Új hozzászólás Aktív témák

  • NavySeal

    senior tag

    Most voltam a dr Lazáry Áron gerincsebész rendelésén. Nagyon szimpatikus, jó fej embert ismertem meg, aki készségesen meghallgatott és válaszolt minden kérdésemre. Megértő és határozott szakember benyomását keltette.
    A vizsgálat kezdetén átnéztük az MR eredményét (LIV/LV körkörös kis kiboltosulás, közepesen "elhasználódott" porckorong, LV/SI balra orientált kiszakadt sérv, kiterjedése elég nagy, de nagyon jó a fekvése, szintén közepesen "elhasználódva").
    Ezután lábujjhegy, sarok és Lasseque teszt, valamint lábfej feszítő, toló-, nyomó erő tesztek az érintett bal lábon. Szerencsére mind negatív lett. :)
    A doktor úr azt mondta, hogy nagy esély van a kiszakadt részek felszívódására (érdekes, mert a Neurológus meg azt mondta, hogy 1:20000-hez, hogy felszívódik), ezért az elkövetkezendő 1 hónapban kerüljek minden erősítést, nyújtást és inkább csak séta.
    Az egy hónap után, ha marad a tünetmentesség, lassan fokozatosan lehet mozogni, kocogni, tornázni.
    Fél év után pedig - és ha tehetem csináltatok majd egy MR-t - meg lehet finoman próbálni a karatét is :)
    Nagyon reménykedem! :)

    Több valamit, kevesebb semmit!!

Új hozzászólás Aktív témák