Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Nah, kérem szépen. A zene/filmipar változás előtt áll és már elkezdett kirajzolódni a várható túlélők és elhullók listája.

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #40 üzenetére

    Ne azon ragadj le, hogy fizetős. :N Vedd figyelembe, hogy Peter Jenner véleményéből indultak ki, aki azt nyilatkozta, hogy:

    „Ha mi havonta minden, a szigeten élőtől (brit polgártól) egy fontot kapnánk a zenék fejében … akkor ez már nagyon közel lenne ahhoz a jövedelemhez, mellyel jelenleg számolhatunk”

    Szóval, ha jól értem, akkor egy alacsonyabb havidíjjal rendelkező torrentoldalra gondoltak, ami úgy vonzaná az embereket az ingyenes torrent oldalakról, hogy:
    - hamarabb fenn lennének a cuccok
    - jobb minőségben
    - legálisan

    (Ezt mondjuk meg lehetne spékelni annyival, hogy az arányra oda kellene figyelni és ha valaki nem akar seedelni, akkor pénzért javíthatná az arányát.)

    Ez így máris nem olyan vészes, ugye? :)

    Mondjuk az én álláspontom annyiban más, hogy én a UPC Music rendszerének a tökéletesítése mellett állok inkább. Hogy ez miben mutatkozna meg? Hát az alábbiakban:

    - Filmek, sorozatok, videoklipek felvétele a kínálatba.
    - Másolásvédelem megszüntetése, amivel csak felesleges köröket járatnak a felhasználóval. (Nem mellesleg WMP-hez kötik az embereket, mikor már azért előfordulnak Linux és Mac felhasználók is.)
    - Több díjcsomag bevezetése. Mondjuk az alábbiak:
    # Media: 150 zeneszám (MP3 128), 150 videoklip (AVI), 50 sorozat epizód (AVI), 10 film (AVI) - 1250Ft
    # Media HD: 150 zeneszám (FLAC), 150 videoklip (MKV), 50 sorozat epizód (MKV), 10 film (MKV) - 2250Ft
    # Media XL: 400 zeneszám (MP3 128), 400 videoklip (AVI), 125 sorozat epizód (AVI), 25 film (AVI) - 2500Ft
    # Media HD XL: 400 zeneszám (FLAC), 400 videoklip (MKV), 125 sorozat epizód (MKV), 25 film (MKV) - 4500Ft
    - Ezeket a csomagokat összes is köthetnék a UPC Media box-al, így a Videotár szükségtelenné is válna.

    Persze ez azthiszem lényegesen kapitalistább megoldás volna, mint a már említett torrentes, viszont így nem is lenne akkora rizikó belevágni.

    (#41) Vladi: Úgy látom, hogy torrent oldal témához hasonlóan álltunk hozzá, főképp, mert én is azon gondolkodtam, hogy a jelenlegi oldalak vehetnék át a szerepet teljesen újak helyett.

    Bár arról szvsz felesleges álmodni, hogy valaki azért kapna engedményt, mert megteszi azt a minimumot, amit torrentek esetén illik...

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #43 üzenetére

    Hopp, elnézést. :DDD

    "Az egyetlen valós alternatívát abban látom, hogy befizetsz egy x összeget az accountodra (bankkártyáról, paypalról, mobilról, erre a célra kitalált feltöltőkártyáról - lásd wow, kitudjamiről), majd ebből megveszed ami kell médiaterméket, és azt hozzárendelik az accountodhoz, utána bármikor bárhonnan letöltheted. Lásd Steam. És legyen a média OLCSÓ. Az előadók (illetve managereik :) ) árazhassák be a termékeiket, és akkor ha valami drága, akkor őket lehet szidni, és nem leszedni az anyagukat. Előbb-utóbb úgyis árat csökkentenek. Nem úgy mint most a kartellezős lemezkiadók."

    Ezzz, ez nagyon tetszik! :Y A gond csak az, hogy az előadókat csak a kiadók tudják egységesíteni. Arról nem is beszélve, hogy az átalánydíjjakból futtatják fel a kisebb csapatokat is.

    A számítógépes játékok piacán nem véletlenül kezdett ugyanez a rendszer kialakulni és igazándiból, ahogy mostanság elkezdett javulni az EA hozzáállása... szerintem a zene/film iparnak is elég volna annyi, hogy a kiadók észrevegyék: a vásárló réteg nem ellenfél, hanem kiszolgálandó közönség és minél boldogabb, annál több pénzt hajlandó átadni.

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #46 üzenetére

    "Nem tudom mire gondolsz, ha jogi képviseletre akkor arra ott az artisjus meg az egyéb jogvédő szervezetek."

    Nem, én arról beszélek, hogy nagyon meglepne, ha egy független, plusz/biztos pénzt kínálni nem tudó szervezet össze tudná fogni az előadókat, hogy ne kelljen mondjuk külön a thekillers.com-ra, meg a thirtysecondstomars.net-re felcammognom, ha meg akarok szerezni egy zeneszámot. (Bár mondjuk az említett két bandából pont kinézem, hogy hajlandó volna az együttműködésre a többiekkel.)

    Szóval hiába lenne tisztább, ha az előadó és a vásárló közt nem volna egy plusz lépcső, sajnos nehezen tudom elképzelni, hogy nem fulladna anarchiába a dolog kiadók nélkül. (Na meg persze mennyi esély van rá egyébként, hogy a Warner/Universal/Sony fogja magát és megszűnik önszántából? Vagy akár arra, hogy önszántukból kivonulnak a zene piacról és csak a filmiparra koncentrálnak?)

    "Aha, ez tényleg jól hangzik, csak ha körbenézel nem ez megy."

    Relatív. A NOX például vitathatatlanul nyújt valamiféle pluszt a zeneiparnak és erre a Universal fel is figyelt.
    A "valakinek a valakije" téma inkább Magyarországon lehet aktuális szerintem, külföldön neccesebb a semmire fel befuttatni valakit, mert azért annyira globálisan még nem tudják a nép ízlését befolyásolni.

  • leviske

    veterán

    válasz BonFire #50 üzenetére

    "...szvsz semmiféle pluszt nem nyújt."

    Mihez képest? Az ezredik gettóból szabadult, börtönviseltségével vagy a rajongói pénzéből tengervízzel feltöltetett medencéjével dicsekedő "rapper"-hez képest? Vagy a 3milliomodik szőke, szexideállá kikiáltott, bulvárénekes ribihez képest? Esetleg Justin Bieber-hez képest, akinek sikerült a "Mivel érdemelte ezt ki az emberiség?" című lexikonomban egy teljesen új fejezetet indítania a zene szekcióban?

    Akárhogy is nézzük, a mai, "iparos" zenevilágban bizony egyfajta üdítő színfolt a jelenlétük, ami nem sok másik előadóról mondható el.

    És ha rossz irány, illetve tömegigények:

    - Hofiéhoz hasonló, kifinomultan felépített előadást nem nagyon hallottam komikustól. Még a kedvenceim (Tóth&Bálint, Felméri, Kőhalmi) is hajlamosak hirtelen témát váltani és arra vissza sem térni. (Pedig gyakran Hofi ebből is slussz poént tudott faragni.)

    És ezzel nem Őket akarom leminősíteni. Egyszerűen felpörögött a világ és ez rajtuk is érezhető.

    - Mozifilmek: Kell-e ide bármit is írnom, vagy sejthető, hogy mire akarok kilyukadni? :DDD Egy filmet hamarabb elad a látvány, mint a forgatókönyv (lásd például: Transformers széria, 2012, 10000BC, és még sokáig sorolhatnám a csak CGI-ből álló közhelyhalmazt). Színészi játékról meg már hosszú ideje nincs értelme álmodni se. (Persze vannak kivételek, amik csak erősítik a szabályt.)

    Amúgy nekem például pont nem a világom a jazz és a jó Istennek hála ez még nem azt jelenti, hogy én vagyok maga a megtestesült tömegigény, csak egyszerűen más az ízlésem. :)

Új hozzászólás Aktív témák