Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz dabadab #72 üzenetére

    Tudtam hogy lesz hozzászólni valód ahhoz, amit leírtam. :D

    Egy kérdés: szerinted miért voltak berágva a bankok, vagy a többi cég az egyes adóktól ? Mert kifizetni ki tudják, de ha ki tudják, akkor nem az a probléma, hogy eddig nem kellett ilyen mértékben adózniuk ? ergo az államnak nem volt ebben haszna.
    A korrupciót meg nem kell magyarázni egy alapvetően kommunista világ temetőjében tengődő országban. ;)

    PS4

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz dabadab #80 üzenetére

    A Fitch egyúttal a besorolás kilátását a jövőbeli leminősítést valószínűsítő negatívról a minősítés helyben hagyását előre vetítő stabilra változtatta.

    ->Igazan nem tudjak, veszteseges a komplett banki szektor.

    Főleg úgy, hogy a kivetett adók egy részét áthárítják a fogyasztókra, mint a nagyszerű távközlési cégek. Ezt azért nem tudom bevenni. :U

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • sanzi89

    addikt

    válasz dabadab #80 üzenetére

    A mai világban egy dologban biztos vagyok: ha egy magántőkéből létrejött illetve magánemberek által irányított cég/bank/akármi üzemeltetése nem éri meg, akkor nyugodt szívvel másnak bezárják, és keresnek megtérülő befektetéseket.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • sanci777

    tag

    válasz dabadab #80 üzenetére

    Veszteségesek a bankok ? Sejtem mennyire...., esetleg papíron. Minden egyes bankfiókról süt a szegénység :D

  • sirály12

    őstag

    válasz dabadab #91 üzenetére

    "A valasztopolgarok tarsadalmi felelossege meg ott jon elo, hogy meg tudja kulonboztetni a nem kulonosebben megalapozott erzekeset a tenyektol es inkabb ez utobbiak alapjan hoz donteseket."

    De szép is lenne, ha így lenne! :K

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz dabadab #91 üzenetére

    Ha a fizetesedet nem csokkentik, hanem marad ott, ahol van, akkor az fizetesemeles?

    És miért kellene, hogy fizetésemelést kapjak, ha nekem jó az adott pillanatbeli ?

    megalapozott erzekeset a tenyektol es inkabb ez utobbiak alapjan hoz donteseket.

    És egy választópolgár hogy hozzon objektív véleményt, ha a társadalomban inkább jellemző a lobbitevékenység, és a média túl nagy befolyásoló ereje ?
    Azt nem várhatod el mindenkitől, hogy mindenhez értsen, és akkor mindent tisztán lásson, ha meg már nem bízik az egyén a "nagyokban", akkor régen rossz úton jár a világ.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • pigster

    senior tag

    válasz dabadab #88 üzenetére

    Nettó hazugság. A mi bankunk ugyanezt hazudja az ügyfeleknek évek óta, aztán láttam hivatalos jelentésben, hogy x millió euro a nyereségük, pedig ez egy viszonylag kicsi bank. OTP ugyanez.
    Plusz hiteltörlesztésnél 80 ezer Ft törlesztésből 1 ezer Ft -tal csökkent a tőketartozás, a többi kamat, meg kezelési kltség.(Ft hitel, nem CHF) Hadd ne sajnáljam a bankokat (meg a CHF hiteleseket sem)

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz dabadab #60 üzenetére

    ~70.000 embernek nem lesz kábelnetje. azt hiszem, ez olyan komoly probléma, ami miatt nem tudok majd napokig aludni...

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz dabadab #109 üzenetére

    az én szám max a ti hülyeségetek miatt áll petyre. hol is laksz? ja hogy nem az érintett településeken? mert talán amiről szó van, ott bizony van telefonkábel. telefonszolgáltatást pedig biztosítani kell, így a kábel is marad.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • Soma01

    veterán

    válasz dabadab #157 üzenetére

    De arra szerintem teljesen elég (3G felett), hogy weboldalakat nézegessen az ember, meg e-levelezzen.
    Átmeneti megoldásnak miért nem jó?
    Kábelt ne húzzunk vissza az ok, de amíg nincs optika, addig ne mondja senki, hogy nem jó minőségű neki a mobilnet (ha van).

  • kokov

    tag

    válasz dabadab #157 üzenetére

    Ez is egy szempont, de nem veszed figyelembe, hogy egy "elszakadt" helyen nincs konkurencia, így semmi sem garantálja a kábeles szolgáltatás versenyképességét. Könnyen lehet, hogy csak kirabolják az embereket lenyeletve velük valami fél megás szart, viszont a mobilszolgáltató meg nem tud betörni, mert a másodlagos netkapcsolatra nincs pénzük a háztartásoknak így végsősoron hosszú távon a vezetékessel járnak kevésbé jól, mint ha több mobilszolgáltató lenne versenyben értük

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz dabadab #165 üzenetére

    na ránéztem a buxra. (nem is tudom miért a buxot mondod, amikor itt cska 2 bank van mint nyrt. A többi rt.ként nem a tőzsdén, vagy nem a magyar tőzsdén van jelen. de legyen, nézem a buxok)

    otp + 5%
    fhb +4%

    a linked meg a mi igazunkat bizonyítja (illetve a te nemtörődésed): az sehol nem jelenti a jelenlegi veszteséget, pusztán a múltbéli indokolatlan nagy nyereséget. (már előre várom a következő megszólallást, ami után ezt az egyszerű kapcsolatott kell elmagyaráznom)

    csökken a nyereségük, de ezt már mint veszteség reklámozod. hát beszarok komolyan.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz dabadab #170 üzenetére

    hát már én is :W ...

    hol volt 3 éve az otp? 2000. hol van most? 4300. bmeg azt hiszem tényleg igazad van. olyan angyon esik, hogy csak azért visszament, hogy megint tovább eshessen, egyszer nem volt elég.
    mellesleg, egész iparág esett a 3 éves távon. nem magyar kuriózum, hiába próbálod úgy bizonyítani.

    a könyvelési rész meg még mindig mellékes hogy hívom, a lényeg, hogy a nyereségét úgy alakíthatja, ahogy szeretné, de persze nektek az ám a fontos, hogy eredménynek, mérlegfőösszegnek, vagy bármi másnak legyen hivva.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #165 üzenetére

    Azért a tőzsdei árfolyam-mozgásokat ne tekintsük már mérvadónak, azok inkább mutatják a spekulánsok hangulatát, semmint egy cég valódi értékét...

    https://www.coreinfinity.tech

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #184 üzenetére

    És a piaci várakozás micsoda? Spekuláció.

    https://www.coreinfinity.tech

  • kokov

    tag

    válasz dabadab #165 üzenetére

    Ezt te erted? Mondjuk kezdve onnan, hogy miert jogos, hogy az allam valtoztatott a korulmenyeken

    Jó, akkor szájbarágósan:

    Jogos észrevétel, hogy az állam változtatott a piaci körülményeken, mert az adó bevezetésével valóban növelte a szolgáltató kötségeit, de ha ezt nem tudja a szolgáltató beépíteni az árba és inkább "felszedi" a kábelt az nem az adó miatt van (mert az annyira nem horror), hanem azért van, mert a szolgáltató nem versenyképes azokkal a szolgáltatókkal szemben, akik ezt a költséget el tudják viselni.
    Az üzembentartás költségei egy kiépített hálózatban nem érték el azt a szintet (finoman szólva) hogy a szolgáltatás ne legyen profitábilis. Profitot hozott nem egy és nem két éven át a szolgáltatás. Ha a vonatkozó szolgáltató nem tudott bővülni az amiatt van, mert
    1, kivették belőle a pénzt és eszük ágában nem volt bővülni vagy fejleszteni, csak levették a helyieket és ez így qrva kényelmes volt
    2, versenyképtelenek voltak máshol eddig is
    Itt jön a következő kérdésed:

    vagyis szerinted attol lesz nagyobb verseny, hogy ha kiesik egy versenyzo a piacrol?

