Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz julius666 #40 üzenetére

    "A torrent csak annyit játszik az egész témakörben, hogy a jelenlegi warezforgalom legnagyobb része torrenten zajlik."

    Mondjuk én csak saját magammal tudok példálózni, de én torrenttel kezdtem, és részben átszoktam az FTP-re. El is mondom, miért.

    Nincs kedvem meghívót kódulni egy zárt torrentoldalra, ahol megszabják nekem, hogy akkor is kell letöltenem, ha éppen nem akarok. Az inaktivitást ugyanúgy büntetik, mint a rossz arányt. És mivel én tényleg csak azt töltöm le, amire szükségem van és tetszik, vannak hónapok, hogy egyáltalán semmi letöltenivalót nem találok és nem töltök. Ebben az esetben egy zárt oldalról hamar kitennék a szűröm. Ezért tehát maradnak a nyitott, külföldi oldalak. Általában a torrentz.com-on keresek, és onnan navigálok más oldalakra.

    Viszont a külföldi, nyílt torrentoldalaknak van egy piszkos nagy hátránya. Magyar tartalom, csak elvétve, vagy egyáltalán nincs fenn. Ez érthető is, mivel a magyar torrentoldalak, amelyek 99%-a zárt, tiltja, hogy az onnan származó anyagot bárki is nyilvános trackerre felpakolja. Aki megteszi, repül. Ezért ha magyar zene, e-book, vagy szinkronizált film kell, ezeken az oldalakon beszerezni szinte lehetetlenség.

    Van viszont néhány igen dús adatbázissal rendelkező warez fórum, ahonnét megszerezhetjük a rapidos, megás, vagy datás letöltési linket a jelszóval együtt, és ha fél évben egyszer toppansz be, akkor sem ér semmi retorzió. Továbbá nem kell seedelni, arányt tartani, ami sok torrentezőnek igen nagy nehézséget okoz. Mert nagyfogyasztók.

    Szóval ezeket a magyar tartalmakat az ilyen FTP-s fórumokról rántom le, de néha blogokban is lehet gyöngyszemeket, komplett diszkográfiákat találni.

    Természetesen ha szoftverre van szükségem, vagy eredeti nyelvű filmre, vagy ha gyorsan kell, akkor azt torrentről szedem le, ott ugyanis:

    1) jóval nagyobb a választék
    2) nincs időlimit és várakoztatás
    3) full sávszéllel jön a cucc; nincs lekorlátozva 100 vagy 64 kbps-ra a letöltés.
    4) nekem nem gond az arány tartása, hiszen egyrészt ha semmit nem osztanék vissza, akkor sem lenne semmi, mert publikus trackerről szedem a lomot, másrészt mivel ritkán töltök le, a feltöltés pedig egyfolytában megy, igen szép arányszámokkal dicsekedhetem. Amint az itt látható. Nem Fotosopp!

    Szóval manapság többet töltök le FTP-ről, főleg szinkronizált filmeket. A torrent meg megmarad ritkább alkalmakra szoftverek beszerzésére.

    És úgy látom (a fórumokon), hogy egyre többen szedik újra FTP-ről, főleg amióta fizetett bér-kémek alkalomszerűen, hasra ütve beállnak egy bolyba, és felirkálják a letöltők IP-címeit, majd milliós pereket indítanak több-kevesebb sikerrel, főleg az USÁ-ban, de ezekről az itthoni lapok is hírt adnak, és sokan attól tartanak, hogy így ők is bekerülhetnek a kalapba.

    Pedig Magyarország azért nem Amerika. Nálunk nem veszik olyan véresen komolyan, habár a szoftverek letöltése, és bármi egyéb jogvédett anyag megosztása nálunk sem megengedett. Mégis félnek a torrenttől. :(((

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz leviske #48 üzenetére

    "Relatív. A NOX például vitathatatlanul nyújt valamiféle pluszt a zeneiparnak..."

    :ASD – Tényleg relatív. Most dobtam egy hátast! A NOX, ami valamiféle népdalfeldolgozást passzíroz bele tucc-tucc tömegigényeket kielégítő formába, és mezítláb bokázik, szvsz semmiféle pluszt nem nyújt. Sőt...! Az ilyenek miatt döglenek éhen a komoly zenészek (nem komolyzenészek!), mert lejáratják az egész zenei világot.

    Ha már népdalfeldolgozásoknál tartunk, akkor már inkább a Phemius Triót választom (sajnos weboldaluk még nincs, csak fészbúkon elérhetők); akik klasszikus gitáron és latin ütőhangszereken adnak elő olyan különleges jazz muzsikát, ami 90%-ban az improvizációra épül, és – nem mellesleg! – magyar népdalokat dolgoz fel. Nem írt meg hottentottát. Magyart. Hallani kéne a "Megrakják a tüzet"-et, ahogy előadják.

    Az egyik gitáros gitártanár, a fiatalabbik gitáros pedig az ő tanítványa. Az ilyenek itthon labdába sem rúghatnak, mert egy kiadó szóba nem áll ilyen zenét játszó bandával, míg Amerikában azért kiadják az igényes jazz-muzsikát és el is adják. A komolyzenét el lehet adni, még ma is. A warezolt zeneszerkesztőben 2 óra alatt összehányt loophalmazra rádadogott fűzfapoéták kecskerímekben vartyogó "produkcióját" kevésbé. Ezért nem is fog fizetni soha senki. Az ilyen rakja fel magát a YouTube-ra és próba-szerencse. Reménykedjen, hogy befut. De ne merje magát zenésznek titulálni, pláne nem művésznek, mert az ilyentől égnek áll a hajam. Nekem, aki játszom gitáron, basszusgitáron (és így legtöbb pengetős és húros hangszeren), dobon, ütőhangszereken és zongorán, azonkívül belekóstoltam a rézfúvósba is, valamint 20 év aktív zenészi tapasztalat van a hátam mögött, így van valami rálátásom a dolgokra, az ilyesmit kikérem magamnak a zenészek nevében!

    A NOX-ék nem zenészek, hanem előadók (művész titulus nélkül) és iparosok.

    Aki pedig teheti, és a Kelet-magyarországi térségben lakik, Nyíregyházán, Debrecenben és környékén, nézze meg a Phemius Trio egy koncertjét, ha ellátogatnak hozzájuk.

    Ingyenes!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák