Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fontos? #17 üzenetére

    Miért? Mert te azt mondod? :U

    Vagy szerinted az úgy rendben lenne, ha mindenkinek csak annyi pénze lehetne, amennyi a megélhetéséhez szükséges?

    Nekomajin? Egyáltalán nem. És te ezen az építő jellegű hozzászóláson? :U

    liksoft: Persze, de ne felejtsük el, hogy a kiadó egy jogi személy. Nem egy kapzsi ember áll mögötte, akinek a zsebébe folynak a pénzek, nem egy ember nyeli le a hasznot kapzsiságában, hanem a részvényeseké lesz. És bizony ilyen és ehhez hasonló kapzsi jogi személyek részvényeiben vannak a magánnyugdíjpénztárak pénzei is. Így tud némelyik pénztár 15-25%-os kamatot adni, mikor épp szalad a szekér és bejönnek a befektetések...

    Mi a normális? Aki abba születik, annak ma is az a normális, hogy mindene megvan és azt csinál, amit a legjobban szeretne, ami boldoggá teszi. Hol húznád meg a vonalat, hogy eddig tart a jó megélhetés és innentől már túlzásba van esve? És hogy oldod meg, hogy ne akarjon az ember többet? Mert eredendően minden egyén többre vágyik, mint ami megadatott neki, ez viszi előre a világot. (Hogy az irány jó-e, azt most ne firtassuk...)

    Igen, Széchenyi egy évi keresetéből alapította az akadémiát, és ma is rengeteg gazdag ember jótékonykodik a vagyonából jelentéktelen részleteket, melyek az adott helyen mégis megváltásnak számítanak. Más kérdés, hogy nem olyan léptékben és nem a mi országunkban...

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Fontos? #29 üzenetére

    Téged és le is csuk, mert lemásoltál egy autót. :DDD
    A formaterv másolását ugyanúgy bünteti a törvény mint ahogy a lopást is, csak más a paragrafus száma és a büntetés mértéke.
    Nem egy olyan ország van, ahol a replikákat lefoglalják és bezúzzák.

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fontos? #29 üzenetére

    És tegyük fel, hogy te elkezdesz a másolattal randalírozni... Szerinted kit talál meg a rendőr a másolt rendszám, motorszám és alvázszám alapján? ;]

    Fogjátok már fel, hogy nem a fájlcserélésről van szó! Ez a ti zsolozsmátok, ti hoztátok fel, nem én! Ti kötöttétek össze a lopással!

    Én pusztán a profitkiesésről beszélek, ami zelma szerint mindaddig nem számít, amíg nem a megélhetést veszélyezteti. Erre ment analógia, melyben az ellopott 2 milla szintén nem a megélhetést veszélyezteti, csupán az új autó megvételét. Ennyi.

    Egy szóval nem mondtam, hogy a fájlcserélés lopás. Tudom, hogy nem az. :W

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fontos? #32 üzenetére

    Hülyeséget beszéltek

    Veled egyetemben.

    ...ki mondott rendszámot és alváz számot?

    A letöltés tökéletes másolat, nem? Vagy megváltoztattok a zenében pár hangjegyet?

    Am csak egy hülye válasz volt a hülye felvetésedre.

    -azt sem mondtam, hogy letöltök, de rögtön mindenki bűnöző és letöltő!

    ??? :F

    Nem tudom mit szívtál, de nagyon jó anyag lehetett...

    ...na ennyit rólatok,meg a hasonszőrü kollégáitakról

    És vissza is...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • VIC20

    őstag

    válasz Fontos? #99 üzenetére

    Á, köszönöm, hogy jött valaki és kifejtette! :R

    Egy dologban pontosítanék:

    "LOPÁSNAK AKKOR LEHETNE VENNI,HA BÉLA MEGVESZI.....MEGOSZTJA,TE LEMÁSOLOD ÉS A MÁSOLATOT ELADOD-HASZNOT HÚZOL ABBÓL,AMIT TE INYGEN SZEREZTÉL BE!"

    Nem! Ebben az esetben sem lopás, legfeljebb minősített esete a szerzői jogok megsértésének.

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #99 üzenetére

    "Béla megveszi a terméket (...mert valaki megveszi,ez így van rendjén,NEM LOPJA,MEGVESZI!...)

    Béla olyan "rendes-kedves" ,hogy amit megvett MEGOSZTJA!

    ....itt jössz TE a képbe :)

    Neked teszik-vagy kíváncsi vagy a dologra...ezért azt tőle LEMÁSOLOD!!!!

    (...ne cifrázzuk,MÁSOLOD,nem lopod ,csak lemásolod tőle!)"

    Ohh, értem! Akkor moziban is elég egy mozijegy, mert a csajom az ölemben fog ülni, ugye? Nehogymá' két jegy árát kérje el a pénztáros! A mozigépész és a jegyszedő néni úgyis dolgozik, semmivel se kerül nekik többe, ha ketten nézzük.

    "LOPÁSNAK AKKOR LEHETNE VENNI,HA BÉLA MEGVESZI.....MEGOSZTJA,TE LEMÁSOLOD ÉS A MÁSOLATOT ELADOD-HASZNOT HÚZOL ABBÓL,AMIT TE INYGEN SZEREZTÉL BE!"

    Attól miért válik lopássá, ha eladom??

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #108 üzenetére

    "..Ohh, értem! Akkor moziban is elég egy mozijegy, mert a csajom az ölemben fog ülni, ugye? Nehogymá' két jegy árát kérje el a pénztáros!.."

    "őőőőő,a barátnőd,mennyit fizetett a jegyárért? :)

    Semennyit,MERT TE MÁR KIFIZETTED NEKI?
    -vagy esetleg azt mondod,hogy meglopott téged?"

    Te azt mondtad, hogy jófej Béla megvett valamit, aztán megosztja veled, és hogy ezzel nincs semmi baj, mert ez nem lopás. "-majd hülye leszel nem ingyen használni,ha Béla már ilyen rendes volt..."

    Vettem egy mozijegyet, megosztom a csajommal a széket. Nincs ezzel gond, ugye? Nem veszek két jegyet.

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #111 üzenetére

    "..Szóval ha én bemegyek az irodádba és lemásolom a kutatási munkádat, amin 30 éve dolgozol, akkor nincs semmi gond, ugye? Elvégre megmarad neked az eredeti, csak lemásoltam. Ne viccelj!.."

    Ezt hívjág szellemi tulajdon-eltulajdonításásnak? :DDD
    -asszem ez viszont már lopás:)"

    Há' ez mér lopás??? Csak lemásoltam és nézegetem otthon?? Neked megvan az eredeti!

    ...de megint ugyan ott vagyunk...össze akarod mosni a színest a fehérrel :B

    "-csak a tisztánlátás végett,ha Béla bemegy a moziba és kamerával és mic.-el felveszi a filmet...amire ugyan megvette a mozijegyet...és kizárólag magáncélra használja(otthon nézegeti) addig NEM KÖVETETT EL SEMMIT!
    Ha ezt a "dolgot" megosztja...
    nos....

    AZ SEM LOPÁS,HANEM SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE!"

    Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??

    "-nem értem,ezen mit nem lehet érteni? :W"

    Én se!

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #121 üzenetére

    "Te gyilkosságot követtél el,vagy rablást?

    A te felfogásod szerint gyilkosságot."

    Tévedés! Én nem pontos jogi fogalomra gondolok, csak arra, hogy nem okés az, hogy úgy használsz egy terméket, hogy nem fizetted meg az árát.

    "Miért tiltják- "büntetik" azt,hogy Béla bemenjen egy kamerával-mikrofonnal és felvegye a filmet a moziban?
    -azért,mert nem tudni,hogy Bélának ezzel mi a célja... magán felhasználás,vagy nem."

    Miért kell előre jogdíjat fizetni minden adathordozóra?
    -mert nem tudni előre,hogy Bélának mi a célja az adathordozóval.

    Tehát a jogdíj is rendben van-bizonyos határokon belül."

    Akkor a megosztás miért van rendben?? Lehet tudni előre, hogy a letöltő eladja-e vagy sem??

    Kérdésemre válaszolsz??

    "-csak a tisztánlátás végett,ha Béla bemegy a moziba és kamerával és mic.-el felveszi a filmet...amire ugyan megvette a mozijegyet...és kizárólag magáncélra használja(otthon nézegeti) addig NEM KÖVETETT EL SEMMIT!
    Ha ezt a "dolgot" megosztja...
    nos....

    AZ SEM LOPÁS,HANEM SZERZŐI JOG MEGSÉRTÉSE!"

    Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??

    "Szomorú, hogy a szellemi alkotásoknak szerintetek nincs értéke."
    Ilyet senki nem állított :)
    VAN ÉRTÉKE!

    Van, csak senki sem akar érte fizetni, mert nulla forintot ér vagy drága. De persze azért használod és nézed és hallgatod...

    "A kérdésem pedig az,hogy ezek fizetnek valamit azoknak a bizonyos szoftver cégeknek és előadóknak?"

    Tudtommal a zenekaroknak fizetnek valamennyit, szoftvercégeknek szerintem nem.

  • Fontos?

    tag

    válasz Fontos? #129 üzenetére

    "..Mi volna a megoldás?
    Talán az újabb adó kivetése... (kövezzetek meg,de talán így van).."

    Adó= legyenek fizethető legásil megoldások= regisztrálós,fizetős oldalak,s azok fizessenek a kiadóknak-előadóknak,szoftvercégeknek...

    ...szóval egy ilyesféle megoldás,elérhető áron.

    Amíg ez nincs...és nagy az a bizonyos "..őket éltre hívó piaci rés..",addig nincs miről beszélni.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #129 üzenetére

    "Ugyanitt megkérdezem,hogy a kiadók,mi jogon kérnek el pénzt az előadóktól,egy koncertfellépés alkalmával? Ez is lehetne lopás...persze ez nam az,ugye? ...ez jogos "

    Gondolom azért, mert a kiadó rendelkezik a joggal. A zenész kvázi csak zenél.

    "ugye-ugye,milyen gáz ha össze,mossuk a dolgokat?
    ...te is összemostad,azzal,hogy lopásnak állítod be azt,ami nem is az."

    Már a második hozzászólásomban is leírtam, hogy ok, jogilag ne számítson akkor lopásnak, de ne állítsuk már be helyesnek a dolgot.
    Többen írták, hogy szerintük drága a termék, szerintük nem ér annyit, így nem fizetnek érte annyit. Boltban is te mondthatod meg a téliszalámi árát??

    "Szerzőijog-sértés,ha eladod,mint magánember...és így hasznot húzol más munkájából.
    -hiszen te nem fizettél "adót" minden eladott darabért."

    Ha megosztod, akkor is csak egyszer fizettél adót, pedig 100 ember letöltötte.

    "..Szuper! Tehát ha Béla megvette a DVD-t és megosztja veled, akkor szerzői jogot sért??.."
    Miért?
    -mert ő maga nem húzott már újabb hasznot a dologból.?
    Kifizette 1x a bolti "adót" ,amin rajta van az ÁFA(*mindenkori áfa).
    Kifizette a matricás ADÓ-t? Igen,azt is.
    A bolti kiadók kifizették az adóikat? Gondolom igen.
    Mindenki boldog,még az előadó is,hiszen megvették a termékét."

    Ne keverd ide az áfát és az adókat, mert semmi köze nincs az egészhez.

    "Húzott anyagyi hasznot Béla? NEM."
    De kárt okozhatott a kiadónak, az előadónak, ...
    "-itt jönnek majd Artisjusék,és beszélnek a milliós kárról,ami meg sem történt..."

    Nehéz lenne bizonyítani!

    "Mi volna a megoldás?
    Talán az újabb adó kivetése... (kövezzetek meg,de talán így van)
    Az adóból pedig újabb jatt a kiadóknak,előadóknak.
    Elfogadható volna?
    IGEN,nagyon sokaknak az volna bizony "

    Mire vetnél ki újabb adót? Adathordozóra? netes forgalomra?
    Az illegális megoldás garantáltan olcsóbb lesz, mint a legális.

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Fontos? #136 üzenetére

    A zeneszerző, mikor leszerződik a kiadóhoz, gyakorlatilag az említett jogokat adja el a kiadónak, amiért Ő pénzt kap, és a kiadó szolgáltatásait. Ezért cserébe neki a szerződésben foglaltak alapján X lemezt kell produkálnia Y időn belül.

    A jogok és az értékesítésből származó kiadás és haszon a kiadónál vannak, a kötelezettség és a fizetség az előadónál. E mellet az előadó úgy indulhat neki a lemezbemutató/világjáró turnéjának, hogy a kiadó teljes mellbedobással ott áll mögötte marketing téren.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #136 üzenetére

    "..Gondolom azért, mert a kiadó rendelkezik a joggal. A zenész kvázi csak zenél..."
    "NEM NEM RENDELKEZNEK ŐK SEMMILYEN JOGGAL!!!
    A jog az előadókat illetné meg!!!"

    A feltételes móddal van gond. (illetNÉ) Az előadónak nem kötelező kiadót keresni, nyomhatja a neten is. A kiadó a nevét és az erőforrásait adja (profi stúdió, profi hangmérnök, felszerelés, ...) Persze nyilván nem ingyen. Ha bukik a produkció (rossz zene, rossz film), a kiadó bukik milliókat.

    "Amíg őket JOG illeti egy MŰÉRT,amihez SEMMI közük,addig a torrentezőknek IGEN IS JOGUKBAN ÁLL INGYEN LETÖLTENI!"

    :) Ok! Birtokos joga megvan?

    "AMÍG van PIACI RÉS,addig LESZNEK AKIK AZT KI IS HASZNÁLJÁK!
    Tetszik - nem testzik...ez van!"

    Ezért nem jó a fizetős, mert lesz "piaci rés" az ingyen illegális

    "...és itt nem a torrentezőknek kéne kitalálni,meg megoldani a problémát,nem ők a bűnösök,meg a hibásak,mert KIHASZNÁLNAK egy JOBB lehetőséget-egy piaci rést,akár MINŐSÉGILEG is JOBB tartalmakat érhetnek el,mert az átalad említett JOGOS kiadók,a minőségre és a megoldásra is MAGASRÓL tesznek!"

    :)) Értem!

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #143 üzenetére

    "Te ezzel az egy mondatoddal képes vagy cáfolni a cikkekben írtakat,miszerint a HADOPI törvény megbukott és miszerint nem nőttek a legális eladások ...

    gartulálok,de sajnos megbuktál :C"

    Szövegértés?? Nem a torrent szűnt meg, hanem a törvény bukott meg a cikk szerint.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Fontos? #169 üzenetére

    Sztem fizetnek neki hogy az 1000x megcáfolt baromságait szajkózza. :)

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #176 üzenetére

    Kérdés, mielőtt még bódult állapotba kerülsz az opensource-öd miatt: miért a rohadt és szar és drága Win-en terjedtek el a játékok?? Miért Win-t használ a felhasználók 85-90%-a??

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #169 üzenetére

    "Neked hányszor kell még leírni,hogy nem lopás? "

    A gyengébbek kedvéért írtam idézőjelbe!

    "Több ország megpróbált sokmindent...ott nem nőtt az eladásszám
    -de rittig állítod,hogy DE ..."

    Megszűnt a torrent? Akkor??

    "-miként várhatjátok el,egy kezdő-feltörekvő-zenésztől,tehetségtől,hogy perkáljon ???"

    Miként várjátok el kiadótól, hogy csak a művész két szép szeméért adjon mindent???

    "A másik,hogy a zeneipar,nem csak Magyarországon,hanem a világi szinten,EL VAN TELVE!
    Ha felmegyek az internetre,totál ingyen hallgathatok zenét a milliószámra található INGYENES internetes rádiókban! -különszedve,katregórikusan!"

    El vagy telve a kínálattól és az ingyenességtől, de azért "ellopod" azt a kevés és nagyon rossz fizetőset??

    "Nem nőlne,mert aki torrenten keresztül húz még zenét...és az megszűnne,keresne egy MÁSIK ingyenes megoldást!"

    Te folyamatosan más illegális beszerzési forrásról beszélsz! Nem a torrenttel van gondom, hanem a "lopás" elvével. Mindegy, hogy cd-t másolsz vagy letöltőd.

    "...és itt te meg SE SZÓLALJ,hogy ingyenes,mert így lenne,ez így helyes!
    Akkor hallgat az emberi faj ingyenes zenét...és ott ahol akar,amikor AKAR!
    Miért?
    Joga van hozzá "

    Értelek! Akkor ugye nem baj, ha a munkádért csak egy tál babot kapsz, vagy kis sem fizetlek a munkaidő végén?? Én is ilyen "nagyra" értékelem a te munkádat. Jó lesz??

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #180 üzenetére

    "-mert a MS volt olyan kedves és pénzel,ármánnyal maga köré vásárolta és szervezte a játékipart :)"

    Na erre varj gombot :D"

    Lófaszt! Azért, mert olyan fejlesztői környezet, dokumentum-rendszer és támogatás volt a kezdetektől fogva a DOS-hoz és a Win-hez, hogy a fejlesztők azt választották.

    "Nem írom,hogy nem lehetséges vagy,hogy ez zavarna...nem zavar...
    wine...erről hallottál már? :)
    Vannak progik amik jobban-simábban futnak rajta,mint a windózon :D ...hoppáka:P"

    :DD Nekem nem kell idegen virtuális gépet futtatnom :C

  • herendi

    tag

    válasz Fontos? #183 üzenetére

    "Maga az idézőjel,nem változtatja meg a szó jelentését...a gyegébbek kedvéért,de ez tény "

    De, megváltoztatja! A szokottól eltérő jelentést jelöl.

    "Kérlek sorold fel,hol és mikor írtam én illegális beszerzési formát? "

    A jútyúbra feltöltött jogdíjas film kb annyira legális, mint a torrent. A cd másolás sem tűnik legális vásárlásnak sokszor...

    "Egyrészt...ki vagy te,hogy az én munkámat bármi alapon kritizáld,vagy a fizetésem megszabd?
    SENKI "

    Ha neked jogod van úri kedved szerint fizetni vagy nem fizetni egy filmért vagy zenéért (más munkájáért), akkor más is beárazhatja a munkádat a saját szubjektív megítélése alapján, és be is fogja. Ugye milyen szar, ha semmibeveszik a munkádat??

    "-akkor ezek szerint ha Béla hangosan hallgat zenét,amit Géza szomszéd hallgat,őt meg kell büntetni,mert hallja a szomszéd zenéjét,de egy kanyit sem fizet? "

    Nem érdekel a büntetés és a torrent sem. Az az egyetlen problémám, hogy szerintetek teljesen normális és helyénvaló mások által készített műveket "ellopni". Elég csak annyit mondani, hogy rohadt zsidó kiadó és köcsög brúsz vilisz majd nem vesz még egy jahtot, és "lopható" a termék.

    Hogy kiakadtál, hogy keveset akartam fizetni, mi?? Bezzeg neked jár a sok pénz, meg ne kritizáljam a munkádat, de te baszol fizetni mások munkájáért. Hogy van ez??

    "Másfelől írtam,vannak LEGÁLIS ingyenes megoldások is "

    Ezekkel nincs is semmi gond. Egy alkotó dönthet úgy, hogy ingyen, havidíjért, akármiért adja a művét, de te nem határozhatod meg a termék árát önkényesen. Nem mondhatod azt, hogy bocs, csóró vagyok, "ellopom".

    Vagy elfogadom az általad tett árajánlatot a munkára, vagy nem. Azt nem mondhatom, hogy márpedig te akkor is ingyen fogsz nekem dolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák