Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #40 üzenetére

    "Ha root jogunk lett volna a Linuxon a korábban felvázolt problémákon amelyen nyilván szépen átsiklottál sem változott volna.": valójában te siklottál át afölött, hogy reagáltam rá. legalábbis a kodekesre biztosan. lásd #37: "aki nem ismeri a linuxos linkert, az így járt.".

    "A Linux vs Windows desktoptól eltekintve a két cég informatikája között a fő különbség az volt, hogy az elsőnél az elefántcsonttoronyban ülő Linuxos rendszergazdák (érzésem szerint) potenciális hibaforrásként vagy akár szükséges rosszként tekintettek a userre, a másiknál a (nem linuxos) rendszergazdák pedig értelmes felhasználókként akik tudnak élni a szabadságjogaikkal, ennek megfelelően inkább támogatták a munkát és nem a kerékkötői voltak.": itt meg azt a hibát követed el, hogy egy-két rendszergazda döntése miatt a linuxot marasztalod el, nem a rendszergazdákat. az, hogy nálatok nem adtak root jogot a desktop linuxodra, nem egy linuxba bedrótozott megmásíthatatlan tény, hanem egy helyi döntés.

    "a magadfaja "megmondom ki mit hogyan használjon" rendszergazdák játszóterének.": tévedés, én a "tiltakozom, hogy olyan beszél hülyeséget a linuxról, aki nem is látta" fajta rendszergazda vagyok. egyszer sem mondtam, hogy te mit használj, csak az ilyen apró szemantika nem ment át. én azt mondtam, hogy ne mondj olyat, amiről fogalmad sincs. illetve megállapítottam, hogy azóta bizonyára windowsozol, csak te ezt személyeskedésnek vetted, holott nem az.

    "Remélem én mindig találok egy olyan céget ahol a ...": ez magánügy. csak utána ne nyilatkozz azokról a cégekről, ahova nem mentél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák