy ezért is a magyar emberek tehetnek, nekem szerencsém van, mert olyan magyarokkal dolgozhatom akik normálisak, de a munkatársam aki másik városban dolgozik, nem ennyire szerencsés. A magyar aki mindent ingyen akar, javítsa meg a gépét, telepítse fel ezt, csinálja meg azt persze mindent ingyen. Sok a lengyel, cseh, német is, akik ha kérnek valamilyen szinten kompenzál segít ha kell. A magyar nem segít, mert neki jár. Ebből alakult ez ki, és sajnos ezért a magyar ember a felelős nem más. Nem csak Magyarországon van ez így. A magyar ember magyar, ember farkasa lett, külföldön is. És hogy ez miért van? Ez nagyon jó kérdés. De egy biztos, én nem keresem senkiben a hibát ezért remélem ezért nem kell ezzel foglalkoznom.

    .....

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #180 üzenetére

    "Németországban nem is volt hajlandó megszólalni magyarul. Egyszerűen szégyellte a származását és lenézte a saját népét."

    Na látod, pontosan ez él ma is a magyarokra, és ez valóban nagyon szégyenletes, én segítek annak, aki nem bunkó velem. És a szomorú, hogy ez otthon is így van.

    "Valahogy mindig azok szidják az átlagmagyart akiknek sikerült kitörniük ebből a nyomorúságos helyzetből. Mintha a jobb élet mellé automatikusan járna a felsőbbrendűségi tudat."

    Igen csak egyet felejtesz el. Akinek sikerült az nem szerencse, hanem akaratvágy kérdése volt. Ne az legyen a hibás aki akart.

    "Természetesen nem akarok általánosítani. Csak arányaiban többnek érzem azok számát akik a jólétből osztják az észt és lenéznek másokat."

    Én egy szegény családban nőttem fel, és igen sikerült kitörnöm. De ugye nem kell most megsajnálnom a jobb módi fővárisi embert, akinek nem sok fogalma van a kisfalvak életéről.

    "Mondjuk az emberi természet alapból ilyen. Mindig kell valami amit gyűlölhet, lenézhet, szerethet, tisztelhet. Ha nincs ilyen akkor talál magának."

    Na látod én cselekedtem -e helyett. Pontosan azért mert amit leírsz az igaz, de csak akkor, ha valóban nem vagy képes és nem is akarsz ezen változtatni.

    "Vannak olyan emberek akiknek muszáj többnek érezniük magukat másoknál. És sajnos elég sokan vannak. Az emberiség 30%-a tuti ilyen"

    A baj az, hogy ez nem igaz. Gondolj bele, ha ez igaz lenne, akkor az összes nemzet ott tartana, ahol ma Magyarország. A fővárosinak nem célja az ország sorsa, mert neki így kényelmes. A kisfalvak lassan eltűnnek, és has szerencséje van az országban nem Pestre költözik a falusi, hanem el az országból.

    "Persze mindenki szeretne a legjobb lenni valamiben, egyedülálló a maga nemében. Ez természetes dolog. A baj ott van, hogy sokan ezt úgy oldják meg, hogy mondvacsinált rágalmakkal és önmaga fényezésével piedesztálra emeli magát és nem rest hangoztatni azt hogy ő és sorstársai mennyivel különbek a rágalmazott félnél ill csoportnál."

    Nem rágalmazás, az büntetőtörvénykönyben szereplő fogalom. Valamint kis képzeli többnek magát általában, aki jó módú, tehát nem a kisfaluban élő ugye.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #56573440 #183 üzenetére

    Igazad van én végeztem.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #185 üzenetére

    És ezt rólad is el lehet mondani, mivel minősítésen kívül nem nyúlsz semmihez. :(

    "Azon mondjuk besírtam mikor a csapatban lévő egyetlen néger nő abbahagyta a munkát mert arra panaszkodott, hogy melege van. És amíg a fehérek kint dolgoztak addig ő hűsölt."

    És azon elgondolkoztál esetleg, hogy kicsit sem nőnek való munkát végzett esetleg beteg volt az agyonhajszoltságtól.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #187 üzenetére

    Akkor már csak egy dolgot mondj el honnan vetted, hogy alábecsülöm a nőket. Mindegy is. Jó hogy vannak emberek, akik mindent jobban tudnak :(

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #189 üzenetére

    Igen főleg Te.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #191 üzenetére

    :D Na ja, Jó nevetni rajtad.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Huma #193 üzenetére

    "Sose legyen nagyobb örömöd! "

    Egy jóindulatú fővárosi tanácsai, komolyan nem vetted észre, hogy nem foglalkozom az önző öncélú eszmefuttatásaiddal, nekem sikerült kikerülnöm onnan de te érezhetően ott érzed jól magad :D :D :D.

    Van egy nagyon rossz hírem, neked, nekem már az nagy öröm, hogy nem kell otthon szenvedni. Neked viszont sok sikert ehhez :D :D :D :)) :R

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    Az előző hozzászólás természetesen csak annak szól akinek válaszoltam, nem bárki másnak, eszembe nem jutott általánosítani. :)

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák