Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz BonFire #50 üzenetére

    "...szvsz semmiféle pluszt nem nyújt."

    Mihez képest? Az ezredik gettóból szabadult, börtönviseltségével vagy a rajongói pénzéből tengervízzel feltöltetett medencéjével dicsekedő "rapper"-hez képest? Vagy a 3milliomodik szőke, szexideállá kikiáltott, bulvárénekes ribihez képest? Esetleg Justin Bieber-hez képest, akinek sikerült a "Mivel érdemelte ezt ki az emberiség?" című lexikonomban egy teljesen új fejezetet indítania a zene szekcióban?

    Akárhogy is nézzük, a mai, "iparos" zenevilágban bizony egyfajta üdítő színfolt a jelenlétük, ami nem sok másik előadóról mondható el.

    És ha rossz irány, illetve tömegigények:

    - Hofiéhoz hasonló, kifinomultan felépített előadást nem nagyon hallottam komikustól. Még a kedvenceim (Tóth&Bálint, Felméri, Kőhalmi) is hajlamosak hirtelen témát váltani és arra vissza sem térni. (Pedig gyakran Hofi ebből is slussz poént tudott faragni.)

    És ezzel nem Őket akarom leminősíteni. Egyszerűen felpörögött a világ és ez rajtuk is érezhető.

    - Mozifilmek: Kell-e ide bármit is írnom, vagy sejthető, hogy mire akarok kilyukadni? :DDD Egy filmet hamarabb elad a látvány, mint a forgatókönyv (lásd például: Transformers széria, 2012, 10000BC, és még sokáig sorolhatnám a csak CGI-ből álló közhelyhalmazt). Színészi játékról meg már hosszú ideje nincs értelme álmodni se. (Persze vannak kivételek, amik csak erősítik a szabályt.)

    Amúgy nekem például pont nem a világom a jazz és a jó Istennek hála ez még nem azt jelenti, hogy én vagyok maga a megtestesült tömegigény, csak egyszerűen más az ízlésem. :)

  • misx

    senior tag

    válasz BonFire #50 üzenetére

    Szerintem is igaza van a csákónak.

    BonFire:
    Én is így vagyok ezzel, mondjuk én nem gitározom, hanem szintizek úgy 2,5 éve (de még csak otthon), meg zeneszerkesztőzöm is, hát mit nem mondjak van különbség. Jobban szeretem a billentyűket püfölni, mint üres fejjel bámulni az monitort, ahogy a progi villog és "zenél" magától. Pedig csak egy 30 ezer Ft-os Yamahám van (majd lesz jobb :DD ). Én nem is mennék soha úgy ki, hogy CD bekapcs aztán tombol a nép.

    Az ilyen divatbuzikat amúgy is ki nem állhatom, mint pl. D.G. aki itt volt a BS-en, hát állítólag DJ-nek is gyenge volt, de továbbra is ő az "Isten" (ismerőseim szerint). Megnézném azért ÉLŐBE mit produkálna egy szál zongorával a keze alatt (ha az énekes részeket is ő írta, akkor lehet hogy tanult valamit, de attól még biztos nem gyakorlott zenész, vagy csak fosik).

    Ez a youtube-ra felrakom dolog izgalmas, de így az emberek egyre több szarhoz jutnak hozzá, és így az átlagízlés romlik. Régen csak a profik kerültek ki közönség elé, a többi ment a süllyesztőbe.

    A másik rákfeném - ez már nem éppen zeneipar - a midiző szintisek, akik még a hangok neveit sem tudják, de már zenélnek a lagziba, mégpedig gyári - sokszor hibás - midikkel, de hát a tömegnép bekajálja ezt is. Különben ha már itt tartunk mindenki imádja az ilyen techno-mulatós szart (köszönjük MC Hawer!), aminek az eredeti csárdáshoz már köze nincsen. Érdekes ezek a LEMEZEK fogynak mint a cukor. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák