Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mitulabattyi

    aktív tag

    válasz alamuszi #48 üzenetére

    Gyakorlatilag a főiskolások 70%-a államilag támogatott, viszont gyakorlatilag a dolgozó emberekről beszéltünk eddig. Ha én 8 órát dolgozok két műszakban, de van olyan aki folyamatos 3-ban dolgozik, hogy megyek el főiskolára nappali tagozatra?
    Az a "népszokás", hogy lassan a wc-s néninek is diplomát kell szereznie, igazi szakemberek meg alig vannak, de még azt a keveset se fizetik meg.

    Kicsit lehet durván fogalmazok, de a kutyát nem érdekli az éhező rokonság! Persze, hogy nem elég a pénz ha 10fele osztják, de szerinted úgy működik, hogy ha nekem van tíz éhező rokonom akiket el kell tartanom, akkor a főnöknek tízszeres fizetést kell adnia? Még két embert el kéne tartanom magamon kívül, már napról-napra éheznék!

    Kiemelném a "nem minden esetben" részét a mondatnak. De ezzel pont rossz példát hoztál, mert debreceni vagyok, nincs messze H.hadáz. (gondolom Gyöngyöspatára gondoltál) Meg nem mondom hirtelen hány, de legalább 6 Hadházi munkatársam van. Na ők tudnának mondani érdekességeket. Aki ott lakik megszokta??? Mit? Hogy mindenét ellopták ami mozdítható? Hogy kivágták a szőlőst, a gyümölcsöst és eltüzelték? Hogy amikor ideje van, zsákszámra hordják a terményt, pedig nincs is földjük? Fűtésszezonkor meg a fát az erdőről? Nem is folytatom, mert ez már így is teljesen offtopic!

    "Ezt a városi ember szöveget meg kapálás közben kéne mondani,"
    Szerintem megint olyanról beszélsz, amiről....
    Lehet csalódást okozok, de "városi" létemre van kertem, szoktam kapálni meg ilyen falusi dolgokat csinálni. (és nem mellesleg amíg a kert közelében cigányok laktak, onnan is elloptak minden terményt, dinnyét, szőlőt, barackot, amióta elköltöztek, van mit szüretelni) Sajnos én nem tudtam megszokni, hogy más eszi meg, azt amiért én dolgozok a szabadidőmben!

    @djculture: Mint mondtam, egyáltalán nem érdekel, hogy akár az egész falut is eltartja, mert ha én szétosztogatom a pénzem, a fizetésem, akkor nekem se lessz mit ennem, nem?
    Van egy hasonló kaliberű ismerősöm, nettó 150-et keres, még 80at összetúlórázik, és aztán sír hogy kevés a pénz! Persze az érem másik oldala, hogy anyuka 20éve otthon ül, nincs kedve dolgozni, a fiának két szakmája van, de nincs kedve dolgozni, a nagylány diplomás, de még ő is fiatal a munkához, a kicsi meg még középiskolás. 1 tart el 4-et, így persze hogy kevés az a 230e forint nettó!

  • David75

    őstag

    válasz alamuszi #48 üzenetére

    Már ne is haragudj szerintem benned van a hiba. Igazából te vagy a tipikus magyar aki belekeseredett a munkába és a kocsmába handabandázik, hogy ez meg az se szeret dolgozni amikor ő semmivel sem jobb. Te vagy az a tipikus aki mindenkit le sznoboz akinek esetleg olyan cucca van amit te nem tudsz megvenni (apple termékekre ez hatványozottan igaz). Irigy vagy arra, hogy valaki többre vitte mert egyetemet végzett és nem fizikai munkával keresi a minimál bér kétszeresét, azt pedig embernek se nézed aki fizikai munka nélkül mondjuk a pénzügyi szektorban 4-500 ezret keres mert az bűnöző,naplopó semmire kellő szemétláda. Árad belőled az irigység.

    A cikkhez: Ha kínai munkás lennék és nem akarnék dolgozni akkor én is apple logóval próbálnék botrányt kelteni. Meg se jelent volna a hír ha egy asus logóval tették volna...

    iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

Új hozzászólás Aktív témák