    Ha kiesik egy versenyképtelen versenyző a piacról az a verseny miatt van. Ha eddig nem esett ki versenyképtelen létére, akkor eddig nem volt verseny.
    Rövid távon nyilván nem jár jól a végfelhasználó, ha nem szolgáltat tovább vezetéken senki, de ne mondja nekem senki, hogy az az ideális, ha egy KisPista monopol helyzetben kinevezi magát helyi digitális császárnak és még a csóri önkormit is megzsarolja, ha valami nem tetszik neki, mert ő ott a kábeles Pista.
    Azért nehogymár a szúnyog adjon vért. Ha valakit tönkretett ez az adó, akkor abban ő maga is benne van.
    Mégis mit hitt? Hogy haláláig szüret lesz, mert letett pár eszközt a kábeltévé vagy telefon mellé?

    Most lesz pár hely, ahová be lehet törni mobilnettel. Tessék versenyezni, tessék megszerezni a piacot és tegyen azért, hogy azt meg is tartsa. Az nem működik, hogy leteszek egy nagyvállalatnál feljlesztéskor leselejtezett eszközparkot egy elszigetelt településre, azaz minimális beruházással kiépítek egy versenyképtelen hálózatot, aztán kitalálom, hogy mennyit kérjek érte, miközben eszem ágában sincs azt fejleszteni, de rögtön sírok, ha adózni is kell.
    Azért csak felépültek azok a szép nagy házak. Valahogy minden helyi kábeles guru meggazdagodott, miközben BP és vidék között olyan szakadék van árképzésben és sávszélességben, hogy bődület. Hogy van ez? Jól van? Ez a tuti, mert legalább valami van? Hát ha mindegy mi van, csak valami legyen, akkor ott a mobil gyerekek. Ott legalább lesz verseny.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #170 üzenetére

    oké, ránézek a grafikonra, az az otp, ami 1200-1700 között járt, most jelen pillanatban 4289.

    szerintem ne példálózz tovább a banki részvényekkel, az a bank, amelyik osztalékot tudott fizetni és ennyi rossz hír hatására is emelkedik a részvénye, az nincs csődben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tapsi

    addikt

    válasz dabadab #226 üzenetére

    Csak kíváncsi voltam, hogy hol tanítanak ekkora marhaságokat. No offense.

    [ Szerkesztve ]

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz dabadab #226 üzenetére

    sehol egy szóval nem említettem mérlegfőösszeget. azt te keverted ide a hülyeséget bizonyító linkeddel (ahol a mérlegfőösszeg csökkenésével akartad bizonyítani, hogy márpedig veszteséges, ez a nc). én max forgóeszközt írtam, mint eredményt befolyásoló tényezőt.

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #213 üzenetére

    azzal, hogy nem akarod elfogadni, hogy a kérdésfeltevésed rossz.
    azt a kérdést, hogy "mivel magyarázom, hogy eddig nyereségesek voltak, most meg nem" nem kell megmagyaráznom, mert ez egy fikció. az én adataim szerint azt a kérdést van jogod feltenni (legalábbis ha a valósághoz igazodni akarsz), hogy "mivel magyarázod, hogy a bankok eddig nyereségesek voltak és most is azok?"

    "Az OTP-arfolyammal kapcsolatban meg az volt az eredeti felvetes, hogy miert nem latszik rajta a bankado:": és ez egy jó kérdés, ez egy olyan kérdés, amely mögött minimum az otp árfolyamának valós ismerete van. Tényleg, mivel magyarázod, hogy az a részvény, amit a rossz hírek napvilágra kerülésének napján 4188-on lehetett eladni, az ma 4289 forint?

    Volt pár otp részvényem, nem sok (sajnos nem sok). Kaptam érte osztalékot, tehát kizárható, hogy az otp veszteséges lett volna. Majd amikor olvastam az indexen, hogy mi a helyzet bank/csekk/tranzakció és hasonló területeken, szépen bemásztam a netbrokerbe és eladtam 4188-on a részvényemet. Pár napig, 1-2 hétig ez jó ötletnek tűnt, mert a 4188-as eladási áramhoz képest még néhány száz forintot ment lejjebb. Ez a trend lenne logikus, ha tényleg látszana a papíron a jogalkotás. Most 4289.

    Tehát a feladatod az, hogy vagy:
    a./ elfogadd végre, hogy a részvényekkel kapcsolatos állításaidat megalapozó információid tévesek voltak.
    b./ bebizonyítsd nekem, hogy hamis egyenlegközlőt, hamis adóbevallási igazolást, hamis értékpapírszámla értesítőt kaptam, és az index címlapján szereplő árfolyam totálisan téves (nem csak a szokásos 15-20 perces késleltetés miatti tévedés van benne).

    Láss hozzá.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #213 üzenetére

    Eddig mondjuk benthagyták a cégekben az anyavállalatok a lóvét, mert szó volt a bankadó kivezetéséről. Miután a kormány a nyakukon hagyta, úgy döntöttek, hogy akkor nem fizetnek társasági adót.

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #232 üzenetére

    Azt, hogy a bankszektor veszteséges, akkor se biztos, hogy elhinném, ha saját magam nem ismernék pár módszert, hogy hogyan kell papíron veszteségessé tenni egy vállalatot.

    Másrészt én az otp-ről beszéltem, miután univerzális kvantorral azt állítottad, hogy minden bank veszteséges, ennek bizonyított tagadásához elég az egzisztenciális kvantor, tehát hogy van legalább egy, ami nem. Az otp-ről látott kép azt sugallja, hogy az otp nem veszteséges. Ez utóbbi részlet-kérdést tudod cáfolni?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Rive

    veterán

    válasz dabadab #184 üzenetére

    Spekulacios alapon meg lehet rancigalni egy kicsit az arfolyamot, tobb eves trendek azonban a valos piaci varakozasokat tukrozik.

    Visszanyúva a probléma gyökeréig: a több éves trendek valóban a piaci várakozásokat tükrözik, de amig megy a szekér, addig ennek csak nagyon kevés köze van a cég eredményeihez.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • bambano

    titán

    válasz dabadab #277 üzenetére

    ez köznyelven írva határeset, szakmai nyelvezetet feltételezve meg tévedés.

    szerk: egyébként meg a termesztési módszernek igenis van köze a zöldség ízéhez, lásd pl. a rosszul alkalmazott műtrágyázás.

    remélem, fenti mondat alapján senki nem kezdi el a paradicsom egy gyümölcs c. marhaságot, mert lerakom a hajam.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • kokov

    tag

    válasz dabadab #218 üzenetére

    Nem tudom, sikerult-e megerteni, hogy ez az ado foleg a kis nepsurusegu helyeket erinti nagyon rosszul

    Sikerült.

    Ez egyebkent annyira letezo problema, hogy EU-s meg allami szinten is tamogattak a kistelepulesek internethozzaferessel valo ellatasat

    Máshol ugyan többnyire földrajzi okokból, de létező probléma és így igaz. Van, lesz támogatás. A gond az, hogy egy Pista aki nem épít adótornyot, hanem a kábelét húzogatja nem nyer pályázatot, mert már arra alkalmatlan, hogy elinduljon rajta, saját erőből meg versenyképtelen. Ergó ha általa van net, akkor az a versenyképtelen net van amit ő tud és nem lesz jobb, mert Pista állítja, hogy ő még 10 évet szeretne várni a fejlesztéssel, mert addigra fog megtérülni az eredeti befektetése. A válladon sír, hogy milyen kevés a felhasználója. Mentsük meg Pistát, mert amit perpill Pista tud, az jobb, mint a nem létező adótoronnyal elérhető mobilnet, ami már régen létezhetne akár, ha nem balfackodnák el az EU-s pénzeket és olyan vállalatra bíznák a szolgáltatást akinek van hozzá embere, szakértelme, eszköze és még egy pályázatot is meg tud írni olyan nyelven amilyenen akarod.

    nem lesz semmi.

    Sorold fel magadban azokat a helyeket, ahol nem marad semmi. (nem ahol nem lesz, elég csak az, ahol perpill nem marad alternatíva) Hány ilyen van és hány embert érint.

    (#223) bambano

    Szerintem minden közgazdász nézőpontját azért ne ismerd. Látom, hogy képzett vagy, de magasabb lóról nagyobbat lehet esni.

    [ Szerkesztve ]

  • catroot

    veterán

    válasz dabadab #292 üzenetére

    Hát igen. Ott a táblázatban kapásból kettő megrendelőnk van, akiket ez érint.

    Érezzük mi is.

    "I live in the weak and the wounded, Doc."

  • kokov

    tag

    válasz dabadab #285 üzenetére

    Nem az internetszolgáltató balfackodik, hanem Magyarország balfackodna, ha egy számára eleve előnytelen pályázati rendszerben akarna egy -egy szeletben kezelhetetlen- infrastruktúrát fejleszteni pályázati forrásból úgy, hogy valami átláthatatlan bürokrácián keresztül Pistának csepegtet pályázati forrást állami csatornákon. Azt a forrást, aminek jelentős részéhez nettó balfackodásának okán élből nem is fér így hozzá. Ha felülről ránézel a hálózatra akkor csak azt látod ép ésszel, hogy a Pista felhasználói által képezett részt értelmetlen külön szeletként értelmezni, mert a piac egészséges versenyben nem is engedne életben maradni ennyivel egy szolgáltatót, de mivel a forrást végsősoron Pistának külön kell megszerezni ezért az, külön szelet, tehát MO-nak kell megszerezni a forrást és Pistának leosztani belőle, ha fejleszteni akar az országán csak ez így nem gúd.
    Azé' nem, mert a földrajzi helyzet ismeretében azt elég nehéz megértetni, hogy ennyi felhasználóval mégis hogy él meg egy szolgáltató a piaci versenyben és mér' kell ennek pénzt adni és főleg mér' nekik.
    Abban remélem azért egyetértünk, hogy ez egy olyan szolgáltatás, ami folyamatos fejlesztésre szorul és nem lehet megoldani. Ennek nem megoldása van, ezt csinálni kell idén is, jövőre is meg azután is.
    Ha pályázati forrásból felhúznak 3 torony cuccot, akkor attól változik a festés egy régióban. Ez az ország olyan kicsi, hogy egy vicc az ami van ahhoz képest, ami lehetne, de Pista soha, mégegyszer soha nem fogja felhúzni azt a tornyot. Egyet se.
    Lehet mondani, hogy nem is kell, lehet 100 felhasználónként is külön kábelszolgáltató, csak gondolj bele 10 éve mi volt a netkapcsolat és most mi a netkapcsolat és mennyi a pénzünk a fejlesztésre. 2023-ban mi lesz?
    Lesz a régi 2013-as mondjuk 20 megás net (jó esetben), meg az akkorra normál sávszélesség tízszeres áron itt-ott elszórva elérhetően? Leszakadni bármiben le lehet. Azért a netet nem csináltuk olyan rosszul és nem hiszem, hogy ez az adó tönkretenne mindent. Jó lenne már valamiben vezetni is. Pista már az is csoda, ha nem szakad le. Esélytelen, de tartsuk életben, hogy legyen net ott, ahonnan menekülnek a fiatalok?
    Akkor már inkább kerüljön a vonatkozó régió egy szolgáltató kezébe pár "húzó" várossal együtt és nyerjünk már végre egy értelmes pályázatot. Nem a netkapcsolat sávszélessége lesz az, ami miatt a fiatal ottmarad.

  • MaUser

    addikt

    válasz dabadab #213 üzenetére

    Egy magyarországi leánycég jelentett profitját elhinni finoman szólva is naivságra vall. :)

    Nézzünk néhány példát:

    - Tesco azóta veszteséges gazdasági értelemben, mióta betelepült. Profitja mindig az állampapírhozamok, de sokszor az infláció alatt is van. Tehát vagy elhisszük, hogy ők egy szeretetszolgálat vagy csak mint simán tudjuk az üzleti lapokból a svájci (érdemi tevékenységet nem végző) leánya felé számláznak milliárdokat és így kerülik el az itt megtermelt bevétel utáni teljes adó befizetését.
    - Ha dolgoztál már bármelyik nagy magyar fejlesztőközpontban, gondolom hallottad az utolsó egy-kettő havi/kéthavi/háromhavi időbevallás elkészítésénél a külföldi főnököd, hogy "nem kell pontosan kitölteni, mert már úgyis csak számlázunk, az idei engedélyezett hasznot meg már régen elértük". Ilyen munkakörnyezetben szintén nem lenne ismeretlen számodra projekt elszámolásában a kiszállítás előtt megjelenő, kb. a projekt költségének felét kitevő, "támogatás xy országbeli anyacégtől" mondat sem...
    - Szerinted logikus az, hogy az Audi itthon az ötöd akkora bérekért € centre ugyanannyiért gyárt egy motort mint Németországban? :U Pedig szerintük ez így van papíron...
    - Gondolom te is tudod, hogy az összes mobilszolgáltató flottás szerződése harmad áron van a publikusakhoz képest, ennek ellenére haszon az alig van. Hogy is van ez akkor? Annyira jó fejek, hogy minden flottás perc után 20-30Ft-nyi veszteséget szenvednek el és szórják sokszor a publikushoz féláron a telefonokat? Valahogy a céges piacon látszik verseny, a publikusnál nem...
    - Matáv vs. macedón simli, ahol itteni cégen keresztül ment a kenőpénz fizetés, természetesen "kiszámlázva" és ez csak egy ami kiderült...

    A példák vég nélkül folytathatóak. Egyszerűen úgy működik a dolog, hogy a "hasznot" belövik egy szintre, amit még elhisz az adócég (tipikusan infláció +/- fél százalék) és a többit viszik ki. Hogy éppen haza talicskázzák vagy a bahamákra a főnökségnek az már mentalitás kérdése...

    Félreérte ne essék, nem a cégeket hibáztatom elsősorban a kitalicskázás miatt, mert ez ettől függetlenül ez mégy így is nekünk jó olyan munkahelyeknél, ami egyébként nem alakulna ki magától (fejlesztőcég, gyártócég, stb.), az már más kérdés, hogy az elégtelen ellenőrzés miatt eszméletlen veszteséget okoz pl. egy Tesco, mert nem elég, hogy számláz kifelé a semmire, de felveszi pl. fejlesztési támogatást üzletnyitásra, amivel csak +10 munkanélkülit csinál a környékén. Szóval elsősorban a NAV-nak kéne érdemben dolgoznia végre, de őket ugye nem nem hagyják a !+%!+"%!+"% képviselők, akik fapofával szavaznak meg olyan törvényt, miszerint ne lehessen őket vagyonosodási vizsgálat alá vonni és ha lehet akkor ezen vizsgálatok számát is minimalizálják....

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #355 üzenetére

    Nem javítalak ki, ez pontosan így van - én is ezt mondtam.

    A Digi alacsony árakkal benyomult a sűrűn lakott helyekre, ahol a képződő plusz hasznot a régi szolgáltatók a vidéki internet-fejlesztés keresztfinanszírozására használták. Ezután a régieknek már nem volt miből finanszírozni a nem- vagy kevésbé megtérülő helységekben az infrastruktúra fejlesztését, kiépítését.

    https://www.coreinfinity.tech

  • demyen

    tag

    válasz dabadab #88 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled,.

    Kár olyanokkal vitázni, akiket semminemü kész látható tény nem győz meg semmiről, mert ezek az elvakult barmok akkor is védik azt a kormányt ami rossz intézkedést hoz és az ilyeneknek édesmindegy , akkor is jónak mondják ha az egyértelmüen rossz döntés.

    persze az ilyenek értelmi és érzelmi szinvonala 0.

    Amúgy grat, mert te legalább reálisan és tisztán látod a dolgokat.
    A vitapartnereid elött pedig csak a narancsköd lebeg, akik persze csak a kommonizmussal meg az emúút 8-al tudnak takarózni, értelmi hozzászólásuk nuku.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz dabadab #88 üzenetére

    Csak a 88-as hsz-ed olvastam el, nemtom mire válaszoltál, de ha már a "bevezetés a mikroökonómiába, első óra"-szintnél tartunk akkor azt odáig tudom követni, hogy a bank nyeresége=kamatrés-működési költség.
    Azt odáig tudom követni, hogy büdös drága a Ft Magyarországon még mindig. 30%-ra adnak párszázezer fostos Ft-ot ilyen 7-8 évekre... egyszerűen vicc, hát mi az? Még egy konyhabútor se lassan. Szóval a magamfajta tájékozatlan parasztjának az jön le ebből, hogy akkor büdös drága lehet az a működési költség gyerekek, ha ez így veszteséges.
    Aztán meglátja béreket (és nem csak a fiókvezetőjét), a cégautókat és egyéb juttatásokat, a céges "rendezvényeket" álá kurvázásokat, a belvárosi palotát (óóó hát ez mi ez , hát ez egy "fiók") és azt mondja, hogy jaaa, ez így tényleg qrva drága gyerekek, de akkor mi a ferde farkincáért is sírnak ezek?
    Há' azé' mer' veszteségesek.

    Bemegyek párba, hogy vatta fák is van és hát az a hitel ezeknél (azaz a nagybetűs termék számomra), hogy "személyi kölcsön" ami gyakorlatilag az anyabank országában egy havi fizetésnek megfelelő összeg és azt odaadja nekem 8 évre minimum 30%-ra, vagy ad 5% kamatot a számlapénzemre ha lekötöm, de nem kötöm mer' irígy vagyok...

    Honnan van pénze,ha nincs betétese mer' a számlapénzt azt neki ott is kell tartani a tag számláján és annak rendelkezésre kell állni.
    Ott is tartja, digitálisan ott van, aztán vakarom a fejem, hogy vájá papírpénz formájában még csak nem is létezik az a pénz, soha nem is létezett a rendszerben lévő pénz túlnyomó többsége papíron, akkor meg hogy a csába lehet ezt ellnőrizni. Mostakkó hogyvanez, hát úgy van, hogy ne foglalkozz semmivel, mert csak összezavar és ugyan minden cég bundázik meg trükközik, de a bankok nem, mert nekik nem szabad és szigorú szabályok vannak. Ja, jó. :DDD
    És ha ennyi nem elég ahhoz, hogy megnyugodjak, akkor elindul a józan paraszti ész:

    Mindenütt válság van, mindenki adós, minden állam adós, mindenki fizet és nem csak azt, amivel tartozik, hanem kamatot is, de a befizetett kamatot aaaazt nem költi ám el senki, mer' ezen nem keres senki, mert mindenki adós. De vá'jámá, őőő hogy lehet így megoldani az infláció kérdését? Vagy ha nem lehet megoldani, akkor hogy lehet azt mondani egy országnak, például nekünk hogy ennyi és ennyi lehet nálatok az infláció vagy ha nem, akkor ez lesz meg az lesz? De vá'já honnan van egyáltalán a pénz? A pénz amit kölcsönadnak, ha mindenki adós honnan van? Ki a betétes? Ha ők hozzák létre akkor a már rendszerben lévő pénz ad neki értéket ergó inflálnak egy valutát, amiben létrehozták következésképpen minden egyes értékteremtő munkát végző élő embert akit abban a valutában fizetnek ki megadóztatnak. De ők, há hogy kérnek arra az adóra ők kamatot? Mér' ők? De vájá, most akkor kik ők? Most akkor kereskedelmi bankok, vagy államok vagy mi a fax? Most mi van? Mit nem értek? Semmit nem értek.

    Nagyon nehezen érthető a kereskedelmi bankok kommunikációja. Honnan is van nekik pénzük? Hogy lett hitelválság ami a világválságot elindította? Hogy volt az? Honnan volt nekik annyi pénzük, hogy nem is kellett ellenőrizni kinek adják oda, mert nekik annyi volt. Hol keresték? Mibe fektettek? Minek az eredménye volt az a szárnyalás? A világgazdaság pénzbősége vagy mi a fax az mi is volt? Mit adtak el? Mit gyártottak le? Mit vettek? Mi a faxt csináltak?
    Hogy kerestek akkorát ezek a kereskedelmi bankok, akiket most éppen sajnálok, mer' szegények veszteségesek?

    Te, de vájámá én is az vagyok, én is veszteséges vagyok. Engem ki sajnál?

    (#379) demyen

    Sajnáld már helyettem is a bankokat légyszi, mert nekem nem sikerül. Köfi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák