Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz sirály12 #88 üzenetére

    de ezeket mind tudja a facebook is a hanghívást leszámítva, cserébe nagyságrendekkel nagyobb az esélye, hogy a keresett személy regisztrált tagja, tehát igazából előnyt nem tudsz mondani, csak jól hangzó érveket kreáltál az általad preferált platform mellé.

    (#87) Gaboo007
    Nem is vitatkoznék tovább egy Facebook fanatikussal.
    oké. igaz, én nem vagyok fanatikus, te meg nem vitatkoztál... hülyeségeket írtál érvek és a jelek szerint tapasztalat nélkül.
    nem arról akarlak meggyőzni, hogy használd a facebookot, mert nekem édesmindegy, hanem hogy ne utasíts el élből olyan dolgokat, amiről lövésed nincs, olyan "érvekkel", amik nem igazak.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz sirály12 #99 üzenetére

    úgyis kitalálsz valami érvet, hogy neked legyen igazad.

    ez így működik, üdv a vitázás sokezer éves gyönyörű világában.

    Mellesleg én is azt gondolom, hogy nem kicsit vagy fanatikus, legalábbis ahogy véded foggal körömmel ezt mutatja.

    leírom mégegyszer: nem azért védem, mert annyira szívügyem, az én életemben egész pontosan nulla változást hoz az, hogy ti használjátok-e vagy sem. azért védem, mert érv nélkül, divatból taknyoljátok, mert... csak.
    bármi mást ugyanígy védenék, ha látnám, hogy valaki csak megszokásból szól le valamit, vagy mert a többiek is ezt szokták, miközben jól láthatóan fogalma nincs az egészről. hogy ez éppen a Facebook, az Intel, vagy mondjuk a BKV, az már lényegtelen. persze annyi kritérium azért fennáll, hogy konyítsak annyit a témához, hogy tudjak mellette érvelni.

    hogy mennyi időt vesz el? nem tudok pontos számokat mondani, de naponta 10-15 alkalommal felnézek, végigpörgetem, hogy van-e valami, ez alkalmanként mondjuk 3 perc, esetleg 5. ha valaki kiírt valami érdekeset, akkor értelemszerűen annyival több.

    a te esetedben most azt látom, hogy kifogytál az érvekből, és ahelyett, hogy beismernéd "oké, kb ugyanannyira jó emez is", jössz azzal, hogy fanatikus vagyok... jah, fanatikusan szeretek vitázni, mert sokat lehet belőle tanulni.
    még mindig hiányolom az alaptantervből a vitát. legalább megtanulnának az emberek veszíteni egy vitában, nem személyeskedve vonulnának el, ahogy azt a nagy többség most teszi, ha rosszul áll.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • #06658560

    törölt tag

    válasz sirály12 #99 üzenetére

    Egészen pontosan mennyi ellenérvet is írtál neki? Nullát. Akkor miről beszélsz/ugatsz?

    #110 sirály12: buszra várva mivel értelmetlenebb FB-re felpillantani, hogy esetleg az ausztráliai rokon, haver, vagy a perui barát valamit megosztott-képet, zenét, bármit- mint cigizni, hírlapot olvasni? miért vesz el az ember életéből bármit is? mert esetleg kommunikál az ismerőseivel, akik talán jó messze is vannak tőle?

    #83 sirály12: és Viberen meg tudsz osztani harminc ismerősöddel olyan eseményeket, mint egy születésnapi ajándék a gyerekedtől -teszem azt egy rajz- úgy, hogy senki ne maradjon ki közülük? Életed fontos eseményeit megörökítő képeket, videókat meg tudsz osztani minden fontos ismerősöddel viberen keresztül?

    #93 zoltan6: szép dolog, hogy beismered, képtelen vagy gyereket nevelni. Mondjuk a renomédat nem javítja.

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz sirály12 #110 üzenetére

    vagyis több mint 1 nap, amit elvesztegetsz az életedből értelmetlen dolgokra havonta!

    ezzel az a baj, hogy nem értelmetlen és nem elvesztegetés. ennyi erővel egy séta a városban vagy leülni egy film elé is időpocsékolás, mert csinálhatnál helyette valami értelmesebbet.
    valakinek az aláírása volt itt PH!-n, hogy "the time you enjoy wasting is not wasted time", és ezzel maximálisan egyetértek.

    Nem tudnál ezen időben ténylegesen találkozni a haverokkal, ismerősökkel?
    nem, sajnos az ismerőseim túlnyomó többsége nem Szegeden lakik, míg én igen... plusz 8-9-10 órányi munka után általában már nem sok kedvem van bárhová is menni.

    Mert ugye azt mondtad, hogy ha megbeszélnivalód van valakivel itt teszed, de ez nem egyenlő a felmegyek körülnézek dologgal!
    valóban nem.
    a "felmegyek, körülnézek" nagyjából egyenlő azzal, hogy "bemegyek az osztályterembe és megkérdem, hogy mizu", lehet, hogy az lesz a válasz, hogy semmi, de lehet, hogy valaki elmesél valami érdekeset.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • imibogyo

    veterán

    válasz sirály12 #114 üzenetére

    Előre is bocsi mindenkitől a hosszú hsz.-ért. Nyugodtan ugorjátok át. :K
    Wall of Text Alert - de szerintem abszolút ON-topik :B

    De most komolyan nem érzed az iróniát abban, hogy neki mondod mennyi elvesztegetett ideje van a Face-en a napi fél órájával, miközben te is egy szerinted értelmetlen vitára eldobtál már legalább ennyit az életedből itt? Csak te épp mindezt a PH-n teszed...... Mi a különbség? Ja, hogy más a neve a két rendszernek. :U

    Erre akartam kilyukadni az eredeti hozzászólásomban is, hátha átjön másnak is.... Miben "kevésbé elvesztegetett idő" ez, mint ha Face-en (Pinteresten, Skype-on, G+-on, iWiW-en, MyVIP-en, Viberen meg még mittudom én min) tartanád másokkal a kapcsolatot a személyes kontakt helyett? Ráadásul a megosztásaikon keresztül még az aktuális érdeklődési irányukat is látod egy-egy rendszerben, ami szintén jó beszélgetési alap. És itt most nem a "csöcsös-csücsörítős", meg "hülye idézetes", vagy "épp tojok" stb. megosztásokra kell gondolni (amiből sajnos tényleg sok van). De normális (értsd. agyilag is felnőtt) ismerősi körrel (és hatékony szelektálással, akik mégis csak a hülyeséget nyomják), javarészt csak "értékes hozzászólásokat" látsz majd nap, mint nap. Akkor ez miért is rossz?

    Kár egyébként egy rendszert szidni az emberi butaságért. A YT esetében sem a Google a hibás a rengeteg online pénzkeresettel teli spammelt videóért, hanem a sok balfék akik ezeket szórják, persze lehet ellene tenni, de ez akkor is felhasználói kérdés. Az, hogy a Face is teli van hülyékkel, attól még nem válik egy eleve rossz rendszerré, vagy ötletté csak simán rosszul (rosszra használják), ehhez is fel kell(ene) nőni agyban.

    Mondtam már, hogy átlagosan havi egyszer-kétszer lépek csak be ténylegesen Face-re (enyhén szólva nem vagyok egy power-user), de akkor sem érzem elvesztegetett időnek. Hiszen van/volt célja a fellépésemnek. Abban is tökéletesen egyetértek Lenry-vel (és az eredeti "aláíróval"), hogy: "the time you enjoy wasting is not wasted time". erről szól az élet. Mindenkinek más okoz örömet, vagy más a szórakozás.

    Nem is értem, milyen jogon minősíti az egyik ember a másik ember időtöltését? Csak mert neki nem szimpatikus? Miközben ő meg egészen másra, de ugyanúgy elkölti a szabadidejét. De ugyanez van az élet minden más területén is és ezt nagyon szomorúnak tartom. Persze mindenkinek lehet véleménye egy adott témáról, tevékenységről és a fórum arra van, hogy ezt le is írhassa, de ennek nem szabadna átmennie a másik minősítésébe, a másik életének értékelésébe.

    Én például nem töltöm el az időmet mondjuk RC autókázással, de akinek ez okoz örömöt azt én milyen jogon szólnám le? Milyen jogon minősíteném "elvesztegetett időnek" azt amit ő ebbe öl? Pedig a net világán kívül is minden "hobbi-időtöltés" ami nem közösségi, az rendszerint a személyes kapcsolatok "rovására" megy, attól von el időt. Nem szó szerint kell ezt érteni persze, de logikusan amíg mondjuk ejtőernyőzöl, addig sem a családoddal vagy. Arról nem is beszélve, hogy más meg mondjuk egy percet sem áldozna például hobbi famunkákra, amire meg én teszem (ez is marha sok időt emészt fel, még sem megy a családom és személyes kapcsolataim rovására), mert az ő szemében meg az az időpocsékolás, mert ő az Ikea-ban is megveheti 10 perc alatt az álom bútort, ettől még nem örülnék neki ha minősítene engem, mert én valamit teszek.......

    Te láthatóan utálod a Face-t miközben már durván 3900- hsz.-t elengedtél a PH-n belül. Pedig ha utánaszámolsz, mondjuk átlagosan 5 perc írással (átgondolt hsz.-re ennél sokkal több is elmegy, mint pl. ez), akkor nocsak mi jön ki? Te is vagy 325 órát, 13,5 napot töltöttél már el a PH-n.... Ennyit voltál a családod, barátnőd, kutyád, haverjaid nélkül. És ebbe nem számítottam bele a topikok és az akár 5-10 oldalas PH, vagy Logout cikkek olvasását, a privátok olvasását és írását és még egy csomó más dolgot (HA böngészése stb.). Szóval ez valószínűleg sokkal több a valóságban.

    Például a saját, nagyságrendileg 3500 hsz.-em és a felhasználói szokásaim alapján, szerintem simán nyaldossa az 1000 órát saccra, amit a PH-ba beleöltem. Ami azt jelenti, hogy a 2200 napos regemet figyelembe véve átlagosan napi 27 percet töltöttem el a PH-n. Ez elvesztegetett idő? Nem hiszem, mert legnagyobb részét élveztem.

    Remélem azért valami átmegy ebből és érthető amire gondolok (nem csak neked értve ezt, hanem úgy általában). :K

  • #09819904

    törölt tag

    válasz sirály12 #119 üzenetére

    Ez attól függ, hogy milyen az ismerősi köre az adott illetőnek! Nyilván, ha "Hajnalka Wokcsy Tső" ír ki valamit, annak a tartalma a latrináéval fog egyenlőséget tanúsítani!
    De azért vannak a Facebookon olyan oldalak, amik azért nem csak a baromságot posztolják. A likeolás sem rossz, mert úgy azért több emberhez eljut(hat) okos infó.
    Maga a Facebook is olyan, mint az élet dolgai, lehet vele élni és visszaélni!

  • imibogyo

    veterán

    válasz sirály12 #119 üzenetére

    Igen ez tiszta sor. Ezért is írtam én is a #74-ben, hogy:
    "bár más szintű értéket és értékrendet képvisel a két oldal ez evidens (nem hiába használom ezt, míg a másikat nem)". Tehát ezzel egyet értek maximálisan.

    Ettől még nem látom ördögtől valónak azt sem, ha valaki tudja és ki is tudja használni, mondjuk egy Facebook rendszer szolgáltatásait is (természetesen ide megint jöhetne az összes többi rendszer neve) és épp ezért eltölt rajta X időt. Én is hasznosabbnak tartom a PH-t, de azért ide is megy bele rendesen az időm, még ha hasznosnak és szórakoztatónak érzem is. ;)

  • Rypejakten

    addikt

    válasz sirály12 #103 üzenetére

    nem online, bejelentkezve. közel sem ugyanaz a kettő.

    illetve imádom azokat az érveket, hogy "sok a baromság". kéremszépen, a magát számítástechnikai powerusernek tartó izompéháőstagnak ne essen már nehezére a saját szájíze szerint módosítani az adatfolyamot. a Megjelenítés a hírfolyamban könnyen kiküszöbölhetőek az idegesítő/fölösleges kiírások, ismerősök.

    imibogyo is leírta korábban, divat lett a facebookot szidni, és beállítani a világegyetem elbutításáért felelős dolognak. regisztrálj, ismerd meg, és utána formálj véleményt. én sem ugatom le a kvantummechanikát, mert közöm sincs hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák