Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz #64791808 #8 üzenetére

    HI HI HI!:DDD
    Nem cikizni akarlak, csak ''közlök'' pár tényt!;)
    1. Ha 2Megás a kapcsolatod, és nem megy 1,5-1,6 maximummal, akkor valószinü, hogy optikai (Hytas) területen laksz! Szerintem. Ott ugyanis ez a jelenség erőteljessen tapasztalható, bár, már szerencsére egyes helyeken ez nem igaz, de ez csak, és kizárólag attól függ, milyen berendezéssel oldották meg az adsl ellátását. Jogi úton annyit talán el lehetne érni, hogy lecsökkentsed a kapcsolatodat 1 megára, és ha emelik 2 megára, akkor ugye Te csak 1 megás árat fizetsz. Így már jobb az arány esettleg!;)

    2. Szeintem akinek nem tetszik itt valami, az húzzon ki a rákba, minek itt szarakodni! OTT olcsóbb a net!:((( De, az, hogy miért, nehéz utánna gondolni, mert vakon, csak nézni egyszerübb kifelé a fejből (nem sértésnek szánom, csak ugye, tessenek gondolkodni)! Eleve, van 40 év lemaradásunk. Nem olyan régen cserélték le az utolsó régi központot digitálisra! A többit majd az 5. pontban.

    5. Lehet, rosszul tudom, de az a 90% területileg TUTIRA hibás! Ha kell, pontossan utánna nézek, de relative nagy terület NEM a ''T'' csoport kezében van (Monortel, Invitel, stb...)! A bringa meg nem ment el, ide van támasztva! Mindössze annyi a feladat, hogy kábeleket kell fektetni város-, és országszerte! Bagatel összegből megoldható, szerintem, és akkor LESZ konkurenciája a T-com-nak. Tehát ebből kifolyólag jelenleg CSAK az UPC a VALÓS konkurenciája a tcom-nak (pl. a Tele2 ugye SEMMIT nem szolgáltat, max számláz). Ezen kívül, az a baj, hogy a nyereségből olcsó kint, pl. a németeknél a net! Hiszen, a kinti T üzletág veszteséges! A (T-)csoporton belül a hazai csoport hozza a nyereség jelentős részét. Viszont, ezt kiviszik!:DDD

    6. Én speciel nem gyűlölöm a T-com-t. Persze, nem is szeretem. Ugyanis azért olyan, amilyen, mert buta managerek irányítják, mégbutább managereken keresztül (ezek már sötétek is, tisztelet a kivételnek, mert biztos van köztük 1-2 normális is), akiknek semmi sem drága, és ott csapják be az ügyfelet, ahol, és ahogyan akarják. Pl. egyik ismerősöm felhívott, hogy lesz náluk net! Hú mondom, eddig hallani sem akart róla a tcom, mi történt? Mondja, felkereste őket (személyessen) egy manager. Kérdezem, akkor mekkora sebességü adls-t kaptok? Mondja, hogy nem adsl lesz, hanem ISDN (!!!). Mondom, wazze, átk**tak, az lótúró duplatrippla összegért! Szerencsére, visszamondta. De, ha nem szólok neki, belerángatja egy k*cs*g marketinges manager (üzletkötő) ilyenbe! NO EZ AZ IGAZI gáz itt! Ezeket a duna partra vitettném, annak ellenére, hogy nem szeretem az erőszakot.:B
    szerintem

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz #15 üzenetére

    Ha úgy nézem, Bp területén is, egy elég jelentős részen NEM lehetséges az adls szolgáltatás. Ennek több oka is van, egy része valós műszaki probléma. Ennek egy része megoldódik lassan, a sok fejlesztés hatására. De, az emberi butaság az sajna, jelentős hátráltatás. Itt speciel a T-com-n belüli sötét erőre utalok (ott is visszadobják az igényt, ahol SEMMI probléma nincsen).
    de ha nincsen ismerősöm a T-com berkein belül, akkor nekem sem lenne adsl-m. Kb. 2 évvel ezelött rendeltem meg. Az igaz, hogy a ''keresőben'' nem-t kaptam, de az ismerős azt tanácsolta, rendeljem meg. Elhozták a modemet, majd a szerelőnek azt mondták, hogy nem fog jól működni. Mondták ezt úgy, hogy gond nélkül összeált a modem. Kérdeztem, mire hivatkoznak. Valami margin értéket emlegettek, és az túl alacsony volt (5,5 km kábeltávolságra vagyunk a központtól). Eleve, anno, 4 km távolság volt a max., ameddig felszerelték. Nem sikerült az első körben. De, nem hagytam annyiban. Sikerült egy ''kicsit'' javítani a kábeleken, úgy néz ki, meg az ismerős is segített. A lényeg, hogy arra hivatkoztak, hogy annak ellenére, hogy most összeált, lehet, hogy hetente meg fog szakadni. Mondtam, engem nem zavar, még mindig jobb, mint a percdíjas szolgáltatás.
    Minden esettre ''bekötötték'', és eddig egyettlen egyszer ment el hoszabb időre, egy essős reggelen, amikor éppen nyaralni indultam egy bő hétre.:DDD Mire vissza értem, mintha mi sem történt volna. Illetve, nemrégen elkezdett szakadozni, de mint kiderítettem, a zsinórjaimmal volt gond.
    Ráadásul, először 368-s sebesség volt a max. Aztán, amikor elkezdték duplázgatást, sikerült 512-re vinni (gondolom, a kábeleket is fejlesztették, vagy mi a görcs). A következő emelésnél már nem ment egy megával, ''csak'' 800 körül, és azt megint nem erőltették, és visszavették 512-re. Én ennek is örülök!:DDD
    Aki pedig kábelTV-n keresztül netezik, az nem fizet a TV szolgáltatásért? Meg lehet anélkül is rendelni? (ezt speciel nem feltétlenül Neked írom)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz Dzsekó #24 üzenetére

    Jó van na! NEM ökörség az, csak lefelejtettem a smile-t!:DD BOCSI! Nagyon jól tudom, hogy a ''bagatel összeg'' jópár milka, de euróban számolva, és csak ha a fővárost nézzük, de lehet, inkább milliárdos lenne.;)
    Elég sok kenőpénzt kellene fizetni. :R
    Ennek ellenére, az UPC azért bejött, és fejlesztett, ugye? :C

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz shabbarulez #27 üzenetére

    Jo, lehet, rosszul vagyok informálva. Majd jobban utánna nézek ennyek a nyereséges dolgoknak. Ami a részesedést illeti, a területileg nézve, akkor azért mégsem 90%. A 78% sem rossz, de azért ott is lehet(ne) fejlődnie a Tí comnak, elvileg ha engedik.

    De, ami az első pontot illeti. Ha rezes területen van, ott vagy megvan a teljes sávszél, vagy szakadozik a dsl, nem is húzzák akkorára eredetileg.
    Ami pedig a Hytas-t illeti, ha CSAK 1 emberke használja, akkor sem lesz meg (talán) SOHA a 2 mega. MAX 1,6, és ez tuti!:DDD Ez alól mint írtam, egy tipusú berendezés a kivétel. A nevét nem tudom, de jelenleg ezeket szerelik már fel, és 12 efit tudnak rákötni, ráadásul, relative könnyen bővíthető. Ezeknél akár a 100Megás adatátvitel is elérhető lehetne, mert ethernet alapu.;)

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz #64791808 #33 üzenetére

    Talán, esettleg azért lehetne eredményt elérni, mert soha nem tudják elérni a 2 mega kapcsolatot, akkor azt a szerződés szerint ugye NEM tudják teljesíteni, az szerződés szegés. Hiszen, az egy dolog, hogy mennyi a minimum, de ezzel mondjuk lehetne 5 megás kapcsolatot is fizetni, ha jelenleg eléri a minimumot, attól még soha sem fogod elérni a jelenlegi műszaki feltételek melett az 5 megát! Persze, leírni könyebb, mint elérni, hogy 1 megára fizess, a jelenlegiért.
    2. Az most egy dolog, mi volt 1930-ban. De, attól még 1948-tól kezdve, a telefon tabu volt! Több évet kelett rá várni még a 80-s években is (vannak, akik nem felejtenek el ilyen dolgokat)! EZ pedig igen is lemaradás, mert csak a rendszerváltás után kezdtek el komolyabban fejleszteni. Ráadásul, mint nálunk szokás, úgy csinálták meg, hogy legalább 2 éven belül újra keljen vele foglalkozni, ugyanis, az első körben csak annyit tettek, hogy a jelenlegi, meglévő telefon előfizetők régi kábeleit cserélték, az igazi bővités elmaradt. Utánna is, annyit tettek, hogy külsős cégeket bevontak a fejlesztésbe, hogy kenőpénzeket tudjanak zsebre rakni. Ez ma is így működik. Ha ez NEKED nem lemaradás, akkor mi? A 40 év nyugaton arra bőven jó volt, hogy egyrészt, kialakuljon az egészséges konkurenciaharc (nem is beszélve a műszaki háttérről), és a fejekben is ugye ''kicsit'' normálisabban gondolkodnak.
    Ha olvasod shabbarulez hozzászólásait, láthatod, hogy a fejlesztések nem kis összegbe kerülnek, ennek meg KELL térülnie. van olyan, hogy a tcom kiépiti az adsl lehetősségét egy társasházba, de nincsen kereslet rá. Gondolod el, 8 efit tunda rákötni, és max van rajta 1. Mikor térülne meg a beruházás? De, ha mind a 8 foglalt is lesz, azért az is hosszu idő, mire behozza az árát.
    A román példa meg egy dolog, de én nem szeretnék külföldi példákkal jönni, mert mindenütt másképpen működik, a számoknak pedig sokmindenben nincsen igazuk. A statisztika veszélyes fegyver, csak halgass Hofi-t, rájössz.
    5. az állam feladata, jelenleg nem érdekel senkit. Egy darabig nem is fog. Miért is érdekelné a politikusokat? ŐK külön kapnak mindent, ergo, olyan, mint kint amcsiban a lobby. Kapnak egy kicsit innen, egy kicsit onnan.

    6. A managerek pedig igenis sötétek. Ez nem egyenlő a hülyével, bár, jelentős részük az. Attól, hogy sok pénzt kapnak semmire, egy dolog. De, hosszutávon ez visszafelé sül el. Persze, azokat már nem fogja érdekelni, akik jól megszedték magukat, ez TÉNY.:B

    Ami a Te esetedet illeti, nem lehet jól dönteni. Már, amikor csak egy lehetősség volt. Vagy bele ugrasz, vagy nem, max ennyi. Külömben, sok helyre meg a UPC megy be hamarabb, és a t-com utánna kullog.

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

  • Allien

    veterán

    válasz marcee #32 üzenetére

    O.K., maradj, én is maradok. Már ketten tuti leszünk!;) De, unom, hogy sokan csak jönnek a hülyeséggel, hogy mennyibe kerül mondjuk a franciáknál, vagy a németeknél az adsl. Engem speciel ez nem vígasztal, és frusztrál, mert unom. Unom, mert túl sokszor halottam, hogy külföldön kolbászból van a kerítés (is). :O Én itt élek, és van, amin tudok változtatni, de sokmindenben esélyem sincsen. Akkor meg mi a ráknak idegesítsem magamat ilyen hülyeséggel, hogy kint mi mennyibe kerül???:DDD
    Külömben, pont egyes nagytudásu főnökeim egy részének volt a szavajárása, hogy ha nem tetszik, el lehet menni. EZT most is komolyan gondolják, és sok cégnél is ez a helyzet. A becsületes munka megbecsülése (még ha nem is anyagilag) nem divat. :(((

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák