Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz julius666 #93 üzenetére

    A kolléga feltevése az volt, hogy ha valami probléma van. Na ezért került elő a regedit.

    Az Ubi szoftvere központja meg egy dolog, azon kívül ott a GUI-s csomagkezelő, meg más disztróknál más csomagkezelők, hasonló sw központok. Azok használatához sem kell pilótavizsga.

    3. géphez: Van néhány disztró, ami alapból többet tud, mégis nagyságrendekkel kisebb igénye van, mint pl. egy XP-nek. Ott még futnia is kell pár extra proginak, ami megint csak káros a fogyasztásra nézve.
    AMD radeon drivereivel voltak gondjaim nekem is, de legalább fejlődnek. Most már telepítéskor fel tudja tenni pár disztró a drivert a teljes CCC-vel együtt és még működik is benne minden funkció.

    ViZion: na ezt most passzolom, még csak mc és terminálban jártam az ntfs-es meghajtómon. Majd legközelebb megnézem, mi a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #106 üzenetére

    "Linux alatt még nem volt olyan hogy el tudtam volna teljesen kerülni a terminált.": windows alatt olyan még nem volt, hogy el tudtam volna kerülni a cmd.exe-t. Akárhányszor rá kell néznem valami windows hálózati beállításokra, még mindig az a leggyorsabb, hogy cmd.

    Másrészt meg nyugodtan vedd egy kalap alá a linuxos terminált a windowsos regedittel. mindkettő alsó szintű bitfaragásra való, egyik nélkül sem úszod meg. Legalábbis itt a szomszédban a nagy w7 titok cikk topicja szerint nem úszod meg.

    "Pilótavizsga valóban nem kell, de az átlagfelhasználó mond már meg hogyan fog abban eligazodni.": mert az átlagfelhasználó hogy igazodik el, hogy melyik kodek pakkot meg médialejátszót meg vírus, malware, spyware kergetőt kell feltenni windowsra, és miért nem azt? Hidd el nekem, lejön egy víruskergető update, megakad tőle mondjuk a kitekintő gyorsvonat, az átlag felhasználó úgy megáll, mint a szög. csak valahogy ezeket az evidenciákat mindig elfelejtik a winfanok.

    Veszel mondjuk egy w7-es notebookot valamelyik boltban. Az átlagfelhasználó honnan fogja tudni, hogy ami szemetet (demo víruskergető, demo office, demo ez demo az, ilyen gyári tool olyan gyári tool, stb. stb.) az alapértelmezett telepítés felrak, azt hogy kell levakarni, hogy ha reggel beindítja a notebookját, ebéd előtt be is bootoljon? Láttad már, milyen kerek tud lenni az átlag felhasználó szeme, mikor közlöd vele, hogy a gyárilag felrakott demo vírusirtó licensze lejárt, azért nem fogja meg a vírusokat?

    Szóval azt látom, indokolatlanul fikázzátok a linuxot, miközben fel sem tűnik nektek, hogy a windowszal legalább annyi, vagy több orálozás van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz julius666 #111 üzenetére

    ritkábban? egy wheezyhez gyakorlatilag egyáltalán nem kell hozzányúlni.
    ennél ritkábban használsz regeditet?

    Az átlaguser elboldogul, de az átlaguser nem adminol gépet, hanem szerez valakit. Az a valaki pedig regeditelni fog vagy valami registry cleanert fog használni.

    Az átlag user felrak egy mit is? mpc-hc-t/vlc-t ? ez júzerfrendli? egy debianon legalább van egy működő lejátszó alapból.

    Nem mondtam, hogy melyik rendszer bugmentes vagy sem, de az tény, hogy ha nem raktál fel víruskergetőt, akkor a víruskergető hibája nem borítja össze a gépet. És továbbra is forszírozom azt a gondolatot, hogy a víruskergető kiválasztása, telepítése nem átlaguser szint. Tehát nem igaz az, hogy a wint csak úgy feldobja valaki és kész.

