Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Hieronymus #132 üzenetére

    A személyeskedés fogalmának szerintem nézz utána, mert a hozzászólásomban egyszer sem utaltam a személyedre. Attól, hogy egy ellenérvet személyes sértésként élsz meg még nem lesz maga az érv személyeskedő.

    "Ez elméletben sem feltétlenül igaz."

    De. Az üveg refraktív indexe 1.46, azaz ennyivel gyorsabban halad a fény vákuumban.

    "A Föld felszínén rövidebb két pont között a távolság, mint a műholdak között számolt távolság."

    Elméletileg. Gyakorlatilag meg nagy távolságokon képtelenség az optikai kábelt a legrövidebb úton kihúzni.

    "Struccpolitika."

    Józan ész.

    "A légkörből lassan de biztosan kiülepedik a nano és mikro nagyságrendbe tartozó szennyezés. Mindenhova."

    A Föld területe 510 100 000 km². Ezen oszlik el 2184 tonna elégett műhold után maradó nehézfém, ami a szennyezés töredéke. Átgondolad egyáltalán ezeket a számokat?

    Ennek a tervnek a környezetszennyezése durván konvergál a nullához és bármilyen más megoldás, amivel a most nehezen elérhető helyekre rendes minőségű netet lehet vinni nagyságrendekkel környezetszennyezőbb lenne. Környezetszennyezéssel érveli a projekt ellen egyszerűen röhejes.

    És mielőtt megint személyeskedést kiáltanál, az érv maga röhejes, nem a személy, aki mondja. A személy akkortól lesz röhejes, ha ugyanazt az érvet a konkrét számok megismerése után is - indulati alapon - tovább mantrázza.

    "Színtiszta személyeskedés. Nincs érdemi információ az előtte lévő idézettel kapcsolatban. "

    Mindössze arra utaltam, hogy egy technikai problémáról beszéltél, amire nyilvánvalóan létezik technikai megoldás, így hangulatkeltésen kívül nem sok mindenre alkalmas csak úgy benyögni, hogy "számolni kell" vele, mert nyilván számolnak is. Vagy szerinted egy PH post fogja rádöbbenteni a fejlesztőket, hogy "omg, tényleg, a hajók mozognak, hogy hagyhattuk ezt figyelmen kívül?".

    Általában az az alapvető probléma a hozzászólásoddal, hogy a technikai kihívásokat úgy állítod be, mint leküzdhetetlen fizikai akadályokat, miközben azokra vagy már most is létezik megoldás vagy folyamatban van a fejlesztése.

Új hozzászólás Aktív témák