Új hozzászólás Aktív témák

  • TomCat740

    újonc

    Sziasztok!
    Két hete végre megműtöttek. S1-L5-L4 fixálás. Belém pakoltak mindent: 6db csavar, 2 titánrúd peek,cage.
    Kórházban :
    Első nap délelőtt 11-kor érkezés betegfelvétel ,altató orvossal beszélgetés, másik doki megint megvizsgált (hátha elmúltak a panaszok), aláírások a beleegyező nyilatkozathoz.
    A nagy nap. Reggeli hőmérőzés (4-32kor költöttek mindenkit a szobában) .
    7-10 kor irány fürdeni, mert a dokim velem kezd.Meztelenül befekvés az ágyba vártam a katétert.
    7-30 katéter felhelyezés ( Miskolcon nem altatásban teszik be és nagyon nem kellemes érzés) a sérvműtétesek nem kaptak csak a fixálósok.
    7-40körül irány a műtő. Pár perc készülődés és már a műtő asztal mellet voltam. Amire emlékszem hogy az anesztes doki épp mondja mit csinál, majd nagylevegőt vegyek a maszkból és képszakadás.....
    Következő (tiszta) pillanat fekszem az ágyamban és ku...ra fáj a hátam meg szomjas vagyok, feleségem mellettem . Kb 15-30 lehetett már.Amikor már lehetett inni csak toltam magamba a folyadékot( szívószálas italok fekve ezek a legjobbak). Kajálással nem sokat vesződtem, se étvágyam se kedvem nem volt enni, arra gondolva mi van ha nagydolgot kell végezni.
    A harmadik napon vették ki a dréncsöveket, addig ágyban oldalt vagy háton fekvés persze fájdalommal kisérve. Folyamatosan kaptam a fájdalomcsillapítót + antibiotikumot mert belázasodtam.
    Negyedik napon vették ki a katétert (kifele jobb volt mint be 🙂 ) és végre felállhattam derékmerevítőben.Végre mászkáltam csoszogva is de jártam a kerettel.Este már kajáltam. A lázam szép lassan elmúlt, csak hőemelkedés maradt, ami betudható a branülnek .
    Ötödik nap: mászkálás kerettel, fekvés, ennyiből állt a nap.
    Hatodik napon már keret nélkül mászkáltam.
    Nyolcadik nap délután végre hazaengedtek. Kocsival (első ülés hátradöntve ) de így is meg kellet
    állni 1x hogy mászkáljak (65 kilométer volt csak a táv).
    Azóta fekvés, mászkálás a lakásban udvaron néha kint az utcán, torna amit a kórházban mutattak .A seb kb 15centis vágás szépen gyógyul már a ragasztócsíkok is le vannak szedve (nem volt varrva).
    Hátrányok azóta:Hasamon nem tudok feküdni.
    Az öltözködés felsőrész gond nélkül megy, gatya, nadrág kb 20 perc harcolás, a zokni felejtős.
    Zuhanyozás: a felsőrész mosdás törölközés megy, de derék alatti rész felejtős.
    Emelés: pl 2,5 literes kólásüveget már érzi a hátam. (önteni csak kell :) )
    Ha leesik valami, térdre rogyva tudom felvenni.
    Jövőre bizakodva tekintek, eléggé elején vagyok még a dolgoknak. ( csak lesz még jobb)
    Ui:
    Mindenkinek fájdalommentes szép napokat !

Új hozzászólás Aktív témák