Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz CPT.Pirk #99 üzenetére

    A kolléga feltevése az volt, hogy ha valami probléma van. Na ezért került elő a regedit.

    Ja értem. Ettől függetlenül továbbra is áll az állításom.
    Linux alatt még nem volt olyan hogy el tudtam volna teljesen kerülni a terminált. Ami persze önmagában nem baj, csak ne ringassuk magunkat gyerekmesékbe, hogy az átlag user anélkül, hogy valaki linuxban otthonosan mozgó ismerősre támaszkodhatna elboldogul.

    Az Ubi szoftvere központja meg egy dolog, azon kívül ott a GUI-s csomagkezelő, meg más disztróknál más csomagkezelők, hasonló sw központok. Azok használatához sem kell pilótavizsga.

    Pilótavizsga valóban nem kell, de az átlagfelhasználó mond már meg hogyan fog abban eligazodni. Néha még nekem is zajos volt hogy melyik csomag az ami kell éppenséggel.
    De pl. a Fedoránál (a 15-ösnél amit utoljára használtam) kapásból valahogy bugos volt a grafikus csomagkezelő és kb. az első hozzászólás amit valami hibabejelentő fórumon találtam az az volt hogy "használj yumot parancssorból".
    A szoftverközpont kezelése a legtöbb ami elvárható tőlük.

    Van néhány disztró, ami alapból többet tud, mégis nagyságrendekkel kisebb igénye van, mint pl. egy XP-nek.

    XP-nek? Ne nevettess már, nem is kapni régóta zixpét, jó hogy nem win 3.1-el hasonlítod össze mennyivel jobb a bubi. Ilyeneket kérlek ne írj mert az egész hozzászólásod komolyságát kérdőjelezi meg.

Új hozzászólás Aktív témák