    "És ez hol az os hibája": az mindegy, hogy kinek a hibája, nem erről van szó, hanem arról, hogy például a feleslegesen feltelepített programok eltávolítása a winfanok számára olyan rutinszerű, hogy észre sem veszik, mennyire mélyen turkálnak olyankor a windowsban ahhoz képest, amennyire egy átlaguser képes. Ha nem lenne x éves gyakorlatod win-ben, mit mondanál erről? És ha ez neked rutinszerű, miért gond a linux?

    valójában semmivel sem bonyolultabb a linux, sőt. csak az egyiket ismered, az rutinszerű apróságnak tűnik, a másikat meg nem, így az nagy fekete mágia.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz julius666 #106 üzenetére

    "De pl. a Fedoránál (a 15-ösnél amit utoljára használtam) kapásból valahogy bugos volt a grafikus csomagkezelő és kb. az első hozzászólás amit valami hibabejelentő fórumon találtam az az volt hogy "használj yumot parancssorból"."

    Az ne legyen már érv, hogy egy fórumon, valaki azt mondta neked... nemár.

    Van vagy 3 csomagkezelő, használd azt ami nekem beválik.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • #40553216

    törölt tag

    válasz julius666 #106 üzenetére

    41 évesen kezdve, alig Windowsos tudással, ellenben nyitottan az új dolgokra, az elmúlt kicsit több, mint 4 év alatt az Ubuntu használatához talán ha egyszer kértem ismerősön segítségét, az is némileg periférikus témában, némi ifconfig pofozgatáshoz. A többi olvasás és fórumozás. ;)

    (#107) rt06
    De mér eleve fals képet adsz, ha azt írod, hogy egy még most sem 11 éves rendszert 2 évvel ezelőttre 11 évesnek mondasz. És tévedésben vagy abban is, hogy én hasonlítanám a kettőt. A júzer hasonlította. Mikor megvették a gépet, a Vista volt (2007), azt nem akartak. Azt hiszem, érthető. Mivel a gép alapból 1GB rammal volt, a 7-nek akkor sem lett volna esély, ha a hétköznapi júzerek szemszögéből nagyon (szó szerint) látványos változást, javulást hoz. De a legnagyobb ilyen változás a már a Vistától hírhedtté vált UAC. Arról nem is beszélve, hogy minek venne 2 év után újra több tízezer forintért egy újabb sw-t, mikor az igényeit megfelelően kielégíti az Ubuntu is?

  • Vladi

    nagyúr

    válasz julius666 #111 üzenetére

    "Azt meg hogy linuxra nem kell víruskergető, köszönjétek annak hogy nem jött el a "desktop linux éve". Ha lenne kinek nyugodj meg írnának, a buta egybites felhasználó meg kattintana ott is mindent ész nélkül."

    Ezt felejtsük már el. Ez kb ezzel a hozzászólás párral van egy színvonalon: 1 2

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • #40553216

    törölt tag

    válasz julius666 #111 üzenetére

    "És ez hol az os hibája?">És ki mondta, hogy az? De bambano éppen a kettős mércéről is írt: a Linuxnál a Linux a szar, ha valami (mondjuk egy driver), szar, a Windowsnál meg nem az os hibája...

    @(#116) ViZion
    Persze, lehet fstab-ot is. De pár kattintás és egy (adminjogú) jelszó, és onnantól automatikus. De most gyakorlatilag arról társalgunk, hogy egy igen egyszerű történetet (ntfs automatikus csatolás) melyik megoldással valósítjuk meg. Mert alapból lehet egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

  • anulu

    félisten

    válasz julius666 #93 üzenetére

    mióta fent van a W7, 1x túrtam a registryjét, hogy admin jogosultság mellé is átadja a felmappelt network share-ket. reg túró cuccot elvből nem használok. szerintem a megjelenés óta eltelt időt figyelembe véve nem rossz arány ez :)

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz julius666 #106 üzenetére

    Van néhány disztró, ami alapból többet tud, mégis nagyságrendekkel kisebb igénye van, mint pl. egy XP-nek.

    XP-nek? Ne nevettess már, nem is kapni régóta zixpét, jó hogy nem win 3.1-el hasonlítod össze mennyivel jobb a bubi. Ilyeneket kérlek ne írj mert az egész hozzászólásod komolyságát kérdőjelezi meg.

    Jajj már, gondolkodj. Ezt írtad: "3. gépnek böngészős netbookra lehet, bár ott meg az erőforrásigény miatt lehet jobb választás a win"

    Amit írtam, a Windows 7-tel szemben is megállja a helyét, de azt próbáld meg használni pl. egy EEEpc 701-en... Sokkal valószínűbb, hogy egy kevés rammal és kis háttértárral rendelkező netbookra XP-t rak valaki, mintsem próbál Win7-tel szenvedni. Persze az új cuccok nem XP-vel jönnek, de nem csak olyanok léteznek.

    Nézzünk egy példát. Mondjuk 512Mb ramos gépből kéne valami kis netezős masinát csinálni. Ha már Ubi a téma, az Gnome2-vel 384 Mb ramon már tök jól futott. Milyen MS operációs rendszert küldenél itt a versenybe, ha nem XP-t?

    ---------------------------------------------------

    Többire:
    Én meg Win alatt nem tudtam elkerülni a CMD használatát, ha érdemben kellett valamit buzerálni az IP címek kapcsán. Vagy mondjuk DLL regisztrálás, egyebek...

    Nem kell otthonosan mozogni a Linuxban. Ha valaki mondjuk Linux mellett nő fel, és leül Windows mellé, ő sem fog semmit érteni. Annyit kellene megérteni, hogy bizonyos nyitottságra van szükség új dolgok megismeréséhez.

    Átlagusernek ritkán kell a csomagkezelő. A program nevét be tudja írni a gyors keresőbe, a kidobott csomagok mellett meg ott van a leírás. 0 Linux tapasztalattal nekiálltam Ubi 8.04-et használni, el tudtam olvasni és tudtam értelmezni a csomagkezelőben látottakat, akkor nem volt még semmilyen SW központ.
    Aztán később rászoktattak a terminál beli dselect progira, de ettől még Bambano is óva int mindenkit, pedig tök jó.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ViZion

    félisten

    válasz julius666 #154 üzenetére

    Már régóta nem találkoztam wifi és mobilnet problémával, Ubuntu és a többi friss disztró, kernel elég sok HW-t támogat és folyamatosan hegesztenek bele újakat. Régi nyomtatók, hangkártyák valóban problémásak lehetnek - de ezeket w7 alá sem könnyebb behegeszteni driverek híjján. Nem tudom mit értesz HW probléma alatt, pár apróság van, de -ahogyfentebb sokan leírták- ezeket vagy kis gugli+fórummal meg lehet oldani, vagy amúgy sem az user csinálja. Mentem már W7-re is telepíteni vírusírtót, de raktak elém jelszavakkal teli cetlit, hogy állítsam be a levelezést, Skype-ot, MSN-t. Ez OS-től független, kiviszem a gépet és működjön minden amit kérnek, az userek 90%-a ilyen.

    Van más FONTOS különbség is, az pedig kb. 50k, bár W7 OEM van ~25-ért... El kell mondani a kedves ügyfeleknek, hogy mert a szomszéd gyerek felrakta, ez lopás (ha nem is értek egyet MS filozófiájával, de ez van). Néznek a lejárt vírusírtón, mikor kiderül, h trial és/vagy crackelt progikkal telepítették nekik a gépet - amikor van ingyenes, legális alternatíva... :W -a legtöbb fizetősre még win alatt is (rar-7zip, Nod-AVG free, Nero - Burning Studio Free és sok progiból van ingyenes, Lite verzió)
    Persze nem dolgom ítélkezni, de ezen el kellene gondolkodni mindenkinek mielőtt leszólja a linuxot, főleg ha nem próbálta. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák