Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz leviske #48 üzenetére

    "Relatív. A NOX például vitathatatlanul nyújt valamiféle pluszt a zeneiparnak..."

    :ASD – Tényleg relatív. Most dobtam egy hátast! A NOX, ami valamiféle népdalfeldolgozást passzíroz bele tucc-tucc tömegigényeket kielégítő formába, és mezítláb bokázik, szvsz semmiféle pluszt nem nyújt. Sőt...! Az ilyenek miatt döglenek éhen a komoly zenészek (nem komolyzenészek!), mert lejáratják az egész zenei világot.

    Ha már népdalfeldolgozásoknál tartunk, akkor már inkább a Phemius Triót választom (sajnos weboldaluk még nincs, csak fészbúkon elérhetők); akik klasszikus gitáron és latin ütőhangszereken adnak elő olyan különleges jazz muzsikát, ami 90%-ban az improvizációra épül, és – nem mellesleg! – magyar népdalokat dolgoz fel. Nem írt meg hottentottát. Magyart. Hallani kéne a "Megrakják a tüzet"-et, ahogy előadják.

    Az egyik gitáros gitártanár, a fiatalabbik gitáros pedig az ő tanítványa. Az ilyenek itthon labdába sem rúghatnak, mert egy kiadó szóba nem áll ilyen zenét játszó bandával, míg Amerikában azért kiadják az igényes jazz-muzsikát és el is adják. A komolyzenét el lehet adni, még ma is. A warezolt zeneszerkesztőben 2 óra alatt összehányt loophalmazra rádadogott fűzfapoéták kecskerímekben vartyogó "produkcióját" kevésbé. Ezért nem is fog fizetni soha senki. Az ilyen rakja fel magát a YouTube-ra és próba-szerencse. Reménykedjen, hogy befut. De ne merje magát zenésznek titulálni, pláne nem művésznek, mert az ilyentől égnek áll a hajam. Nekem, aki játszom gitáron, basszusgitáron (és így legtöbb pengetős és húros hangszeren), dobon, ütőhangszereken és zongorán, azonkívül belekóstoltam a rézfúvósba is, valamint 20 év aktív zenészi tapasztalat van a hátam mögött, így van valami rálátásom a dolgokra, az ilyesmit kikérem magamnak a zenészek nevében!

    A NOX-ék nem zenészek, hanem előadók (művész titulus nélkül) és iparosok.

    Aki pedig teheti, és a Kelet-magyarországi térségben lakik, Nyíregyházán, Debrecenben és környékén, nézze meg a Phemius Trio egy koncertjét, ha ellátogatnak hozzájuk.

    Ingyenes!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • julius666

    addikt

    válasz leviske #48 üzenetére

    Relatív. A NOX például vitathatatlanul nyújt valamiféle pluszt a zeneiparnak és erre a Universal fel is figyelt.

    Ez tényleg relatív (én nem hallgatom őket, de azért BonFire kicsit túloz szvsz :DDD ). Viszont megkockáztatom, ők az általam felvázolt rendszerben is befutottak volna, nem a kiadók pénzén múlt.
    Ja, és ezt légy szíves fejtsd már ki, mit jelent: nyújt valamiféle pluszt a zeneiparnak. OMG ;]

    A "valakinek a valakije" téma inkább Magyarországon lehet aktuális szerintem, külföldön neccesebb a semmire fel befuttatni valakit, mert azért annyira globálisan még nem tudják a nép ízlését befolyásolni.

    Hajjaj! MTV, amcsi zenei rádiók. Pont. Aztán a világ összes hasonló médiuma onnan majmolja a divatot.

    A hsz másik fele még mindig nem érthető számomra, ezzel mit akarsz mondani.

    BonFire: a legjobb módszer, ha a kereslethez kínáljuk a kínálatot, és nem fordítva (ahogy most megy). Ha nem az lenne az átlagemberek arcába tolva, hogy Bieber a tuti, akkor nem sokan hallgatnák, elhiheted. Persze nem arról van szó, a tömegigények persze sosem fognak az igényesebb muzsikák irányába mutatni (mondjuk ezen az "igényes zenén" én mindig csak röhögni tudok, teljesen szubjektív a dolog), de amíg van aki az ilyeneket is szereti, és pénzt hajlandó rájuk áldozni (márpedig mindketten tudjuk, sokan vannak), addig ilyenek is lesznek, szóval felesleges félni az eltűnésüktől. (amúgy pont ebben a rendszerben esik a színvonal folyamatosan, mivel mesterségesen nyomják egyre lejjebb :( )

    A lényeg: a legjobb mérőeszköz a pénz, erre lett kitalálva. Nem valami okosok társasága, aki megmondja a tutit, nem valami rétegnek (aki magát a témában való járatossága miatt felsőbbrendűnek tartja) az ízlése, hanem hogy mennyien veszik meg az adott előadó zenéjét. Csak ehhez persze szabad piac kell, nem ilyen torzult, mint a jelenlegi.

Új hozzászólás Aktív témák