Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz attila9988 #191 üzenetére

    Látom parttalan vita, mert nincs releváns tapasztalatod windows-zal vagy csak titkolod. Xp-s korszak...AZ.

    De azért leírom ide ezt zárásnak, hogy aki ide téved és nincs képben, ne a hülyeségeket olvassa:
    Jelenleg a windows 8.1-nél tart és 3 konfigot cseréltem 2 év alatt, egyszer sem kellett telepíteni, nem lassult, nem volt vele gondom. Pár hónapjra azért volt reinstall, mert SSD-t raktam a gépbe és nem akartam ghostolni.

    Stabilitásban egy otthoni felhasználónak nem nyújt többet egy linux, mint egy windows. Sőt bizonyos disztrókkal szemben a windowsnak van normális felhasználói felülete és nem kell parancssorban mókolni. Ami viszont nem mindegy, hogy a windows ezen kényelméért fizetni kell, linux meg ingyenes. Uh nagyon jó a linux, de ezt a soha sincs vele gond butaságot ne hangoztasd.

    Az elmúlt 1 hónap termése win vs linux témában nálam, fiss rendszerekkel:
    - lubuntu (Athlon 5350-s gép) nem tud frissítéseket telepíteni, mert a régi kernelekkel megtelt a partíció (hagytam, hogy telepítésnél ő particionálja a teljes meghajtót és most kézzel törölhettem a régi kerneleket)
    - ubuntu pendrive-ra telepítve a céges notimról szépen fut, asztali gép meg se nyekken...állhatok neki nézegetni mi a baj...
    - ubuntu asztali telepítésnél a generic usb 2.0 class eszközöm nem szól, csak ha minden linux indítás után újraindítom az eszközt
    - windows: működött minden

    Ofc ez sem releváns, de jól szemléteti, hogy linux alatt is vannak kihívások, nem csak telepítésnél.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák