Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz hcl #98 üzenetére

    Ez önmagában még nem feltétlenül jelent lopást, mert, ha havi 200 ft lenne az adó, akkor a mai helyzet egy eszméletlen jó munka eredménye lenne. :)

    Persze, felfogható, de nem engem lopnak meg, hanem akinek odaadtam az adót, hogy abból csináljon dolgokat. (állam/önkormányzat stb.) A lopás a konkrét kifizetéseknél történik, amikor szándékosan, vagy hanyagságból, de nem a legkedvezőbb árú ajánlatot választják.

    A kötözködni akarok, akkor itt se történik sehol lopás, itt hűtlen kezelés történik.

  • VIC20

    őstag

    válasz Fontos? #99 üzenetére

    Á, köszönöm, hogy jött valaki és kifejtette! :R

    Egy dologban pontosítanék:

    "LOPÁSNAK AKKOR LEHETNE VENNI,HA BÉLA MEGVESZI.....MEGOSZTJA,TE LEMÁSOLOD ÉS A MÁSOLATOT ELADOD-HASZNOT HÚZOL ABBÓL,AMIT TE INYGEN SZEREZTÉL BE!"

    Nem! Ebben az esetben sem lopás, legfeljebb minősített esete a szerzői jogok megsértésének.

  • Fontos?

    tag

    válasz VIC20 #102 üzenetére

    Köszönöm,hogy kijavítottál,ketten csak összehozzuk a dolgot :D

    Persze...sokan így sem fogják fel,mert nem látják a MEGOSZTÁS LÉNYEGÉT! :)

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #99 üzenetére

    "Béla megveszi a terméket (...mert valaki megveszi,ez így van rendjén,NEM LOPJA,MEGVESZI!...)

    Béla olyan "rendes-kedves" ,hogy amit megvett MEGOSZTJA!

    ....itt jössz TE a képbe :)

    Neked teszik-vagy kíváncsi vagy a dologra...ezért azt tőle LEMÁSOLOD!!!!

    (...ne cifrázzuk,MÁSOLOD,nem lopod ,csak lemásolod tőle!)"

    Ohh, értem! Akkor moziban is elég egy mozijegy, mert a csajom az ölemben fog ülni, ugye? Nehogymá' két jegy árát kérje el a pénztáros! A mozigépész és a jegyszedő néni úgyis dolgozik, semmivel se kerül nekik többe, ha ketten nézzük.

    "LOPÁSNAK AKKOR LEHETNE VENNI,HA BÉLA MEGVESZI.....MEGOSZTJA,TE LEMÁSOLOD ÉS A MÁSOLATOT ELADOD-HASZNOT HÚZOL ABBÓL,AMIT TE INYGEN SZEREZTÉL BE!"

    Attól miért válik lopássá, ha eladom??

  • Marci79

    aktív tag

    "úgy használsz egy terméket, jelen esetben egy virtuális terméket, hogy nem fizettél érte."

    Ööööö... De igen. Állítólag. CD, DVD, stb. Adathordozókra kirótt díjjal mi is van? :U
    Ha kiírom valamilyen optikai adattárolóra, akkor már is fizettem érte. Sőt. Ha lementem a vinyóra, akkor is fizettem már érte. Azon is van artis.... nyavaja.

    Ha saját szerzeményt (fotó, videó) mentek le és/vagy írok ki, akkor azért is fizetek, másnak.

    De az ország tele van olyan dolgokért elkért pénzzel, amiket nem is veszek igénybe (közelsem annyit, mint amennyit "szerintük"). Ez nem lopás már? Legálisan vesznek el tőlem olyanért pénzt, amiért nem kapok semmilyen szolgáltatást, vagy bármi egyebet. Na ez a lopás már!

    Ha veszek egy újságot és rajtam kívül más is elolvassa azt, akkor ő is "ellopta"? Vagy hangosan hallgatok zenét és hallja más is, akkor ő is ellopta? :F Ezekszerint igen. Nem fizetett érte, de élvezi más szellemi alkotását. :))

    [ Szerkesztve ]

  • herendi

    tag

    válasz VIC20 #100 üzenetére

    "A többség azt mondja, hogy miért kerül egy Windows vagy DVD film X ezer, tízezer forintba, amikor egy üres DVD lemez ára csak 100 Ft."

    Maga a dolog, tehát a testi tárgy nem is ér többet."

    Nem a "testi tárgy" az érték, hanem a rajta lévő szellemi termék! Egy Adidas cipő sem az alapanyag miatt drága, az ájfón sem,...

    Szóval ha én bemegyek az irodádba és lemásolom a kutatási munkádat, amin 30 éve dolgozol, akkor nincs semmi gond, ugye? Elvégre megmarad neked az eredeti, csak lemásoltam. Ne viccelj!

    "Megbeszéltük, hogy nem. Ha magát a számítógépet/adathordozót vinné el valaki, akkor az lenne. Egyébként más bűncselekmény lehet."

    Azt mondtam, hogy ne a pontos jogi fogalmaknál ragadjatok le, hanem annál, hogy NEM fizettél érte, DE használod.

  • herendi

    tag

    válasz Marci79 #105 üzenetére

    "Ööööö... De igen. Állítólag. CD, DVD, stb. Adathordozókra kirótt díjjal mi is van? :U"
    Ha kiírom valamilyen optikai adattárolóra, akkor már is fizettem érte. Sőt. Ha lementem a vinyóra, akkor is fizettem már érte. Azon is van artis.... nyavaja."

    És ezzel a magyar 300 Ft-os artijusos matricával megvetted a jogot arra, hogy legálisan használj egy pl.: amerikai szoftvert vagy zenét vagy filmet??

    Ha saját szerzeményt (fotó, videó) mentek le és/vagy írok ki, akkor azért is fizetek, másnak.

    "De az ország tele van olyan dolgokért elkért pénzzel, amiket nem is veszek igénybe (közelsem annyit, mint amennyit "szerintük"). Ez nem lopás már? Legálisan vesznek el tőlem olyanért pénzt, amiért nem kapok semmilyen szolgáltatást, vagy bármi egyebet. Na ez a lopás már!"

    Ne keverd össze egy termék megvásárlását a társadalombiztosítással vagy adóval.

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #104 üzenetére

    "..Ohh, értem! Akkor moziban is elég egy mozijegy, mert a csajom az ölemben fog ülni, ugye? Nehogymá' két jegy árát kérje el a pénztáros!.."

    őőőőő,a barátnőd,mennyit fizetett a jegyárért? :)

    Semennyit,MERT TE MÁR KIFIZETTED NEKI?
    -vagy esetleg azt mondod,hogy meglopott téged? :Y

    ...fogalom és értelmezés dolga...

    ------------------------------------------------------

    "..Attól miért válik lopássá, ha eladom??.."

    Barátom alattam kifejtette,hogy az sem LOPÁS,hanem SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE! :P
    -a két dolog nem ugyanaz!!! Ezt jó volna felfogni,mert,hogy lopás-lopás-lopás...ezt csak a HAPCI-félék fújják,DE NEM LOPÁS!

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Ghoosty #96 üzenetére

    Nem a profittal van a baj, hanem a luxusprofittal. Tisztességes haszonnal semmi gond, azonban itt közel sem erről van szó, a kiadó ügyvédei vágják zsebre a haszon 90%-át, miközben semmit nem csinálnak (és nem, a maroktartás nem számít munkának). A fejlesztő / művész (leszámítva a bruszvilisz féle sztárokat) filléreket kap az egészből, gyakorlatilag fizetésért dolgozik. Szal hagyjuk már azt a kamut hogy a fejlesztő fog éhenhalni. Az most is "éhen hal", a kiadók által.

    De ha mindent szabad ami az erőfölénybe belefér - ahogy állítod - akkor mi a probléma az uzsorásokkal, olajozókkal, korrupt rendőrökkel? Ők is csak azt teszik ami az erőfölényükbe belefér. Akkor nincs is semmi probléma ha tolvaj kifosztja a házadat (megtehette, mert nem álltál ellen), a trafis rendőr meg a bokorból lefotóz az árokban heverő 30-as táblánál.

    herendi:
    "Nem a másolással valósítod meg a "lopást" hanem azzal, hogy úgy használod az adott szoftvert, filmet, ... hogy nem fizettél érte."
    Csakhogy azzal MÁSOLÁST valósítasz meg, NEM LOPÁST! Kaiser Edének is mindegy lett volna hogy a móri mészárlásért ítélik TÉSZ-re, vagy egyéb "piti" rablásokért 16-ra? Neked az lenne?

    "Viszont nincs jogod önhaltalmúlag meghatározni az árat és azt mondani, hogy ez a te fizetésedhez képest drága és csak X/10-et adsz érte. (letöltésnél mennyit is fizetsz érte??"
    Asszem Kossuth Lajosnak se volt túl sok joga trónfosztani a Habsburg házat, mégis megtette. Most akkor ő egy bűnöző? 56-ban jogos volt lámpavasra húzni az ÁVO-sokat? Ez történik akkor ha a jog köszönő viszonyban sincs az emberek értékítéletével.

    "Ahogy mondtam: leszarom, ha "lopsz", csak ne állítsd azt, hogy ez így normális csak azért, mert keveset keresel vagy szerinted nem ér annyit a termék."
    Azért annyira ne szard le, mert ez rágalmazás, ami bűntetőjogi kategória. Én pl. a Diablo3-ból is a Collectors Editiont vettem meg, és mégcsak fel se telepítettem a gépre, mekkora geci vagyok, miattam fognak éhenhalni a kiadók...

    [ Szerkesztve ]

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #108 üzenetére

    "..Ohh, értem! Akkor moziban is elég egy mozijegy, mert a csajom az ölemben fog ülni, ugye? Nehogymá' két jegy árát kérje el a pénztáros!.."

    "őőőőő,a barátnőd,mennyit fizetett a jegyárért? :)

    Semennyit,MERT TE MÁR KIFIZETTED NEKI?
    -vagy esetleg azt mondod,hogy meglopott téged?"

    Te azt mondtad, hogy jófej Béla megvett valamit, aztán megosztja veled, és hogy ezzel nincs semmi baj, mert ez nem lopás. "-majd hülye leszel nem ingyen használni,ha Béla már ilyen rendes volt..."

    Vettem egy mozijegyet, megosztom a csajommal a széket. Nincs ezzel gond, ugye? Nem veszek két jegyet.

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #106 üzenetére

    "..Szóval ha én bemegyek az irodádba és lemásolom a kutatási munkádat, amin 30 éve dolgozol, akkor nincs semmi gond, ugye? Elvégre megmarad neked az eredeti, csak lemásoltam. Ne viccelj!.."

    Ezt hívjág szellemi tulajdon-eltulajdonításásnak? :DDD
    -asszem ez viszont már lopás:)

    ...de megint ugyan ott vagyunk...össze akarod mosni a színest a fehérrel :B

    Értsd meg ,a torrent megosztás...NEM LOPÁS CSAK MÁSOLÁS,amit attól függően,hogy te azt milyen célra használod fel,aként lehetne ...utólag megszabni-eldönteni.

    A torrent oldalak tudtommal nem osztanak meg kutatómunkákat sem ,mint az te fel akartad vázolni :P

    ...és megint kijött... MEGOSZTÁS,amit Béla megvett!

    -csak a tisztánlátás végett,ha Béla bemegy a moziba és kamerával és mic.-el felveszi a filmet...amire ugyan megvette a mozijegyet...és kizárólag magáncélra használja(otthon nézegeti) addig NEM KÖVETETT EL SEMMIT!
    Ha ezt a "dolgot" megosztja...
    nos....

    AZ SEM LOPÁS,HANEM SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE!

    -nem értem,ezen mit nem lehet érteni? :W

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Marci79 #105 üzenetére

    "Ööööö... De igen. Állítólag. CD, DVD, stb. Adathordozókra kirótt díjjal mi is van?"
    Pontosan! :) Még azért is fizetsz, amin garantáltan nem jogvétett tartalmak vannak (fényképezőgép SD kártyája).

    Egyszer jött az MS is azzal hogy a Linux tulajdonképp lopás, mert akkor nem veszed meg a vindózt. :D

  • Marci79

    aktív tag

    válasz herendi #107 üzenetére

    Szépen megy a kettős mérce! ;] :K

    Kifizettem azt a nyamvadt "matricát" is, amit erre találtak ki.
    Ha meg saját dolgot írok ki, akkor meg fizessék vissza! Mert, ha nem, akkor ELLOPJÁK a pénzem!

    Hőbörögjél már légyszíves az újságos és a hangos zenés írásomra is egy kicsit. De pl. könyvvel is ez a helyzet. Jogtalanul olvasták azt is. ELLOPJÁK AZT IS!!!!!

    Felettéb szórakoztató a kapálózásod.

    (#113) Dr. Akula:

    Kezd ez az egész már az Apple vs. Samsung perre hasonlítani.

    [ Szerkesztve ]

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #111 üzenetére

    "..Szóval ha én bemegyek az irodádba és lemásolom a kutatási munkádat, amin 30 éve dolgozol, akkor nincs semmi gond, ugye? Elvégre megmarad neked az eredeti, csak lemásoltam. Ne viccelj!.."

    Ezt hívjág szellemi tulajdon-eltulajdonításásnak? :DDD
    -asszem ez viszont már lopás:)"

    Há' ez mér lopás??? Csak lemásoltam és nézegetem otthon?? Neked megvan az eredeti!

    ...de megint ugyan ott vagyunk...össze akarod mosni a színest a fehérrel :B

    "-csak a tisztánlátás végett,ha Béla bemegy a moziba és kamerával és mic.-el felveszi a filmet...amire ugyan megvette a mozijegyet...és kizárólag magáncélra használja(otthon nézegeti) addig NEM KÖVETETT EL SEMMIT!
    Ha ezt a "dolgot" megosztja...
    nos....

    AZ SEM LOPÁS,HANEM SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE!"

    Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??

    "-nem értem,ezen mit nem lehet érteni? :W"

    Én se!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #107 üzenetére

    "És ezzel a magyar 300 Ft-os artijusos matricával megvetted a jogot arra, hogy legálisan használj egy pl.: amerikai szoftvert vagy zenét vagy filmet??"
    IGEN!!! Magáncélra használhatod, azért fizeted a sarcot.

  • herendi

    tag

    válasz Marci79 #114 üzenetére

    Az Artijusra matricára mondtam én is, hogy csak sima lehúzás. Viszont ezzel még nem használhatod otthon LEGÁLISAN a Windows-t vagy filmet vagy akármit.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #115 üzenetére

    Ha a lemásolt tervrajzból nem húzol anyagi hasznot, akkor senkit se zavar ha nézegeted otthon. Ott az szokott a probléma lenni hogy utána fel is használják, na az a bűncselekmény. FilmMÁSOLÁSnál viszont nem használják fel semmire, magáncélra nézegeted otthon, amiből egy fillér hasznod nem keletkezik. Nagy különbség! Persze itt jön a mantra hogy akkor biztos megnéznéd moziban... Hát nem, akkor simán csak nem látnád, a kiadónak akkor se lenne egy kanyija se belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • herendi

    tag

    válasz Marci79 #114 üzenetére

    "Felettéb szórakoztató a kapálózásod."

    Szomorú, hogy a szellemi alkotásoknak szerintetek nincs értéke.

    Egy hídépítő mérnök munkája miért ér többet, mint Mancika titkárnőjé? Pedig mindkettő egyformán napi 8 órát ül a számítógép előtt.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #119 üzenetére

    Van, de közel se annyi mint amennyit elkérnek érte. Ennyi erővel az uzsorás is panaszkodhatna hogy felháborító hogy a 200%-os kamatos "munkáját" se értékeli a BTK...

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #115 üzenetére

    Pedig egyszerű :)

    A szerzői jogsértés-nem egyenlő a lopással...

    Példa:

    kirabolsz egy bankot.
    ...elkapnak.
    A bíróságon a bank nem rablással-"lopással" vádol meg,hanem gyilkossággal,mert másnap bement egy néni kikérni a pénzét,de a bank nem tudta kiadni neki,mert hiszent te kiraboltad a bankot és a néni nem tudta megvenni a gyógyszerét és meghalt...

    Te gyilkosságot követtél el,vagy rablást?

    A te felfogásod szerint gyilkosságot.

    Kérdés:
    Szerinted ez így helyes és igazságos volna?
    Rablás=gyilkosság?

    ...ugye nem ;)

    --------------------------------------------
    Miért tiltják- "büntetik" azt,hogy Béla bemenjen egy kamerával-mikrofonnal és felvegye a filmet a moziban?
    -azért,mert nem tudni,hogy Bélának ezzel mi a célja... magán felhasználás,vagy nem.

    Miért kell előre jogdíjat fizetni minden adathordozóra?
    -mert nem tudni előre,hogy Bélának mi a célja az adathordozóval.

    Tehát a jogdíj is rendben van-bizonyos határokon belül.

    ....és akkor miről szól a hír? ...hogy szeretnék a Béláknak "valamilyen legális úton" a lehetőséget megadni...EZ TELJESEN RENDBEN VAN :)

    "Szomorú, hogy a szellemi alkotásoknak szerintetek nincs értéke."
    Ilyet senki nem állított :)
    VAN ÉRTÉKE!

    -de vannak határok,meg kifejezések és törvények.....meg emberek,akik folyamatosan összemossák a dolgokat :K

    ...és végezetül egy kérdés:

    AZ Artisjusnak,meg hasonlóknak az adathordozókért perkálunk...
    -rendben van.

    A kérdésem pedig az,hogy ezek fizetnek valamit azoknak a bizonyos szoftver cégeknek és előadóknak?

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #120 üzenetére

    "Van, de közel se annyi mint amennyit elkérnek érte."

    Szerinted nem ér annyit a hídépítő munkája, de ez nem jogosít fel arra, hogy "ellopd" a munkáját. Add olcsóbban te, és akkor mindenki tőled fogja megvenni a terveket. Ja, az nem megy!

    "Ennyi erővel az uzsorás is panaszkodhatna hogy felháborító hogy a 200%-os kamatos "munkáját" se értékeli a BTK..."

    Vegyél fel banktól kölcsönt, bassz ki az uzsorással!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #122 üzenetére

    Ja, fizesd már ki a Megyeri híd építőit ha arra jársz, ugyanis még senki nem fizette ki az elvégzett munkájukat, és ugye nem akarod ingyen használni (= ellopni) a munkájukat...

    "Vegyél fel banktól kölcsönt, bassz ki az uzsorással!"
    Képes lennél meglopni az uzsorást, megfosztani a jól megérdemelt hasznától? Azt te nem teheted, akkor a kiadót is képes lennél meglopni.:D

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #121 üzenetére

    "Te gyilkosságot követtél el,vagy rablást?

    A te felfogásod szerint gyilkosságot."

    Tévedés! Én nem pontos jogi fogalomra gondolok, csak arra, hogy nem okés az, hogy úgy használsz egy terméket, hogy nem fizetted meg az árát.

    "Miért tiltják- "büntetik" azt,hogy Béla bemenjen egy kamerával-mikrofonnal és felvegye a filmet a moziban?
    -azért,mert nem tudni,hogy Bélának ezzel mi a célja... magán felhasználás,vagy nem."

    Miért kell előre jogdíjat fizetni minden adathordozóra?
    -mert nem tudni előre,hogy Bélának mi a célja az adathordozóval.

    Tehát a jogdíj is rendben van-bizonyos határokon belül."

    Akkor a megosztás miért van rendben?? Lehet tudni előre, hogy a letöltő eladja-e vagy sem??

    Kérdésemre válaszolsz??

    "-csak a tisztánlátás végett,ha Béla bemegy a moziba és kamerával és mic.-el felveszi a filmet...amire ugyan megvette a mozijegyet...és kizárólag magáncélra használja(otthon nézegeti) addig NEM KÖVETETT EL SEMMIT!
    Ha ezt a "dolgot" megosztja...
    nos....

    AZ SEM LOPÁS,HANEM SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE!"

    Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??

    "Szomorú, hogy a szellemi alkotásoknak szerintetek nincs értéke."
    Ilyet senki nem állított :)
    VAN ÉRTÉKE!

    Van, csak senki sem akar érte fizetni, mert nulla forintot ér vagy drága. De persze azért használod és nézed és hallgatod...

    "A kérdésem pedig az,hogy ezek fizetnek valamit azoknak a bizonyos szoftver cégeknek és előadóknak?"

    Tudtommal a zenekaroknak fizetnek valamennyit, szoftvercégeknek szerintem nem.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #124 üzenetére

    Valamennyit mindenki fizet EZEKNEK... Ott a bólogató zsiráfos matrica, osszák be!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #126 üzenetére

    Be is osztja. Pont annyit szán filmre és szoftverre amennyi "fussa" belőle...

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #127 üzenetére

    Én is annyit fizetek Mancikának a munkájáért, amennyit szerintem megér, és nem annyit, amennyit ő kér! Ördögi kör...

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #124 üzenetére

    "..Van, csak senki sem akar érte fizetni, mert nulla forintot ér vagy drága. De persze azért használod és nézed és hallgatod...
    "A kérdésem pedig az,hogy ezek fizetnek valamit azoknak a bizonyos szoftver cégeknek és előadóknak?"
    Tudtommal a zenekaroknak fizetnek valamennyit, szoftvercégeknek szerintem nem..."

    -tehát a szoftvercégeknek "senki" nem fizet,aki letölt :)
    Ugyanitt megkérdezem,hogy a kiadók,mi jogon kérnek el pénzt az előadóktól,egy koncertfellépés alkalmával? Ez is lehetne lopás...persze ez nam az,ugye? ...ez jogos ;]

    Ők sem olyan becsületesek,mint azt tudjuk is...nem egy példa volt ennek is a bizonyítására....

    -------------------------------------------------------------

    "..Tévedés! Én nem pontos jogi fogalomra gondolok, csak arra, hogy nem okés az, hogy úgy használsz egy terméket, hogy nem fizetted meg az árát..."

    ugye-ugye,milyen gáz ha össze,mossuk a dolgokat?
    ...te is összemostad,azzal,hogy lopásnak állítod be azt,ami nem is az.
    Ha a bírók,jogászok...stb így gondolkodnának,mint te,akkor bizony a rablás=gyilkossággal...

    "..Akkor a megosztás miért van rendben?? Lehet tudni előre, hogy a letöltő eladja-e vagy sem??
    Kérdésemre válaszolsz??.."

    Persze :)
    Nincsen rendben.
    -de nem lopás! Megosztásnak lehet hívni,meg szerzői jog megsértésének.
    Megosztás,ha elkapnak és azt te magáncélra használod...
    Ezért van a matrica-adó... fedezni az efféle dolgogat.

    Szerzőijog-sértés,ha eladod,mint magánember...és így hasznot húzol más munkájából.
    -hiszen te nem fizettél "adót" minden eladott darabért.

    "..Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??.."

    Miért?
    -mert ő maga nem húzott már újabb hasznot a dologból.?
    Kifizette 1x a bolti "adót" ,amin rajta van az ÁFA(*mindenkori áfa).
    Kifizette a matricás ADÓ-t? Igen,azt is.
    A bolti kiadók kifizették az adóikat? Gondolom igen.
    Mindenki boldog,még az előadó is,hiszen megvették a termékét.

    Húzott anyagyi hasznot Béla? NEM.

    Viszont a törvény előírja,hogy ezzel szerzői jogot sértett...nem lopott,nem rabolt,csak jogot sértett!
    -itt jönnek majd Artisjusék,és beszélnek a milliós kárról,ami meg sem történt...

    Ami nem igaz...kb olyan,mint a fentebb leírt bankrablásos téma.

    Tehát valahol határt kell szabni,ebben egyetértünk,csak a miként-hogyan és mennyivel dologban nem!

    Egy ideillő idézet:

    "Történik egy változás....a hivatalos piac nem tudja lekövetni a 17-18. században megjelent sok olvasni tudó és akaró embert, bejönnek a kalózok, azok a kis cápakiadók, akik tizedáron kiszolgálják az igényeket. Az inkumbens kiadók ekkor a királyhoz fordulnak, hogy ha nem lépnek közbe, akkor beborul a könyv- később a kotta-, zenepiac. Elhangzanak óriási összegek, hogy milyen károk érik az országot és az iparágat. Aztán rendre kiderül, hogy a szigorú törvényi fellépés nem képes megakadályozni a kalózok tevékenységét, mert csak akkor van vége a dolognak, ha az őket éltre hívó piaci rés bezárul..."

    -vagy nézzük a könyvtárakat :)
    Hogy is működik?

    Heti-napi-havi-éves bérlet van.
    -kikölcsönzöd a könyvet,elolvasod,visszaviszed.

    Ha nem így teszel,a reisztráció alapján uolérnek és bünti van.
    Elfogadott dolog?
    IGEN.

    Nézzük a torrentet...
    Lemásolod(-kikölcsönzöd) használod,megosztod másokkal.
    -fizetsz érte?
    NEM.
    -elfogadható így a dolog?
    ...vakarjuk a fejünket,de nem-nem helyes :DDD

    Mi volna a megoldás?
    Talán az újabb adó kivetése... (kövezzetek meg,de talán így van)
    Az adóból pedig újabb jatt a kiadóknak,előadóknak.
    Elfogadható volna?
    IGEN,nagyon sokaknak az volna bizony :K

    Hiszen így legális úton tölthetnénk le-oszthatnánk meg.
    -megérzésem szerint rengetegen választanák ezt a formát,mintsem aggódni azon,hogy mikor követek el jogsértést.
    Eképpen csökkenne a "bűnös" torrent-társadalom?
    IGEN,minden bizonnyal,nagymértékben csökkenne!

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Fontos?

    tag

    válasz Fontos? #129 üzenetére

    "..Mi volna a megoldás?
    Talán az újabb adó kivetése... (kövezzetek meg,de talán így van).."

    Adó= legyenek fizethető legásil megoldások= regisztrálós,fizetős oldalak,s azok fizessenek a kiadóknak-előadóknak,szoftvercégeknek...

    ...szóval egy ilyesféle megoldás,elérhető áron.

    Amíg ez nincs...és nagy az a bizonyos "..őket éltre hívó piaci rés..",addig nincs miről beszélni.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #129 üzenetére

    "Ugyanitt megkérdezem,hogy a kiadók,mi jogon kérnek el pénzt az előadóktól,egy koncertfellépés alkalmával? Ez is lehetne lopás...persze ez nam az,ugye? ...ez jogos "

    Gondolom azért, mert a kiadó rendelkezik a joggal. A zenész kvázi csak zenél.

    "ugye-ugye,milyen gáz ha össze,mossuk a dolgokat?
    ...te is összemostad,azzal,hogy lopásnak állítod be azt,ami nem is az."

    Már a második hozzászólásomban is leírtam, hogy ok, jogilag ne számítson akkor lopásnak, de ne állítsuk már be helyesnek a dolgot.
    Többen írták, hogy szerintük drága a termék, szerintük nem ér annyit, így nem fizetnek érte annyit. Boltban is te mondthatod meg a téliszalámi árát??

    "Szerzőijog-sértés,ha eladod,mint magánember...és így hasznot húzol más munkájából.
    -hiszen te nem fizettél "adót" minden eladott darabért."

    Ha megosztod, akkor is csak egyszer fizettél adót, pedig 100 ember letöltötte.

    "..Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??.."
    Miért?
    -mert ő maga nem húzott már újabb hasznot a dologból.?
    Kifizette 1x a bolti "adót" ,amin rajta van az ÁFA(*mindenkori áfa).
    Kifizette a matricás ADÓ-t? Igen,azt is.
    A bolti kiadók kifizették az adóikat? Gondolom igen.
    Mindenki boldog,még az előadó is,hiszen megvették a termékét."

    Ne keverd ide az áfát és az adókat, mert semmi köze nincs az egészhez.

    "Húzott anyagyi hasznot Béla? NEM."
    De kárt okozhatott a kiadónak, az előadónak, ...
    "-itt jönnek majd Artisjusék,és beszélnek a milliós kárról,ami meg sem történt..."

    Nehéz lenne bizonyítani!

    "Mi volna a megoldás?
    Talán az újabb adó kivetése... (kövezzetek meg,de talán így van)
    Az adóból pedig újabb jatt a kiadóknak,előadóknak.
    Elfogadható volna?
    IGEN,nagyon sokaknak az volna bizony "

    Mire vetnél ki újabb adót? Adathordozóra? netes forgalomra?
    Az illegális megoldás garantáltan olcsóbb lesz, mint a legális.

  • Skillet

    addikt

    Már sok éve megy a fingfűrészelés. De valahogy nem látni, hogy bárki olyan veszettül kárt szenvedne a torentezők miatt. Talán mert azt a hatalmas kiesést fedezik a rengeteg artisjus-os biszbasszal, ami rajta van mindenen ami csak adatot tud tárolni. Akkor is, ha csak a családi fotók vannak rajta. Azt a rengeteg pénzt is, amit a fájlcserélők elleni hadjáratokra költenek, osszák inkább szét a "művészek" közt. Az meg senkit se zavarjon, hogy a torrentező akkor se venné meg az adott médiát ( film, zene, játék) ha csak ez az egy módja lenne rá, hogy megszerezze. Miért? Mert drága. Mert nem. Mert elvből nem.
    Érdekes, az android működik, a market működik. Tele van ingyenes cuccokkal ami odavonzza az embereket, és van sok fizetős program is. És veszik!! Tökéletesen működik a rendszer. egyszerűen hozzáférhetsz, olcsón 21. századhoz méltó módon pár kattintással. Amíg ezt nem prezentálják a kiadók zene, film, játék, könyv és mindenféle szoftver meg egyéb téren, magukra vessenek. Ragaszkodnak az optikai adathordozókhoz... zsákutca.
    Megvan erről az egészről a véleményem, hogy mit hogyan kellene. Persze nem biztos, hogy az pont úgy lenne jó, úgy válna be. Egy biztos, megvan az igény rá, hogy villámgyorsan hozzáférjünk mindenféle tartalomhoz ami érdekel minket, de ezt az igényünket nem tudják kielégíteni. (Fogalmam sincs miért. Biztos mert egyszerűen vasutas, kutyamosók) helyette inkább megy a fenyegetőzés meg a többi :D nem is értem :)

    Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

  • herendi

    tag

    válasz Skillet #132 üzenetére

    "Az meg senkit se zavarjon, hogy a torrentező akkor se venné meg az adott médiát ( film, zene, játék) ha csak ez az egy módja lenne rá, hogy megszerezze. Miért? Mert drága. Mert nem. Mert elvből nem."

    Tipikus magyar hozzáállás! A magyar nem fizet más munkájáért, "mert elvből nem", de neki aztán sokat fizessenek a munkájáért mert ő aztán megérdemli. Rémes...

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz herendi #133 üzenetére

    Attól még igaz az a része, hogy nem vennék meg.
    Biztos többen vásárolnák meg a cuccokat, ha nem lehetne letölteni, de még többen meg egyáltalán nem néznék meg.

    Szerintem egy művészt az tesz boldoggá, hogy sokan megnézik a művét.
    Aki a pénzt számolgatja, az üzletember, azokra meg nem vagyok kíváncsi, mert általában rossz filmeket/stb csinál...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • herendi

    tag

    válasz hcl #134 üzenetére

    "Attól még igaz az a része, hogy nem vennék meg."

    Ez okés, de akkor ne is használják! Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki.

    "Biztos többen vásárolnák meg a cuccokat, ha nem lehetne letölteni, de még többen meg egyáltalán nem néznék meg."

    Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?

    "Szerintem egy művészt az tesz boldoggá, hogy sokan megnézik a művét.
    Aki a pénzt számolgatja, az üzletember, azokra meg nem vagyok kíváncsi, mert általában rossz filmeket/stb csinál..."

    :)) Ja, így szép romantikus! A pénz nem boldogít, de mégis lehetetlen nélküle!

    A cukrásznak is nagy boldogság, ha dícsérik a sütijét, csak egy idő után megunná, ha mindig ingyen zabálnák fel a készletet.

    [ Szerkesztve ]

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #131 üzenetére

    Te szerinted semmi nem jó úgy,ahogy leírtam...

    -te valami Artisjus szaki vagy netán,vagy mi? :DDDű

    Azok állítják,hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG NEKIK VAN IGAZUK meg,hogy idézlek:

    "..Gondolom azért, mert a kiadó rendelkezik a joggal. A zenész kvázi csak zenél..."

    De segítek...

    NEM NEM RENDELKEZNEK ŐK SEMMILYEN JOGGAL!!!
    A jog az előadókat illetné meg!!!

    -nem a kihasználós,lehúzós,mihaszna,ingyenélő kiadókat!

    Egy zenész büntetlenül eladhajta Magyaroszágon a saját művét úgy,hogy nem fizet a Kiadónak,a SAJÁT MŰVE UTÁN?

    NEM! Fizetnie kell,mert a a kihasználós,lehúzós,mihaszna,ingyenélő kiadók azt gondolják őket illeti a jog!

    MIFÉLE JOG ILLETI ŐKET? :W

    Amíg őket JOG illeti egy MŰÉRT,amihez SEMMI közük,addig a torrentezőknek IGEN IS JOGUKBAN ÁLL INGYEN LETÖLTENI!

    AMÍG van PIACI RÉS,addig LESZNEK AKIK AZT KI IS HASZNÁLJÁK!
    Tetszik - nem testzik...ez van!

    ...és itt nem a torrentezőknek kéne kitalálni,meg megoldani a problémát,nem ők a bűnösök,meg a hibásak,mert KIHASZNÁLNAK egy JOBB lehetőséget-egy piaci rést,akár MINŐSÉGILEG is JOBB tartalmakat érhetnek el,mert az átalad említett JOGOS kiadók,a minőségre és a megoldásra is MAGASRÓL tesznek!
    Ha így állunk...márpedig így állunk,akkor NINCS MIRŐL BESZÉLNI! :P

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Skillet

    addikt

    válasz herendi #133 üzenetére

    ENNYIÉRT nem! Nem mondtam, hogy nem veszem meg. Tegyék fel egy szép, használható, okos marketra jó áron!!! Megveszem én is, és még nagyon-nagyon sokan. Ennyiért elvből nem veszem meg. Mert nekem és még sokaknak nem ér meg ennyit. És én nem mondtam, hogy nem veszem meg de használni akarom. Pont, hogy azt mondtam, ha másképp nem tudok hozzáférni, csak legálisan drágán, akkor NEM kell. Letojom. Vegye meg aki akarja, akinek megéri. Én nem fogom. én majd akkor fogom, ha megéri. Lásd a példámat, android market. Tehát még egyszer: ha egy olyan világban élnénk, ahol nincs torrent, nincs ingyen beszerezhető tartalom, csak drágán (szerintem drágán) legálisan...akkor nem kellene. Akkor nem nézném meg az adott filmet, nem játszanék az adott játékkal. Ennyi. Szóval egy biztos, a szeretett művészek sehogysem miattam fognak éhen halni.
    És újra: ha viszont legálisan, jó áron, nekem megfelelő módon tudok hozzáférni mindenhez, amihez akarok,akkor ki is fogom használni, fizetni fogok érte!

    [ Szerkesztve ]

    Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fontos? #136 üzenetére

    A zeneszerző, mikor leszerződik a kiadóhoz, gyakorlatilag az említett jogokat adja el a kiadónak, amiért Ő pénzt kap, és a kiadó szolgáltatásait. Ezért cserébe neki a szerződésben foglaltak alapján X lemezt kell produkálnia Y időn belül.

    A jogok és az értékesítésből származó kiadás és haszon a kiadónál vannak, a kötelezettség és a fizetség az előadónál. E mellet az előadó úgy indulhat neki a lemezbemutató/világjáró turnéjának, hogy a kiadó teljes mellbedobással ott áll mögötte marketing téren.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #136 üzenetére

    "..Gondolom azért, mert a kiadó rendelkezik a joggal. A zenész kvázi csak zenél..."
    "NEM NEM RENDELKEZNEK ŐK SEMMILYEN JOGGAL!!!
    A jog az előadókat illetné meg!!!"

    A feltételes móddal van gond. (illetNÉ) Az előadónak nem kötelező kiadót keresni, nyomhatja a neten is. A kiadó a nevét és az erőforrásait adja (profi stúdió, profi hangmérnök, felszerelés, ...) Persze nyilván nem ingyen. Ha bukik a produkció (rossz zene, rossz film), a kiadó bukik milliókat.

    "Amíg őket JOG illeti egy MŰÉRT,amihez SEMMI közük,addig a torrentezőknek IGEN IS JOGUKBAN ÁLL INGYEN LETÖLTENI!"

    :) Ok! Birtokos joga megvan?

    "AMÍG van PIACI RÉS,addig LESZNEK AKIK AZT KI IS HASZNÁLJÁK!
    Tetszik - nem testzik...ez van!"

    Ezért nem jó a fizetős, mert lesz "piaci rés" az ingyen illegális

    "...és itt nem a torrentezőknek kéne kitalálni,meg megoldani a problémát,nem ők a bűnösök,meg a hibásak,mert KIHASZNÁLNAK egy JOBB lehetőséget-egy piaci rést,akár MINŐSÉGILEG is JOBB tartalmakat érhetnek el,mert az átalad említett JOGOS kiadók,a minőségre és a megoldásra is MAGASRÓL tesznek!"

    :)) Értem!

  • herendi

    tag

    válasz Skillet #137 üzenetére

    "Pont, hogy azt mondtam, ha másképp nem tudok hozzáférni, csak legálisan drágán, akkor NEM kell. Letojom"

    Ok, te lejodo, elhiszem! A többi miért tölti le? Miért működik akkor a torrent dolog?? Mindenki csak a családi fotókat osztja meg, mi?

  • Skillet

    addikt

    válasz herendi #140 üzenetére

    Nem igazán érted amit írok, és még sokan nem értenek sokmindent. De nem is baj. A kiadóknak nem a torrentezéssel kellene foglalkozni, hanem, hogy miként tudják minél több embernek kedvezően tálalni a rengeteg filmet, zenét stb stb. Ezzel kellene gőzerővel foglalkozniuk. Semmi mással. De ezt képtelenek megtenni már ki tudja hány éve. amíg ez nincs meg, nincs miről beszélni. Most is feleslegesen körmölünk itt. Nekem ez a véleményem. És pont. Lehet ezen rengeteget vitázni, naphosszat fórumozni, de ahogy ezt már mások is írták, ezt nem nekünk kell megoldani.
    A torrentezőket meg hagyjuk már. Ha valamilyen csoda folytán el tudnák vágni az összes szálat, nem tudnának a torrentezők ingyen cucchoz jutni, akkor sem rohannának 10en ezrekért médiát vásárolni. Tehát az a pénz amit itt akarnak beszedni, nem fog menni, felesleges körök.

    [ Szerkesztve ]

    Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

  • herendi

    tag

    válasz Skillet #141 üzenetére

    Sokan azzal érvelnek, hogy mivel drága a film, zene, szoftver, ... ezért nem veszik meg. Bassza meg a kiadó, így is zsírosra keresi magát! És egyébként is "csak" letöltöm, senkinek nem okozok kárt. Meg szerintem nem ér annyit, azért "ellopom".

    Erre mondtam azt, hogy a szellemi termékeket is illene megbecsülni.

    És ahhoz sincs sok köze pl.: egy amerikai kiadónak, hogy a csóró magyarnak sok 80 dollár egy szoftverért, vagy 10 egy filmért.

    Ha a téliszalámi szerintem nem ér 4.000 Ft-ot, akkor jogom van kihozni a boltból 200-ért?
    Ha a te munkád szerintem nem ér havi 200-at, akkor elég, ha csak egy ezrest adok?

    "A torrentezőket meg hagyjuk már. Ha valamilyen csoda folytán el tudnák vágni az összes szálat, nem tudnának a torrentezők ingyen cucchoz jutni, akkor sem rohannának 10en ezrekért médiát vásárolni. Tehát az a pénz amit itt akarnak beszedni, nem fog menni, felesleges körök."

    Feltehetően azért több legális terméket adnának el a kiadók.

  • Fontos?

    tag

    válasz herendi #142 üzenetére

    "..Feltehetően azért több legális terméket adnának el a kiadók..."

    Te ezzel az egy mondatoddal képes vagy cáfolni a cikkekben írtakat,miszerint a HADOPI törvény megbukott és miszerint nem nőttek a legális eladások ...

    gartulálok,de sajnos megbuktál :C

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #128 üzenetére

    Akkor miért várod hogy ő többet fizessen a szoftveredért?

    "Tipikus magyar hozzáállás! A magyar nem fizet más munkájáért, "mert elvből nem", de neki aztán sokat fizessenek a munkájáért mert ő aztán megérdemli. Rémes..."
    Az övéért talán fizetnek? Nem. Akkor meg? Semmiből semmit lehet kifizetni. Pont ezt kapják a kiadók. Tehát akkor ez szerinted is rendben van. Helyes. De akkor mit problémázol még mindig?

    "Ez okés, de akkor ne is használják!"
    Miért ne? Több pénzed lesz attól?

    "Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki."
    Dehogynincs. Pl: Megyeri híd.
    Egyéb próbálkozás?

    "Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?"
    Te is elvárod hogy az orvos meggyógyítson, ne csak gyógyítgasson. Miért nem fizeted meg? Németben 17-szer annyit kapna ugyanazért a munkáért, akkor elég neked ha csak 1/17-ed részben gyógyít meg? Fizesd akkor meg azt is teljes áron!!

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz herendi #135 üzenetére

    "Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?"
    Aztán akkor lennének nagy sikerek? Nem, a kiadók is tudják ezt. Kell nekik a hype.
    Illetve én nem csak pénzért csinálok sok mindent, ez mellément.

    " Ja, így szép romantikus! A pénz nem boldogít, de mégis lehetetlen nélküle!"
    Az igaz, de a kiadók így is jól élnek, a filmek jó nagy bevételt hoznak. Meg se szólaljanak.
    A játékokból meg a programozók kapják a legkevesebbet.

    Sajnos túlságosan pénzalapú a világ. Nekem már nagyon elegem van belőle, hogy mindent pénzben mérünk.
    Kicsit nézz szét opensource vonalon, milyen szoftverek vannak, és ingyen. Azt is megcsinálja valaki.

    "Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki."
    Ingyenkonyhák rászorulóknak.

    Majd akkor ugrálj, ha neked még senki nem tett szívességet, amit lehet te is tettél már - jófejségből.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz herendi #142 üzenetére

    "Erre mondtam azt, hogy a szellemi termékeket is illene megbecsülni."
    A MUNKÁT is illene megbecsülni.

    Kifizetted már a Megyeri hidat?

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #143 üzenetére

    "Te ezzel az egy mondatoddal képes vagy cáfolni a cikkekben írtakat,miszerint a HADOPI törvény megbukott és miszerint nem nőttek a legális eladások ...

    gartulálok,de sajnos megbuktál :C"

    Szövegértés?? Nem a torrent szűnt meg, hanem a törvény bukott meg a cikk szerint.

  • herendi

    tag

    válasz Dr. Akula #144 üzenetére

    "Akkor miért várod hogy ő többet fizessen a szoftveredért?"

    Ne fizessen annyit, amennyit kérek, de ne is használja akkor. Ennyi!

    "Tipikus magyar hozzáállás! A magyar nem fizet más munkájáért, "mert elvből nem", de neki aztán sokat fizessenek a munkájáért mert ő aztán megérdemli. Rémes..."

    "Az övéért talán fizetnek? Nem. Akkor meg?"
    Miért?? Ingyen dolgoznak??

    "Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki."
    Dehogynincs. Pl: Megyeri híd.
    Egyéb próbálkozás?"

    Állok én valamilyen üzleti kapcsolatban a hídépítőkkel?? Ha igen, akkor perejenek be!

    "Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?"
    Te is elvárod hogy az orvos meggyógyítson, ne csak gyógyítgasson. Miért nem fizeted meg? Németben 17-szer annyit kapna ugyanazért a munkáért, akkor elég neked ha csak 1/17-ed részben gyógyít meg? Fizesd akkor meg azt is teljes áron!!"

    Norvégiában meg még többet keresne, szóval legyen 30x-os a szorzód. Ja, Mancikának akkor nem lesz orvosi ellátása, ugye?

    Az india és kínai munkás 100x annyit keresne az USÁ-ban, szóval lécci dobd már meg őket még pár ezer dolcsival a telódért és a számítógépedért. Ok??

    Vicces, ahogy egy közel 2 kilós telóval és egy 3 kilós szgéppel a zsebedben aggódsz az elnyomott munkásokért. Ja, ha te használsz ki másokat és te vagy a nyerő, akkor nincs gond. Ahogy te kerülsz a fasz rossz végére, egyből kiabálsz a jogaidért.

  • herendi

    tag

    válasz hcl #145 üzenetére

    "Te is csak akkor dolgozol, ha fizetést kapsz, nem?"
    Aztán akkor lennének nagy sikerek? Nem, a kiadók is tudják ezt. Kell nekik a hype.
    Illetve én nem csak pénzért csinálok sok mindent, ez mellément.

    A "nem csak"-on van a hangsúly. Tehát te is pénzt vársz a munkádért! Szívességből dolgozhatsz ingyen, de ha "ellopják" a termékedet, amiért pénzt vártál, akkor csak mérges leszel, nem?

    " Ja, így szép romantikus! A pénz nem boldogít, de mégis lehetetlen nélküle!"
    "Az igaz, de a kiadók így is jól élnek, a filmek jó nagy bevételt hoznak. Meg se szólaljanak."

    És??? Ebből jogod keletkezik arra, hogy ingyen használd a terméküket??

    "A játékokból meg a programozók kapják a legkevesebbet."
    Alapítsanak kiadót maguknak...

    "Sajnos túlságosan pénzalapú a világ. Nekem már nagyon elegem van belőle, hogy mindent pénzben mérünk."

    Még nem találtak ki jobbat!

    "Kicsit nézz szét opensource vonalon, milyen szoftverek vannak, és ingyen. Azt is megcsinálja valaki."

    Akkor miért kell a szar és drága winfost és egyéb szoftvert "ellopni", ha van jobb és ingyenes helyettesítő termék??

    "Olyan nincs, hogy bezabálom a téliszalámit, de nem fizetem ki."
    Ingyenkonyhák rászorulóknak."

    És akkor a téliszalámit "ellopják" a gyárból, mi? Nem, csak más fizeti ki! Esetleg jótékonykodhat a gyár, de nem ellopják! Érted a különbséget?

    "Majd akkor ugrálj, ha neked még senki nem tett szívességet, amit lehet te is tettél már - jófejségből."

    A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd ingyen, semmi gond.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz herendi #149 üzenetére

    Alapvetően a kiadók, meg az Artisjus is, jól megél abból, amit csinál. A hiszi lényege az, hogy félnek, mi lesz, ha az eberek esetleg az ő megkerülésükkel jutnak tartalmakhoz, és nem tudják levenni a nagy lét. Ennyi.
    Ha én megélek a munkámból, akkor nem szoktam mondjuk túlóráért rohangálni, ha hétvégén be kell ugranom a céghez egy félórára.

    "Még nem találtak ki jobbat!"
    De, csak a megvalósítással voltak gondok.

    "És akkor a téliszalámit "ellopják" a gyárból, mi? Nem, csak más fizeti ki! Esetleg jótékonykodhat a gyár, de nem ellopják! Érted a különbséget?"
    Nem volt szó arról, hogy miért. Az volt a kérdés, van-e ingyen. Van.

    "Akkor miért kell a szar és drága winfost és egyéb szoftvert "ellopni", ha van jobb és ingyenes helyettesítő termék??"
    Mert a MS megoldja, hogy más ne legyen. különben én nem lopok windózt, elvagyok Linuxon...
    Mondjuk a windózokért kb. egy fillért nem adnék amúgy sem. Először érjen valamit, utána kérhetnek érte pénzt.
    Esetleg fizetnetne az MS kártérítést az ősz hajszálakért, amiket az elmúlt 20 évben növesztettem a szarjuk miatt :P :D

    "És??? Ebből jogod keletkezik arra, hogy ingyen használd a terméküket??"
    Nem keletkezik jogom, csak nem fogom sajnálni őket a nyivákolásukért.

    "A kiadó szívességből gyárt filmet/zenét/szoftvert?? Ha igen, akkor használd ingyen, semmi gond."
    Ezt teszem, mint írtam.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák