Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    Helyes szüntessék is meg!

    "A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd
    ingyen, semmi gond."

    Nem, nem a kiadó, a művész. S itt a gond is, mert a művész jár szarabbúl mindig.

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Cyberpunk #151 üzenetére

    A francba, tényleg, az eszembe sem jutott.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #148 üzenetére

    "de ne is használja akkor. Ennyi!"
    Attól több pénzed lesz?

    "Miért?? Ingyen dolgoznak??"
    Igen. Lásd: Megyeri híd.

    "Egyéb próbálkozás?"
    Egyenes válasz? Legalább egyszer? Ja, hogy nincsenek érveid. Hát úgy tényleg nehéz. Vagy tudodmit? Én is azt mondom a kiadóbérenc provokációidra: egyéb próbálkozás?

    "Vicces, ahogy egy közel 2 kilós telóval és egy 3 kilós szgéppel a zsebedben aggódsz az elnyomott munkásokért."
    Ezt hívják felelősségteljes hozzáállásnak. Persze apuci-anyuci által eltartott burzsujcsemeték ezt nem is érthetik.

    "Ahogy te kerülsz a fasz rossz végére, egyből kiabálsz a jogaidért."
    Ahogy te is kiabálsz a sajátodért. A különbség csak az hogy te hiába óbégatsz, 7 milliárd ember vs pár kampósorrú hiéna felállásból nem a te fajtád jön ki nyertesen.

  • herendi

    tag

    válasz hcl #150 üzenetére

    "Alapvetően a kiadók, meg az Artisjus is, jól megél abból, amit csinál. A hiszi lényege az, hogy félnek, mi lesz, ha az eberek esetleg az ő megkerülésükkel jutnak tartalmakhoz, és nem tudják levenni a nagy lét. Ennyi."

    Tévedés! A kiadó befektet egy valag pénzt a produkcióba, ezt szeretné minél nagyobb haszonnal megkapni. Nem kötelező a művésznek kiadót/producert igénybe venni. Rakd fel a művedet a netre, bassz ki a kiadóval! Ja, hogy akkor zsebből kellene kifizetni a stúdiót és a reklámot, meg senki nem nézné meg és nem lesz világkörüli turné?? Valamit valamiért!

    "Ha én megélek a munkámból, akkor nem szoktam mondjuk túlóráért rohangálni, ha hétvégén be kell ugranom a céghez egy félórára."

    Igen, "ha" megélsz, "akkor" tudsz jótékonykodni. Tehát előbb neked is kell pénz, utána mehet az ingyenmeló.

    "Még nem találtak ki jobbat!"
    "De, csak a megvalósítással voltak gondok."

    Végeredmény szempontjából uaz.

    ""És akkor a téliszalámit "ellopják" a gyárból, mi? Nem, csak más fizeti ki! Esetleg jótékonykodhat a gyár, de nem ellopják! Érted a különbséget?"
    Nem volt szó arról, hogy miért. Az volt a kérdés, van-e ingyen. Van."

    Az nem ingyen van, pusztán nem az igénybevevő fizeti. Mondjuk az állam vesz a diákoknak win licenszet, gazdag felajánl X tízezret és abból veszik a kaját az ingyenkonyhára, a gyártó felajánla a termékét, ... és nem "ellopják" a gyárból.

    "Akkor miért kell a szar és drága winfost és egyéb szoftvert "ellopni", ha van jobb és ingyenes helyettesítő termék??"
    Mert a MS megoldja, hogy más ne legyen."

    Meg hát! Rohadtak, nálam is kint voltak és puskát tartottak a fejemhez. Mocskosok!

    "Mondjuk a windózokért kb. egy fillért nem adnék amúgy sem. Először érjen valamit, utána kérhetnek érte pénzt."

    Ezt légy szíves mondd meg a magyar jómunkásembernek is, hogy majd ha német precízitással dolgozik, akkor áhitozzon nyugati bérek után. Amíg balkáni szinten van a munkája, addig csak ennyi jár.

    "Esetleg fizetnetne az MS kártérítést az ősz hajszálakért, amiket az elmúlt 20 évben növesztettem a szarjuk miatt "

    Pereld be őket!

    "És??? Ebből jogod keletkezik arra, hogy ingyen használd a terméküket??"
    Nem keletkezik jogom, csak nem fogom sajnálni őket a nyivákolásukért."

    Senki sem mondta, hogy sajnáld őket, de ebből még nem keletkezik senki se joga arra, hogy "ellopja" a terméküket és ingyen használja.

    "A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd ingyen, semmi gond."
    Ezt teszem, mint írtam."

    Ez így helyes! Ha valamiért nem fizetsz, ne is vedd igénybe!

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #151 üzenetére

    "A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd
    ingyen, semmi gond."

    Nem, nem a kiadó, a művész. S itt a gond is, mert a művész jár szarabbúl mindig."

    A művész kötelezik arra, hogy kiadót válasszon?? Nem hinném!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #153 üzenetére

    "de ne is használja akkor. Ennyi!"
    Attól több pénzed lesz?"

    Feltehetően igen, mert ha semmilyen forrásból nem juthat illegálisan a tartalomhoz, akkor kénytelen lenne megvenni. Nem 1:1 az arány, tehát nem lenne minden egyes letöltésből vásárlás, de garantáltan nőne az eladás.

    "Miért?? Ingyen dolgoznak??"
    Igen. Lásd: Megyeri híd."

    Mi közöm van hozzá? Én vagyok a megrendelő?

    "Egyéb próbálkozás?"
    Egyenes válasz? Legalább egyszer? Ja, hogy nincsenek érveid. Hát úgy tényleg nehéz. Vagy tudodmit? Én is azt mondom a kiadóbérenc provokációidra: egyéb próbálkozás?
    "Vicces, ahogy egy közel 2 kilós telóval és egy 3 kilós szgéppel a zsebedben aggódsz az elnyomott munkásokért."
    "Ezt hívják felelősségteljes hozzáállásnak."

    Nem, ezt álszent mellébeszélésnek hívják! Amíg te jól jársz mások elnyomásából, addig nincs semmi gond. Ha téged nyomnának el, akkor jajveszékelsz és játszod a hős megmentőt.

    Miből telik neked 5-6 kilós cuccra?? Ez csak mocskos "luxusprofitból" és a jómunkásembernek ki nem fizettett béréből származhat! Nem ég le a pofádról a bőr, hogy amíg Mancika havi 60-ért dolgozik havonta, neked 2 kilós telód van??

    Felelősségteljes hozzáállás csak akkor lenne, ha nem vennéd meg a terméket, mert tudod, hogy ezért 20 dolcsit kap a kínai munkás havonta.

    "Persze apuci-anyuci által eltartott burzsujcsemeték ezt nem is érthetik."

    Látom tényleg nem érted!

    "Ahogy te kerülsz a fasz rossz végére, egyből kiabálsz a jogaidért."
    "Ahogy te is kiabálsz a sajátodért."

    Miért? Mert azt állítom, hogy ha igénybe akarsz venni egy szolgáltatás vagy használni akarsz egy terméket, akkor fizesd is ki??

    "A különbség csak az hogy te hiába óbégatsz, 7 milliárd ember vs pár kampósorrú hiéna felállásból nem a te fajtád jön ki nyertesen."

    Már vártam a zsidózást, de ez csak téged minősít!

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz herendi #155 üzenetére

    Nem, de kihasználják csúnyán. S a jogait elveszti a saját szerzeménye után. Ha suerinted ez így jól van akkor elég érdekes a felfogásod, biztos valami kiadónál vagy, vagy Artisjus mi?:D

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #157 üzenetére

    "Nem, de kihasználják csúnyán. S a jogait elveszti a saját szerzeménye után."
    "Ha suerinted ez így jól van akkor elég érdekes a felfogásod, biztos valami kiadónál vagy, vagy Artisjus mi"

    Biztos ott vagyok, igen! Kötelező csúnya "kampósorrú" kiadóhoz menni? Ha nem, akkor mi a probléma? Zenélgess otthon, készíts honlapot és szervezd meg a turnédat! Viszont ha egyből profi stúdió és stáb és reklám kell, akkor a jog a kiadó lesz. Végeredményben te is jól jársz, mert sikeres és ismert leszel, jól fogsz keresni, és nyilván a kiadó sem a két szép szemedért csinálja.

    Egy programozó rendelkezhet az általa írt kóddal, amit a melóhelyén írt? Egy építész egy biológus egy gyógyszerész egy kutató,... ??? Nem hinném!

    Programozz vagy kutass gyógyszert otthon, és akkor tiéd a jog és te diktálhatod a feltételeket! Ja, hogy akkor hogy élsz meg 5-10-20 évig?? Na igen, ez a kérdés!

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz herendi #158 üzenetére

    Én csak azt sérelmezem, hogy míg a kiadó teezi zsebre a nagy lóvét, addig a szerzőnk arányaiban jóval kevesebb jut, de még a koncertekből os beszedik a maguk r3szét. Na szóval ha ez jó neked, akkor csak grat.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #159 üzenetére

    Mivel a kiadó vállalja az anyagi kockázatot, így nyilván az övé lesz a nagyobb haszon is.

    Vagy esetleg a művész visszafizetné az addig kifizetett munkabért és költségeket, ha befuccsol a produkció? A biológus visszafizetné, ha sikertelen lesz a kutatás? ...

    De választhatsz, nem kötelező aláírnod "kampósorral" a szerződést!

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz herendi #160 üzenetére

    Még szerencse, hogy nem gondolkodik mindenki így, ahogy te.;) S azért a net-nek köszönhetően egyre többen hagyják ki a képből a kiadóválalatokat. Én is így tennék.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #161 üzenetére

    Ohh igen! Vannak a hős torrentezők, aki nagyon kiállnak a művészek jogaiért: egyszerűen csak "ellopják" a művész produkcióját! Ez ám aztán a művészek igazi megbecsülése! :C

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz herendi #162 üzenetére

    1 szóval sem írtam, hogy warezolok! Fuss neki mégegyszer.:D

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz herendi #164 üzenetére

    Nem, de nekem jött a válaszban.:)

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #156 üzenetére

    "Feltehetően igen, mert ha semmilyen forrásból nem juthat illegálisan a tartalomhoz, akkor kénytelen lenne megvenni."
    És te adod rá lóvét? Ugye azt még fel tudod fogni hogy azért nem veszi meg, mert nincs miből?

    "Mi közöm van hozzá? Én vagyok a megrendelő?"
    Átgurultál már rajta? Akkor van közöd hozzá! Ne ingyenmunkán nyerészkedj, fizesd ki te amit használsz! Ehhez már nem fűlik a fogad, csak a maroktartáshoz? Ez is ugyanaz.

    "Nem, ezt álszent mellébeszélésnek hívják! Amíg te jól jársz mások elnyomásából"
    Már ne haragudj, de te lenni normál? Kifizetem a lehúzós árat, és még én járok jól azzal hogy lehúztak? LOL! Akkor járnék jól, ha a valós értékét fizetném meg, azt a 4 GB vinyóhelyet, amire letölthetem a netről.

    "Miből telik neked 5-6 kilós cuccra??"
    Fizetésből, öcsém, hallottál már róla? Nekem nem apuci-anyuci adta össze.

    "Miért? Mert azt állítom, hogy ha igénybe akarsz venni egy szolgáltatás vagy használni akarsz egy terméket, akkor fizesd is ki??"
    Az értékét kifizeti egy torrentező is, te az irreális luxusprofitért ajvékolsz.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #166 üzenetére

    "Feltehetően igen, mert ha semmilyen forrásból nem juthat illegálisan a tartalomhoz, akkor kénytelen lenne megvenni."
    "És te adod rá lóvét? Ugye azt még fel tudod fogni hogy azért nem veszi meg, mert nincs miből?"

    Tehát ha nincs elég lóvém, akkor "lophatok"? A kevés lóvéból jogom keletkezik a "lopásra"? Értem, mester! Én kérek elnézést!

    "Mi közöm van hozzá? Én vagyok a megrendelő?"
    "Átgurultál már rajta? Akkor van közöd hozzá! "

    Ezzel az erővel Gizi mama is fizessen, ha kicsoszog az járdára!

    "Ne ingyenmunkán nyerészkedj, fizesd ki te amit használsz!"

    Tehát akkor aki pl.: nem fizet eü-biztosítás, az ne kapjon orvosi ellátást?? Jól értem??

    "Nem, ezt álszent mellébeszélésnek hívják! Amíg te jól jársz mások elnyomásából"
    "Már ne haragudj, de te lenni normál? Kifizetem a lehúzós árat, és még én járok jól azzal hogy lehúztak? LOL!"

    Azért tudod szarért-hugyért megvenni a telódat és az szgépedet, mert kicsi kínai 20 dolcsiért dolgozik havonta. Ha ők is amerikai bért kapnának, kb 1 milla lenne a telód. Érti??

    "Akkor járnék jól, ha a valós értékét fizetném meg, azt a 4 GB vinyóhelyet, amire letölthetem a netről."

    És még te hadoválsz itt zsidókról és lehúzásról, amikor nyíltan nulla forintra értékeled mások munkáját két kilós telóval a zsebedben.

    "Miből telik neked 5-6 kilós cuccra??"
    "Fizetésből, öcsém, hallottál már róla?"

    Ennyi pénzt félretenni és elkölteni egy szaros telóra csak mocskos kizsákmányolós karvalytőkés luxusprofitos másokon élősködő kampósorr tud. Zsidó-e vagyol-e? Nem szégyelled magad, hogy amíg mások éheznek, addig te kidobsz az ablakon 2 kilót egy szaros telóra??

    Nagyon átlátszó és álszent ám a duma T. doktorúr!

    "Nekem nem apuci-anyuci adta össze."

    Az lehet, de hogy nem tisztességes és kétkezi munkával keresel ennyit, az biztos!

    "Miért? Mert azt állítom, hogy ha igénybe akarsz venni egy szolgáltatás vagy használni akarsz egy terméket, akkor fizesd is ki??"
    "Az értékét kifizeti egy torrentező is, te az irreális luxusprofitért ajvékolsz."

    Igazad van, a művész v. alkotó éljen meg abból a 3 fillérből, amit te jó esetben kifizetsz a matricára. Mindezt úgy, hogy szociálisan rászoruló vagy a két kilós telóddal, de persze szaros 3.000 Ft-ot sajnálsz kiadni egy legális cd-re.

    Gratula, komám, ez ám az igazi kizsákmányolás és mások munkájának a semmibevétele! Köpés ikon sajna nincs!!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #167 üzenetére

    "Tehát ha nincs elég lóvém, akkor "lophatok"?"
    Tehát ha nincs elég szabadságom, akkor fellázadhatok? Kérdezd meg Kossuth Lajost!

    "Én kérek elnézést!"
    Van miért. :)

    "Ezzel az erővel Gizi mama is fizessen, ha kicsoszog az járdára!"
    Ne tereld a szót, kifizetted más munkáját, vagy csak lopod? Tudod, nem csak a kiadómaffiának vannak jogai.

    "Tehát akkor aki pl.: nem fizet eü-biztosítás, az ne kapjon orvosi ellátást?? Jól értem??"
    Jó lenne. Így is túl sok ingyenélő telepjáróst tartok el, fizetem helyettük az adót. Amit te nem fizetsz be, azt nekem kell helyetted. Ja, te biztos nem is hallottál még adócsalásról Magyarországon, annyira ritka jelenség... (az adó"optimalizálás" és egyéb fedőnevek is az).

    "Azért tudod szarért-hugyért megvenni a telódat és az szgépedet"
    2 kiló az neked "szarért-hugyért"? Az k. drága! A különbözetet te rakod zsebre munka nélkül. Na az ilyen ingyenélőket kell elzavarni, egyből kijön 20k-ból is a cucc.

    "Ha ők is amerikai bért kapnának, kb 1 milla lenne a telód. Érti??"
    Ha te nem nyúlnád le a kínai munkás fizetésének 90%-át, akkor ők is amcsi fizetést kaphatnának ugyanolyan árú termékből. Érti!

    "Nagyon átlátszó és álszent ám a duma T. doktorúr!"
    Ha te is tisztában vagy vele, akkor minek csinálod?

    "Az lehet, de hogy nem tisztességes és kétkezi munkával keresel ennyit, az biztos!"
    Tényleg? És ezt honnan veszed te onnan a rózsadombról, apuci villájából?

    "Igazad van, a művész v. alkotó éljen meg abból a 3 fillérből, amit te jó esetben kifizetsz a matricára."
    Ha a hídépítő meg tud élni a ki nem fizetett munkájából, akkor még sok is a művész elvtársnak az a 3 fillér. Ja és hagyjuk már ezt a művészre mutogatást, nem az teszi zsebre a lóvét, hanem az ingyenélő kiadó, aki a művész nyakán élősködik!

    [ Szerkesztve ]

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #156 üzenetére

    "..Ohh igen! Vannak a hős torrentezők, aki nagyon kiállnak a művészek jogaiért: egyszerűen csak "ellopják" a művész produkcióját! Ez ám aztán a művészek igazi megbecsülése!.."

    Neked hányszor kell még leírni,hogy nem lopás? :N

    -----------------

    "de ne is használja akkor. Ennyi!"
    'Attól több pénzed lesz?
    Feltehetően igen, mert ha semmilyen forrásból nem juthat illegálisan a tartalomhoz, akkor kénytelen lenne megvenni. Nem 1:1 az arány, tehát nem lenne minden egyes letöltésből vásárlás, de garantáltan nőne az eladás."

    Több ország megpróbált sokmindent...ott nem nőtt az eladásszám :)
    -de rittig állítod,hogy DE ...

    -de tudodmit? beszéljünk így,ahogy te ...
    "..Feltehetően igen.."

    HÁHÁÁ ...bár tudnám mire célzol ezzel:))
    A magyar zeneipar jelenleg....hogy is mondjam szépen... döglődik a hozzád hasonlók miatt.
    -egyszerűen le vannak tojva a VALÓDI zenészek,akik próbálkoznának,mert TE,meg a hasonszőrűek,csak lehúzzák őket a jogdíjakkal és tagsági,meg egyéb szarságokkal ...és emellett SEMMILYEN támogatást nem kapnak,csak pénzért cserébe,de azt meg aránytalanul!!!
    -miként várhatjátok el,egy kezdő-feltörekvő-zenésztől,tehetségtől,hogy perkáljon ???

    A másik,hogy a zeneipar,nem csak Magyarországon,hanem a világi szinten,EL VAN TELVE!
    Ha felmegyek az internetre,totál ingyen hallgathatok zenét a milliószámra található INGYENES internetes rádiókban! -különszedve,katregórikusan!

    Miért gondolod azt,hogy ha nem lesz torrent nőne az eladások száma???
    (jelen pillanatban ez csak a zenepiar,kitérünk a többire)

    Nem nőlne,mert aki torrenten keresztül húz még zenét...és az megszűnne,keresne egy MÁSIK ingyenes megoldást!
    ...és itt te meg SE SZÓLALJ,hogy ingyenes,mert így lenne,ez így helyes!
    Akkor hallgat az emberi faj ingyenes zenét...és ott ahol akar,amikor AKAR!

    Miért?
    Joga van hozzá :P

    ....na de akkor miből élnek meg a zenészek?
    segítek....A FELLÉPÉSEKBŐL!
    Méghozzá,nem is rosszul...

    Nézzük a filmipart...
    Ha megszűnne a torrent,több volna a filmvásárlás,meg folyamat teltházas mozik volnának?

    NEM!!!
    Rengeteg ingyenes lehetőség van,az interneten!

    A premierek,talán az első...1-2 hónapban jobban látogatottak volnának,míg az alsó réteg....
    1. vagy nem járna továbbra sem moziba,mert az internet tele van ingyenes lehetőségekkel...pl. youtube...egész-teljes filmek:P ...és így letojná ez a tréteg a preimereket.
    2. vagy a sokat kergetett MOZIS-VERZIÓK ...egy más úton kezdenének el terjedni,mert mindig volnának olyan emberek,akik elintézzék azok elérhetőségét....igenám...de így maximum csak őket gazdagítanátok,hiszen újra fellendülne a kézzel-fogható másolatok száma.

    ....szóval ez így sem nyert.

    A szinészek pedig továbbra sem szegényednének el,de ebbe ne menjünk bele,mert az egy NETTÓ-HAZUGSÁG,hogy nem élnek meg,többen leírtuk,hogy a jelenlegi helyzetben is simán megéri nekik ...a filmiparnak a jó filmekre MINDIG megtérül a kiadás...és csak a mozijegyeket tekintve is.
    -emellett ugye lehetne hozzárakni a reklám,vagy egy-egy riport,tv-s szereplés után befolyt összegeket...blablabla.

    Tehát ott tartottunk,hogy ez sem nyert......mi van még?
    Szoftver piac? :)
    Senki,de senki ne mondja azt,hogy a torrent előtt nem volt ez elérhető...
    Megint előjönnének a kézzel fogható-kalózmásolatok...
    -valamint az INGYENES megoldások terjednének el jobban... és ENNYI!

    -bárki megtanulja,pláne az,aki használt bármilyen PC-t ,a LINUXOT :P

    ...nembeszélve arról,hogy a LINUX saját véleményem szerint,CSAK a játékipar miatt nem terjed el annyira,ahogy kéne...
    Ha bezárnának a torrentoldalak,akkor gyanítom,hogy az ingyenes megoldások száma nőlne nagymértékben,nem pedig az eladások száma ezen a téren is!!!

    ...itt most pedig ezt a sort nem folytatnám , mert MÁR MOST azon vannak,hogy nyílt rendszerre...a'la LINUX...is elérhetővé kívánják tenni a JÁTÉKOKAT :P
    -természetesen pénzért(és nem keverendő össze a nyílt rendszer az ingyenességgel,de nem erről van most szó...)...nem ez a pláne...hanem az,ha ...az előbb említett fizetős szoftver ...fizetős-OS nem lenne elérhető,akkor a LINUXnak ez 100% jót tenne,mert ő ingyenes...tehát OS-t már nem vennének,a játékok is elérhetőekké válnának,mert a játékipar arra terjed ahol több a felhasználó...a LINUX megtanulható piszok egyszerűen,mint bármely OS ...éééés mivel addigra nagymértékben terjedt volna,a játékipar is áthúzna oda is... mivel teszem azt játék van rá,de fizetős,torrent nuku...mi következik? .....kézzel fogható-kalózmásolatok száma , illetve egyéb ingyenes megoldások??? :DDD

    -----------------------------------------------------

    Szerintem erről ennyi elég is,tanultabb fórum-kollégáim folytatnák! ...de mindenki tudja,miről van szó :)

    ...és itt térjünk vissza a te mondatodra megint:

    "..Attól több pénzed lesz?"
    Feltehetően igen, mert.."

    Mivan? viszket a zsebed mi? ;)

    ...hmmmm...enyje...de mit tegyek (lehet) emberből vagy.
    -de látott már valaki szegény kiadót? :DDD
    Mert én neeem :P
    A másik dolog...és érdekes,hogy ahol van pénz,ott abból valahogy sosem elég.
    Persze a kisembernek mindig elég bármennyire is kevés....de nem térek ki a politikára,csak egy megjegyzést teszek: Amikor x kör fizetéséről van szó,akkor hát ott biztos lesz emelés...nem elég az ingyen telefon,autó,teszem azt lakás-villa...miegymás juttatások. De amikor a kisemberrről van szó,az BÁRMENNYIBŐL megél....

    Naja...így megy ez :)
    ----------------------------------------
    Itt ezt lezárom,elemezzük tovább a gondolataidat,melyeket "oly nemes szándékkal elénk vetettél".

    "..Igen. Lásd: Megyeri híd."
    Mi közöm van hozzá? Én vagyok a megrendelő?.."

    jajjj,olyan vaaaagy :(((
    Egész idáig,többször is felhozva emlegetted őket és a magyar embert szidtad,hogy "...hát igen a magyar már csak ilyen nem fizet,stb-stb.

    Most csak annyit mondok:
    -bár te nem vagy rá képes....de szégyeld magad :K

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Fontos? #169 üzenetére

    Sztem fizetnek neki hogy az 1000x megcáfolt baromságait szajkózza. :)

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Dr. Akula #170 üzenetére

    Hol lehet jelentkezni? Bár én nem adom el a lelkem. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #168 üzenetére

    Tehát ha nincs elég lóvém, akkor "lophatok"?"
    "Tehát ha nincs elég szabadságom, akkor fellázadhatok? Kérdezd meg Kossuth Lajost!"

    ?? Lázadj! Kérdésre azért válaszolsz??

    "Ezzel az erővel Gizi mama is fizessen, ha kicsoszog az járdára!"
    "Ne tereld a szót, kifizetted más munkáját, vagy csak lopod?"

    Ismét megkérdezem, hogy állok-e én üzleti kapcsolatban a hídépítőkkel? Ha igen, pereljenek be!

    Ha veszel a hentesednél két kiló csirkefarhátat, akkor mi közöd van ahhoz, hogy a hentesed esetlegesen nem fizette ki a beszállítóját? Követelheti rajtad a beszállító a pénzt?

    Ha küldött az állambácsi csekket a hídpénzre, amit nem fizettem be, akkor jajveszékelj! Egyéb esetben semmi közöm ahhoz, hogy a megrendelő nem fizette ki az építőket.

    "Tudod, nem csak a kiadómaffiának vannak jogai."

    Zárd le a hidat!

    "Tehát akkor aki pl.: nem fizet eü-biztosítás, az ne kapjon orvosi ellátást?? Jól értem??"
    Jó lenne. Így is túl sok ingyenélő telepjáróst tartok el, fizetem helyettük az adót. Amit te nem fizetsz be, azt nekem kell helyetted."

    Mingyá' gondoltam, hogy neked kizárólag ízig-vérig becsületes és adózott jövedelemből vannak felesleges százezreid telóra meg szgépre. Csak azt a fránya 3 ezrest sajnálod egy cd-re.... Franc se érti!

    "Ja, te biztos nem is hallottál még adócsalásról Magyarországon, annyira ritka jelenség... az adó"optimalizálás" és egyéb fedőnevek is az"

    :)) Fáj??

    "Azért tudod szarért-hugyért megvenni a telódat és az szgépedet"
    "2 kiló az neked "szarért-hugyért"? Az k. drága! A különbözetet te rakod zsebre munka nélkül. Na az ilyen ingyenélőket kell elzavarni, egyből kijön 20k-ból is a cucc."

    És akkor ki volt a hülye?? :)) Te, aki megvettél egy 20 ezres cuccot 200 ért, vagy az aki lehúzott? Nos, kampós??

    "Ha ők is amerikai bért kapnának, kb 1 milla lenne a telód. Érti??"
    "Ha te nem nyúlnád le a kínai munkás fizetésének 90%-át, akkor ők is amcsi fizetést kaphatnának ugyanolyan árú termékből. Érti!"
    "Nagyon átlátszó és álszent ám a duma T. doktorúr!"
    "Ha te is tisztában vagy vele, akkor minek csinálod?"

    Csak annyi a gond, hogy te kétpofára vedeled a bort és vizet prédikálsz!

    "Az lehet, de hogy nem tisztességes és kétkezi munkával keresel ennyit, az biztos!"
    "Tényleg? És ezt honnan veszed te onnan a rózsadombról, apuci villájából?"

    Na, mesélj! Mit melózól, amiből futja ilyen cuccokra? Mi az a természetesen teljesen legális és adózott meló, amiből ilyen klassz és drága és új cuccokat lehet venni?

    "Igazad van, a művész v. alkotó éljen meg abból a 3 fillérből, amit te jó esetben kifizetsz a matricára."
    "Ha a hídépítő meg tud élni a ki nem fizetett 0 Ft-ból, akkor még sok is a művész elvtársnak az a 3 fillér."

    Te elvárnád, hogy ne használjam a hidat, holott semmi közöm a finanszírozásához, de persze neked jogod van "ellopni" egy művész alkotását és ingyen használni. Értem, főnök!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #172 üzenetére

    "?? Lázadj! Kérdésre azért válaszolsz??"
    Már megválaszoltad magadnak. Ha lehet jogellenesen lázadni, akkor lehet szoftvert is használni.

    Az a te bajod hogy azt hiszed hogy a törvény betűjét kell betartani, nem a szellemét. Csak tudod az emberiség 99%-a ezt nem így gondolja. Ezért hugyozol te mindig a széllel szemben.

    "Ismét megkérdezem, hogy állok-e én üzleti kapcsolatban a hídépítőkkel?"
    1. Igen. A hídhasználattal ráutaló magatartást tanúsítasz, pont mint a BKV jegynélküli használatával.
    2. A torrentező se áll üzleti kapcsolatban a kiadómaffiával. :D

    "Ha veszel a hentesednél két kiló csirkefarhátat, akkor mi közöd van ahhoz, hogy a hentesed esetlegesen nem fizette ki a beszállítóját? Követelheti rajtad a beszállító a pénzt?"
    Igen. Vegyél lopott autót, aztán csodálkozz hogy miért foglalja le tőled a rendőrség!

    "Zárd le a hidat!"
    Ha nincs kerítés a ház körül, akkkor bemehetsz lopni? Kolompár-e vagy?

    "Mingyá' gondoltam, hogy neked kizárólag ízig-vérig becsületes és adózott jövedelemből vannak felesleges százezreid telóra meg szgépre."
    Jól gondoltad.

    "Csak azt a fránya 3 ezrest sajnálod egy cd-re.... Franc se érti!"
    Azt már láttuk eddig is hogy semmit se értesz. A film meg inkább 6-10 ezer, mint 3. Darabonként. Szerinted hány ilyenre futja egy átlag magyar családban, ahol a frankhitelt se bírják törleszteni a lakásra?

    ""Ja, te biztos nem is hallottál még adócsalásról Magyarországon, annyira ritka jelenség... az adó"optimalizálás" és egyéb fedőnevek is az"
    Fáj??
    "
    Csak annyira mint neked a torrentezés. Ja, nem, jobban, ugyanis az adócsalást az valóban lopásnak hívják.

    "Te elvárnád, hogy ne használjam a hidat, holott semmi közöm a finanszírozásához, de persze neked jogod van "ellopni" egy művész alkotását és ingyen használni. Értem, főnök!"
    Tudom, neked az adófizetéshez sincs semmi közöd (egész addig amíg kimegy hozzád az APEH, remélem minél hamarabb :D). Te semennyire nem vagy szolidáris az emberekkel, de elvárnád hogy veled mindenki szolidarizáljon. Mégis milyen alapon?

  • Fontos?

    tag

    válasz Dr. Akula #170 üzenetére

    lehetséges :DD

    ma úgy érzem szóf..ásom van :P

    kedves és igen mélyen tisztelt herendi(lelkes újonc) kolléga:

    Szóval...igyenes megoldások és opensouce :) EZ A JÖVŐ,nem a krémsajt :K

    Nézükk csak...miért jó az opensource? és mi az egyik fő jellemzője?

    NYÍÍÍLT FORRRÁÁÁÁSKÓÓÓD :)
    -hogyan működhet egy nyílt forráskódu termék megfelelően?
    Mint a nevében benne van...a termék forráskódját nyíltan...bárki megtekintheti és annak segítségével beszállhat INGYENESEN és FIZETSÉG nélkül egy közösségbe és adott termék fejlesztésébe...röviden,magyaros egyszerűséggel ennyi...

    Ha ért hozzá a személy akkor a terméket a 'szája' íze szerint változtathatja.
    Itt ne térjünk ki a vírusokra,mert egyrészt az teljesen más téma,másrészt nem olyan egyszerű,mint azt elképzelnénk....

    A másik,hogyan működhet jól?
    Ingyenessé teszik...
    Namost.... minden ingyenes terméknél(PC-internetet tekintve) van egy DONATE gombocska...
    Mi is ez?
    Nos,ez lehetőséget ad arra,hogy ha neked tetszik egy-egy termék,akkor azt támogasd....ahogy érzed alapon:P

    ....és a hangsúly az ahogy érzed alapon van :)

    Jujj,hogy ez egyre több helyen elérhető-egyre több ingyenes megoldás elérhető így....most mi lesz? :))

    Érdekes mi? :)
    Ráadásul nem 1,nem 2 több ilyen ingyenes megoldás igen jó fejlesztés-találmány-termék lett...nem sorolnék fel sokat,csak párat...(ccleaner,utorrent,LINUX...stb)

    A hozzád hasonlók pedig,kedves és igen mélyen tisztelt herendi(lelkes újonc) kolléga, ezeket az ingyenes megoldásokat próbáljátok elnyomni,befagyasztani...stb-stb.
    MS-LINUX ellenségesedések-vádak,perek...
    utorrentnél meg ugye mindenki tudja miről beszélünk-......ó hát az maga az ördög az utorrent és az egész csak és kizárólag a bűűűűűnt és a gonoszt szolgálja:)

    -tudod mi a mondás? "Ha te vagy a farkas,kiálts farkast és üldöztetik majd a bárány!"

    ...megpróbálom jobban kifejezni magam,számodra is érthetően:
    Nem az utorrent a hibás,hogy kalózkodásra használják leginkább!
    Hanem a hozzád hasonlóaknak köszönhető mindez kedves herendi!!! :W

    Ha egyszer rájönnétek arra miként használhatnátok ki ezt a remek technikát a javatokra fordítva használni,nem itt tartanánk ...

    Mondhatnék-írhatnék még érveket,de nemhogy a fát nem látjátok,hanem csukott szemmel is jártok :)

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #175 üzenetére

    "?? Lázadj! Kérdésre azért válaszolsz??"
    "Már megválaszoltad magadnak. Ha lehet jogellenesen lázadni, akkor lehet szoftvert is használni."
    "Az a te bajod hogy azt hiszed hogy a törvény betűjét kell betartani, nem a szellemét. Csak tudod az emberiség 99%-a ezt nem így gondolja. Ezért hugyozol te mindig a széllel szemben."

    Leszarom, ha "loptok", nem vagyok semmilyen oldalról érdekelt. Egyetlen problémám az, hogy ezt normálisnak is tartjátok pusztán azért, mert szerintetek nem ér annyit vagy keveset kerestek. Szerintem ez elfogadhatatlan!

    "Ismét megkérdezem, hogy állok-e én üzleti kapcsolatban a hídépítőkkel?"
    "1. Igen. A hídhasználattal ráutaló magatartást tanúsítasz, pont mint a BKV jegynélküli használatával."

    Hülyeséget beszélsz! A BKV-n a jeggyel veszed meg a jogot az utazásra, hídpénz viszont nincs.

    "Ha veszel a hentesednél két kiló csirkefarhátat, akkor mi közöd van ahhoz, hogy a hentesed esetlegesen nem fizette ki a beszállítóját? Követelheti rajtad a beszállító a pénzt?"
    Igen. Vegyél lopott autót, aztán csodálkozz hogy miért foglalja le tőled a rendőrség!"

    A csirkefarhát nem lopott, érti??

    "Zárd le a hidat!"
    "Ha nincs kerítés a ház körül, akkkor bemehetsz lopni? Kolompár-e vagy?"

    A szegénység feljogosít arra, hogy filmet, zenét "lopjak"??

    "Mingyá' gondoltam, hogy neked kizárólag ízig-vérig becsületes és adózott jövedelemből vannak felesleges százezreid telóra meg szgépre."
    Jól gondoltad."

    Akkor mocskos kampos vagy, mer' csak mocskos kizsákmányoló extraprofitos kereshet legálisan százezreket és költhet 2 kilót telóra, szegény jómunkás ki nem fizetett béréből... Fujjj

    "Csak azt a fránya 3 ezrest sajnálod egy cd-re.... Franc se érti!"
    "Azt már láttuk eddig is hogy semmit se értesz. A film meg inkább 6-10 ezer, mint 3. Darabonként. Szerinted hány ilyenre futja egy átlag magyar családban, ahol a frankhitelt se bírják törleszteni a lakásra?"

    És ez feljogosítja őket a "lopásra"?? Az amerikai kiadó legyen tekintettel szegény magyar devizahitelesre??

    ""Ja, te biztos nem is hallottál még adócsalásról Magyarországon, annyira ritka jelenség... az adó"optimalizálás" és egyéb fedőnevek is az"
    Fáj??"

    "Csak annyira mint neked a torrentezés. Ja, nem, jobban, ugyanis az adócsalást az valóban lopásnak hívják."

    Nekem nem fáj a torrent, de az igen, hogy szarba veszik egy másik ember munkáját csak azért, mert az egy virtuális termék.

    "Tudom, neked az adófizetéshez sincs semmi közöd (egész addig amíg kimegy hozzád az APEH, remélem minél hamarabb ). Te semennyire nem vagy szolidáris az emberekkel, de elvárnád hogy veled mindenki szolidarizáljon. Mégis milyen alapon?"

    Velem legyenek szolidárisak?? Ki mondta ezt??

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #176 üzenetére

    Kérdés, mielőtt még bódult állapotba kerülsz az opensource-öd miatt: miért a rohadt és szar és drága Win-en terjedtek el a játékok?? Miért Win-t használ a felhasználók 85-90%-a??

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #177 üzenetére

    Velem miért nem beszélsz? :(

    Túl okos és szép és jó dolgokat írtam? :'(

    Most szomorú vagyok :U

    Idézlek is...kezdem megszokni:P

    "...Leszarom, ha "loptok", nem vagyok semmilyen oldalról érdekelt. Egyetlen problémám az, hogy ezt normálisnak is tartjátok pusztán azért, mert szerintetek nem ér annyit vagy keveset kerestek. Szerintem ez elfogadhatatlan!..."

    Azzal tisztában vagy,hogy ez így ebben formában vádaskodásnak minősül és azt biza keményen büntetik Magyarországon? :DDD

    Nem mondhatod-pláne nem írhtaod bizonyítékok nélkül,hogy valaki LOP...

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #178 üzenetére

    "..Kérdés, mielőtt még bódult állapotba kerülsz az opensource-öd miatt: miért a rohadt és szar és drága Win-en terjedtek el a játékok?? Miért Win-t használ a felhasználók 85-90%-a??.."

    -mert a MS volt olyan kedves és pénzel,ármánnyal maga köré vásárolta és szervezte a játékipart :)
    (Másfelől én ugyan nem írtam,hogy a win rosz,nem rosz,csak nekem nem éri meg)
    Na erre varj gombot :D

    Nem írom,hogy nem lehetséges vagy,hogy ez zavarna...nem zavar...
    wine...erről hallottál már? :)
    Vannak progik amik jobban-simábban futnak rajta,mint a windózon :D ...hoppáka:P

    ...éééés még nem terjedt el az,amire ...többek közt pl a VALVE készül a STEAM-el .
    A másik dolog...ami fut az 'ALMÁN',az fut LINUXON is! :C

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #169 üzenetére

    "Neked hányszor kell még leírni,hogy nem lopás? "

    A gyengébbek kedvéért írtam idézőjelbe!

    "Több ország megpróbált sokmindent...ott nem nőtt az eladásszám
    -de rittig állítod,hogy DE ..."

    Megszűnt a torrent? Akkor??

    "-miként várhatjátok el,egy kezdő-feltörekvő-zenésztől,tehetségtől,hogy perkáljon ???"

    Miként várjátok el kiadótól, hogy csak a művész két szép szeméért adjon mindent???

    "A másik,hogy a zeneipar,nem csak Magyarországon,hanem a világi szinten,EL VAN TELVE!
    Ha felmegyek az internetre,totál ingyen hallgathatok zenét a milliószámra található INGYENES internetes rádiókban! -különszedve,katregórikusan!"

    El vagy telve a kínálattól és az ingyenességtől, de azért "ellopod" azt a kevés és nagyon rossz fizetőset??

    "Nem nőlne,mert aki torrenten keresztül húz még zenét...és az megszűnne,keresne egy MÁSIK ingyenes megoldást!"

    Te folyamatosan más illegális beszerzési forrásról beszélsz! Nem a torrenttel van gondom, hanem a "lopás" elvével. Mindegy, hogy cd-t másolsz vagy letöltőd.

    "...és itt te meg SE SZÓLALJ,hogy ingyenes,mert így lenne,ez így helyes!
    Akkor hallgat az emberi faj ingyenes zenét...és ott ahol akar,amikor AKAR!
    Miért?
    Joga van hozzá "

    Értelek! Akkor ugye nem baj, ha a munkádért csak egy tál babot kapsz, vagy kis sem fizetlek a munkaidő végén?? Én is ilyen "nagyra" értékelem a te munkádat. Jó lesz??

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #180 üzenetére

    "-mert a MS volt olyan kedves és pénzel,ármánnyal maga köré vásárolta és szervezte a játékipart :)"

    Na erre varj gombot :D"

    Lófaszt! Azért, mert olyan fejlesztői környezet, dokumentum-rendszer és támogatás volt a kezdetektől fogva a DOS-hoz és a Win-hez, hogy a fejlesztők azt választották.

    "Nem írom,hogy nem lehetséges vagy,hogy ez zavarna...nem zavar...
    wine...erről hallottál már? :)
    Vannak progik amik jobban-simábban futnak rajta,mint a windózon :D ...hoppáka:P"

    :DD Nekem nem kell idegen virtuális gépet futtatnom :C

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #181 üzenetére

    "..A gyengébbek kedvéért írtam idézőjelbe!.."

    Maga az idézőjel,nem változtatja meg a szó jelentését...a gyegébbek kedvéért,de ez tény :P

    "..Megszűnt a torrent? Akkor??.."

    Arra próbállak rávetíteni,hogy voltak próbálkozások,mind kudarccal végződött...
    Másrészt,mint írtam,ha meg is szűnne,maga a technika,mint "torrent-több szálon futó filecsere" ...teszem azt megszűntetnék,kialakulna igen rövid időn belül más megoldás...

    "..Miként várjátok el kiadótól, hogy csak a művész két szép szeméért adjon mindent???.."

    Nem erről van szó...
    -ehhez nem írok inkább semmit.
    (nem mert nem volna mit,hanem mert felesleges ...fa-erdő,sötét,csukottszem)

    "..El vagy telve a kínálattól és az ingyenességtől, de azért "ellopod" azt a kevés és nagyon rossz fizetőset??.."

    Megkérlek fejezd be a hiteltelen vádaskodást!
    Direkt leírtam LEGÁLIS és elérhető megoldást... (aki keres,talál...youtube,nexus-radio....pl)

    "..Te folyamatosan más illegális beszerzési forrásról beszélsz! Nem a torrenttel van gondom, hanem a "lopás" elvével..."

    Te Miről beszééélsz? :DDD
    Kérlek sorold fel,hol és mikor írtam én illegális beszerzési formát? :U
    -nembeszélve arról,megint csak vádaskodsz alaptalanul...

    "..Értelek! Akkor ugye nem baj, ha a munkádért csak egy tál babot kapsz, vagy kis sem fizetlek a munkaidő végén?? Én is ilyen "nagyra" értékelem a te munkádat. Jó lesz??.."

    Egyrészt...ki vagy te,hogy az én munkámat bármi alapon kritizáld,vagy a fizetésem megszabd? :N

    SENKI :P

    -akkor ezek szerint ha Béla hangosan hallgat zenét,amit Géza szomszéd hallgat,őt meg kell büntetni,mert hallja a szomszéd zenéjét,de egy kanyit sem fizet?

    Másfelől írtam,vannak LEGÁLIS ingyenes megoldások is :P

    ".... Nekem nem kell idegen virtuális gépet futtatnom ...."

    Ééééééés? szerinted ez engem zavar,vagy érdekel egyáltalán? :)

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #177 üzenetére

    "Leszarom, ha "loptok", nem vagyok semmilyen oldalról érdekelt"
    1. Ááá, dehóóógy... :D
    2. Ki lopott itt? Még mindig fingod nincs miről beszélsz

    "Egyetlen problémám az, hogy ezt normálisnak is tartjátok pusztán azért, mert szerintetek nem ér annyit vagy keveset kerestek. Szerintem ez elfogadhatatlan!"
    Szerintem is. Fizesd hát ki szépen a Megyeri hidat amit használsz!

    "Hülyeséget beszélsz! A BKV-n a jeggyel veszed meg a jogot az utazásra"
    Te beszélsz hülyeséget. Ha nem veszel jegyet, akkor szabad ingyen utazni?

    "hídpénz viszont nincs."
    1. De, mindjárt bevezetik.
    2. Az adóban benne van ez is. Tudod, abban amit te nem fizetsz.

    "A csirkefarhát nem lopott, érti??"
    Honnan tudod, érti? Rá van írva hogy "nem lopott"?

    "A szegénység feljogosít arra, hogy filmet, zenét "lopjak"??"
    Ki lopott zene vagy film DVD-t és melyik áruházból?

    "Az amerikai kiadó legyen tekintettel szegény magyar devizahitelesre??"
    De a szegény devizahiteles meg legyen tekintettel az ingyenélő kiadóra, he?

    "Nekem nem fáj a torrent, de az igen, hogy szarba veszik egy másik ember munkáját csak azért, mert az egy virtuális termék."
    Hát akkor miért veszed szarba? Odaadhatod neki a luxusprofitodat, nem tiltja senki! Nem kötelező éhbérért foglalkoztatni őket. Meg a kínai munkásokat se 0 dolcsiért, azoknak is fizethetsz amerikai fizetést! Nem kell a 90%-ot zsebre raknod.

    ""Neked hányszor kell még leírni,hogy nem lopás? "
    A gyengébbek kedvéért írtam idézőjelbe!
    "
    Idézőjelben se írd, mert úgy sem lesz az!

    [ Szerkesztve ]

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #183 üzenetére

    "Maga az idézőjel,nem változtatja meg a szó jelentését...a gyegébbek kedvéért,de ez tény "

    De, megváltoztatja! A szokottól eltérő jelentést jelöl.

    "Kérlek sorold fel,hol és mikor írtam én illegális beszerzési formát? "

    A jútyúbra feltöltött jogdíjas film kb annyira legális, mint a torrent. A cd másolás sem tűnik legális vásárlásnak sokszor...

    "Egyrészt...ki vagy te,hogy az én munkámat bármi alapon kritizáld,vagy a fizetésem megszabd?
    SENKI "

    Ha neked jogod van úri kedved szerint fizetni vagy nem fizetni egy filmért vagy zenéért (más munkájáért), akkor más is beárazhatja a munkádat a saját szubjektív megítélése alapján, és be is fogja. Ugye milyen szar, ha semmibeveszik a munkádat??

    "-akkor ezek szerint ha Béla hangosan hallgat zenét,amit Géza szomszéd hallgat,őt meg kell büntetni,mert hallja a szomszéd zenéjét,de egy kanyit sem fizet? "

    Nem érdekel a büntetés és a torrent sem. Az az egyetlen problémám, hogy szerintetek teljesen normális és helyénvaló mások által készített műveket "ellopni". Elég csak annyit mondani, hogy rohadt zsidó kiadó és köcsög brúsz vilisz majd nem vesz még egy jahtot, és "lopható" a termék.

    Hogy kiakadtál, hogy keveset akartam fizetni, mi?? Bezzeg neked jár a sok pénz, meg ne kritizáljam a munkádat, de te baszol fizetni mások munkájáért. Hogy van ez??

    "Másfelől írtam,vannak LEGÁLIS ingyenes megoldások is "

    Ezekkel nincs is semmi gond. Egy alkotó dönthet úgy, hogy ingyen, havidíjért, akármiért adja a művét, de te nem határozhatod meg a termék árát önkényesen. Nem mondhatod azt, hogy bocs, csóró vagyok, "ellopom".

    Vagy elfogadom az általad tett árajánlatot a munkára, vagy nem. Azt nem mondhatom, hogy márpedig te akkor is ingyen fogsz nekem dolgozni.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #185 üzenetére

    Akkor az általad szokottól térjél el, és a lopás helyett használd a másolás kifejezést!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #184 üzenetére

    "Leszarom, ha "loptok", nem vagyok semmilyen oldalról érdekelt"
    1. Ááá, dehóóógy...
    2. Ki lopott itt? Még mindig fingod nincs miről beszélsz

    "Egyetlen problémám az, hogy ezt normálisnak is tartjátok pusztán azért, mert szerintetek nem ér annyit vagy keveset kerestek. Szerintem ez elfogadhatatlan!"
    "Szerintem is. Fizesd hát ki szépen a Megyeri hidat amit használsz!"

    Nem használom a hidat. Majd ha lesz hídpénz és használni akarom fizetés nélkül, akkor követelőzz, ok? Addig semmi közöm hozzá.

    "Hülyeséget beszélsz! A BKV-n a jeggyel veszed meg a jogot az utazásra"
    Te beszélsz hülyeséget. Ha nem veszel jegyet, akkor szabad ingyen utazni?

    Nem! és?

    "hídpénz viszont nincs."
    "1. De, mindjárt bevezetik."

    Utána kiabálj, ha nem fogom fizetni és használom!

    "2. Az adóban benne van ez is. Tudod, abban amit te nem fizetsz."

    Tehát csak az használhatná, aki adót is fizet??

    "A csirkefarhát nem lopott, érti??"
    Honnan tudod, érti? Rá van írva hogy "nem lopott"?

    "A szegénység feljogosít arra, hogy filmet, zenét "lopjak"??"
    "Ki lopott zene vagy film DVD-t és melyik áruházból?"

    Ezt a kört már lefutottuk!

    "Az amerikai kiadó legyen tekintettel szegény magyar devizahitelesre??"
    De a szegény devizahiteles meg legyen tekintettel az ingyenélő kiadóra, he?"

    A devizahiteles szarjon magasról a kampós kiadóra, de akkor nem is használja a terméküket.

    "Nekem nem fáj a torrent, de az igen, hogy szarba veszik egy másik ember munkáját csak azért, mert az egy virtuális termék."
    Hát akkor miért veszed szarba? Odaadhatod neki a luxusprofitodat, nem tiltja senki!"

    Mesélj már a munkádról doktorúr, miből telik 2 kilós telóra?? Biztos kapálsz reggeltől estig, mi?

    "Nem kötelező éhbérért foglalkoztatni őket. Meg a kínai munkásokat se 0 dolcsiért, azoknak is fizethetsz amerikai fizetést! Nem kell a 90%-ot zsebre raknod."

    Nem én rakom zsebre.

    "Idézőjelben se írd, mert úgy sem lesz az!"

    gugli a barátod

    ""Megszűnt a torrent? Akkor??"
    amíg Amerikában minden hatszázadik ember vette meg a díszdobozos blurayt, addig nálunk csak minden négyezredik. Mondjuk 40 000 forintba kerül itthon, míg az Amazonon 80 dollárért rendelhetjük meg, ami a magyar ár fele
    Mennyi is az amcsi fizetés? Fele a magyarnak? Neeem? Akkor meg mit csodálkozol?"

    És ekkor fel leszek jogosítva a "lopásra"?? Bocs, szarok a hídpénzedre, dolgoztál ingyen, így jártál! Jó lesz??

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #185 üzenetére

    "..A jútyúbra feltöltött jogdíjas film kb annyira legális, mint a torrent. A cd másolás sem tűnik legális vásárlásnak sokszor..."

    Há tűntesd el :DDD
    Amíg az lodal üzemeltetőti nem zavarja és ott is van,addig te .... "KEVÉS VAGY"

    "..De, megváltoztatja! A szokottól eltérő jelentést jelöl.."

    Aha..értem :P
    Tehát ezt leírhatom,hiszen megváltoztatja a jelentését:

    "herendi,te egy hatalmas tajparaszt vagy...EGY GYÖKÉR"

    LOL,a ismét tanultam valamit :P
    Taníts engem mééééég mester :DDD

    "..Ha neked jogod van úri kedved szerint fizetni vagy nem fizetni egy filmért vagy zenéért (más munkájáért), akkor más is beárazhatja a munkádat a saját szubjektív megítélése alapján, és be is fogja. Ugye milyen szar, ha semmibeveszik a munkádat??.."

    "..Hogy kiakadtál, hogy keveset akartam fizetni, mi?? Bezzeg neked jár a sok pénz, meg ne kritizáljam a munkádat, de te baszol fizetni mások munkájáért. Hogy van ez??.."

    Hö ...és mewwa? :Y

    -kezdem azt gondolni,hogy súlyos eset vagy :DDD
    Sürgősen keress fel egy elmeszakértőt :C

    "..Ezekkel nincs is semmi gond. Egy alkotó dönthet úgy, hogy ingyen, havidíjért, akármiért adja a művét, de te nem határozhatod meg a termék árát önkényesen. Nem mondhatod azt, hogy bocs, csóró vagyok, "ellopom".

    Utoljára figyelmeztetlek...ne rágalmazz! :)

    ....vagy beszéljek a te nyelveden,te MOCSKOS TOLVAJ,HAZUG,ÁLSZENT,MIHASZNA?! ;]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #188 üzenetére

    Ha nem fizetsz adót (akár csak 1 Ft-ot is "optimalizálsz" (= elsikkasztasz)), akkor már megloptad az államot, azaz a magyar népet, köztük engem is. Akkor ne használd az egészségügyet, ne hívd a rendőrt, ha kirabolt egy dzsipó, ne koptasd az én adómból megépített/felújított utakat! Egyiket se!

    "Addig semmi közöm hozzá."
    Ja, akkor nekünk sincs a kiadó "veszteségeihez". Magánügy.

    "Tehát csak az használhatná, aki adót is fizet??"
    IGEN!!! Nem a jóisten baszta ide, hanem mi építettük, a mi pénzünkből. Aki nem száll be a közösbe, az ne is használja!

    "Ezt a kört már lefutottuk!"
    Akkor miért szajkózod még mindig ugyanazt a hülyeséget? Nem tűnt még fel hogy mindenki szembe jön veled az autópályán?

    "A devizahiteles szarjon magasról a kampós kiadóra, de akkor nem is használja a terméküket."
    Ahogy Bud Spencer megmondta: ez is egy álláspont, de nem az enyém. És nem is 10 millió magyaré.

    "gugli a barátod"
    Neked meg az Értelmező Kéziszótár.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #190 üzenetére

    "Ha nem fizetsz adót (akár csak 1 Ft-ot is "optimalizálsz" (= elsikkasztasz)), akkor már megloptad az államot, azaz a magyar népet, köztük engem is. Akkor ne használd az egészségügyet, ne hívd a rendőrt, ha kirabolt egy dzsipó, ne koptasd az én adómból megépített/felújított utakat! Egyiket se!"

    Akkor kb 8 millió fő ne használjon semmit, mert kb 2 millió az érdemi adófizetők száma. Okés?? Szólj a maminak, nehogy kitegye a lábát a közjárdára...

    Egyetemista foldoklik a Balcsiban, vizimentő nem mehet megmenteni.

    Méghogy utazási kedvezmények és maminak kórházi ellátás.... Lófaszt!

    "Addig semmi közöm hozzá."
    "Ja, akkor nekünk sincs a kiadó "veszteségeihez". Magánügy."

    Nekem jó lesz, tényleg tojok mindkettőre!

    "IGEN!!! Nem a jóisten baszta ide, hanem mi építettük, a mi pénzünkből. Aki nem száll be a közösbe, az ne is használja!"

    Ez a beszéd, csak keményen! Határra táblat azonnal, mocskos külföldi nem használhatja az utakat sőt a légteret sem...

    "Akkor miért szajkózod még mindig ugyanazt a hülyeséget? Nem tűnt még fel hogy mindenki szembe jön veled az autópályán?"

    Utoljára leírom: az elv nem tetszik pl.: szerinted is rendben van az, hogy mivel csoró magyar vagy a két kilós telóddal és szerinted nem ér annyit a termék, ezért baszol kifizetni, de persze használni akarod. Ennyi! Nem több, nem kevesebb! Csak az elv!

    Gondolom te sem a konzervgyárban a szalag mellett dolgozol. Egy magasabban képzett embernek -- szerintem -- illene tisztelnie a szellemi termékeket is. Csak ez a gondom, semmi más!

    "A devizahiteles szarjon magasról a kampós kiadóra, de akkor nem is használja a terméküket."
    "Ahogy Bud Spencer megmondta: ez is egy álláspont, de nem az enyém. És nem is 10 millió magyaré."

    Ok, elfogadom! Csak akkor a "gyönyörű" eredményen (ország helyzete) miért csodálkoztok? Miért várjátok el azt, hogy titeket rendesen megfizessenek? (költői kérdések)

  • Cyberpunk

    félisten

    Csak jelezném, hogy kezdtek elcsúszni az eredeti témától. S már személyeskedés jellegű a történet, nem biztos hogy ez a vita megfelelő módja. ;)

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #191 üzenetére

    "Akkor kb 8 millió fő ne használjon semmit, mert kb 2 millió az érdemi adófizetők száma. Okés??"
    3 millió, és van kb 5 millió nyugger. És igen, a maradék fizessen végre adót, vagy ne használja az általunk finanszírozott dolgokat, mert minket lop meg! Ilyenkor ugye elbújsz mások mögött, hogy nekik is lehet lopni, akkor neked is, közben meg ugyanezért téped a szád ha a kiadómaffia magánérdekeiről van szó. Kettős mérce?

    "Szólj a maminak, nehogy kitegye a lábát a közjárdára.."
    Én szóljak az anyádnak, te nem tudsz?

    "Nekem jó lesz, tényleg tojok mindkettőre!"
    Akkor mit hirdeted még mindig itt az igét?

    "Utoljára leírom: az elv nem tetszik"
    Nekem - és 10 millió magyarnak - meg a te "elved" nem tetszik.

    "Egy magasabban képzett embernek -- szerintem -- illene tisztelnie a szellemi termékeket is."
    Jó, majd csókolommal köszönök neki, megfelel?

    "Miért várjátok el azt, hogy titeket rendesen megfizessenek? "
    Mondjuk azért mert ugyanannyit dolgozunk mint az amcsik, ha nem többet? Például? És nem utolsósorban hogy legyen miből filmeket venni. Most a fizetésünk abból a részéből veszünk amit nem kapunk meg. Írd a számlánkhoz!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #193 üzenetére

    "Akkor kb 8 millió fő ne használjon semmit, mert kb 2 millió az érdemi adófizetők száma. Okés??"
    3 millió, és van kb 5 millió nyugger.

    ~2 millió érdemi adózó és ~3 millió nyugdíjas van. (csak a pontosság kedvéért)

    "És igen, a maradék fizessen végre adót, vagy ne használja az általunk finanszírozott dolgokat, mert minket lop meg!"

    Egyetértünk! Aki nem fizet, az ne is vegye igénybe mások által finanszírozott/készített dolgokat. Akkor holnaptól ugye megveszed a CD-t???

    "Ilyenkor ugye elbújsz mások mögött, hogy nekik is lehet lopni, akkor neked is, közben meg ugyanezért téped a szád ha a kiadómaffia magánérdekeiről van szó. Kettős mérce?"

    Tojok a kiadóra és az adócsalókra is!

    "Nekem jó lesz, tényleg tojok mindkettőre!"
    Akkor mit hirdeted még mindig itt az igét?"

    Igazad van, tényleg felesleges vitatkozni balkáni elveket valló emberekkel.

    "Utoljára leírom: az elv nem tetszik"
    "Nekem - és 10 millió magyarnak - meg a te "elved" nem tetszik."

    Az elvetek helyessége a "csodás" eredmények láttán titeket igazol! Hajrá! :C

    "Miért várjátok el azt, hogy titeket rendesen megfizessenek? "
    "Mondjuk azért mert ugyanannyit dolgozunk mint az amcsik, ha nem többet? Például? "

    Kis kínai v. indiai kb 2x-3x annyit dolgozik, mint az átlag magyar havi 20 dolcsiért!

    "És nem utolsósorban hogy legyen miből filmeket venni. Most a fizetésünk abból a részéből veszünk amit nem kapunk meg. Írd a számlánkhoz!"

    Akkor ezen fantasztikus elv alapján lettél te is kifizetve a hidadnál. Ok?

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz herendi #154 üzenetére

    "Meg hát! Rohadtak, nálam is kint voltak és puskát tartottak a fejemhez. Mocskosok!"
    Csak erre válaszolnék, hogy kicsit világosabb legyen.

    Kérdezz meg embereket az utcán, milyen operációs rendszereet ismernek.
    A MS 20 éve ezt nyomja, marketinggel adja el a szart. Kezdődött a Win95-tel, és nyilván ha valamit sokan vesznek, arra fog mindenki fejleszteni.
    De attól még maga a termék elég gáz.

    Szerverfronton miért is nem terjedt el a winnyóz? Mert ott nem a marketing a lényeg, hanem a rendelkezésre állás.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • herendi

    tag

    válasz hcl #195 üzenetére

    "Kérdezz meg embereket az utcán, milyen operációs rendszereet ismernek."
    "A MS 20 éve ezt nyomja, marketinggel adja el a szart."

    Tehát van az ingyenes és jó és a fizetős és szar, és az emberek az utóbbit választották?

    Az MS bunkó Juci 4-es IQ-jához mérte a rendszert, aki csak rángatni tudja az egeret, nem Vér Pistikéhez, aki saját kernel-t fordít magának és mountolgatja a pendriveját.

    "Kezdődött a Win95-tel, és nyilván ha valamit sokan vesznek, arra fog mindenki fejleszteni."

    Meg hogy adok a programozóknak egy komoly és jó fejlesztői környezetet és támogatást (sok mindent ingyen és legálisan). Ezt ismerte fel idejében az MS.

    Semmit sem érsz a hiper-szuper hardvereddel, ha nincs driver az OS-ed alá. Mikor lesz driver? Ha lesz fejlesztő? Mikor lesz fejlesztő? Ha nem szenvedés lesz a fejlesztés! Többi alkalmazás esetén dettó.

    "De attól még maga a termék elég gáz."

    De azért "ellopjuk"?? Csak a biztonság kedvéért persze!

    "Szerverfronton miért is nem terjedt el a winnyóz? Mert ott nem a marketing a lényeg, hanem a rendelkezésre állás."

    Meg talán azért, mert szerveren ciki lenne a hekkelt win, fizetni meg ugye sokan ezért sem akarnak, vagy kevesebbet

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz herendi #196 üzenetére

    "Tehát van az ingyenes és jó és a fizetős és szar, és az emberek az utóbbit választották?"
    Igen.
    Emlékezz vissza 1995-re, amikor volt parasztbácsi, akinek nem volt gépe, és vett Win95-öt...
    Erre képes a marketing.
    Ez egy folyamat. Sokan vettek Win95-öt, mert hájpolva volt -> többen fejlesztettek rá, mert sokan vették. Ennyi. Akkoriban Linux még nem igazán volt, de pl. volt OS/2 PC-re. Az sem volt rossz, de az IBM nem nagyon reklámozta.

    "Az MS bunkó Juci 4-es IQ-jához mérte a rendszert, aki csak rángatni tudja az egeret, nem Vér Pistikéhez, aki saját kernel-t fordít magának és mountolgatja a pendriveját."
    Használtál Win95? LOL.

    "Meg hogy adok a programozóknak egy komoly és jó fejlesztői környezetet és támogatást (sok mindent ingyen és legálisan). Ezt ismerte fel idejében az MS."
    Ezek közül mi nincs Linuxon? Driverek is vannak, több dolgot kezel natívban, mint a windózok. (Csomó hardverem nem működik winnel...)

    "De azért "ellopjuk"?? Csak a biztonság kedvéért persze!"
    Nem mondtam, hogy el kell lopni. Szart nem lopnék, mert minek? Csak ugye Vérpistike máson nem tud játszani -> lopja. Azaz nyugatabbra megveszi, mert fogalma sincs, hogy van más. Meg mert azon nem tud játszani.

    "Meg talán azért, mert szerveren ciki lenne a hekkelt win, fizetni meg ugye sokan ezért sem akarnak, vagy kevesebbet"
    :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
    Na jó, itt hagytam abba :D Szerinted az ISC routerein, meg a root DNS szervereken miért nem windóz van? Ott azért meg tudnák venni.

    A PTE szuperszámítógépén miért nem windóz van? :D:D:D:D Ja, azon lehet, hogy el sem fut. Bocs.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #194 üzenetére

    "~2 millió érdemi adózó és ~3 millió nyugdíjas van. (csak a pontosság kedvéért)"
    Helyett:
    A Nemzeti Adó és Vámhivatal, korábbi nevén az APEH adóstatisztikái szerint 2010-ben 4 567 985-en készítettek személyi jövedelemadó-bevallást, ténylegesen 3 525 536-an fizettek szja-t.

    "Egyetértünk! Aki nem fizet, az ne is vegye igénybe mások által finanszírozott/készített dolgokat. Akkor holnaptól ugye megveszed a CD-t???"
    Amint kifizetted a Megyeri hidat.

    "Tojok a kiadóra és az adócsalókra is!"
    Akkor tojjál a letöltőkre is!

    "Az elvetek helyessége a "csodás" eredmények láttán titeket igazol! Hajrá!"
    Így van, minket igazol.

    "Kis kínai v. indiai kb 2x-3x annyit dolgozik, mint az átlag magyar havi 20 dolcsiért!"
    Mi akadályoz benne hogy 2000-et fizess neki 20 helyett? Talán nem kéne annyi luxusprofitot zsebre vágni! Tudod, profit = ki nem fizetett munkabér.

    "Akkor ezen fantasztikus elv alapján lettél te is kifizetve a hidadnál. Ok?"
    Jó, de pont abból lett kifizetve a kiadómaffiád is. :D

Új hozzászólás Aktív témák