Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    1., Először is nehogymár sávszélemelés kerüljön szóba akkor, amikor meglévő sávszélességeket sem tudják biztosítani. Nekem 2mbites előfizum van, 1,5 fölé még sosem ment. Fejemre is állhatok, 256k a garantált sávszél, jogilag nincs mit tennem.
    Hiába lesz hivatalosan 16 mbites adsl-em, ha gyakorlatban akkor is 1-1,5mbit marad...

    2., Ahogy az előttem szóló kolléga mondta: francot sem érdekli a sávszélemelés, amikor telefonköltséggel együtt 15 ropit legombolnak rólam havonta. A fele reális lenne, főleg azért, mert nyugat-európában ez a sebesség már ezen ár ÖTÖDÉÉRT elérhető. De ez közhely, ilyet nem mondunk.

    3., Azért halkan jegyezném meg, hogy kint 8 és 16 megabiteket reklámoznak, tehát azért van értelme az emelésnek. Pl egy CS szerveren 100-as tickrate-nél kevés a 2 megabit kliensoldalon! Nem ez az elsődleges szempont, de az nem baj, ha gyorsabb lesz.

    4., A letöltés nevetséges. Nálam papíron 192k, valójában 128 max. Az 16kbyte/sec adatforgalmat jelent. Gondolkodjunk, régen a modem 3-4kbyte/seccel tudott feltölteni, és a képek voltak 200-300k méretűek, egy képet legrosszabb esetben is elküldtem kb másfél perc alatt. Most egy jó kis kép 3 mega, ez a full 192k-s feltöltésem (24kbyte/sec) mellett 2 percet jelent. Magyarul a világon semmi fejlődés nincs. Ugyanis a felhasználót nem érdekli, hogy mi hány megabit és hogy mennek a jelek, ő azt látja, hogy régen a képet másfél perc alatt küldte el, most ez kettő perc.

    5., Végezetül, sajnálom, hogy mindig vészmadárkodom, de ez van. Az ország kommunikációs infrastruktúrája a Telekom csoport kezében van, a vezetékes technológiák 90% körül, a mobiltechnológia 50% felett. Ez a bicikli elment, tehát felesleges siránkozni, hogy van-e emelés, vagy nincs. Ez a dolog régen nem a technológiáról szól, sokkal inkább szól a marketingről. Nameg a profitról. Sok profitról.

    6., Még valami: gyűlölöm a Telekom csoportot, ha kell, írásba is adom nekik. De ha az ember jobban belegondol, nem ők a hibásak. Ők ugyanis pontosan annyira gusztustalanok és kizsákmányolóak, mint amennyire ezt a mindenkori állam hagyta. Nincs konkrét bűnös, mert ez nem egy elbaszás eredménye, ez a dolog hosszú időn keresztül tartó elbaszássorozat eredménye. Ne a játékost gyűlöld. Gyűlöld a játékot.

Új hozzászólás Aktív témák