Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #37 üzenetére

    "Nem az a baj hogy mindenki többet akar, hanem ha irreálisan többet mint amennyi járna neki. "

    Hu bazz!

    "de ha egy szoftverért kérsz magasabb árat mint amennyit ér, az már nem?"

    Minden termék vagy szolgáltatás annyit ér, amennyiért el tudod adni. Az elképzelhető, hogy szerinted nem ér annyit, de ez még nem jogosít fel a lopásra.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #64 üzenetére

    "Hu bazz!"
    "Ez igen komoly érv volt..."
    Butuska felvetésre jobb nem jött össze...

    "Minden termék vagy szolgáltatás annyit ér, amennyiért el tudod adni."
    "Ja. Ha a vásárló max 4 GB vinyóhelyet szán rá, akkor annyit ér. Akkor hol itt a probléma?"

    Ohhh sehol! Nekem max 200 Ft-ot ér a téliszalámi kilója. Vihetem annyiért, ugye?

    "Milyen lopásról beszélsz te? Valamelyik teszkóból fizetés nélkül elvitték a DVD lemezt, vagy mi?"

    Szomorú, hogy a szellemi alkotásoknak nincs értéke szerinted!

  • herendi

    tag

    válasz VIC20 #66 üzenetére

    Ok, akkor nem lopás. Nem a szó konkrét jogi jelentése a fontos szerintem (nem jogász vagyok), hanem az, hogy úgy használsz egy terméket, jelen esetben egy virtuális terméket, hogy nem fizettél érte.

    Ez szerintem nem okés akkor sem, ha szerinted nem ér annyit.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #67 üzenetére

    "Ohhh sehol! Nekem max 200 Ft-ot ér a téliszalámi kilója. Vihetem annyiért, ugye?"
    Ha be tudod szerezni annyiért, akkor viheted.

    Legálisan nem tudod annyiért beszerezni. Szomszéd Jancsi ellopja a gyárbúl'! Semmi gond, mi?

    "Szomorú hogy olyan akar lopásról prédikálni, akinek fogalma sincs mit jelent az."

    Akkor nem lopás! Akkor valami más a pontos jogi fogalom!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #70 üzenetére

    1. De. Vagy neked mindegy ha biztonsági öv elmulsztása helyett tömeggyilkossággal ülsz a vádlottak padján?

    Ok, akkor nem lopása pontos jogi fogalom, hanem akármi. A léyeg, hogy úgy használsz egy terméket, hogy nem fizettél érte.

    "2. De, fizettél. Pont amennyit ér. Ja, hogy az 0 Ft? Hát istenem, ennyit ér."

    Tehát én gond nélkül kisétálhatok a tecsóból egy 4.000 Ft értékű téliszalámival azzal, hogy bocs, de nekem csak 200 Ft-ot ér. Komoly??

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #70 üzenetére

    "Amíg a munkástól is ellopják a fizetése 90%-át, addig ezzel sincs nagyobb gond. Profit = ki nem fizetett munkabér. "

    Bocs, ez ismét a huu bazz kategória!

    "A jog csak addig ér valamit, amíg összhangban van a közerkölccsel."

    A jelenlegi sajátos közerkölcs Magyarországon az, hogy egy X ezer, százezer forint értékű szellemi termék "ellopása" nem erkölcstelen, de ha egy kiló paprikát ellopnak a telekről, akkor egyből le kellene lőni ez elkövetőt. Erre mondtam azt, hogy sajnálatos, hogy a szellemi termékeknek, teljesítménynek nincs becsülete.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #72 üzenetére

    "A biztonsági másolattal se a teszkóból sétálsz ki..."

    Ez nem értem!

    "Mellesleg ugyanilyen alapon az komoly hogy a fényképezőgépbe vásárolt SD kártyán, amire én a saját képeimet készítem, egy lehúzómaffiának vagyok köteles sarcot fizetni?? "

    Egyetértünk, ez valóban csak lehúzás!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #76 üzenetére

    "Igen, az erkölcs az ami az emberek TÖBBSÉGÉT zavarja, nem az ami pár közutálat tárgyát képező élősködő magánproblémája. Ezt hívják demokráciának, azaz népuralomnak."

    Szuper! A gyár legyen a munkásoké!

    A rohadt gyárigazgató csak lefölözi a hasznot és zsírosra keresi magát a ki nem fizetet munkabérrel. Meddig tartana, működne egy gyár, ha munkás Jóska megkapná a részét?? Első kocsmáig?

    Senkit sem korlátoznak abban, hogy jobbat gyártson és/vagy olcsóbban adjon egy hasonló terméket. Ja, ez nem megy! Leszarjuk, "ellopjuk!"

  • herendi

    tag

    válasz VIC20 #77 üzenetére

    "Elfogadom a magyarázatod, de azért engedtessék meg egy kis kitérő: kiállok a "jogi jelentés" mellett - merthogy a kicsit is jó jogszabályok azért a mindennapi életben gyökereznek, ahhoz kapcsolódnak. Tehát a lopás kifejezés köznapi értelmében is arra vonatkozik, hogy valaki mástól valamit elvesz, úgy, hogy ennek a másiknak nem vagy csak kevesebb marad az adott dologból a birtokában. "

    Ha mondjuk 10-20-100 évet dolgoznál egy dolog tökéletesítésén, kutatásán, és ellopnák a dokumentumaidat, akkor nem lennél ideges, ugye? Csak 200 oldal A4-es papír, kb 300 Ft, ugye?

    "Abba is érdemes ezzel kapcsolatban belegondolni, hogy a szellemi alkotások joga kizárólagos jogot biztosít (meghatározott ideig) egy-egy szellemi alkotás fölött. Vagyis igazából nincs piaci verseny, a jogi szabályozás monopóliumokat véd."

    Nyilvánvalóan azért dolgozik mindenki, hogy minnél több pénze legyen belőle. Mi ezzel a gond?

    "Ha ehhez hozzávesszük, hogy néhány óriásivá duzzadó kiadó kezében van az egész iparág, ez be is tetézi az egészet. Innentől a jogtulajdonosok annyiért adják a "terméket", amennyiért nem szégyellik."

    Tessenek jobbat készíteni és ingyen adni. Ja, az nem buli!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #82 üzenetére

    "Így van, a gyárigazgató (pl. Csányi, Széles) csak ellopja (hivatalosan: privatizálja) a köztulajdont, jobb helyen lenne a munkások kezében. Akkor biztos nem az elbocsátás lenne a cég fő profilja."

    Huuu, nem ismétlem magam! Erősen demagóg vagy, alapíts pártot, sikered lenne!

    "Meddig tartana, működne egy gyár, ha munkás Jóska megkapná a részét?? Első kocsmáig?"
    Hány legális filmet / szoftvert tud megvenni a munkás az általad helyesnek képzelt zsebpénzből?"

    A munkásnak annyi a bére, amennyit megér a munkája. Fájdalom, de ha könnyen helyettesíthető, akkor keveset.

    "Pont mint az Apple a Xeroxtól. Végülis ez az isteneid által követendőként kijelölt példa, miért baj ha más is követi?"

    Engem nem érdekel, csak ne állítsd be helyesnek, ha valaki szellemi terméket "lop"

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #86 üzenetére

    "A szoftvered is könnyen helyettesíthető a netről, szal fájdalom, de annyit is ér..."

    Akkor miért "lopod" el és miért használod?

    "Ha cég lopja akkor helyes, ha magánember, akkor nem? Kettős mérce!!"

    Mondtam olyat, hogy a céges lopás rendben van??

  • herendi

    tag

    válasz VIC20 #85 üzenetére

    "Ha mondjuk 10-20-100 évet dolgoznál egy dolog tökéletesítésén, kutatásán, és ellopnák a dokumentumaidat, akkor nem lennél ideges, ugye? Csak 200 oldal A4-es papír, kb 300 Ft, ugye?"

    Ezt miből vezetted le?

    A többség azt mondja, hogy miért kerül egy Windows vagy DVD film X ezer, tízezer forintba, amikor egy üres DVD lemez ára csak 100 Ft.

    "Kár próbálkozni a dolog összemosásával: nyilván ha nem használta még fel a szellemi alkotást a tolvaj, nem lépett vele piacra, addig lopás miatt jelenteném fel"

    A letöltés akkor nem lopás?

    "ha igen, onnantól valamilyen szellemi alkotással összefüggő bűncselekmény miatt. Plusz polgári perben kártérítést követelnék. Mi ebben a bonyolult?"

    Mondjuk a filmgyárak vagy szoftvercégek perelnek be. Nos?

    "Semmi. És minden. Korlátok nélkül emberellenes rendszert eredményez ez a törekvés (ld. az újkor hajnalának viszonyait)."

    Ha egy kutató nem védhetné a szellemi termékét, akkor nem érné meg neki kutatni. Valaki csak várna az évtizedekig tartó kutatások eredményére, és utána csak simán felhasználná azt.

    "Tessenek jobbat készíteni és ingyen adni. Ja, az nem buli!"
    Azt hiszem, nem igazán vagy tisztában a monopóliumok működésével. Nagyon leegyszerűsítve: éppenhogy nem teszik lehetővé ezt a szép "csináljanak jobbat!" elv érvényre jutását."

    Mi gátol meg abban, hogy pl.: jobb és szebb filmeket és zenét készíts és ingyen add?

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #88 üzenetére

    "Melyik boltból loptam el és milyen DVD lemezt?"

    Te a termék fizikai megjelenésénél elakadtál! Pl.: egy szoftver esetében nem a DVD lemez az érték, hanem az szoftver maga. A letöltéssel a értéket képviselő szoftver "lopod" el.

    "Te miért végzel emberiség elleni bűncselekményt? Igaz hogy csak csúsztatás amit csinálsz, de hívjuk így, ez jobban hangzik! Mint a "lopás".

    Hee??

    "Mondtam olyat, hogy a céges lopás rendben van??"
    vs "Engem nem érdekel"."

    Nem vagyok érintett egyik oldalon sem, így nem érdekel, ha lopsz vagy lop az Apple. Ettől még nem tartom helyénvalónak!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #91 üzenetére

    "A többség azt mondja, hogy miért kerül egy Windows vagy DVD film X ezer, tízezer forintba, amikor egy üres DVD lemez ára csak 100 Ft."
    "És igaza is van. Magyar fizetésből nem telik amcsi árakra. 500 Ft lenne a reális ma Magyarországon egy vadiúj BR filmért."

    Huu bazz!! Egy indiai átlagmelós nem tudja megvenni a magyar répát a fizetéséből (20 dollár / HÓNAP) szóval dögöljön meg a magyar paraszt és elégedjen meg 20 fillér / kiló árral.

    Tényleg alakíts pártot, sikered lesz! Sajnos MO-n nagy a "vevőkőr" a buta demagógiára.

    "Ja, hogy ennyiből nem futná fejenként 3 Ferrarira minden ingyenélő ügyvédnek?"

    Legyél ügyvéd, és akkor gazdag leszel ingyenélésből! Ja, az nem megy!

    "A letöltés akkor nem lopás?"
    "Hát jóreggelt kívánok, jobb későn felébredni mint soha."

    Kérdőjel megvan??

    "Ha egy kutató nem védhetné a szellemi termékét, akkor nem érné meg neki kutatni. Valaki csak várna az évtizedekig tartó kutatások eredményére, és utána csak simán felhasználná azt."
    Ne mellébeszélj már állandóan! A kutató mióta = kiadó??"

    Én vagyok a "kiadó", én finanszírozom a kutató munkáját 20 évig. Cserébe enyém a jog.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #94 üzenetére

    "Az indiai munkás nem is fog amcsi árakon filmet / zenét, szfotvert vásárolni. Vajon miért Kínában és a hasonló "jólfizetett" helyeken a legmagasabb a warez aránya? Még az amcsik fele se fizeti ki ezt a pofátlan árat, hát még a 100-ad annyiért melózó kínai."

    A kínai vagy indiai melós béréhez képest te is garantáltan "pofátlanul" túlfizetett vagy, tehát ellophatják az általad előállított terméket/szolgáltatás, ugye??

    "Sajnos MO-n nagy a "vevőkőr" a buta demagógiára."
    "Ez így van, te is beszoptad."

    :DDD Ebben ne légy olyan biztos!

    "Legyél ügyvéd, és akkor gazdag leszel ingyenélésből! Ja, az nem megy!"
    Hát ne is menjen! Épp ideje hogy leessen az ujjukról az aranygyűrű és megfogják a lapát nyelét! Akkor végre megtudják majd mit ér a pénz."

    Anyám... :O

    "Én vagyok a "kiadó", én finanszírozom a kutató munkáját 20 évig. Cserébe enyém a jog."
    "A jog az lehet, de az igazság nem! Csak nehogy jöjjön egy forradalom, mert akkor a jogbitorlók nem szoktak túl jól járni. :D"

    :C

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #91 üzenetére

    "Te a kiadó pr reklámjánál akadtál el. Azt hiszed hogy a másolás az lopás, és annyira nagy a homály, hogy még az se tűnik fel neked hogy máshogy írják a 2 fogalmat. Vajon miért? Csak nem azért mert nem ugyanaz?"

    Ne a pontos jogi fogalmaknál ragadj le! Nem a másolással valósítod meg a "lopást" hanem azzal, hogy úgy használod az adott szoftvert, filmet, ... hogy nem fizettél érte.

    Jogodban áll eldönteni, hogy egy adott alkotás megér-e neked X forint vagy sem, megveszed-e vagy sem. Viszont nincs jogod önhaltalmúlag meghatározni az árat és azt mondani, hogy ez a te fizetésedhez képest drága és csak X/10-et adsz érte. (letöltésnél mennyit is fizetsz érte??)

    Ha drága neked a 100 millás Ferrári akkor elég ha csak 1 millát adsz és eljöhetsz vele?

    "Viszont: bizonyítsd hogy lopok! Ha nem tudod, akkor meg fejezd be a rágalmazást!"

    Ahogy mondtam: leszarom, ha "lopsz", csak ne állítsd azt, hogy ez így normális csak azért, mert keveset keresel vagy szerinted nem ér annyit a termék.

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #99 üzenetére

    "Béla megveszi a terméket (...mert valaki megveszi,ez így van rendjén,NEM LOPJA,MEGVESZI!...)

    Béla olyan "rendes-kedves" ,hogy amit megvett MEGOSZTJA!

    ....itt jössz TE a képbe :)

    Neked teszik-vagy kíváncsi vagy a dologra...ezért azt tőle LEMÁSOLOD!!!!

    (...ne cifrázzuk,MÁSOLOD,nem lopod ,csak lemásolod tőle!)"

    Ohh, értem! Akkor moziban is elég egy mozijegy, mert a csajom az ölemben fog ülni, ugye? Nehogymá' két jegy árát kérje el a pénztáros! A mozigépész és a jegyszedő néni úgyis dolgozik, semmivel se kerül nekik többe, ha ketten nézzük.

    "LOPÁSNAK AKKOR LEHETNE VENNI,HA BÉLA MEGVESZI.....MEGOSZTJA,TE LEMÁSOLOD ÉS A MÁSOLATOT ELADOD-HASZNOT HÚZOL ABBÓL,AMIT TE INYGEN SZEREZTÉL BE!"

    Attól miért válik lopássá, ha eladom??

  • herendi

    tag

    válasz VIC20 #100 üzenetére

    "A többség azt mondja, hogy miért kerül egy Windows vagy DVD film X ezer, tízezer forintba, amikor egy üres DVD lemez ára csak 100 Ft."

    Maga a dolog, tehát a testi tárgy nem is ér többet."

    Nem a "testi tárgy" az érték, hanem a rajta lévő szellemi termék! Egy Adidas cipő sem az alapanyag miatt drága, az ájfón sem,...

    Szóval ha én bemegyek az irodádba és lemásolom a kutatási munkádat, amin 30 éve dolgozol, akkor nincs semmi gond, ugye? Elvégre megmarad neked az eredeti, csak lemásoltam. Ne viccelj!

    "Megbeszéltük, hogy nem. Ha magát a számítógépet/adathordozót vinné el valaki, akkor az lenne. Egyébként más bűncselekmény lehet."

    Azt mondtam, hogy ne a pontos jogi fogalmaknál ragadjatok le, hanem annál, hogy NEM fizettél érte, DE használod.

  • herendi

    tag

    válasz Marci79 #105 üzenetére

    "Ööööö... De igen. Állítólag. CD, DVD, stb. Adathordozókra kirótt díjjal mi is van? :U"
    Ha kiírom valamilyen optikai adattárolóra, akkor már is fizettem érte. Sőt. Ha lementem a vinyóra, akkor is fizettem már érte. Azon is van artis.... nyavaja."

    És ezzel a magyar 300 Ft-os artijusos matricával megvetted a jogot arra, hogy legálisan használj egy pl.: amerikai szoftvert vagy zenét vagy filmet??

    Ha saját szerzeményt (fotó, videó) mentek le és/vagy írok ki, akkor azért is fizetek, másnak.

    "De az ország tele van olyan dolgokért elkért pénzzel, amiket nem is veszek igénybe (közelsem annyit, mint amennyit "szerintük"). Ez nem lopás már? Legálisan vesznek el tőlem olyanért pénzt, amiért nem kapok semmilyen szolgáltatást, vagy bármi egyebet. Na ez a lopás már!"

    Ne keverd össze egy termék megvásárlását a társadalombiztosítással vagy adóval.

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #108 üzenetére

    "..Ohh, értem! Akkor moziban is elég egy mozijegy, mert a csajom az ölemben fog ülni, ugye? Nehogymá' két jegy árát kérje el a pénztáros!.."

    "őőőőő,a barátnőd,mennyit fizetett a jegyárért? :)

    Semennyit,MERT TE MÁR KIFIZETTED NEKI?
    -vagy esetleg azt mondod,hogy meglopott téged?"

    Te azt mondtad, hogy jófej Béla megvett valamit, aztán megosztja veled, és hogy ezzel nincs semmi baj, mert ez nem lopás. "-majd hülye leszel nem ingyen használni,ha Béla már ilyen rendes volt..."

    Vettem egy mozijegyet, megosztom a csajommal a széket. Nincs ezzel gond, ugye? Nem veszek két jegyet.

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #111 üzenetére

    "..Szóval ha én bemegyek az irodádba és lemásolom a kutatási munkádat, amin 30 éve dolgozol, akkor nincs semmi gond, ugye? Elvégre megmarad neked az eredeti, csak lemásoltam. Ne viccelj!.."

    Ezt hívjág szellemi tulajdon-eltulajdonításásnak? :DDD
    -asszem ez viszont már lopás:)"

    Há' ez mér lopás??? Csak lemásoltam és nézegetem otthon?? Neked megvan az eredeti!

    ...de megint ugyan ott vagyunk...össze akarod mosni a színest a fehérrel :B

    "-csak a tisztánlátás végett,ha Béla bemegy a moziba és kamerával és mic.-el felveszi a filmet...amire ugyan megvette a mozijegyet...és kizárólag magáncélra használja(otthon nézegeti) addig NEM KÖVETETT EL SEMMIT!
    Ha ezt a "dolgot" megosztja...
    nos....

    AZ SEM LOPÁS,HANEM SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE!"

    Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??

    "-nem értem,ezen mit nem lehet érteni? :W"

    Én se!

  • herendi

    tag

    válasz Marci79 #114 üzenetére

    Az Artijusra matricára mondtam én is, hogy csak sima lehúzás. Viszont ezzel még nem használhatod otthon LEGÁLISAN a Windows-t vagy filmet vagy akármit.

  • herendi

    tag

    válasz Marci79 #114 üzenetére

    "Felettéb szórakoztató a kapálózásod."

    Szomorú, hogy a szellemi alkotásoknak szerintetek nincs értéke.

    Egy hídépítő mérnök munkája miért ér többet, mint Mancika titkárnőjé? Pedig mindkettő egyformán napi 8 órát ül a számítógép előtt.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #120 üzenetére

    "Van, de közel se annyi mint amennyit elkérnek érte."

    Szerinted nem ér annyit a hídépítő munkája, de ez nem jogosít fel arra, hogy "ellopd" a munkáját. Add olcsóbban te, és akkor mindenki tőled fogja megvenni a terveket. Ja, az nem megy!

    "Ennyi erővel az uzsorás is panaszkodhatna hogy felháborító hogy a 200%-os kamatos "munkáját" se értékeli a BTK..."

    Vegyél fel banktól kölcsönt, bassz ki az uzsorással!

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #121 üzenetére

    "Te gyilkosságot követtél el,vagy rablást?

    A te felfogásod szerint gyilkosságot."

    Tévedés! Én nem pontos jogi fogalomra gondolok, csak arra, hogy nem okés az, hogy úgy használsz egy terméket, hogy nem fizetted meg az árát.

    "Miért tiltják- "büntetik" azt,hogy Béla bemenjen egy kamerával-mikrofonnal és felvegye a filmet a moziban?
    -azért,mert nem tudni,hogy Bélának ezzel mi a célja... magán felhasználás,vagy nem."

    Miért kell előre jogdíjat fizetni minden adathordozóra?
    -mert nem tudni előre,hogy Bélának mi a célja az adathordozóval.

    Tehát a jogdíj is rendben van-bizonyos határokon belül."

    Akkor a megosztás miért van rendben?? Lehet tudni előre, hogy a letöltő eladja-e vagy sem??

    Kérdésemre válaszolsz??

    "-csak a tisztánlátás végett,ha Béla bemegy a moziba és kamerával és mic.-el felveszi a filmet...amire ugyan megvette a mozijegyet...és kizárólag magáncélra használja(otthon nézegeti) addig NEM KÖVETETT EL SEMMIT!
    Ha ezt a "dolgot" megosztja...
    nos....

    AZ SEM LOPÁS,HANEM SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE!"

    Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??

    "Szomorú, hogy a szellemi alkotásoknak szerintetek nincs értéke."
    Ilyet senki nem állított :)
    VAN ÉRTÉKE!

    Van, csak senki sem akar érte fizetni, mert nulla forintot ér vagy drága. De persze azért használod és nézed és hallgatod...

    "A kérdésem pedig az,hogy ezek fizetnek valamit azoknak a bizonyos szoftver cégeknek és előadóknak?"

    Tudtommal a zenekaroknak fizetnek valamennyit, szoftvercégeknek szerintem nem.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #127 üzenetére

    Én is annyit fizetek Mancikának a munkájáért, amennyit szerintem megér, és nem annyit, amennyit ő kér! Ördögi kör...

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #129 üzenetére

    "Ugyanitt megkérdezem,hogy a kiadók,mi jogon kérnek el pénzt az előadóktól,egy koncertfellépés alkalmával? Ez is lehetne lopás...persze ez nam az,ugye? ...ez jogos "

    Gondolom azért, mert a kiadó rendelkezik a joggal. A zenész kvázi csak zenél.

    "ugye-ugye,milyen gáz ha össze,mossuk a dolgokat?
    ...te is összemostad,azzal,hogy lopásnak állítod be azt,ami nem is az."

    Már a második hozzászólásomban is leírtam, hogy ok, jogilag ne számítson akkor lopásnak, de ne állítsuk már be helyesnek a dolgot.
    Többen írták, hogy szerintük drága a termék, szerintük nem ér annyit, így nem fizetnek érte annyit. Boltban is te mondthatod meg a téliszalámi árát??

    "Szerzőijog-sértés,ha eladod,mint magánember...és így hasznot húzol más munkájából.
    -hiszen te nem fizettél "adót" minden eladott darabért."

    Ha megosztod, akkor is csak egyszer fizettél adót, pedig 100 ember letöltötte.

    "..Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??.."
    Miért?
    -mert ő maga nem húzott már újabb hasznot a dologból.?
    Kifizette 1x a bolti "adót" ,amin rajta van az ÁFA(*mindenkori áfa).
    Kifizette a matricás ADÓ-t? Igen,azt is.
    A bolti kiadók kifizették az adóikat? Gondolom igen.
    Mindenki boldog,még az előadó is,hiszen megvették a termékét."

    Ne keverd ide az áfát és az adókat, mert semmi köze nincs az egészhez.

    "Húzott anyagyi hasznot Béla? NEM."
    De kárt okozhatott a kiadónak, az előadónak, ...
    "-itt jönnek majd Artisjusék,és beszélnek a milliós kárról,ami meg sem történt..."

    Nehéz lenne bizonyítani!

    "Mi volna a megoldás?
    Talán az újabb adó kivetése... (kövezzetek meg,de talán így van)
    Az adóból pedig újabb jatt a kiadóknak,előadóknak.
    Elfogadható volna?
    IGEN,nagyon sokaknak az volna bizony "

    Mire vetnél ki újabb adót? Adathordozóra? netes forgalomra?
    Az illegális megoldás garantáltan olcsóbb lesz, mint a legális.

  • herendi

    tag

    válasz Skillet #132 üzenetére

    "Az meg senkit se zavarjon, hogy a torrentező akkor se venné meg az adott médiát ( film, zene, játék) ha csak ez az egy módja lenne rá, hogy megszerezze. Miért? Mert drága. Mert nem. Mert elvből nem."

    Tipikus magyar hozzáállás! A magyar nem fizet más munkájáért, "mert elvből nem", de neki aztán sokat fizessenek a munkájáért mert ő aztán megérdemli. Rémes...

    [ Szerkesztve ]

  • herendi

    tag

    válasz hcl #134 üzenetére

    "Attól még igaz az a része, hogy nem vennék meg."

    Ez okés, de akkor ne is használják! Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki.

    "Biztos többen vásárolnák meg a cuccokat, ha nem lehetne letölteni, de még többen meg egyáltalán nem néznék meg."

    Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?

    "Szerintem egy művészt az tesz boldoggá, hogy sokan megnézik a művét.
    Aki a pénzt számolgatja, az üzletember, azokra meg nem vagyok kíváncsi, mert általában rossz filmeket/stb csinál..."

    :)) Ja, így szép romantikus! A pénz nem boldogít, de mégis lehetetlen nélküle!

    A cukrásznak is nagy boldogság, ha dícsérik a sütijét, csak egy idő után megunná, ha mindig ingyen zabálnák fel a készletet.

    [ Szerkesztve ]

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #136 üzenetére

    "..Gondolom azért, mert a kiadó rendelkezik a joggal. A zenész kvázi csak zenél..."
    "NEM NEM RENDELKEZNEK ŐK SEMMILYEN JOGGAL!!!
    A jog az előadókat illetné meg!!!"

    A feltételes móddal van gond. (illetNÉ) Az előadónak nem kötelező kiadót keresni, nyomhatja a neten is. A kiadó a nevét és az erőforrásait adja (profi stúdió, profi hangmérnök, felszerelés, ...) Persze nyilván nem ingyen. Ha bukik a produkció (rossz zene, rossz film), a kiadó bukik milliókat.

    "Amíg őket JOG illeti egy MŰÉRT,amihez SEMMI közük,addig a torrentezőknek IGEN IS JOGUKBAN ÁLL INGYEN LETÖLTENI!"

    :) Ok! Birtokos joga megvan?

    "AMÍG van PIACI RÉS,addig LESZNEK AKIK AZT KI IS HASZNÁLJÁK!
    Tetszik - nem testzik...ez van!"

    Ezért nem jó a fizetős, mert lesz "piaci rés" az ingyen illegális

    "...és itt nem a torrentezőknek kéne kitalálni,meg megoldani a problémát,nem ők a bűnösök,meg a hibásak,mert KIHASZNÁLNAK egy JOBB lehetőséget-egy piaci rést,akár MINŐSÉGILEG is JOBB tartalmakat érhetnek el,mert az átalad említett JOGOS kiadók,a minőségre és a megoldásra is MAGASRÓL tesznek!"

    :)) Értem!

  • herendi

    tag

    válasz Skillet #137 üzenetére

    "Pont, hogy azt mondtam, ha másképp nem tudok hozzáférni, csak legálisan drágán, akkor NEM kell. Letojom"

    Ok, te lejodo, elhiszem! A többi miért tölti le? Miért működik akkor a torrent dolog?? Mindenki csak a családi fotókat osztja meg, mi?

  • herendi

    tag

    válasz Skillet #141 üzenetére

    Sokan azzal érvelnek, hogy mivel drága a film, zene, szoftver, ... ezért nem veszik meg. Bassza meg a kiadó, így is zsírosra keresi magát! És egyébként is "csak" letöltöm, senkinek nem okozok kárt. Meg szerintem nem ér annyit, azért "ellopom".

    Erre mondtam azt, hogy a szellemi termékeket is illene megbecsülni.

    És ahhoz sincs sok köze pl.: egy amerikai kiadónak, hogy a csóró magyarnak sok 80 dollár egy szoftverért, vagy 10 egy filmért.

    Ha a téliszalámi szerintem nem ér 4.000 Ft-ot, akkor jogom van kihozni a boltból 200-ért?
    Ha a te munkád szerintem nem ér havi 200-at, akkor elég, ha csak egy ezrest adok?

    "A torrentezőket meg hagyjuk már. Ha valamilyen csoda folytán el tudnák vágni az összes szálat, nem tudnának a torrentezők ingyen cucchoz jutni, akkor sem rohannának 10en ezrekért médiát vásárolni. Tehát az a pénz amit itt akarnak beszedni, nem fog menni, felesleges körök."

    Feltehetően azért több legális terméket adnának el a kiadók.

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #143 üzenetére

    "Te ezzel az egy mondatoddal képes vagy cáfolni a cikkekben írtakat,miszerint a HADOPI törvény megbukott és miszerint nem nőttek a legális eladások ...

    gartulálok,de sajnos megbuktál :C"

    Szövegértés?? Nem a torrent szűnt meg, hanem a törvény bukott meg a cikk szerint.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #144 üzenetére

    "Akkor miért várod hogy ő többet fizessen a szoftveredért?"

    Ne fizessen annyit, amennyit kérek, de ne is használja akkor. Ennyi!

    "Tipikus magyar hozzáállás! A magyar nem fizet más munkájáért, "mert elvből nem", de neki aztán sokat fizessenek a munkájáért mert ő aztán megérdemli. Rémes..."

    "Az övéért talán fizetnek? Nem. Akkor meg?"
    Miért?? Ingyen dolgoznak??

    "Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki."
    Dehogynincs. Pl: Megyeri híd.
    Egyéb próbálkozás?"

    Állok én valamilyen üzleti kapcsolatban a hídépítőkkel?? Ha igen, akkor perejenek be!

    "Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?"
    Te is elvárod hogy az orvos meggyógyítson, ne csak gyógyítgasson. Miért nem fizeted meg? Németben 17-szer annyit kapna ugyanazért a munkáért, akkor elég neked ha csak 1/17-ed részben gyógyít meg? Fizesd akkor meg azt is teljes áron!!"

    Norvégiában meg még többet keresne, szóval legyen 30x-os a szorzód. Ja, Mancikának akkor nem lesz orvosi ellátása, ugye?

    Az india és kínai munkás 100x annyit keresne az USÁ-ban, szóval lécci dobd már meg őket még pár ezer dolcsival a telódért és a számítógépedért. Ok??

    Vicces, ahogy egy közel 2 kilós telóval és egy 3 kilós szgéppel a zsebedben aggódsz az elnyomott munkásokért. Ja, ha te használsz ki másokat és te vagy a nyerő, akkor nincs gond. Ahogy te kerülsz a fasz rossz végére, egyből kiabálsz a jogaidért.

  • herendi

    tag

    válasz hcl #145 üzenetére

    "Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?"
    Aztán akkor lennének nagy sikerek? Nem, a kiadók is tudják ezt. Kell nekik a hype.
    Illetve én nem csak pénzért csinálok sok mindent, ez mellément.

    A "nem csak"-on van a hangsúly. Tehát te is pénzt vársz a munkádért! Szívességből dolgozhatsz ingyen, de ha "ellopják" a termékedet, amiért pénzt vártál, akkor csak mérges leszel, nem?

    " Ja, így szép romantikus! A pénz nem boldogít, de mégis lehetetlen nélküle!"
    "Az igaz, de a kiadók így is jól élnek, a filmek jó nagy bevételt hoznak. Meg se szólaljanak."

    És??? Ebből jogod keletkezik arra, hogy ingyen használd a terméküket??

    "A játékokból meg a programozók kapják a legkevesebbet."
    Alapítsanak kiadót maguknak...

    "Sajnos túlságosan pénzalapú a világ. Nekem már nagyon elegem van belőle, hogy mindent pénzben mérünk."

    Még nem találtak ki jobbat!

    "Kicsit nézz szét opensource vonalon, milyen szoftverek vannak, és ingyen. Azt is megcsinálja valaki."

    Akkor miért kell a szar és drága winfost és egyéb szoftvert "ellopni", ha van jobb és ingyenes helyettesítő termék??

    "Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki."
    Ingyenkonyhák rászorulóknak."

    És akkor a téliszalámit "ellopják" a gyárból, mi? Nem, csak más fizeti ki! Esetleg jótékonykodhat a gyár, de nem ellopják! Érted a különbséget?

    "Majd akkor ugrálj, ha neked még senki nem tett szívességet, amit lehet te is tettél már - jófejségből."

    A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd ingyen, semmi gond.

  • herendi

    tag

    válasz hcl #150 üzenetére

    "Alapvetően a kiadók, meg az Artisjus is, jól megél abból, amit csinál. A hiszi lényege az, hogy félnek, mi lesz, ha az eberek esetleg az ő megkerülésükkel jutnak tartalmakhoz, és nem tudják levenni a nagy lét. Ennyi."

    Tévedés! A kiadó befektet egy valag pénzt a produkcióba, ezt szeretné minél nagyobb haszonnal megkapni. Nem kötelező a művésznek kiadót/producert igénybe venni. Rakd fel a művedet a netre, bassz ki a kiadóval! Ja, hogy akkor zsebből kellene kifizetni a stúdiót és a reklámot, meg senki nem nézné meg és nem lesz világkörüli turné?? Valamit valamiért!

    "Ha én megélek a munkámból, akkor nem szoktam mondjuk túlóráért rohangálni, ha hétvégén be kell ugranom a céghez egy félórára."

    Igen, "ha" megélsz, "akkor" tudsz jótékonykodni. Tehát előbb neked is kell pénz, utána mehet az ingyenmeló.

    "Még nem találtak ki jobbat!"
    "De, csak a megvalósítással voltak gondok."

    Végeredmény szempontjából uaz.

    ""És akkor a téliszalámit "ellopják" a gyárból, mi? Nem, csak más fizeti ki! Esetleg jótékonykodhat a gyár, de nem ellopják! Érted a különbséget?"
    Nem volt szó arról, hogy miért. Az volt a kérdés, van-e ingyen. Van."

    Az nem ingyen van, pusztán nem az igénybevevő fizeti. Mondjuk az állam vesz a diákoknak win licenszet, gazdag felajánl X tízezret és abból veszik a kaját az ingyenkonyhára, a gyártó felajánla a termékét, ... és nem "ellopják" a gyárból.

    "Akkor miért kell a szar és drága winfost és egyéb szoftvert "ellopni", ha van jobb és ingyenes helyettesítő termék??"
    Mert a MS megoldja, hogy más ne legyen."

    Meg hát! Rohadtak, nálam is kint voltak és puskát tartottak a fejemhez. Mocskosok!

    "Mondjuk a windózokért kb. egy fillért nem adnék amúgy sem. Először érjen valamit, utána kérhetnek érte pénzt."

    Ezt légy szíves mondd meg a magyar jómunkásembernek is, hogy majd ha német precízitással dolgozik, akkor áhitozzon nyugati bérek után. Amíg balkáni szinten van a munkája, addig csak ennyi jár.

    "Esetleg fizetnetne az MS kártérítést az ősz hajszálakért, amiket az elmúlt 20 évben növesztettem a szarjuk miatt "

    Pereld be őket!

    "És??? Ebből jogod keletkezik arra, hogy ingyen használd a terméküket??"
    Nem keletkezik jogom, csak nem fogom sajnálni őket a nyivákolásukért."

    Senki sem mondta, hogy sajnáld őket, de ebből még nem keletkezik senki se joga arra, hogy "ellopja" a terméküket és ingyen használja.

    "A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd ingyen, semmi gond."
    Ezt teszem, mint írtam."

    Ez így helyes! Ha valamiért nem fizetsz, ne is vedd igénybe!

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #151 üzenetére

    "A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd
    ingyen, semmi gond."

    Nem, nem a kiadó, a művész. S itt a gond is, mert a művész jár szarabbúl mindig."

    A művész kötelezik arra, hogy kiadót válasszon?? Nem hinném!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #153 üzenetére

    "de ne is használja akkor. Ennyi!"
    Attól több pénzed lesz?"

    Feltehetően igen, mert ha semmilyen forrásból nem juthat illegálisan a tartalomhoz, akkor kénytelen lenne megvenni. Nem 1:1 az arány, tehát nem lenne minden egyes letöltésből vásárlás, de garantáltan nőne az eladás.

    "Miért?? Ingyen dolgoznak??"
    Igen. Lásd: Megyeri híd."

    Mi közöm van hozzá? Én vagyok a megrendelő?

    "Egyéb próbálkozás?"
    Egyenes válasz? Legalább egyszer? Ja, hogy nincsenek érveid. Hát úgy tényleg nehéz. Vagy tudodmit? Én is azt mondom a kiadóbérenc provokációidra: egyéb próbálkozás?
    "Vicces, ahogy egy közel 2 kilós telóval és egy 3 kilós szgéppel a zsebedben aggódsz az elnyomott munkásokért."
    "Ezt hívják felelősségteljes hozzáállásnak."

    Nem, ezt álszent mellébeszélésnek hívják! Amíg te jól jársz mások elnyomásából, addig nincs semmi gond. Ha téged nyomnának el, akkor jajveszékelsz és játszod a hős megmentőt.

    Miből telik neked 5-6 kilós cuccra?? Ez csak mocskos "luxusprofitból" és a jómunkásembernek ki nem fizettett béréből származhat! Nem ég le a pofádról a bőr, hogy amíg Mancika havi 60-ért dolgozik havonta, neked 2 kilós telód van??

    Felelősségteljes hozzáállás csak akkor lenne, ha nem vennéd meg a terméket, mert tudod, hogy ezért 20 dolcsit kap a kínai munkás havonta.

    "Persze apuci-anyuci által eltartott burzsujcsemeték ezt nem is érthetik."

    Látom tényleg nem érted!

    "Ahogy te kerülsz a fasz rossz végére, egyből kiabálsz a jogaidért."
    "Ahogy te is kiabálsz a sajátodért."

    Miért? Mert azt állítom, hogy ha igénybe akarsz venni egy szolgáltatás vagy használni akarsz egy terméket, akkor fizesd is ki??

    "A különbség csak az hogy te hiába óbégatsz, 7 milliárd ember vs pár kampósorrú hiéna felállásból nem a te fajtád jön ki nyertesen."

    Már vártam a zsidózást, de ez csak téged minősít!

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #157 üzenetére

    "Nem, de kihasználják csúnyán. S a jogait elveszti a saját szerzeménye után."
    "Ha suerinted ez így jól van akkor elég érdekes a felfogásod, biztos valami kiadónál vagy, vagy Artisjus mi"

    Biztos ott vagyok, igen! Kötelező csúnya "kampósorrú" kiadóhoz menni? Ha nem, akkor mi a probléma? Zenélgess otthon, készíts honlapot és szervezd meg a turnédat! Viszont ha egyből profi stúdió és stáb és reklám kell, akkor a jog a kiadó lesz. Végeredményben te is jól jársz, mert sikeres és ismert leszel, jól fogsz keresni, és nyilván a kiadó sem a két szép szemedért csinálja.

    Egy programozó rendelkezhet az általa írt kóddal, amit a melóhelyén írt? Egy építész egy biológus egy gyógyszerész egy kutató,... ??? Nem hinném!

    Programozz vagy kutass gyógyszert otthon, és akkor tiéd a jog és te diktálhatod a feltételeket! Ja, hogy akkor hogy élsz meg 5-10-20 évig?? Na igen, ez a kérdés!

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #159 üzenetére

    Mivel a kiadó vállalja az anyagi kockázatot, így nyilván az övé lesz a nagyobb haszon is.

    Vagy esetleg a művész visszafizetné az addig kifizetett munkabért és költségeket, ha befuccsol a produkció? A biológus visszafizetné, ha sikertelen lesz a kutatás? ...

    De választhatsz, nem kötelező aláírnod "kampósorral" a szerződést!

  • herendi

    tag

    válasz Cyberpunk #161 üzenetére

    Ohh igen! Vannak a hős torrentezők, aki nagyon kiállnak a művészek jogaiért: egyszerűen csak "ellopják" a művész produkcióját! Ez ám aztán a művészek igazi megbecsülése! :C

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #166 üzenetére

    "Feltehetően igen, mert ha semmilyen forrásból nem juthat illegálisan a tartalomhoz, akkor kénytelen lenne megvenni."
    "És te adod rá lóvét? Ugye azt még fel tudod fogni hogy azért nem veszi meg, mert nincs miből?"

    Tehát ha nincs elég lóvém, akkor "lophatok"? A kevés lóvéból jogom keletkezik a "lopásra"? Értem, mester! Én kérek elnézést!

    "Mi közöm van hozzá? Én vagyok a megrendelő?"
    "Átgurultál már rajta? Akkor van közöd hozzá! "

    Ezzel az erővel Gizi mama is fizessen, ha kicsoszog az járdára!

    "Ne ingyenmunkán nyerészkedj, fizesd ki te amit használsz!"

    Tehát akkor aki pl.: nem fizet eü-biztosítás, az ne kapjon orvosi ellátást?? Jól értem??

    "Nem, ezt álszent mellébeszélésnek hívják! Amíg te jól jársz mások elnyomásából"
    "Már ne haragudj, de te lenni normál? Kifizetem a lehúzós árat, és még én járok jól azzal hogy lehúztak? LOL!"

    Azért tudod szarért-hugyért megvenni a telódat és az szgépedet, mert kicsi kínai 20 dolcsiért dolgozik havonta. Ha ők is amerikai bért kapnának, kb 1 milla lenne a telód. Érti??

    "Akkor járnék jól, ha a valós értékét fizetném meg, azt a 4 GB vinyóhelyet, amire letölthetem a netről."

    És még te hadoválsz itt zsidókról és lehúzásról, amikor nyíltan nulla forintra értékeled mások munkáját két kilós telóval a zsebedben.

    "Miből telik neked 5-6 kilós cuccra??"
    "Fizetésből, öcsém, hallottál már róla?"

    Ennyi pénzt félretenni és elkölteni egy szaros telóra csak mocskos kizsákmányolós karvalytőkés luxusprofitos másokon élősködő kampósorr tud. Zsidó-e vagyol-e? Nem szégyelled magad, hogy amíg mások éheznek, addig te kidobsz az ablakon 2 kilót egy szaros telóra??

    Nagyon átlátszó és álszent ám a duma T. doktorúr!

    "Nekem nem apuci-anyuci adta össze."

    Az lehet, de hogy nem tisztességes és kétkezi munkával keresel ennyit, az biztos!

    "Miért? Mert azt állítom, hogy ha igénybe akarsz venni egy szolgáltatás vagy használni akarsz egy terméket, akkor fizesd is ki??"
    "Az értékét kifizeti egy torrentező is, te az irreális luxusprofitért ajvékolsz."

    Igazad van, a művész v. alkotó éljen meg abból a 3 fillérből, amit te jó esetben kifizetsz a matricára. Mindezt úgy, hogy szociálisan rászoruló vagy a két kilós telóddal, de persze szaros 3.000 Ft-ot sajnálsz kiadni egy legális cd-re.

    Gratula, komám, ez ám az igazi kizsákmányolás és mások munkájának a semmibevétele! Köpés ikon sajna nincs!!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #168 üzenetére

    Tehát ha nincs elég lóvém, akkor "lophatok"?"
    "Tehát ha nincs elég szabadságom, akkor fellázadhatok? Kérdezd meg Kossuth Lajost!"

    ?? Lázadj! Kérdésre azért válaszolsz??

    "Ezzel az erővel Gizi mama is fizessen, ha kicsoszog az járdára!"
    "Ne tereld a szót, kifizetted más munkáját, vagy csak lopod?"

    Ismét megkérdezem, hogy állok-e én üzleti kapcsolatban a hídépítőkkel? Ha igen, pereljenek be!

    Ha veszel a hentesednél két kiló csirkefarhátat, akkor mi közöd van ahhoz, hogy a hentesed esetlegesen nem fizette ki a beszállítóját? Követelheti rajtad a beszállító a pénzt?

    Ha küldött az állambácsi csekket a hídpénzre, amit nem fizettem be, akkor jajveszékelj! Egyéb esetben semmi közöm ahhoz, hogy a megrendelő nem fizette ki az építőket.

    "Tudod, nem csak a kiadómaffiának vannak jogai."

    Zárd le a hidat!

    "Tehát akkor aki pl.: nem fizet eü-biztosítás, az ne kapjon orvosi ellátást?? Jól értem??"
    Jó lenne. Így is túl sok ingyenélő telepjáróst tartok el, fizetem helyettük az adót. Amit te nem fizetsz be, azt nekem kell helyetted."

    Mingyá' gondoltam, hogy neked kizárólag ízig-vérig becsületes és adózott jövedelemből vannak felesleges százezreid telóra meg szgépre. Csak azt a fránya 3 ezrest sajnálod egy cd-re.... Franc se érti!

    "Ja, te biztos nem is hallottál még adócsalásról Magyarországon, annyira ritka jelenség... az adó"optimalizálás" és egyéb fedőnevek is az"

    :)) Fáj??

    "Azért tudod szarért-hugyért megvenni a telódat és az szgépedet"
    "2 kiló az neked "szarért-hugyért"? Az k. drága! A különbözetet te rakod zsebre munka nélkül. Na az ilyen ingyenélőket kell elzavarni, egyből kijön 20k-ból is a cucc."

    És akkor ki volt a hülye?? :)) Te, aki megvettél egy 20 ezres cuccot 200 ért, vagy az aki lehúzott? Nos, kampós??

    "Ha ők is amerikai bért kapnának, kb 1 milla lenne a telód. Érti??"
    "Ha te nem nyúlnád le a kínai munkás fizetésének 90%-át, akkor ők is amcsi fizetést kaphatnának ugyanolyan árú termékből. Érti!"
    "Nagyon átlátszó és álszent ám a duma T. doktorúr!"
    "Ha te is tisztában vagy vele, akkor minek csinálod?"

    Csak annyi a gond, hogy te kétpofára vedeled a bort és vizet prédikálsz!

    "Az lehet, de hogy nem tisztességes és kétkezi munkával keresel ennyit, az biztos!"
    "Tényleg? És ezt honnan veszed te onnan a rózsadombról, apuci villájából?"

    Na, mesélj! Mit melózól, amiből futja ilyen cuccokra? Mi az a természetesen teljesen legális és adózott meló, amiből ilyen klassz és drága és új cuccokat lehet venni?

    "Igazad van, a művész v. alkotó éljen meg abból a 3 fillérből, amit te jó esetben kifizetsz a matricára."
    "Ha a hídépítő meg tud élni a ki nem fizetett 0 Ft-ból, akkor még sok is a művész elvtársnak az a 3 fillér."

    Te elvárnád, hogy ne használjam a hidat, holott semmi közöm a finanszírozásához, de persze neked jogod van "ellopni" egy művész alkotását és ingyen használni. Értem, főnök!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #175 üzenetére

    "?? Lázadj! Kérdésre azért válaszolsz??"
    "Már megválaszoltad magadnak. Ha lehet jogellenesen lázadni, akkor lehet szoftvert is használni."
    "Az a te bajod hogy azt hiszed hogy a törvény betűjét kell betartani, nem a szellemét. Csak tudod az emberiség 99%-a ezt nem így gondolja. Ezért hugyozol te mindig a széllel szemben."

    Leszarom, ha "loptok", nem vagyok semmilyen oldalról érdekelt. Egyetlen problémám az, hogy ezt normálisnak is tartjátok pusztán azért, mert szerintetek nem ér annyit vagy keveset kerestek. Szerintem ez elfogadhatatlan!

    "Ismét megkérdezem, hogy állok-e én üzleti kapcsolatban a hídépítőkkel?"
    "1. Igen. A hídhasználattal ráutaló magatartást tanúsítasz, pont mint a BKV jegynélküli használatával."

    Hülyeséget beszélsz! A BKV-n a jeggyel veszed meg a jogot az utazásra, hídpénz viszont nincs.

    "Ha veszel a hentesednél két kiló csirkefarhátat, akkor mi közöd van ahhoz, hogy a hentesed esetlegesen nem fizette ki a beszállítóját? Követelheti rajtad a beszállító a pénzt?"
    Igen. Vegyél lopott autót, aztán csodálkozz hogy miért foglalja le tőled a rendőrség!"

    A csirkefarhát nem lopott, érti??

    "Zárd le a hidat!"
    "Ha nincs kerítés a ház körül, akkkor bemehetsz lopni? Kolompár-e vagy?"

    A szegénység feljogosít arra, hogy filmet, zenét "lopjak"??

    "Mingyá' gondoltam, hogy neked kizárólag ízig-vérig becsületes és adózott jövedelemből vannak felesleges százezreid telóra meg szgépre."
    Jól gondoltad."

    Akkor mocskos kampos vagy, mer' csak mocskos kizsákmányoló extraprofitos kereshet legálisan százezreket és költhet 2 kilót telóra, szegény jómunkás ki nem fizetett béréből... Fujjj

    "Csak azt a fránya 3 ezrest sajnálod egy cd-re.... Franc se érti!"
    "Azt már láttuk eddig is hogy semmit se értesz. A film meg inkább 6-10 ezer, mint 3. Darabonként. Szerinted hány ilyenre futja egy átlag magyar családban, ahol a frankhitelt se bírják törleszteni a lakásra?"

    És ez feljogosítja őket a "lopásra"?? Az amerikai kiadó legyen tekintettel szegény magyar devizahitelesre??

    ""Ja, te biztos nem is hallottál még adócsalásról Magyarországon, annyira ritka jelenség... az adó"optimalizálás" és egyéb fedőnevek is az"
    Fáj??"

    "Csak annyira mint neked a torrentezés. Ja, nem, jobban, ugyanis az adócsalást az valóban lopásnak hívják."

    Nekem nem fáj a torrent, de az igen, hogy szarba veszik egy másik ember munkáját csak azért, mert az egy virtuális termék.

    "Tudom, neked az adófizetéshez sincs semmi közöd (egész addig amíg kimegy hozzád az APEH, remélem minél hamarabb ). Te semennyire nem vagy szolidáris az emberekkel, de elvárnád hogy veled mindenki szolidarizáljon. Mégis milyen alapon?"

    Velem legyenek szolidárisak?? Ki mondta ezt??

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #176 üzenetére

    Kérdés, mielőtt még bódult állapotba kerülsz az opensource-öd miatt: miért a rohadt és szar és drága Win-en terjedtek el a játékok?? Miért Win-t használ a felhasználók 85-90%-a??

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #169 üzenetére

    "Neked hányszor kell még leírni,hogy nem lopás? "

    A gyengébbek kedvéért írtam idézőjelbe!

    "Több ország megpróbált sokmindent...ott nem nőtt az eladásszám
    -de rittig állítod,hogy DE ..."

    Megszűnt a torrent? Akkor??

    "-miként várhatjátok el,egy kezdő-feltörekvő-zenésztől,tehetségtől,hogy perkáljon ???"

    Miként várjátok el kiadótól, hogy csak a művész két szép szeméért adjon mindent???

    "A másik,hogy a zeneipar,nem csak Magyarországon,hanem a világi szinten,EL VAN TELVE!
    Ha felmegyek az internetre,totál ingyen hallgathatok zenét a milliószámra található INGYENES internetes rádiókban! -különszedve,katregórikusan!"

    El vagy telve a kínálattól és az ingyenességtől, de azért "ellopod" azt a kevés és nagyon rossz fizetőset??

    "Nem nőlne,mert aki torrenten keresztül húz még zenét...és az megszűnne,keresne egy MÁSIK ingyenes megoldást!"

    Te folyamatosan más illegális beszerzési forrásról beszélsz! Nem a torrenttel van gondom, hanem a "lopás" elvével. Mindegy, hogy cd-t másolsz vagy letöltőd.

    "...és itt te meg SE SZÓLALJ,hogy ingyenes,mert így lenne,ez így helyes!
    Akkor hallgat az emberi faj ingyenes zenét...és ott ahol akar,amikor AKAR!
    Miért?
    Joga van hozzá "

    Értelek! Akkor ugye nem baj, ha a munkádért csak egy tál babot kapsz, vagy kis sem fizetlek a munkaidő végén?? Én is ilyen "nagyra" értékelem a te munkádat. Jó lesz??

Új hozzászólás Aktív témák