Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hiftu

    senior tag

    válasz julius666 #20 üzenetére

    A koncertek bevételeiből a kiadók ugye nem látnak semmit (vagy minimálisat). Eddig is leginkább a kiadók rinyáltak.
    Tehát a koncertek őket nem fogják megmenteni.
    Egyébként a koncertek időigényesek, korlátozottak számosságban és területi lefedettségben.
    Egyszerűbb a kiadóknak hátradőlni és figyelni a fizetett letöltések számlálóját...

    A többi okés ötlet.

    Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

  • dajkopali

    addikt

    válasz julius666 #20 üzenetére

    csak egy apróság, mert úgy látom - lehet rosszul, de majd kijavítotok, ha így van - hogy Jenner egyfontos szavait félreértitek (igaz, kib*tt tömören fogalmaz)
    az egy font azt jelenti, hogy ő abban reménykedik, hogy ha elegendő legális szolgáltatás lesz, akkor átlagosan minden polgárra számítva befolyna az egy font
    szó sincs vmi állami kötelező adóról vagy ilyesmiről, csak azt akarta jelezni, hogy sokan fizetnének keveset egy másik rendszerben - v.ö. sűrű fillér

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #40 üzenetére

    Ne azon ragadj le, hogy fizetős. :N Vedd figyelembe, hogy Peter Jenner véleményéből indultak ki, aki azt nyilatkozta, hogy:

    „Ha mi havonta minden, a szigeten élőtől (brit polgártól) egy fontot kapnánk a zenék fejében … akkor ez már nagyon közel lenne ahhoz a jövedelemhez, mellyel jelenleg számolhatunk”

    Szóval, ha jól értem, akkor egy alacsonyabb havidíjjal rendelkező torrentoldalra gondoltak, ami úgy vonzaná az embereket az ingyenes torrent oldalakról, hogy:
    - hamarabb fenn lennének a cuccok
    - jobb minőségben
    - legálisan

    (Ezt mondjuk meg lehetne spékelni annyival, hogy az arányra oda kellene figyelni és ha valaki nem akar seedelni, akkor pénzért javíthatná az arányát.)

    Ez így máris nem olyan vészes, ugye? :)

    Mondjuk az én álláspontom annyiban más, hogy én a UPC Music rendszerének a tökéletesítése mellett állok inkább. Hogy ez miben mutatkozna meg? Hát az alábbiakban:

    - Filmek, sorozatok, videoklipek felvétele a kínálatba.
    - Másolásvédelem megszüntetése, amivel csak felesleges köröket járatnak a felhasználóval. (Nem mellesleg WMP-hez kötik az embereket, mikor már azért előfordulnak Linux és Mac felhasználók is.)
    - Több díjcsomag bevezetése. Mondjuk az alábbiak:
    # Media: 150 zeneszám (MP3 128), 150 videoklip (AVI), 50 sorozat epizód (AVI), 10 film (AVI) - 1250Ft
    # Media HD: 150 zeneszám (FLAC), 150 videoklip (MKV), 50 sorozat epizód (MKV), 10 film (MKV) - 2250Ft
    # Media XL: 400 zeneszám (MP3 128), 400 videoklip (AVI), 125 sorozat epizód (AVI), 25 film (AVI) - 2500Ft
    # Media HD XL: 400 zeneszám (FLAC), 400 videoklip (MKV), 125 sorozat epizód (MKV), 25 film (MKV) - 4500Ft
    - Ezeket a csomagokat összes is köthetnék a UPC Media box-al, így a Videotár szükségtelenné is válna.

    Persze ez azthiszem lényegesen kapitalistább megoldás volna, mint a már említett torrentes, viszont így nem is lenne akkora rizikó belevágni.

    (#41) Vladi: Úgy látom, hogy torrent oldal témához hasonlóan álltunk hozzá, főképp, mert én is azon gondolkodtam, hogy a jelenlegi oldalak vehetnék át a szerepet teljesen újak helyett.

    Bár arról szvsz felesleges álmodni, hogy valaki azért kapna engedményt, mert megteszi azt a minimumot, amit torrentek esetén illik...

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #43 üzenetére

    Hopp, elnézést. :DDD

    "Az egyetlen valós alternatívát abban látom, hogy befizetsz egy x összeget az accountodra (bankkártyáról, paypalról, mobilról, erre a célra kitalált feltöltőkártyáról - lásd wow, kitudjamiről), majd ebből megveszed ami kell médiaterméket, és azt hozzárendelik az accountodhoz, utána bármikor bárhonnan letöltheted. Lásd Steam. És legyen a média OLCSÓ. Az előadók (illetve managereik :) ) árazhassák be a termékeiket, és akkor ha valami drága, akkor őket lehet szidni, és nem leszedni az anyagukat. Előbb-utóbb úgyis árat csökkentenek. Nem úgy mint most a kartellezős lemezkiadók."

    Ezzz, ez nagyon tetszik! :Y A gond csak az, hogy az előadókat csak a kiadók tudják egységesíteni. Arról nem is beszélve, hogy az átalánydíjjakból futtatják fel a kisebb csapatokat is.

    A számítógépes játékok piacán nem véletlenül kezdett ugyanez a rendszer kialakulni és igazándiból, ahogy mostanság elkezdett javulni az EA hozzáállása... szerintem a zene/film iparnak is elég volna annyi, hogy a kiadók észrevegyék: a vásárló réteg nem ellenfél, hanem kiszolgálandó közönség és minél boldogabb, annál több pénzt hajlandó átadni.

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #46 üzenetére

    "Nem tudom mire gondolsz, ha jogi képviseletre akkor arra ott az artisjus meg az egyéb jogvédő szervezetek."

    Nem, én arról beszélek, hogy nagyon meglepne, ha egy független, plusz/biztos pénzt kínálni nem tudó szervezet össze tudná fogni az előadókat, hogy ne kelljen mondjuk külön a thekillers.com-ra, meg a thirtysecondstomars.net-re felcammognom, ha meg akarok szerezni egy zeneszámot. (Bár mondjuk az említett két bandából pont kinézem, hogy hajlandó volna az együttműködésre a többiekkel.)

    Szóval hiába lenne tisztább, ha az előadó és a vásárló közt nem volna egy plusz lépcső, sajnos nehezen tudom elképzelni, hogy nem fulladna anarchiába a dolog kiadók nélkül. (Na meg persze mennyi esély van rá egyébként, hogy a Warner/Universal/Sony fogja magát és megszűnik önszántából? Vagy akár arra, hogy önszántukból kivonulnak a zene piacról és csak a filmiparra koncentrálnak?)

    "Aha, ez tényleg jól hangzik, csak ha körbenézel nem ez megy."

    Relatív. A NOX például vitathatatlanul nyújt valamiféle pluszt a zeneiparnak és erre a Universal fel is figyelt.
    A "valakinek a valakije" téma inkább Magyarországon lehet aktuális szerintem, külföldön neccesebb a semmire fel befuttatni valakit, mert azért annyira globálisan még nem tudják a nép ízlését befolyásolni.

  • BonFire

    veterán

    válasz julius666 #40 üzenetére

    "A torrent csak annyit játszik az egész témakörben, hogy a jelenlegi warezforgalom legnagyobb része torrenten zajlik."

    Mondjuk én csak saját magammal tudok példálózni, de én torrenttel kezdtem, és részben átszoktam az FTP-re. El is mondom, miért.

    Nincs kedvem meghívót kódulni egy zárt torrentoldalra, ahol megszabják nekem, hogy akkor is kell letöltenem, ha éppen nem akarok. Az inaktivitást ugyanúgy büntetik, mint a rossz arányt. És mivel én tényleg csak azt töltöm le, amire szükségem van és tetszik, vannak hónapok, hogy egyáltalán semmi letöltenivalót nem találok és nem töltök. Ebben az esetben egy zárt oldalról hamar kitennék a szűröm. Ezért tehát maradnak a nyitott, külföldi oldalak. Általában a torrentz.com-on keresek, és onnan navigálok más oldalakra.

    Viszont a külföldi, nyílt torrentoldalaknak van egy piszkos nagy hátránya. Magyar tartalom, csak elvétve, vagy egyáltalán nincs fenn. Ez érthető is, mivel a magyar torrentoldalak, amelyek 99%-a zárt, tiltja, hogy az onnan származó anyagot bárki is nyilvános trackerre felpakolja. Aki megteszi, repül. Ezért ha magyar zene, e-book, vagy szinkronizált film kell, ezeken az oldalakon beszerezni szinte lehetetlenség.

    Van viszont néhány igen dús adatbázissal rendelkező warez fórum, ahonnét megszerezhetjük a rapidos, megás, vagy datás letöltési linket a jelszóval együtt, és ha fél évben egyszer toppansz be, akkor sem ér semmi retorzió. Továbbá nem kell seedelni, arányt tartani, ami sok torrentezőnek igen nagy nehézséget okoz. Mert nagyfogyasztók.

    Szóval ezeket a magyar tartalmakat az ilyen FTP-s fórumokról rántom le, de néha blogokban is lehet gyöngyszemeket, komplett diszkográfiákat találni.

    Természetesen ha szoftverre van szükségem, vagy eredeti nyelvű filmre, vagy ha gyorsan kell, akkor azt torrentről szedem le, ott ugyanis:

    1) jóval nagyobb a választék
    2) nincs időlimit és várakoztatás
    3) full sávszéllel jön a cucc; nincs lekorlátozva 100 vagy 64 kbps-ra a letöltés.
    4) nekem nem gond az arány tartása, hiszen egyrészt ha semmit nem osztanék vissza, akkor sem lenne semmi, mert publikus trackerről szedem a lomot, másrészt mivel ritkán töltök le, a feltöltés pedig egyfolytában megy, igen szép arányszámokkal dicsekedhetem. Amint az itt látható. Nem Fotosopp!

    Szóval manapság többet töltök le FTP-ről, főleg szinkronizált filmeket. A torrent meg megmarad ritkább alkalmakra szoftverek beszerzésére.

    És úgy látom (a fórumokon), hogy egyre többen szedik újra FTP-ről, főleg amióta fizetett bér-kémek alkalomszerűen, hasra ütve beállnak egy bolyba, és felirkálják a letöltők IP-címeit, majd milliós pereket indítanak több-kevesebb sikerrel, főleg az USÁ-ban, de ezekről az itthoni lapok is hírt adnak, és sokan attól tartanak, hogy így ők is bekerülhetnek a kalapba.

    Pedig Magyarország azért nem Amerika. Nálunk nem veszik olyan véresen komolyan, habár a szoftverek letöltése, és bármi egyéb jogvédett anyag megosztása nálunk sem megengedett. Mégis félnek a torrenttől. :(((

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák