Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    ...azért jó lenne egy "Miért használok már másik disztrót Ubuntu helyett" kérdőív is ;]
    Amúgy tényleg jó az Ubuntu, csak azt a pár, sokakat bosszantó hibát hegesztenék már ki... várjuk a 12.04 LTS-t, az LTS biztosan jobb lesz. :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Neil Watts #14 üzenetére

    A "gyors rendszer" nagyon relatív. Akinek gyors az Ubuntu, az még nem használt Fedorát, vagy vmi valóban gyors disztrót.
    A hibái ellenére is nagyon jó az Ubuntu, talán ennek van a legtöbb dokumentációja, legszélesebb felhasználó tábora, de azért nem lehet véletlen, h már nem ez a vezető disztró pl. distrowatch adatok szerint...
    Az Unity megosztotta nagyon a népet, ami nem baj, amíg van más disztró és sok Ubuntu variáció is :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz anulu #22 üzenetére

    Természetesen nem stopperolok. De a rendszerindítás, programok betöltése, ablakváltások, animációk, de még a Chromium indulása is gyorsabb.
    Rendszerindítás, a leállás és felfüggesztés nagyon gyors Fedorával.
    Azért azt meg lehet ítélni, h ikonra kattintva, vagy fájlkezelőben bóklászva mi milyen gyors. A win ebben kifejezetten lassúbb, USB3-as külső HDD tartalma Fedora alatt csak megjelenik, nincs pár pillanatnyi "akadás". Félre ne értsd, ezektől még semmi baj velük, csak a cikkben megjelentekre reagáltam.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #59 üzenetére

    Az ugye úgy volt, h a szervereket Red Hat és Novell megbótóta, hogy szoftverrel együtt adják el - ez a mai napig is nagy divat. Oda nem kellett asztalikörnyezet, azon nem pasziánszoznak. MS-nek nem igazán volt szerver alternatívája, de az árukapcsolás működött, és ők is HW-vel eyütt árulták a szoftvert, akárcsak az apple anno (és most is nagyrészt, bár már lazábbak). Így alakultak ki a piaci részesedések kb. Az MS már 1985 óta desktop piacon nyomul, ehhez képest a "bebetonozott" viszonyok közé friss játékosként beugrott Ubuntu 2004-ben jelent meg, Fedora 2003-ban, SUSE 1994-ben, de azért az még csak inkább hobbiproject volt... Szóval 8 év alatt -úgy, hogy a fejlesztések jórésze közösségi, a HW gyártók jórésze b@szik linux drivereket írni, és a játékpiacot a DirectX uralja- ez a 1,5% (ami más mérések szerint 1,65% + android 1,3%) nem rossz.
    A DirectX hiánya és a "röghöz kötött" felhasználók (cégek a megvásárolt Windows licenszekkel), és a marketing hiánya miatt ezek az arányok nehezen változnak. Pl. Red Hat átlépte az egymilliárd dodós bevételt... de nem nagyon reklámozza a desktop rendszerét, minek is? Szerver hozza a pénzt, teszteléshez meg elegen vannak Fedora userek is. ;]
    A linuxnak is megvan a helye, csak sokan nem látják be, akkor sem, ha az megfelelő lenne - inkább crackelt windows, mint ingyen linux (itt főleg az új laptopokra gondolok, amikhez azért fel lehet tenni bátran az Ubuntut). Ha a W8 védelmét rendesen megcsinálják nőni fog a linux arány :P

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz wetomi #72 üzenetére

    Engedd meg, hogy ajánljak párat... :) [link], van folytatása is, tessék töltögetni, próbálgatni. Nálam 2 linux van, egy stabil és egy teszt, meg van pár virtuális gépen... Kerestem az igazit, most Fedorára újra rátaláltam (pár éve már volt asszony gépén).

    Huma: máshogy mennek a dolgok, mert a linux nem Windows, ezért főleg annak nehéz lehet "átszokni" akik a wint ismerik alaposan. Sok minden egyszerűbb Linuxon, nincs elrejtve, nem ablakból-nyíló ablak 3. tabjáról felugró ablak legördülőjében kell hegeszteni... A linux nyílt, és ennek megfelelő nyíltsággal kell "közeledni" felé :)
    Az Ubuntu nem Windows, itt évente alapos változások vannak... Kinézetre a win aero szintet már ~3-4 éve is magasan verte, a testreszabhatóságról nem is beszélve. -OK, van winre is pl. Talisman desktop, de azért az nem a pár kattintásos kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #83 üzenetére

    Uhh... háát ez elég régen lehetett :D
    NTFS partíciókat most is csak akkor csatolja, ha kéred, mert az nem az övé. Lehet automatikusan is, de ez teljesen normális. Windows sem csatolja, de cserébe nem is látja a linuxos partíciókat, szal. ez nem érv sztem.
    Program telepítés marha bonyolult. A Google marketet ismered? Nah, az az Ubuntu SW center "klónja", egy klikk, és jelszó (az bizony kell linuxoknál) és települ a progi. Ráadásul Scumware nélkül. Láttam már ~8 sornyi IE toolbart, meg "ingyen vírusírtót" windowson, itt ez nincs.
    Próbáld ki, és utána mondd el a véleményed. Nem baj, ha kritikus vagy, de ne az X éves dolgokból indulj ki, gyors a fejlesztés.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz CPT.Pirk #89 üzenetére

    Alapból nem csatol Ntfs-t linux sem, csak ha rákattintasz a partícióra. Automatikus csatolást vagy programmal, vagy manuálisan be kell állítani, így értettem. De nem bonyolult, még kezdőként sem volt az, csak annak tűnik.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz #40553216 #102 üzenetére

    Én FSTAB-al szoktam, van rá GUI cucc több is, de nem az a lényeg, hanem,h fentebb elhangzott, h a partíciókat a csatolgatni kellett ~6 éve. Ez ma is így van, mert Ntfs-hez semmi köze, minek csatolná? Ha user akarja, akkor meg csatolja. ennyi.

    Ehh, minek összehasonlítgatni? Lehet, de felesleges. Win fizetős, akinek van rá pénze, h asztali gépre, laptopra megvegye MS offive-val együtt, mert az a vágya hát tegye... :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz rt06 #149 üzenetére

    A helyi fórumozókat NE tekintsük már reprezentatív mintának. Átlag User NEM játékra vesz laptopot, ill. asztali gépet. Laptopra, netezős-filmnézős átlag usereknek bőven elég a linux, bolondbiztosabb, problémamentesebb. Attól függ, kinek mire kell a gép és lehet a linux is vagy a windoze Windows ;) is alkalmatlan, vagy alkalmas. Vagy amíg nem figyeltem valaki megalkotta a mindenkinek tökéletes oprendszert??? Kicsit olyan, mint a viccben:
    -Ez az Orosz borotválógép, ami mindenkinek tökéletes... :K
    - De hát mindenkinek más az arca... :U
    - Ja, igen. ELŐSZÖR! :D
    Peace! :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz julius666 #154 üzenetére

    Már régóta nem találkoztam wifi és mobilnet problémával, Ubuntu és a többi friss disztró, kernel elég sok HW-t támogat és folyamatosan hegesztenek bele újakat. Régi nyomtatók, hangkártyák valóban problémásak lehetnek - de ezeket w7 alá sem könnyebb behegeszteni driverek híjján. Nem tudom mit értesz HW probléma alatt, pár apróság van, de -ahogyfentebb sokan leírták- ezeket vagy kis gugli+fórummal meg lehet oldani, vagy amúgy sem az user csinálja. Mentem már W7-re is telepíteni vírusírtót, de raktak elém jelszavakkal teli cetlit, hogy állítsam be a levelezést, Skype-ot, MSN-t. Ez OS-től független, kiviszem a gépet és működjön minden amit kérnek, az userek 90%-a ilyen.

    Van más FONTOS különbség is, az pedig kb. 50k, bár W7 OEM van ~25-ért... El kell mondani a kedves ügyfeleknek, hogy mert a szomszéd gyerek felrakta, ez lopás (ha nem is értek egyet MS filozófiájával, de ez van). Néznek a lejárt vírusírtón, mikor kiderül, h trial és/vagy crackelt progikkal telepítették nekik a gépet - amikor van ingyenes, legális alternatíva... :W -a legtöbb fizetősre még win alatt is (rar-7zip, Nod-AVG free, Nero - Burning Studio Free és sok progiból van ingyenes, Lite verzió)
    Persze nem dolgom ítélkezni, de ezen el kellene gondolkodni mindenkinek mielőtt leszólja a linuxot, főleg ha nem próbálta. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #161 üzenetére

    Hááát a Linux rendszerek mások mint a win (a kinézet egy dolog, de nézz utána azért ennek...), ezért nehezebb is vírust írni rá - mert nincs joga futni, nem tud mit módosítani. Persze böngésző sebezhetőség és User mint hibaforrás itt is van. De a nyílt forrás miatt nem nagyon lehet adatgyűjtő dolgokat belehegeszteni a progikba - zártnál ki tudja mit csinál pontosan? ...és részesedést érvként felhozni nettó marhaság, szerverek nagy része Linux, akkor ott miért nincs vírus? (sebezhetőség van, az tény) Biztos arra sem érdemes...

    julius666: többnyire olyanokkal volt dolgom, amin eleve linux volt -igaz vmi egyszerű pl. Linpus, ez lett Ubuntura cserélve. Webcam macerásabb sztem néha, ott javulhatna még a támogatás.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz rt06 #173 üzenetére

    Könyörgöm írd már rendesen, h Windows! :O

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #176 üzenetére

    ...wubi installod van? Annak esetleg 2 perc, mert az egy virtuális fájlrendszerre települ.
    Progi telepítéshez raknak egy readme fájlt, ott van, de kb. itt is futtatni kell a fájlt, csak lehet nincs rá jog, mert netről szedted le...
    ;) nem kötelező, h linuxod legyen, ez is csak egy lehetőség - ingyen.
    Ha minden telepítve kell, estleg a Chakra-t próbáld ki, ilyen szempontból jobb.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz ddekany #194 üzenetére

    Van különbség. Vannak programok, funkciók, amiket nem enged rootként semmi képpen sem (pl. böngésző), illetve ezen túl az egyes progik jogosultsága is korlátozott, nem írkálhat akárhova.

    Mai win kalandom -tényleg nem b.tatás miatt, ez nem win hiba, csak érdekesség: a fájlok kiterjesztését nem lehet látni, sőt, módosítani sem (céges háló, korlátos jogok, stb.) Még TC-ből sem tudtam átírni a tévedésből .pdf-ként mentett .ps-t... OMFG. De CMD fut, igaz módosítani sokmindent ezzel sem lehet, de a rename a saját asztalra rakott fájlon működött :D :R ezért is kell némi "terminál" ismeret mindenkinek aki lusta új .ps -t írni :)
    Végül egy ősi kínai, arab, indián, üzbég (a megfelelő aláhúzandó) mondással kívánok mindenkinek kellemes Húsvétot:
    "Mindegy milyen OS-t használsz, csak a #&@ szoríCCson!" :D

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz W666W #197 üzenetére

    rövid guglizás után azt találtam, hogy ehhez egy plugin kell, mert alapból nem tartalmazHATJA a linux (mint a zárt meghajtókat, flasht és sok kodeket sem). Majd az ALSA-ba vagy Pulse-be be kell tölteni, és van digitális 5.1, 7.1, akármik.
    Synapticban keresés, ALSA ott kell lennnie az a52 pluginnak. De van Upmixer, downmixer is, nem is tudtam :( -nem nagyon lehet gyerekek mellett fülesen kívül mást használni... :D
    Majd később tesztelem, most ~5-10 perc guglival eddig jutottam.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    XBMC fórumban van egy alapos leírás, nem teszteltem, mert marha hosszú, de ALSA és Pulseaudio részt is tárgyalja, remélem segít [link]. Leírás Bodhi Linuxnál is van [link], itt meg egy Ubuntus [link].

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz #40553216 #202 üzenetére

    Csak egy példa a "több éves kritikus hiba" keresésre [link][link], de volt tavaly is amiért b.tatták őket. szal a havi update amúgy is vicc, de főleg úgy, hogy szomszédsrác kikapcsolja az update-t, mert attól fekete lesz a háttér ;]
    Ja, meg is van: 17 éves hiba. -és ez szervereket is érint, ami azért hmmm... nem jó.
    Szal. a linux csomagkezelés és hibajavítások az utolsó dolog, amiért nyugtalanul alszom :D

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #209 üzenetére

    Igen, én hiszek a 'Zópenszórszban! :R
    Frissítés... :D uname -r
    3.3.1-2.fc16.x86_64

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    Szerintem is kellene fikázni az almásokat, de ne túl durván, mert azé' közelebb van a linuxhoz családfa-ügyileg. Meg amúgy is! Milyen hülye dolog, h az iTunes percek alatt indul és nem látja a pendrájvom, meg a MP3 lejáCCót, mert nem épl? Pedig má' fényvisszaverős alma-izét is ragasztottam rá. Erre fórumban annyit segítettek, hogy kell az air... de én csak a "lávíz in di air"-t ismerem, iAIR-t nem. Akkor minden mek sz@r, ezé' lettem linuxos, hát mostmár tuGGyátok meg.

    Játékok:
    Amúgy Windóze is sz@r, mert ha a gépedben nincs egy kisebb afrikai állam éves GDP-jét érő videókártya, akkor bele lehet -huh, majdnem azt írtam, hogy sz@rni, de azt kimoderálnák... ölni egy adag pénzt a VGA-ba, mert pont annyi játék lesz rá, mint linuxra...

    Ragozás és szótagok kiemelése, aka "szótagcséplés":
    Továbbra is várjuk azokat, akik bármelyik szótagból értik ki-mire gondol. Erre nem gondoltam. Szerintem... Vagy inkább de, akkor is nem.

    Kb. ennyi sztem :D
    Azt használjon mindenki amit akar, felőlem lehet dos is. Számtalan disztró van, senki nem mondta, h az elsőre letöltött lesz a tökéletes, és itt nem csak driver, hw dolgokra gondolok. Nálam megfordult már néhány és a jövőben is fog még cserélődni.
    Amit -vallás ide vagy oda- mindenkinek látnia kell, az a töretlen és gyors fejlődés, ami már tart egy ideje. Jó bizonyíték erre az Android, hogy ha megfelelő helyen, HW-n és támogatással (mert ugye Androidra sincs játék...) jön, akkor nyerő. Hamarosan Chrome OS is lesz, átlag usereknek az a játék és egyéb program kínálat bőőőven elég.
    HC Gamerek elég vékony réteg, és lám- mennek is át konzolra a gémek.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    Az a baj, hogy van egy természetes ellenállás mindenkiben. A múltkor egy jóembert próbáltam rábeszélni, hogy IE7 helyett kellene pl. Chrome. Nem akarta, mert azt "ismeri" -erre nem is mondok semmit, akkor mi a p!csáé engem hívott, h képeket kell menteni netről? És Ő egy tanult ember, tisztelem, de PC témában a tájokozatlansága makacssággal párosul. Végül kibökte, h a családja, munkatársai is azt ajánlották, de nem akar váltani, mert az más.
    Erre én: ha új autót akarsz, ami gyorsabb, van légzsák, stb. bemész egy kereskedésbe, de Te azt mondod nem kell, mert nem olyan mint a Ladám... :F
    Hát nem olyan. Chrome sem IE, és a Linux sem Win, sőt! az Ubuntu sem Fedora, vagy Chakra... Tehát miről is van szó? Aki akarja használni ilyen-olyan okból az tudja is. Aki nem akarja, annak meg akkor is sz@r lenne a linux, ha aBF3 natívan futna. Ezért értelmetlen ez az egész topik (legalábbis a win vs. linux része)...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #245 üzenetére

    :F Gerjesztjük? ...a címet olvastad?
    Szó sem volt Windowsról! Persze jöttek, akik benyögték, hogy a win a fasza, erre meg mindíg van aki reagál. Sajnos. Néha én sem bírom ki, pedig felesleges. Sajnos olyan dolgokról folyik a beszélgetés, ami qrvára nem a téma része. Mivel nincs OSX-em, sem iTermékem (jó, Win-en van iTunes, meg QTime) így nem is megyek almás hírekhez, hogy jó-jó az apple, de nincs szilverlájt, vagy dájrektiksz... Tényleg, benézek má' apple topikokba, h ott is megy-e az oltás a játékok miatt :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Vladi #249 üzenetére

    ...elnézést, akkor az én #&@đ anyámat, gerjedtem írtam egy windows topikba. :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #251 üzenetére

    azt nem ismerem. Nautilusban F3 és két panelos lesz, bele kell kattintani, h a panel aktiválódjon, sajna ubuntun nem valami kontrasztos. Tux Commanderem van, nem nagyon használom, most megnéztem a beállításait, háát annyi mindent nem lehet variálni, mint TC-n.

    Wifihez előbb próbálj meg vezetékkel símán egy frissítést, azután hátha. Ha nem, akkor kell terminálba egy lspci vagy lsusb, megtudni mi az a cucc.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #261 üzenetére

    azért nem látja, mert nincs felcsatolva -hiszen azok nem linux partíciók.
    Automatikus csatolásra is van progi (sudo apt-get install pysdm), vagy lehet FSTAB-ban csatolni.[link]

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #268 üzenetére

    "Külön program kell ahhoz, hogy automatikusan csatolja a meghajtókat."
    Könyörgöm ne játsz a türelmemmel. Leírom LASSSSAAAN: ;]
    AHOGY AZT MÁR ÍRTAM: Ntfs meg a többi partíció "jogilag" NEM az övé, tehát NEM is csatolja alapból. Miért is tenné? NEM ő hozta létre. Telepítéskor sem csatoltad, DE amennyiben Te kéred, felcsatolja.

    Kérlek indítsd el a Windowst. Ugorj át a linux partícióra. JAJJ! Nem csatolta automatikusan? Valóban, Sajátgép, jobb klikk, kezelés, lemezkezelés, partíciók... Hopp. Nem is ismeri fel???
    Ó. Akkor nem külön program kell, hanem komplett FS drivert kell telepíteni, restart, és viola.

    NEM kell külön program, azt azért írtam, mert ha parancssoros megoldást írom, akkor az a baj, hogy na, erre bezzeg nincs GUI megoldás.

    Azt már le sem merem írni, hogy hamarosan lehet majd kifejezetten SSD-re optimalizált fájlrendszert is választani telepítéskor, BRTFS már most is van, de ext4-el ill. linuxal előkészítve a partíciókat nincs alignálás hiba, ilyesmik... és már most is mindent a ramba tol, hogy ne nyúzza az SSD-t.
    Uhh. már jobban vagyok. :D

    Az Ubuntu az Unity mellett döntött, amit látsz, az egy alig egy éves asztali környezet. KDE sokkal testreszabhatóbb, már alapból. Próbáld ki a Chakrát, Linux Mintet, Fedorát, Comice OS-t. Nem mondta senki, h az első disztró tökéletes lesz, mindenki más, Ubuntu nekem sem megfelelő, váltottam, előtte kipróbáltam 10 disztrót, ennyi.

    És igen, amit megtaláltál a Global App Menü nevű dolog, utálom, ezért van már más az Ubuntu helyett. Szokatlan is, mert Ők a sok asztal+teljes képernyős app-ban gondolkoznak, ez is a tabletek és más mobil eszközök "ajándéka", erre van már kitalálva, ismét csak másik asztali környezetet javasolok, Lubuntu pl. az tiszta Windows. Az Unity még az Ubuntu usereket is megosztja, új fejlesztés, annak minden előnyével és hátrányával. Szerintem ~2 év és eldől kinek volt igaza.

    Tux Commanderben, akárcsak TC-ben (meglepő módon) ctrl+T nyit új fület. Az UUID jó dolog, ha nem akarod látni akkor Tux Commander (de lehet már írtam), itt a pendrive, stb. cuccokat a /media alatt találod.

    Asztalra volt gomb, de sztem a dash-ra is leteszi a cuccokat, ill alul az asztalok ikonra kattintva is láthatod mi van. Ha átláthatóbb kell, akkor Gnome Shell, kész.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #272 üzenetére

    Ha szerzel egy 4GB pendrájvot, akkor inkább LiveUSB módot javaslom. HDD-re Wubi install amúgy is lassúbb, lehet, h zárt driverek kellenének, azért akad...
    Logout oldalamon van egy linux kipróbálós cikk, abban le van írva mit-hogy. Vannak képek disztrókról, meg linkek, etc...
    Csak este leszek, de a disztrók topikjaiban is tudnak segíteni, Cpt.Pirk használja a Chakra-t, az KDE asztali környezettel jön, minden jóság van benne, próbáld ki Live módban.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz user_12 #292 üzenetére

    Azért eléggé érdekes lehet a Te tudásod, ha a topik címét olvasva bejössz, fikázol jobbra-balra, majd kijelented, h teljesen más témában vagy érdekelt, csak ha már regeltél akkor flamelsz egyet. Fogalmam sincs mit dolgozol, hol tanultál, de azért gondold már végig hány Unix és hány MS szerver van, tehát valószínűleg azok is NTFS-en futnak, mert azt Te jól kimérted. Persze akik itt vannak azok a fanatikusok, mondod ezt úgy, h sztem nem olvastál egy sort sem a kommentekből.
    Nehogy linux fanatikussággal vádolj: Apple is nézegeti, de pl. Sun szervereken is ZFS van, EXT4-ről már dobtak linket, XFS-re keress rá, hátha legközelebb flame előtt tájékozódsz.
    Kezdetnek mondjuk ITT.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    Logouton újabb linuxos hirek, pár disztró. Tessék megnézni ;) :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz vadcoca #329 üzenetére

    van már régóta windowson is progi, pl. Ultimate defrag: ez a lassú részekre (középre) teszi a filmeket, tömörítetteket, képeket, ilyesmit. Kívülre az exe, dll, gyakori fájlok. De lehetett kézzel is hozzáadni mit-hova. Manapság a legtöbb defrag így működik, ha optimalizálást is kérsz. Ettől függetlenül nem bírtam megszokni, h ha CD van a meghajtóban, akkor minden explorer megnyitáskor megpörgeti... mert biztos kicseréltem, vagy a bré tudja miért... de ez nagyon zavart.

    van pár kevésbé értelmes parancs, mondjuk az alapokat -kis angollal- meg lehet jegyezni... de minek?
    csináltam egy text fájlt, kezdetektől írom, kijavítom, bővítem (amit megjegyeztem azt sem törlöm). Most Fedorán már Bash scripteket írok, duplakatt, jelszó, kész.
    Windowson is így volt anno dos high=UMB, meg a hasonló autoexec.bat dolgok, devicehigh stb... Átlag user nem foglalkozott vele, mi meg akkori "HC gamerek" vért izzadtunk a +pár kilobájtnyi szabad EMS memóriáért... Azóta is KELL cmd parancsokat használni, csak átlag user nem használja, mert amikor fixboot, fixmbr meg chkdsk van, akkor nem látja a gépét, mert az szervizben van :)

    Aki belevág a "linuxba" az vagy használja alap telepítéssel, SW centerrel, vagy ha extrákat akar, akkor meg kell pár terminál parancsot ismernie. Akiknél telepítettem Ubuntut, sztem fogalmuk sincs mi az a terminál. Ha nem tetszik akkor meg kell keresni azokat, akik elvégzi helyette ezt, mint Windowsnál, ennyi.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz vadcoca #334 üzenetére

    Háát én alapjaiban szűntettem meg a problémát... SSD :D

    RT06:kell! :R

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #341 üzenetére

    Nyelv: a rendszerbeállításoknál a magyart húzd felülre, alatta angol, a többit kikapcsolhatod, majd rendszerszinten alkalmaz (apply system wide).
    Mentés asztalra: ha Compiz configban, vagy más beállító progiban kiveszed a pipát az elől, hogy Nautilus kezelje az asztalt, akkor azon nem lesz ikon, csak a home/felhasználó mappában. Kapcsold be, hogy a Nautilus kezelje az asztalt, kész. De alapból a /home/user/letöltés -be ment mindent.
    Idő: Állítsd be, h Bios órát használja, Mert amúgy bios-t UTC-re állítja, és ebből von le egy órát, ami BP-i idő.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #351 üzenetére

    Ha tetszik a KDE, miért nem próbálod ki a Chakra-t, vagy az openSUSE-t? Én azt tenném... ;) Nem kell ragaszkodni az Ubuntuhoz, annyival nem jobb azért.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz CPT.Pirk #353 üzenetére

    Ubuntum nekem folyamatosan frissült, így kb. 8.04-től volt minden, 11.04-nél inkább újraraktam, és onnan egész a korai Precise-ig volt...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • ViZion

    félisten

    válasz Huma #363 üzenetére

    Az új is Gnome 3, csak nem Gnome Shell. GS változatnak inkább Comice OS-t próbáld, de még inkább a Fedorát...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák