Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark100

    aktív tag

    válasz GyorgyM #92 üzenetére

    Az egy hozzaszolas volt. Nem is szukseges ra reagalni. Bar az is egy reagacio ha valaki azt irja hogy nem kivan ra regalni. Sokmindent kifejez.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • dark100

    aktív tag

    válasz GyorgyM #95 üzenetére

    Ki mondta hogy a Windows/Office nem jo? Mint minden a szamitastechnikaban, az is jo valamire. Itt alapvetoen nem errol szol a kerdes. En pl nem hasznalom, mert olyan teruleten dolgozok ahol fontos a kornyezettol valo fuggetlenseg. Publikacioknal a pdf hodit. Matematikai szovegeknel meg a TeX. Az OO-nak is jo lehetosegei vannak ezen a teruleten, mivel szamos rendszeren mukodik. Aki viszont teljesen MS szoftver kornyezettel dolgozik, azoknak nyilvan egy Office a jo valasztas.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #100 üzenetére

    kérdés: mennyiért?

    ugyanis vegyünk egy átlag diákot, akinek mondjuk kell egy gép, mert a diplomamunkáját nem a könyvtárban akarja megírni, vagy netteremben, hanem a saját gépén. nos, nem minden ember számítógépbuzi, és lehet neki nincs gépe. jó, elmegy, vesz egyet 100.000 forintért. most erre kéne valamilyen internet, ugyanis eléggé szar dolog otthon rájönni, hogy a munkához legfontosabb cikket basztam lementeni. ez eddig olyan 150.000 forint (minden sallanggal)

    utána jöjjön még a millió nyomtatási költség, ami sokkal jobban kijön, ha nem otthon nyomtatsz, de vegyük ezt diplomamunka beköttetéssel mondjuk 20.000 forintnak. nekem kb ennyi volt. na ezt összeadva, kb 170.000-nél tartunk, és ha még emellé kéne megvenni az oprendszer, és az ofiszt, akkor eléggé bajban lenne az illető, mert az már barátok között is 250.000 forint lenne (tudom, campusban 5.000)

    szal, szerintem megéri egy ingyenes office programcsomag, amit ingyenesen fejlesztenek, nekem jobban bejön, és olcsóbb. azokat az extrákat, amit a ms word tud, azt úgysem használom, csak a dokumentumokból vágok ki dolgokat. egy komlexebb dolgot szerettem volna egyszer megcsinálni a wordben, amit mai napig nem sikerült megcsinálnom, az a munka végén lévő felhasznált irodalom, amit az itt jelenlévő xpguruk sem tudtak megmondani.

    szal, én csalódtam akkor microsoft drága szoftverében, és inkább használok egy tényleg olcsó szoftvert, ami ha nem tud valamit, akkor arra azt mondom, hogy én választottam, és azért nem megy.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • dark100

    aktív tag

    válasz GyorgyM #99 üzenetére

    Vaooo! Fejessel allunk szemben! Ez nagyon jo! Szerintem pont ez volna a legjobb egy ilyen musor eseten, hogy valaki, akinek telleg van ralatasa az ugyre, olyan kepviselje mar az adott oldalt. Szamomra a jelenlegi Office nem sokra hasznalhato, ezert engem elsosorban a jovobeli terveik erdekelnenek. Mikor jon ki pl Unix alapu OS-ekre?

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • X-COM

    nagyúr

    válasz GyorgyM #105 üzenetére

    Gyuri, a Works7es nem tartalmazza a Word-öt, csak a Works Suite, ami dobozosban kapható 24000 nettóért, ami még mindig nem vészes ár szerintem, de nagyobb gond, hogy nincs magyarosítva.

    viszont diákoknak elérhető a student&teacher edition 30000nettóért, ami még mindig jó szerintem.

    [Szerkesztve]

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

  • pilóta

    nagyúr

    válasz GyorgyM #109 üzenetére

    Lenne két gyors kérdésem az office-al kapcsolatban. Az egyik, hogy hogyan működik a frissítés újabb verziókra. Jelenleg két darab OfficeXp van a cégnek. Ezeket lehet frissíteni 2003-ra valamilyen kedvezményes áron?

    A másik, hogy nagyon sok gondot okoz, hogy egy hosszabb word dokumnetum gyakorlatilag ahány gépen nézi az ember annyi féle képpen néz ki. Ez valamilyen módon összefügg az alapértelmezett nyomtatóval. pl. amikor egy diák elhozza a szakdolgozatát wordben, szépen megszerkeszti mondjuk 100 oldalasra, az nálam 99 vagy 101 oldal lesz, mert nyilván nem ugyanaz az alapértelmezett nyomtatónk. Sőt, még akkor is áttördeli a dokumentumot, ha váltok a színes és a fekete-fehér nyomtató között. Elég vicces, hogy ha van benne 10 színes oldal és 90 fekete, akkor nem ugyanott végződnek a fekete-fehér oldalak, ahol a színesek kezdődnek és fordítva. Semmilyen más program nem tudja ezt a ''fícsört'', csak a word, de annak minden verziója a 2.0-tól... Ebből a szempontból az OfenOffice sokkal stabilabb...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • róland

    veterán

    válasz GyorgyM #107 üzenetére

    Tervezik, hogy leülnek tárgyalni egy közös formátumról? Úgy mint akár a jövőbeli nagysűrűségű optikai adathordozó esetén szeretnék a két konkurens csoporttól elvárni. (HD-DVD kontra Blue-Ray DVD).

    Tervezik-e, hogy saját xml formátumukon kívül implementálják termékükbe a konkurencia xml formátumának támogatását is?

    Köszönöm tanácsát a Works rendszerrel kapcsolatban, de mint a későbbi hozzászólásokból kiderült, a Word teljes verzióját tartalmazó csomag már közel 40.000,- Ft-ba kerül. Ez azért elég komoly ár egy otthoni felhasználónak. (Mindenki előtt ismert, hogy a magyar egy nagyon árérzékeny piac.)

    Egy javaslat, bár mindenki megszokta már, de az Oldalbeállítás nagyon logikátlanul került a Fájl menübe. Annak logikusan az OOo-ban is követett megoldás szerint a formázásnál a helye. (Saját példámból tudom, hogy aki mindkét rendszert használja, mindig a másik helyen keresi: OOo-ban a fájl menüben, MS Office-ban a Formázások között.)

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • timar_a

    csendes tag

    válasz GyorgyM #123 üzenetére

    ''A funkcionalitás kiterjesztésére a Microsoft platformon is vannak ingyenes megoldások'' - Igen, csak ne keverd össze a szabadságot az ingyenességgel, mert az nem ugyanaz. Valamint nagy különbség a teljes szabadsághoz képest, hogy írhatsz valamihez plugint, addont vagy nevezd aminek akarod, de az alkalmazás magjába nem nyúlhatsz bele. Még egy programhibát sem javíthatsz ki, mert tilos a visszafejtés és a módosítás. Várhatsz, amíg Redmondban kegyeskednek fixálni.

    Vállalati megoldások pedig előbb-utóbb lesznek OOo köré is, mivel több nagy fejlesztőcég csinál abból presztízskérdést, hogy nyisson a szabad szoftver vagy ahogy ők nevezik: a nyílt forrás felé. A dollármilliók majd segítenek ledolgozni a hátrányt e téren is. Nem a hobbiprogramozók fogják kifejleszteni ezeket a funkciókat.

  • timar_a

    csendes tag

    válasz GyorgyM #124 üzenetére

    Ha a felhasználó nem is buherálja a forráskódot, ha akarja, megteheti, vagy megkérhet rá olyat, aki ért hozzá. Megvan a lehetőség.

    Az viszont elég konkrét felhasználói igény, hogy pl. amit most leír egy dokumentumba, azt 15 évvel később is vissza tudja olvasni az akkori gépeken, az akkor oprendszeren, az akkori irodai csomaggal. Erre jó a nyílt dokumentumformátum, amire most már a Microsoft is kezd rájönni, bár nem ártana, ha megnyitná a korábbi formátumait is. Szép gesztus lenne. Már úgyis vissza van fejtve 99%-ban. :)

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #124 üzenetére

    természetesen, ha van egy gyengébb gépem, mondjuk egy linux-szal, akkor nyilván nem fogom felhívni a májkroszoftot, hogy csináljon nekem egy linux alapú, gyengített szövegszerkesztőt, hanem az openoffice-t kicsit kipucolva teszem fel. mellesleg a microsoft temékek nem szabadon terjeszthetők, mint lentebb vagy fentebb írtad, ugyanis csak ingyenesen letölthető, nem szabadon terjeszthető

    (milyen ms termékről tudsz, ami nem a weboldaluk címe, és szabadon terjeszthető?)

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #112 üzenetére

    nos, ha megvásárolok egy terméket, legyen az az office 2003 (most csak ezt tudom tesztelni ingyenesen), akkor elvárom, hogy 2 teljesen ugyanolyan verziószámú termék (2 db office 2003, sp-k nélkül), ugyanazt a dokumentumot ugyanúgy jelenítse meg. mindamellett, hogy egy 3 megás dokumentumot ne varázsoljon át 20-30-40 megásra, ha 2-3 200kb méretű jpg, vagy BMP képfájl-t illesztek bele, mindezt egy olyan programtól, ami pénzes, és hogy ezek a dolgok megszűnjenek, nem elég internetkapcsolattal rendelkezzek, hogy jó lassan letöltsem, hanem vmi drága cd mellékletes újságot meg kell vegyek, hátha azon rajta van. de ne legyünk ennyire drasztikusak, az általad is elismert hibák csak a következő verzióban fognak megjavulni, reményim szerint még azzal a sok buggal együtt, amit található a word-ben (már az office 97 óta). de a következő verzió szintén pénzes lesz, és korántsem hibamentes. nos, lehet többet tud a fizetős, mint az ingyenes, de most itt nem az a hely, ahol nektek ms office vásárlókat kell szereznetek, hanem a különbségekről kellene beszélgessünk, esetleg elfogadni azt, amiben az openoffice úgy kenterbeveri az ms termékét, mint a sicc (sőt, amikben az ms terméke kenterbeveri az openoffice-t).

    ez van, sajnos a microsoftos management beszabadult a fórumba, és csak azt látja, és azt mondja, amit hallatni akar.


    szerintem kicsit gázos, amit műveltek itt. nem kell agyondícsérjétek az openoffice-t, de nem is kéne teljesen fikáznodtok, arra már a 11 éves srácok is képesek, de ha te tényleg az ms alkalmazásában állsz, akkor gondolom nem a két szép szemedért vettek fel, hanem valamilyen kicsit átlagon felüli hozzáértés és rálátásodnak kell lennie a dolgokhoz, nemcsak egy ilyen szemellenzős, bevétel orientált figura, főkét itt, ami tudtommal nem egy ms support által üzemeltetett fórum.


    amúgy kipróbáltad már az open office 2-t?

    [Szerkesztve]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #136 üzenetére

    a fejlesztőeszközök ingyenesek? nem. tehát, ha valaki fejleszteni akar egy plugin-t, vásárolnia kéne, nem?


    a wordpad nem igazán képes egy komplexebb .doc megnyitására.

    [Szerkesztve]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #138 üzenetére

    az a probléma, hogy itt a magánvéleményedet várnánk, nem a ms véleményét. de erre képtelen vagy? (esetleg Ön erre képtelen?)

    ugyanis ezen a fórumon senkit nem fizetnek, ha hozzászólást ír. ez itt nem a munkahelyed.

    [Szerkesztve]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #143 üzenetére

    a stúdióban azt mondasz, amit az ms diktál, és elvár. ez teljesen világos, és érthető.

    de ezen fórum tartalma nem igazán fog lemenni a rádióban. szerintem.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #145 üzenetére

    igen.


    de az egyik kérdésemre még nem kaptam választ:

    Kipróbáltad már? (vagy láttad már futni gépen?)

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #147 üzenetére

    köszönöm.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz GyorgyM #152 üzenetére

    ''Az Office kereskedelmi termék, nem ingyenes. Vannak az Officenak szabadon -->terjeszthető<-- részei, ami worst case annyit jelent, hogy a user a Microsoft honlapjáról ingyenesen letöltheti, de legális Windows licenccel rendelkező felhasználók között szabadon továbbadható egymásnak (Reader alkalmazások pl)''

    nos, ebben van a kutya elásva. nincs ms lisencem. ez így van. nekem nem adhatja ide, tehát nem lehet szabadon továbbadni. az egy dolog, hogy én szabadon odaadom a kocsim kulcsát az öcsémnek, de senki másnak nem adom oda! ez nem szabadon terjesztés.


    másik dolog, hogy itt nem a buissness csomagot hasonlítanánk össze, hanem a home user által legtöbbet használt alkalmazásrészleteket tartalmazó ms office-t egy openoffice 2.0-t.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • handler

    csendes tag

    válasz GyorgyM #152 üzenetére

    Akkor a valaszok alapjan a *tenyek* azt hiszem magukert beszelnek:

    -NEM terjesztheto szabadon.

    Ha azt allitod, hogy ez nem igaz, es *terjesztheto* akkor pls. emeld ki a license szerzodesbol azt a reszt, ami lehetove teszi! A legalis windows/xyz csak *egy* feltetle a sok kozul, de van ott meg jopar (szabadalmak, szellemi tulajdon, nda).

    -NEM szabadon modosithato

    Mire alapozva modod azt, hogy Te ilyet nem allitottal? Pls nezd meg a korabbi hozzaszolasod (#127):
    ''3) szabadon módosítható -> A funkcionalitás kiterjesztésére a Microsoft platformon is vannak ingyenes megoldások (Akár a Visual Basic Express család segítségével)''

    Sot, az MS XML formatuma sem *szabad* eppen ezert vontak vissza a tamogatasat Massachusetts-ben.

    A versenyhivatal nagyon is ide tartozik. Mit gondoltok, amikor az MS egy legitim *allamot* kepes megfenyegetni azzal, hogy visszavonja az osszes MS termeket - amitol termesztesen 100%-ban fuggnek - akkor mennyire fog szamitani a Ti vagy barki mas velemenye? Ez kokemeny Zsarolas, es nagyon is szamit. Az MS reszerol eletbevago a fuggoseg fenntartasa es ha lehetseges a kiszelesitese.

    ''Ha nem fizetsz rogton erre a bankszamlara 10...0$ (=vagy meg mered buntetni az MS-t a versenyhivatal altal), akkor minden OS es Office tamogatast vissza- es megvonok, es kenheted a hajadra azt a sok millio dokumentumot amit eddig csinaltal.''

    Minden dokumentumnak amit keszitenek NYILT SZABVANY szerint kell keszulnie, azert, hogy egy piaci szereplo NE elhessen vissza a helyzetevel, ne diktalhasson. Aki nem tanul a tortenelembol, annak ujra kell elnie azt! Tokeletes peldaja ennek a Token Ring. Az OpenDocument (ODF) egy olyan formatum ami NYILT SZABVANY, es barki keszithet hozza szoftvert (az MS is!).

    ''Twenty years ago TCP/IP and Ethernet weren't the obvious solution for networking as they are today. IBM, which had a default monopoly for computing, offered a complete technology solution based on its proprietary architecture. It had a grand, overarching vision called SNA. It had a transmission mechanism that it claimed was better than Ethernet called Token Ring. IBM derided TCP/IP and Ethernet as too simple and insufficiently scalable.

    What TCP/IP and Ethernet had going for them was that they were simple, open standards that anyone could create products for. We all know how the story turned out. The simple, cheap solution defeated the complex, expensive one, because organizations like to save money and implement infrastructures that are easy to manage.

    But there's more to this story than cheap and simple beating expensive and complex -- and that's why the ODF situation is important to''

    http://searchopensource.techtarget.com/originalContent/0,289142,sid39_gci1144104,00.html

  • handler

    csendes tag

    válasz GyorgyM #164 üzenetére

    Jol megneztem, arra reagaltam. Es az altalad emlitett megoldas NEM *szabad*. Esetleg nekem az MS altal meg van tiltva, hogy enis reagaljak mas felveteseire ? :D

    Az NDA a szellemi tulajdon vedelmenek egyik remek modja. Az, hogy csak alfa/beta szoftverek eseten letezik ilyen, nos ez meglehetosen hianyos ismereteket feltetelez. Pl.: A munkaszerzodeshez (vagy megbizasi szerzodeshez) is jar egy, ezt aligha maradt ki, ha valaki az MS-nek dolgozik ;-) Ugye, hogy nem csak alfa/beta szoftverekhez letezik? Ugye.

    Szabadalmat meg szoktak license szerzodesbe irogatni, nem is keveset. Meg lennek lepve, ha egy MS license-ben nem szerepelne a szabadalom kifejezes. Javaslok nemi konzultaciot a jogi csapattal.

    Egyebkent:
    http://www.microsoft.com/mscorp/ip/format/xmlpatentlicense.asp

  • handler

    csendes tag

    válasz GyorgyM #169 üzenetére

    1) A munkadhoz van NDA vagy nincs?! Az az allitas hogy csak alfa/beta szofverekhez van, akkor ugrott.

    2) Lasd #166 Word Viewer 2003 EULA:
    [..]
    You may not:
    •.|. any copyright, trademark or patent notices in the software, or
    • use Microsoft’s name, logo or trademarks to market your products or services.
    [..]

    Mokas dolgok ezek.

  • handler

    csendes tag

    válasz GyorgyM #170 üzenetére

    Ne akarj jogasz lenni, ha az EULA-ban patent szora keresel, es meg csak el sem akarod sorrol sorra olvasni...

    Gyengebbek kedveert a 3. pont alatt szerepel, hogy turot a fuledbe, mert semmilyen szabadalom hasznalati jogot nem kapsz a MS-tol. Ezt roviden azt jelenti, hogy hiaba van neked netan dokumentalt formatumod (pl: office xml) akkor sem tudod ezt a remek tudast semmire hasznalni (konvertalni, netan generalni ilyen doksikat), mert erre szabadalma van az MS-nek! Ez am az IGAZI szabadsag :D

    3. RESERVATION OF RIGHTS AND OWNERSHIP. Microsoft reserves all rights not expressly granted to you in this EULA. The Software is protected by copyright and other intellectual property laws and treaties. Microsoft or its suppliers own the title, copyright, and other intellectual property rights in the Software. The Software is licensed, not sold. This EULA does not grant you any rights to trademarks or service marks of Microsoft.

  • zLegolas

    őstag

    válasz GyorgyM #162 üzenetére

    A rendszergazda vagy pasziánszozik, vagy telepítget, szervizel.
    Mondjuk pl. 50 gépen tokkal vonóval meddíg tart megcsinálni a haccacárét?
    Az mondjuk igaz, hogy minden újrainstallnál meg kell tenni... ;)

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz GyorgyM #100 üzenetére

    Ön említette a Works-öt, mint irodai ''kiscsomagot'', amely az olcsóbb fizetős felhasználói réteget célozza, egy korábbi hozzászólásában pedig említette a különböző lokalizált termékek előnyét (családdal töltött idő pl.). A kettőt együtt hogyan lehet ''összeházasítani'', mert a Works csomag bármelyik verzióját néztem (az újak közül), egyik sem szerepel a Microsoft magyar nyelvű weblapján - ebből azt gondolom, hogy itt csak a magyar nyelvű szoftverek találhatóak, ebből pedig az következik, hogy a Works csomag nem jelent meg magyarul/magyarítottan...

    MOD: nagyjából a 109-es hsz. környékén ki lett tárgyalva. Ebből számomra az látszik, hogy a Works ugyanúgy nem jöhet szóba, mint ahogyan az Office sem.

    [Szerkesztve]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák