Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Kasya #224 üzenetére

    A hittan egy szabad akarat. A vallás az maradjon meg otthon a négy fal között. Ugyanúgy ahogy az etnikai hovatartozás!
    Ha mégis annyira ezt akarják csinálni, akkor az legyen iskolaidő után. Nem rossz dolog, ezt elismerem, de van ami nem az iskolához tartozik!
    A matekot ne hasonlítsd ehhez! Elvégre az életben pl. a fizetésnél, a csekkeknél, stb. dolgoknál az lényegtelen, hogy Te milyen Istenben hiszel! De az már nem, hogy tudsz-e számolni?! :)

    Nyilván az iskola feladata és a szülő(k) feladata a gyereknevelésnél majdnem ugyanaz. Embert faragni a lurkóból! Viszont nem mindegy, hogy azt miképp kivitelezik! Lehet a gyereknek az effektív szakma helyett elméletet és minden mást oktatni, csak aztán amikor betoppan a munkahelyére pofára fog esni, mert a nulla gyakorlattal é a baromi sok elmélettel nem fog sokra menni!
    Igen, itt van amit a szülő megtud adni a gyereknek, de mondjuk a gyakorlatot nem igazán olyan könnyű mindig a szülőnek biztosítania!

    Autófényezőként tanulhat nyelvet, azzal nincs semmi gond! Viszont amire én a hangsúlyt helyeztem az az, hogy a gyakorlat egy szakmánál nem az idegennyelv kontra matematika dolgokból áll! Legalábbis az én értelmezésemben a gyakorlat egy szaknál a kivitelezést jelenti, nem az elméletet!
    Mert hogy néz ki a képzés? Beiratkozik a gyermek, kap 4 évet a nyakába amiből 2 - 2 1/2 év azzal megy el, hogy elméletet tanul. De ebben az elméleti oktatásban NEM az autófényezői dolgok vannak, hanem földrajz, kémia, fizika, ének-zene, testnevelés, stb.! Majd az utolsó 1 1/2 - 2 évben kap valamicske gyakorlati oktatást, amivel csak annyi lesz a gebasz, hogy mire belerázódna már kijárja az iskolát. A munkahelyek pedig mint tudjuk jópofa elvárásokkal várnak. A gyerkőc friss bizivel elballag a munkáltatóhoz, annak pedig még külön időt kell szentelni a betanításra. No, itt sokszor már aki nem rendelkezik gyakorlattal azt egy hét múlva el is küldik! Ez érthető a munkáltató részéről, hiszen Ő a munkavégzéssel szeretne foglalkozni, a termeléssel és nem az oktatás, betanítás részével ami ugye értelemszerűen a szakiskola feladata lenne!
    Így marad az, hogy a gyerek örül a végzettségének csak épp szív is vele, mert nem tud mit kezdeni. Aztán kiköt mondjuk a Tescoban és örül, ha a műszaki részen eladó és/vagy árfeltöltő lehet, mert van érettségije. Szóval itt a rendszerben van némi hiba!

    A gyerek lehet elkötelezett, csak olykor maga az élet dolgai megnehezítik a kivitelezést.

Új hozzászólás Aktív témák