Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz leviske #42 üzenetére

    Ajánlom a #20-as kommentet figyelmedbe. ;)

    A torrentes dologra meg azért mondtam, hogy marhaság, mert itt arról van szó, a usernek zene kell, minnél olcsóbban. Nem seedelési rátával buz*skodás meg egyebek. Az, hogy a letöltésnél alkalmaznak-e valamiféle p2p technológiát a forgalom csökkentése érdekében (vagy esetleg ha már lúd legyen kövér - p4p-t), az részletkérdés (bár ezt csak úgy tartanám elképzelhetőnek, ha valami iTunes-féle zárt rendszerben valósulna meg a dolog, aminek én személy szerint nem örülnék, de valós alternatíva és megvannak a maga előnyei). Viszont hogy a jelenlegi torrentsiteok maradjanak meg csak legyenek fizetősek, értelmetlennek tartom. Mert nekem nem kell pénzért felhasználók által megosztott tartalom, köszönöm, pláne átalánydíjért nem. Egyébként meg mi értelme lenne? Közösség gyorsan ki tudna épülni máshol is, nem csak torrentoldalakon. Ott a last.fm, csókolom.

    Az átalánydíjhoz még egyszer: nem jó. Lehet h az oldal üzemeltetőinek megéri, de az előadóknak semmiképp sem. Ugyanis nem lehet beárazni a termékeket, mindegyiknek ugyanannyi lesz az értéke. Illetve az elosztásnál aztán lehet trükközni. Nem tükrözi a piaci viszonyokat.

    Az egyetlen valós alternatívát abban látom, hogy befizetsz egy x összeget az accountodra (bankkártyáról, paypalról, mobilról, erre a célra kitalált feltöltőkártyáról - lásd wow, kitudjamiről), majd ebből megveszed ami kell médiaterméket, és azt hozzárendelik az accountodhoz, utána bármikor bárhonnan letöltheted. Lásd Steam. És legyen a média OLCSÓ. Az előadók (illetve managereik :) ) árazhassák be a termékeiket, és akkor ha valami drága, akkor őket lehet szidni, és nem leszedni az anyagukat. Előbb-utóbb úgyis árat csökkentenek. Nem úgy mint most a kartellezős lemezkiadók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák