Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #40 üzenetére

    Ne azon ragadj le, hogy fizetős. :N Vedd figyelembe, hogy Peter Jenner véleményéből indultak ki, aki azt nyilatkozta, hogy:

    „Ha mi havonta minden, a szigeten élőtől (brit polgártól) egy fontot kapnánk a zenék fejében … akkor ez már nagyon közel lenne ahhoz a jövedelemhez, mellyel jelenleg számolhatunk”

    Szóval, ha jól értem, akkor egy alacsonyabb havidíjjal rendelkező torrentoldalra gondoltak, ami úgy vonzaná az embereket az ingyenes torrent oldalakról, hogy:
    - hamarabb fenn lennének a cuccok
    - jobb minőségben
    - legálisan

    (Ezt mondjuk meg lehetne spékelni annyival, hogy az arányra oda kellene figyelni és ha valaki nem akar seedelni, akkor pénzért javíthatná az arányát.)

    Ez így máris nem olyan vészes, ugye? :)

    Mondjuk az én álláspontom annyiban más, hogy én a UPC Music rendszerének a tökéletesítése mellett állok inkább. Hogy ez miben mutatkozna meg? Hát az alábbiakban:

    - Filmek, sorozatok, videoklipek felvétele a kínálatba.
    - Másolásvédelem megszüntetése, amivel csak felesleges köröket járatnak a felhasználóval. (Nem mellesleg WMP-hez kötik az embereket, mikor már azért előfordulnak Linux és Mac felhasználók is.)
    - Több díjcsomag bevezetése. Mondjuk az alábbiak:
    # Media: 150 zeneszám (MP3 128), 150 videoklip (AVI), 50 sorozat epizód (AVI), 10 film (AVI) - 1250Ft
    # Media HD: 150 zeneszám (FLAC), 150 videoklip (MKV), 50 sorozat epizód (MKV), 10 film (MKV) - 2250Ft
    # Media XL: 400 zeneszám (MP3 128), 400 videoklip (AVI), 125 sorozat epizód (AVI), 25 film (AVI) - 2500Ft
    # Media HD XL: 400 zeneszám (FLAC), 400 videoklip (MKV), 125 sorozat epizód (MKV), 25 film (MKV) - 4500Ft
    - Ezeket a csomagokat összes is köthetnék a UPC Media box-al, így a Videotár szükségtelenné is válna.

    Persze ez azthiszem lényegesen kapitalistább megoldás volna, mint a már említett torrentes, viszont így nem is lenne akkora rizikó belevágni.

    (#41) Vladi: Úgy látom, hogy torrent oldal témához hasonlóan álltunk hozzá, főképp, mert én is azon gondolkodtam, hogy a jelenlegi oldalak vehetnék át a szerepet teljesen újak helyett.

    Bár arról szvsz felesleges álmodni, hogy valaki azért kapna engedményt, mert megteszi azt a minimumot, amit torrentek esetén illik...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák