Keresés

Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Brenyo #8703 üzenetére

    Legalább 0.2-est szerezzetek már...0.3,0.5 meg lassan mindenhol van,én is berendeltem már,mert filléres tétel...igaz rá is jöttem,hogy a 0.5 még Genesisbe se lesz jó,csak buciméretű modokba eleve.Szóval keskenyebb felé kéne nyitni,vagy legalább a 0.3-asból szerezzetek min.másfélszeres fajlagos ellenállásút...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Brenyo #8711 üzenetére

    Én nem is RBA-ba,Genesisbe szánnám,hanem a V3-ba,Mininovába,stb...oda viszont sok a 0.3 .Nekem most úgy tűrhető 2.4-es a tekerésem egy V3-ban,hogy felbővítettem egy cserefejet,és 3-as fonott pamutszálon van,ami épphogy elfér belül is a palásttól,kicsit szorul is,és full telitekerve,tizedmilis réssel...
    Eszméletlen gőzmennyiség és íz...viszont egy simába 2-es körüli szállal,amire gyárilag van szánva,és a lötyiáramlás miatt nem is érdemes nagyon pl.3x1-es szálat tenni,ott már csak olyan 1.8 ohm körüli tekerés fér...ami bár gőzöl elég jól,de nekem meg is égett 3 nap alatt,pedig üvegszál,és az akksit is már kínozza...
    Szóval emiatt lenne jó a 0.2.
    Egyébként én csináltam is ribbont 0.2-es és 0.16-os szálból is(lakatosműhely,egy lapra felfogat MASSZÍVAN 2db 3 centi körüli csapágy,huzal azok között áthúzva párszor,szépen kilapul),és nem lenne rossz...csak hátránya,hogy a kanthal az eljárástól megkeményedik és törős lesz...emiatt lenne jó "gyári" keskenyebb ribbon.
    A Genesisek nem lennének rosszak...de énnekem az ego-méret passzol,a Genesis alap áramigénye és a fizikai mérete pedig nagy,döntögetés,sok kondenz,sok lötyi...és sajnos nem megvetendő,hogy a Genesiseknek van egy alap "fémszövetíze",ami bár passzol a legtöbb cigis lötyihez,nem is bántó feltétlen....de mégis "van".Gondolom akinek ez az íz,mint a vatelinesek saját íze,ha bejön,ezértis tudnak utána csak ilyenekkel jóízűt gőzölni...

    Egyébként egy "szakmai" kérdés,de csak öreg motoros vagy...hátha...nem tudod véletlen,miféle lötyi volt annó,kábé másfél éve az e-health patronokban?Annó azzal kezdtem,meglepő módon :DDD DE 1250-ért,és jó cuccot kifogva,ami a mai napig megvan,és működik,néha előveszem drippelgetni(!)...de a lényeg:akkor kaptam hozzá ugye patront,azokon nem volt semmi ízjelölés,csak ugye az erősség..és NEM a Marlboro,stb.neves íz...simán nevenincs,alapból sötétsárga lötyi,RÉM erős,édes ízzel,egyfajta tuttifrutti-szerű meghatározhatatlan valami...EZT az ízt keresem,ilyen lötyit...Egyébként vettem Ethyl-maltolt,kész Sweetenert,Angliából...de tehetek Én abból 10%-ot is(kipróbáltam...sajnos ez nem olyan,mint a kávéba cucokr,egy szintig édesít,KICSIT,utána csak a lötyit hígítja,és orrot kezd marni...)Annó vettem egy kazal patront az e-health mellé...de sajna egy tizes tár is csak 2 mili lötyi...elgőzöltem BUD-dal+eGo-val,azt vettem normális cuccként.A lényeg,hogy az eladó SEM tudta megmondani,miféle íz lehetett,és amiket ő kapott utána,ugyanonnan,már világossárga,és Marlboro ízű lötyik voltak benne...kábé mint az USA-Mix.Azóta vadásznám ezt a "valamit"...de gőzöm sincs,hol lehetne ilyet szerezni. :W Ennyiből hiba,hogy pont ilyennel kezdtem gőzölni,nagyobb adagban...és azóta hiába vannak jó ízek...van is vagy 60féle itthon...de AZ nincs,ugye.

    Egyébként mintacsomagotok miért nincs már rég?Rendelnék...hátha...egy gyümölcsös pakk+klönlegesség befigyelne :D
    Esetleg lehetne úgy is mintapakk,hogy arányos árral,és ne legyen már készlethiány,ha már 1-2 íz nincs... :U kóstolnék,de túl sok a nem ízlő lötyi itthon ígyis...a legtöbb mindenre nem mondja az ember,hogy nem jó...csak egyszerűen nemgyerebe.Viszont azért ezresekkel dobálózni ízenként...aztán esetleg p...ölni,hogy el tudja az ember adni...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Sn00PiG #8726 üzenetére

    Próbáld ki a horizontal patronokat(pl.Kanger),nem terheli az akksit,bődület gőz,és mégis vatelines....belül lényegében egy Helix-cucc,üvegszálcsőben kereszt fűtőszál,középen,tehát melegebb,mint az alsósok,hidegebb,és több plusz aromát visz a vatelinből a hosszabb gőzút miatt,mint a Helixek...hátránya egy van...hogy az élettartama átlagos feszen kevesebb,mint a sima függőleges vatelineseké,hisz a fűtőszál kisebb helyen van,és hiába bírja a vatta,ha megég az üvegszál...
    Igaz a hardcore emberek viszont ezt szétkaphatják,vatelin leteker,a belét meg ki lehet égetni,mint egy Helixet például...igaz óvatosan,jól kiáztatva,hogy az üvegszövetcső ne égjen be az esetlegesen benne maradt lötyitől...és széthúzni is kell valami combosabb eszköz.De olyan 2x összehozható,és "megmenthető" a rossz ízű/sokat állt patron is.Ráadásul nekem a 2.4-2.6osok füstölnek úgy,mint a sima 1.8-as Magnumok....hátránya,hogy kisebb TH,DE az íze alázza a Magnumot,és 280-as 510 akksin is elvan az ember 1 estét,mégis ködbe borítja a kocsmát :DDD egy XL-es 1.8milis patron elég is egy nem ezen át lélegzős estére,de ha kettőt viszek,akkor 8-4-ig akár ezt is megtehetem szinte,és az akksi sem merül le...

    Csak ugye ne lenne az,hogy a vatelinesek a maguk 400+ ft-os árukkal ne lennének azért "gazdaságtalanok" egy bármilyen felújítható patronnal szemben...1 hónapra kell 2 minimum,és akkor már a duplájáért sem ott a V3,stb,5db árából kijön +1m üvegszál+1m huzal,ami elég 30x legalább...
    A pamutról meg nem is beszélve,ami bár igaz hetente kidobós,de cserébe filléres.

    Egyébként én most pl.pamutot nyomok mindenben...1hét megy vele,jobbak az ízek,mint üvegszállal,nincs mellékíz....hátrány,hogy ki kell főzni előtte,és tekerés után érdemes inni hagyni egy fél órát...viszont "képlékenyebb",mint az üvegszál,ha beivott,szállít rendesen,DE nem folyik meg,kitölti a maga helyét...és rutinból 2perc 1 tekerés,5perc öblítéssel együtt is az új be,ha van készen,én inkább cserélek belet,mint égetek,hisz hamarabb megvan,és ráadásul elő lehet készülni...Inkább minthogy a kedvenc cigi reggel égjen meg épp,és munkahelyen,stb...1 pici körömnyíró olló elég is "hardvernek" az embernél a cseréhez :)
    Bár én pl.külön szertartásként kocsmában újítok fel a haveroknak,kenyérvágó késsel+villával :DDD Alapanyag meg kis hely egy nagy eGo-tokban,ha épp van nálam amúgyis táska...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Keresek eGo-méretű VV akksit(Vari-Go,ITaste,Spin,Spinner...Lava,ilyesmi nem,CSAK eGo-közeli átmérő,ITaste még jöhet),nem baj,ha kopottas-karcos,DE rendesen működő,nem törött,stb...persze árilag is így véve...kisebb sérülés fotóval meggondolás tárgya,elsősorban a belső érdekel...ilyen szinte új,majdnem gyári árat légyszi NE,saját MOD-hoz kell,újat Én is tudok venni...szóval kifejezetten HASZNÁLT cucc,óccsón'...
    Privi,ha van ilyened! worship

    Esetleg,bár elég kizárt,de keresek még NEM GOMBOS,vagyis SZÍVÁSRA MŰKÖDŐ eGo-méretű akksit,akár működésképtelent is,ha NEM lett piszkálva még a belseje... ;D Üzi,biztos megegyezünk...

    Másik esetleges: Keresek E-Health patront,olyat,amiben sötétsárga a e-liquid,és meghatározhatatlan,de tényleg QRVAÉDES(de tényleg!) Tutti-Frutti-szerű ízű e-liquid van,kábé másfél éve voltak ilyenek,ízmegjelölés nélkül,csak az erősség volt feltüntetve...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz TazLeacher #8821 üzenetére

    Instabil az elektronika,szeret visszaállni 3.3V-ra,meghülyülni...ráadásul ugye csak lefelé megy,és az se stabil...
    Vagyis a VV funkció csak nyűg,mert ugye a max az a 4.2V...
    Drága is...eGo méretben a VV-s akksik egy kalap....mármint a régi 3 állású,leszabályzósok.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz TazLeacher #8891 üzenetére

    Én sokszor haragszok az utalósdira,mert rengetegszer járok úgy,hogy reggel utalok,akár azonos bankra,rögtön ottvan,MÉGIS másnap hajlandóak vele foglalkozni...
    Ezért lenne jó a PayPal,mert az rögtön írja,megtörtént a fizetés.Bezzeg az utánvétessel rögtön foglalkoznak...
    Régebben voltak shopok,ahol az ember cuccát,ha nem drága,és nem első vásárlás,postára dobták a pénz előtt is...elég "nevetséges" hozzáállás,nem hinném,hogy a vaperek,főleg 6-8 megrendelés után ne érdemelnének ki ennyit,ha szerdán rendel az ember,elég jó esély vidéken,hogy hétfő...de pont a vacakolás miatt hétvégén rendelek,hétfő reggel megtörténik az utalás 8-kor,idegen banknál is,és lesz belőle szerda-csütörtök...
    Azt meg már nem is szeretem mondani,hogy milyen dolog,előre utal az ember,levámolják pl.800pénzre a postáért,és jön a 390+30valahány forintos csomag...vagyis ígyis 400-at penget az ember,mert valaki bedobja a cuccát egy borítékba,stb...
    És vicces,hogy lehet,hogy az ecigwizardról pl.jön a csomag hétfői rendeléssel pénteken,viszont az ANGLIA,és 1 fontért,400ft alatt,és még levásárolható pontot is kap az ember...
    A kínaiaknak meg megéri féláron is,ingyenpostával,belegondolni se merek,mekkora biznisz lehet az ecigi itthon,amikor a kisker darabár sokszor fele egy mezei kínai weboldalon.És mivel még mindig nincs a shopokban szinte semmi,99%,hogy még extra futárra se költenek a kedvenc cégeink...
    Most izé se akarok lenni,de az evaport se rengette meg a 44milliós lefoglalás,sőt új boltok,stb...
    De hát ez Magyarisztán.
    És azért minden nem drága...bár ha nézem az 1évvel ezelőtti árakat,elég sok minden drágább lett.Vicces az is,hogy a 10$-os akksi hogyan is lesz itthon 5000...ok,garancia.De kínai tapasztalat,hogy ha nem hibás a széria,max.user error...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Senkinek nincs egy bármilyen hibás,de nem barmolt spin,spinner,stb.eGo méretű VV cigije?

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #9040 üzenetére


    Akkor következő rendelés mehet innen :DDD

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #9044 üzenetére

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Tv #9084 üzenetére

    Az extra olyan +50%...vagyis nem érzed duplaerősnek se,és mint a hallás és bármi más,az íz sem arányosan nő....de egy dolgot ne feledj,amit hosszasan gőzölsz,azt megszokod,és gyengébbnek érzed...ha túl erős az ízesítés,csak azt éred el,hogy marja majd az orrod belülről....a test ilyen.Legyen bármilyen érzékszerv,a konstans dolgokat megszokja.Gondolj bele,milyen ocsmány íze volt az első cigidnek...és jééé,hamarosan már fel se tűnt.Ezért undorítóak a bagósok a nemdohányzóknak,még a ruhájuk is...
    Itt se tudsz mit tenni,kell,hogy legyenek másmilyen,még szerethető ízeid is....ha csak egyfélét szívsz,a végén már a tömény aromát se éreznéd....de mondom,a sok aroma főleg láncbagónál,orron át is fújva csak annyit ér,hogy olyan leszel,mint aki náthás,sőt nekem próba 20% aromával úgy felmarta az orrom,hogy valódi "megfázás" lett belőle,mert ugyanúgy begyullad és fertőződik a nyálkahártya...
    Szóval ne extrázz....esetleg trükközhetsz,hogy olcsóbb legyen,hogy rendeled a lötyit mondjuk dupla(kommentbe esetleg írva tripla,"megmondod ízérzéketlen vagy" :DDD)ízzel,és dupla nikotinnal,majd olcsó alaplével hígítod...duplaannyi lötyi így olcsóbban kijön,mintha duplát rendelnél,mert az üres alap filléres.
    És arra is ügyelj,hogy ne az íze miatt szeresd az e-bagót...hisz alapvetően ERRŐL IS le kéne állni...a nikotinosról főleg...de ha megfognak az ízek,sem a dohányzásból nem szabadulsz,se nem a függőségből,mert a "füst" és z íz lesz a nikotin helyett,ami tudva hogy a nikotin a függőségen kívül nem sok mindent okoz,ugyanúgy nem jó csere...függőséget cserélni nem igazi megoldás.Főlegha az analóg árnya ottmarad ezzel,ugye.Testileg 1-2 hét alatt lezajlik a leszokás,a lelki oldalt kell támadni,"szétszórni" a rutinszerű pl.fél óránkénti "cigit" bármikor 1-2 slukkokra,kibírni a kávét,utcáramenést "kötelező" bármi szívása nélkül,ideg esetén is mély levegő,és nem analóg vagy gőz,hanem pl.pohár víz,falat csoki,cukor,mindig más,ami elterel...
    Lehet a vapelést is élvezni,CSAK ne legyen olyan,mint az analóg.Én pl.rohadtul szeretek többféle anyagból is 1-2 slukkot,mikor milyenem van,átlag 5 íz velem van...nincs az,hogy csak egy...És van erős nikortinnal,kedvenc ízzel "cigizős" cigi,és van a többi,élvezni...általában kevesebb nikotinnal.
    Egyébként egy extra infó,de a nikotinosabb lötyik csípősek,elnyomják az ízt is,stb...ki kellene próbálnod egyel gyengébb lötyit is!Pl.a 6-os már kifejezetten szívható,a nic miatt is,amíg jólesik,és tiszta íz...ugyanilyen 18-asból ízileg is besokallok egyszerűen pár slukk után,és nem is vagyok képes bevinni az "adagot" sokszor,mert "nem ízlik...nem cigis íznél piszokul visszaüt a nikotin...könnyen lehet,hogy amúgysem kellene az erős nikotin,csak hiteti az ember magával,közben gyengébből,mondjuk +50% slukkal tökjól elvan.....szombati buliba 6-ost viszek,vagy annyit se,korábban elment másfél doboz cigi,most EGY SEM kell,pedig én analógozom is a cucc mellett...igaz piros bagó helyett már csak extralight és negyedannyi,régóta.De nem semm,hogy sör,buli mellett erőfeszítés nélkül elvagyok csak gőzzel...ennyit tesz kis trükk.És akár az elektromoson is lélegezhetek,amennyi jólesik,6alatti anyaggal...de nem szokott 1-2 milinél több kelleni,ami tekintve a másfél piros blázra és a 6 alatti anyagra,elég jó eredmény.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Fancé' veszekedtek...normál földi halandó úgyis azt javasolja,ami neki bevált,ha valakinek javasol az ember,elmondja,miért,és kész,aki már e-zik,úgyis tud több szettet,és ebben sincs 2 egyforma ember.

    Az meg farokság,hogy valaki a saját elképzelését agyonig védje személyeskedésbe menően,én ezért nem is fárasztom magam már ilyesmikkel...

    wwenigma,TE megi igenis ilyen vagy,mert mindig túlságosan a saját dolgaidhoz ragaszkodsz,mint pl.annó a Kanger,amikor itthon még ritka madár volt,de úgy nyomtad,mintha más hülye,ha nem azt szíja',mert Te be tudtad külföldről szerezni...az oldalad dettó nyomod,a szettesdibe is belekötsz,mert Te innen ezt,onnan azt...
    Ne menjünk már ennyire bele,skacok.Tanács kell,nem izélés,az ismert boltokból ha valaki vásárol,mellényúlni úgysem tud különösebben...felesleges egy 10rongyos kezdőszettnél 500ft-okon egymásnak esni.Arról nem is beszélve,hogy elég jól fut a használtpiac is,ha valakinek valami nem jön be,kicsi veszteséggel simán el tudja adni,vagy arra cserélni,ami épp megtetszik...szóval emiatt sem kell törekedni a full "tökéletességre" egy kezdőnek.Főleghogy emberenként más,kinek mi a tuti...

    Maradjon már az,hogy tanúsítson mindenki önmérsékletet,ha "friss hús" jön,aki belevág,írjon kezdőszettet,írja le,szerinte miért,és ha nem tényleg valami nagyon kirívó,akkor hagyja a másik véleményét békén... :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz agent_k #9250 üzenetére

    http://ecigiforum.com/viewforum.php?f=38
    Itt is meséld el... :K

    Netes support kiváló,rendelés jellemzően...bár nekem is volt ilyenem velük,hogy pl.berendeltem vatelinesből többfélét,és nem fáradt senki ráírni,melyik milyen,mondom most akkor bontsam ki az 5fajta x2 patront,mi micsoda?Ecigifutárék zacsiba tesznek mindent,NYOMTATOTT papírkával,hiába jönne rá pl.mindenki,hogy a csomagban melyik is lehet az eGo töltőfej...jaés nekem a csere IKV neméppolcsókazánt úgy se akarták küldeni még,hogy nem ÉN kértem,hanem felajánlották...sőt ha a posta lett volna sajnálva,azóta rendeltem is...szóval amióta fut nekik,kicsit tényleg lazulás van.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Mr X #9254 üzenetére

    a 650-es már kérdéses. 2.4-es patronnal 3 nap egy 1100-as,napi 2.5mililiterrel nekem,többféle kivitelben is...
    Viszont azt ne feledd,hogy
    1. a 2.4-es patronokhoz jellemzően a stabilizálatlan akksi kell,hogy jól menjenek(izlésfüggő,de tapasztalat,hogy a 2.4-es patronok stabil akksin hamar ellustulnak,vacak gőz,felrakódás a patronban,mert nem gőzölögtet jól...tönkre nem megy,mert normál akksi 10-20 slukk alatt "életre kelti"),tehát stabil akksival hamar eljutsz az LR cuccokhoz....
    2.a 650-es akksi a későbbiekben nem nagyon hálálja meg az alacsony ellenállású patronokat...vagyis tudni kell,hogy kapacitásfüggő,hogy mit lép az akksi pl.egy 1.8 ohmos patronra...jellemzőenaránytalan merüléssel és drasztikus élettartameséssel "hálálják meg" a kisebb akksik ezt...
    3.a 900-as akksi alig hosszabb,alig drágább,viszont a fentebbiek miatt akár bírhat 2x annyit,mint a 650-es...

    a használatnál pedig érdemes olyan 1.5,MAXIMUM 2ml-el kalkulálni...pont amiatt,hogy ha több kell,akkor kevés a nikotin/túlságosan ízleni kezd(új függőség....),az átlag embernek,aki 1 dobozt szívott,ebből bőségesen kijön a doboz ciginél több slukkszámú gőz.ha kevesebb is elég,az alapvetően nem nagy baj,bár akkor az akksi is jobban bírja.

    Egyébként a nagyobb akksi annyiból is jobb,hogy több a tartalék,ergo ha egy 650-est tölt az ember minden nap,de nem merül le,a 900-assal gond esetén ha este nem tud rátölteni,behal a csereakksi,stb,akkoris végigmegy a másnap is...tölteni lehet bármikor ugyanúgy,csak ha feltekeri az ember,maradjon fent végig,ez a hosszú élettartam miatt ajánlott,én éjjel töltök,az 1 éves akksi se tud kevesebbet különösebben,csak kopottabb :) Pedig én 1.8-2 ohmon használok minden tekerős cuccot,vatelinesből pedig az 1.7 ohmos Magnum a favorit.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #9315 üzenetére

    No,ilyen engem is érdekelne... :B Mit használsz?Ethyl-maltolt én is próbáltam,de nem nyert...fel se oldódott nagyon,nem is különösebben ismert,árt-e...viszont rohadtul keresnék extrém édesítőt.Még mindig f...ngom sincs,hogy annó az ócska e-health-nál mi a bánattal érték el azt az ízt és a bődület édességet...ráadásul tuti nem gyárihibás patron volt,mert volt 10 dobozzal...azzal is kezdtem eGo-zni is,mert jött romlott lötyim,fecskendővel kiszív,bele BUD-ba-remek volt,csak elfogyott,és akitől rendeltem a patront,az se tudta,mi lehet,Ő is új szállítmányt kapott ugyanonnan,és azokban már Marlboro volt... :( Azótais keresem azt az ízt.Csak mostmár kikoptak mindenhonnan az e-health patronok...pedig annó volt bolt,ahol árulták darabra is az ízeket,akkor kellett volna berendelni,lehet kiderült volna,milyen íz is lehetett a csak erősségjelzéses patron.Fura,de a hozzáadott mentes is olyan volt...kezdőként+akkor jött "divatba" az e-health,és 1200volt egy készlet,DE nem is volt a Vaterán se csak annyi mindenhol,hogy patron és kész,nem ízek...de én hülye...aztán hála Bleki oktatóvideóinak,vége is lett az e-health virágzásának,a shopból is elfogyott

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz smc #9343 üzenetére

    Ha kifelé szedsz szálakat,csak mégjobban folyik...a kapillárishatás csak segítség,ha tömörebb a szál,kevesebb a leves,és egyenletesebb a fogyással,DE ehhez kell a hígabb leves.Lazább szál sűrűbb,VG-sebb leveshez kell,vagy akkor,ha adsz a patronnak kakaót rendesen...szóval az sem mindegy,miről hajtod.És az sem,a patronban mennyi van még,ha majdnem teli van,akkor nehezebben viszi a levest(csak a levegő rugalmas,a lötyi ugye nem),viszont ha félig/azalatti a patron,akkor már könnyen folyat.
    Pont ez a rossz,mire a kedvenc levesedhez megtalálod az ideális beállítást...és persze nem felejted,mennyi levegőt hagyj töltéskor,és meddig szívhatod töltés nélkül.Nomeg érdemes ráállni egy összetételű levesre,mert ami pl.füstbajnokkal jó,99%,hogy egyensúllyal már szörcsög,ízbajnokkal meg tocsogás,ami meg ízbajnokkal jó,az tuti 2-3 slukk után megég füstbajnokkal.Ilyen játék ez,ki kell ismerni a patront és az üveg/pamutszálad,az akksid,ráadásul kazánnál hogy van ugye levezetőszál és a sima üvegszál,még komplexebb.
    A legjobb a kazános rendszereket elfelejteni....az integrált patronokkal kevesebb a nyűg...a vatelinesekkel pedig semmi,ha nem áztatod agyon/szívod üresre,de ezt már egy tankos vatelines jórészt ki is küszöböli,és a leves fajtájára se kényes.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz TazLeacher #9381 üzenetére

    Nekem az a bajom vele+ a többi FA nemtermészetes ízzel,hogy nekem mindben érződik egy erős "zöld csalán gyógytea" íz...és ez ottvan ténylg mindenben az Old Joe-tól a dohányosnak mondottakig...lehet énnekem valami "allergiám" van bizonyos komponensre,amit sokan észre se vesznek.Szinte minden FA cigisből vettem már,és le is passzoltam,mert egyszerűen szívhatatlan.Pedig tényleg ott a háttérben a finom fűszeres kex-íz a háttérben...de hiába próbáltam erőltetni,az a hülye íz alig csökken,ha 50 slukkot szívok is,mert arra is gondoltam,hogy sokan valami ilyen ízzel kezdenek,és "megszokják",én mg ugye Joje Camel és Hangsen Desert Shippel kezdtem,de ezeknek egyik ízében sincs nyoma se annak,amit a FA-ból utálok,érdekesmód a FA desszert és gyümiízekben sem..

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz ati2 #9384 üzenetére

    Jó tudni...lehet akkor teszek majd próbát FA ízekkel...
    Lehetne kóstoló aromára is vagy mittudomén...de jellemzően a lötyikre sincs.Gáz,hogy az ember ezreseket költ el kísérletezésre,és vagy fektetsz be sokat,de aztán ami nem kell,el kell aprózni,posta x helyre...vagy benyeled.Evapornál is ez a gond,most is mókolnak az ízekkel,DE kóstoló előtte se volt,most sincs például,és pl.én sem akarok mégegyszer ilyen 10 milikkel nekiállni,elég volt az eliquid...igaz Szolnokon,ami közel van,gőzöm sincs(hehe...),hogy vajon kóstolni is lehet-e,vagy csak bolt,nem voltam bent.Van kedvenc ízem,de vonz az új...és rendre csalódok.Most is van legalább 30 féle íz itthon...ebből olyan hármat szívok is,a többivel franc tudja,mi lesz.Erre jön ugye az érés...még a kedvenc napi ízemnek is kell 1 hét,de inkább 2,utána "állandósul"...és ha rendel az ember,jártam már úgy,hogy szívhatatlan sz@r lötyi jött,ami 2 hét múlva már sokkal emberebb arcát mutatta...
    Nagyon kellenének a kóstolópakkok.Nomeg vicces,hogy sok helyen titkolják is,milyen alapú a lötyi,hogy vedd készen...de pl.az esmook.hu-nál az első próbából,2 ízből rájöttem,hogy IW aromák,ugyanaz a moslék a Camel(Desert Ship,Khamel)...nem is értem a lengyeleket,azt a mosogatószeres kölniízt hogy merik...na mindegy.De egy extra infó,az esmook.hu IW aromákkal dolgozik...egyébként elég gáz a kész lötyi ár.Értem én,hogy munka,de egy ezres a kész lötyi szinte mindenhol,közben meg 100ml alap 3800 a 36-os,az üres filléres,és pl.az IW aromák horror erősek...
    A másik,hogy azért a cigisholmik apránként,de kezdenek drágulni...5rongy alatt ritka egy épkézláb akksi,a felújíhatókba 550-600 egy fej,de 500 alatt már egy vatelines sincs...amikor kezdtem,1 éve,5rongyért kaptam a kezdőszettem...ok,akad még hasonló,de régi Helix-el,650-es akksival talán.Nem figyelünk,és szépen itt is bejött tavaly óta legalább 25% emelés,közben Kínából ugyannyiért jön most is nekem a csomag,mint egy éve,az IW se emelt árat...kezdek megint agyalni,hogy külföld.Ráadásul idén sorban jönnek a vackok.A klón kazánok vackok(most jött meg az Eternity-klónom,alig olcsóbban,és konkrétan SEMMIRE se jó eddig),a híres Ikenvape kazánom úgy kuka,ahogy kell,pedig az drága dolog,a vatelinesek minősége a béka s..e alatt,és 2x nem jön ugyanaz,Magnumból legalább 3 különféle van itthon...nevetséges,névvel hirdetik a noname patront,99%,és mikor mi jön.Kanger horizontlom 2 rendelés:2 féle.Nem is sorolom,hovaá tartunk.És nem is lenne gond,ha nem lenne egyszerűen egyre gányabb minden.Konkrétan folynak,égetnek a patronok,egy 5ös csomagot kibontasz,és a múltkorinál 1 szar volt,1 folyatott,1 akkoris megégett,amikor már nem most kezdtem,és tényleg agyonig lett áztatva...az első szériás Magnumok valóban mentek 4 hétig,most 2 hét,de van,amielyiket már 1hét után kib...om a kukába...és még talán többe is kerül,mint 1 éve/ugyanannyi,csak gondolom mostmár a legolcsóbb kínai shop vackát mondják "resurrectornak","Kanger Horizontalnak","Magnumnak",mert egyszerűen más magyarázat nincs.Noname zacsi,5ös pakkban feliratmentes doboz,rajta az ohm és kész.De ez még elmenne,ha nem lenne hulladék...örömtáncot járok,ha belefutok egy jó,finom,tartós példányba.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Kérdés:mit lehet tudni a lötyi hidegbeli viselkedéséről?Annyi fix,hogy pl.a gyári csomag Hangsen lötyin simán ott a 24 hónap szavatosság,és ugye semmi hűtő,ha boltban áll...
    Saját tapasztalat,hogy a levegőzés öli a lötyit...én próbáltam még tavaly,mi lesz egy 10 milis,friss keverésű lötyivel nyáron,2 hét,cégnél akár majd 40 fok,naponta 2-3 óra napsütés,mégha nem is folyamatosan éri a nap...
    SEMMI baja nem lett,természetesen nyitva nem volt...semmi színeződés sem!
    Érdekes,hogy vatelines tankban,patronban viszont 1 hét alatt besötétedik a lötyi szobában,nap és melegmentesen...szóval 99%,hogy a levegő teszi tönkre,2-3 nap alatt már gyengébb a TH és sötétedik a nem használt patronban!
    Szóval jó kérdés,hogy vajon hogy lenne jó tárolni,vennék azért 2 évre elég mennyiséget alapból...de jobbára fagyasztóban tudnám hűteni,ami már lehet sok,vagy pincében töksötét,20 fok körül...
    Egyébként a fagyástól félek,igy a tapasztalat alapján pince lesznincs útban.Itthon szekrényben vannak 1éves lötyijeim,nap nem éri,de semmi hűtő,voltak bontva...és semmi szín/ízbaj.eliquid és Hangsen lötyik.
    Egyébként a Hangsent röhögnék,ha adalékolnák...de tapasztalat,hogy a kevert is "immunis",ha levegőmentes.

    Esetleg akinek már romlott meg lötyi,leírhatná,hogy jött össze,mert én így,hogy negyedéves alap-mennyiséget vettem eddig,arról csak ennyi idöre tudom,hogy sötét hely,ritka nyitás mellett tuti nincs anomália,lötyinél 1 év...ha már így bediliznek,lassan össze kéne dobnunk ilyen tapasztalatokat...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Másik kérdés:a nic csípőssége ellen hat a lágyító adalék?Az a bajom,hogy a 6-os tartósított hegyilevegő,marha finom,de...12-nél már van pici TH,csípés,de kifejezetten az élvezhető kategória,viszont abból mittudoménmennyi kéne,mert simán eltolok egy este 5 milit...és mégis cigizhetnékem van...18-nál lenne hatás,viszont az már amúgy nem esik jól...harap a nikotin,kapar,próbáltam kicsit több aromával,de nem lett jobb...abból meg már nem esik igazán jól egy ciginyi adag,pedig ott érném el,hogy a 10 slukk kábé kioltsa a cigihiányt...igazából 24-essel lennék el napközben,kevés használatra,amikor funkcionális,de az meg már végképp nem esik jól,nem mert a nikotin hat,hanem nem tudom se ízzel se aromamennyiséggel élvezhetővé tenni...
    Viszont napközben ugye nem tehetem meg,ami mondjuk este,kocsma,vagy otthon simán,hogy 9mili körüli anyag,és azon át veszek levegőt,kutyabaj tőle,semmi cigikényszer,DE tényleg nyomom az anyagot egész este...munkahelyen viszont nem ülhet az ember gőzfürdőben...utcán se érdekes,bár végülis a kedvenc észrevételem,hogy egy komolyabban füstölő e-s a nemdohányzóknál visszataszítóbb,mint az igazi cigis,mert ugye mondjuk 5m-ről ígyse-úgyse érződne a cigi sem,nem tudják,hogy e-t nyom az ember,de amúgysem,mi az,miért jobb,csak annyi látszik,hogy egy fószer,cigi x3 méretű füstgomolyagban...bent is elég gáz,mert ok,a legtöbb helyen engedik az e-t,de azt vettem észre,hogy a cigiundorosok a füst látványától simán köhögnek pl.kávéházban...asztal alá letolok fél tankot,senki nem köhint.Ugyanott szívok 2 slukkot,és nekiállok pl.karikákat fújni,ilyesmi,"élvezni",simán többen köhögni kezdenek...
    Mondjuk ezértis gond,hogy az ecigi léte a dohányosok körében is eléggé kevésbé ismert,nemdohányzóknak meg kifejezetten 0 infójuk a dologról,és ezértis nehéz petíciózni,akármi.A nemdohányzók 95%-a úgy,hogy az ismik körében nincs e-s,nagy ívben tesznek az egészre...max.azt érdekli,akinek valaki eddig az orra alá füstölt,most pedig már ilyennel nem zavarja.
    De nem tudom,mi lehetne jó módszer ismertetni...most jön a jó idő,talán az kéne,hogy az egyesület,pár bátrabb ember szervezzen ilyen bemutató-próba dolgokat tömegrendezvényen...egyszerűen aki nem keresi ezt,nem botlik bele.Ha nem bagós,nem is érdekli,de nem is tudja,mit kéne észrevegyen,ha lát egy vapert pl.5m-ről...füst-füst.Bagósoknál pedig ott ugye,hogy sokan ki se merik próbálni,pedig én is megmutatom mindenkinek,aki kérdezi,mi ez,10bagósból egy ha hajlandó 1-2 slukk próbára...és ezek nagy része is megretten,hogy 10rongy+lötyi elkezdeni,hogy mondjuk legyen 2 akksi+2 patron...kocabagósoknak szokott érdekesmód a legjobban tetszeni,akik csak pl.esténként,de mondjuk a napi melót cigimentesen simán letudja minden nélkül...este viszont 1-2-x sör,pár szál cigi,ezeknek működni is szokott.Igazi bagósok,2cigi között pár slukk ilyentől azt mondják,szép,jó,de alkesz kifejezéssel mintha a házipálesz helyett valami "körömlakk" női piát tolna az ember...kevés alkohol,édes íz...ez a vapelés.A cigi meg a karcos házipálesz,erős,ütős,és hat rögtön.
    Egy év után sajnos én is kezdek rájönni,hogy ez van.Az e csak kocabagósnál megy cigiszerűen...aki HC bagós,az csak egyet tehet...vagy gyorsan leszokik a segítségével...vagy gyenge anyaggal,de füstöl egész nap,mert mint az édes álom...kifújod a slukkot...és percek múlva elfelejted.
    Talán akkor lenne más a vapelés,ha valahogy el lehetne érni,hogy valami kellemes,de utóíz legyen legalább 10-15 percig...Az igazi cigit a bagós is érzi a szájában fél óráig...és ezt tartom én igazából gondnak.Mert igazából a bagózáskor is az egyik "emlékeztető" a nikotin mellett a büdös bagóíz gyengülése,ami "szól",hogy megint kéne 1 szál...csak itt ugye másodpercek...és ha nem szívja az ember a tüdejét agyig,tényleg 1 slukk után,de 50 után is ugyanúgy mondjuk 1 perc múlva már semmit nem érez :(

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz DCI_market #9427 üzenetére

    Nekem a fő baj(és előny is,mert a zasszony a lakás másik végében is kiakadt az első slukk kifújt analógfüsttől...),hogy az e hatása tényleg csak addig van,amíg szívom...és hiányzik,hogy miért ne maradhatna meg a kedvenc ízem a számban 10-15 percig...egyszerűen megszoktam a bagóízű pofát is,cigizni is úgy cigiztem,hogy ha 2 slukkra volt időm,az is ugyanúgy elég volt,mint egy egész szál cigi...és még analógozok is,de például vicces,mert sokszor letépem a francba a füstszűrőt,2 slukk,és eldobom...megüt,büdös fej,2 óra nyugi...de az e finom is lenne,és gáz is gőzölögni egész nap.Pedig pont a nikotinnal nem lenne igazán baj...de a rohadt íz...és ráadásul a kellemes íz,ha megmaradna,akkor sem lenne olyan baj,mint a bagószag,hisz egy üdítő íze is megmarad 10-15 percig,vagy akármi.Gondolom az e előtt a hozzám hasonlók szokogattak le rágóval vagy cukorkával...mert kellett valami pótíz,ami ottmarad.Jobbhíján kávéval vagyok így,de hát ugye az meg félmegoldás,mert az egy másik "függőség" :D De azt is úgy iszom,hogy 1 főzetnyi,de 2 decinek kifőzve,és az egész délelőtt elég,bele-beleiszok 1-1 kortyot...és a koffein se pumpál agyon.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Dongatto01 #9468 üzenetére

    A cucc maga nem rossz, csak ugye külföldi garancia, stb... neked kell tudni, bevállalod-e. Nomeg ne feledd, tartalék is kell, főlegha most kezded még, lötyi, felújítóanyag... én inkább vennék egy eGo szettet kezdésnek, ha nem tudod, mi is az e-bagó, és ha tetszik, így lesz pótkészüléked. Mert ugye ehhez hiába veszel pótakksit (ami amúgy kell, de 2x 18350 egy eGo akksi ára...), attól ha a kütyü adja fel... szerintem még ezt pihentesd, maga az ecigi se jön be mindenkinek, és még ott a szívható íz kérdése, a felújítóanyag és felújítási tudás megszerzése...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #9473 üzenetére

    Nekem az is eredmény, hogy a kollégák füstölnek, és én a második üveg sörrel végzek, és nem kell a bűzrúd... egy éve fél doboz ciginél tartottam ugyanebben a szituban... de Neked grat!

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisscsaba74 #9475 üzenetére

    Desert Ship(Hangsen), USA Mix szintén jó... csak gyenge nukotin, mert úgyis az ember rajta csüng, és mellé LR patron,hogy legyen íz, TH ;-) és nem büdös az ember :-)

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Francba...
    Tényleg nincs senkinek egy pl.cellahibás Vari-Go,Spin,Spinner,ilyesmi?
    Brenyo,nektek sincs valami hibás elfekvő darab? :DDD
    Csinálnék magamnak cigit,de eGo-méretűt akarok maximum,kábé 14500 cellával,de egyszerűen nem tudok egy ilyen elektronikát szerválni...viszont új akksit meg ezért venni,szétbarmolni...
    Vicces,hogy több,mint 2 hónap alatt nem sikerült összehozni,egy hibásat kínáltak,de annak az agya is betegnek tűnt,a cella tutifixen,és több,mint az új fél áráért :Y
    Vagy olyan jók,nem kopnak,stb.a Spinek,stb,vagy csak humbug,hogy annyi ember vett,fél éve kint vannak ezek,egyszerűen hihetetlen,hogy nem tudok egyet szerválni...annó(+talán most is) annyira istenítette mindenki,hogy minimum minden második valamennyire fórumközeli embernek kéne a fiókban lenni egy ilyesminek...vagy a fene tudja.
    Igazából mondjuk Vari-Go-t szeretnék találni,a kijelző miatt...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Brenyo #9493 üzenetére

    Ok!
    De egyébként pont az a lényeg,hogy újat tudnék venni/rendelni,akár külföldről is...most is úton van a szívásra működő 1100-as eGo akksim,mert egyszerűen igényem van arra is :) Csak pöffenteni,lazán,mint Schwarczi a szivarral :D
    Szóval mindenképp csinálni akarom a sajátot.Szerszámok,eszterga,maró adottak,anyag is lenne...megtetszett a Tesla nyitott oldala is,stb,ötlet lenne,műszerész vagyok,így egyediesebb elektronika sem gond...csakhát sajna ezeknek az akksiknak nem árulnak pót elektronikát.
    Kocavaper vagyok,sima patronok futnak napi szinten,ok,otthon persze drip,genesisek,NGP...de egy hordós,szép,és mégis egyedi és nyáron is hordható cigit akarok.

    Egyébként ha javítási segédlet kell...szívesen...bár gondolom ti azért kifelé legariztatjátok,amit lehet...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Ilyenkor kéne az egyesületnek fogni magát,kideríteni,kik bagóznak a parlamentben,akik illetékesek,és odamenni hozzájuk párfajta lötyivel és egy korrekt cuccal...más nem számít.Az is megoldás lenne,ha a boltosok összedobnának pár szettet konkrétan kiosztás céljából...
    Lehet hülye dolog,de mostmár konkrét tettekig kéne eljutni,és elsősorban azoknak,akik az egyesületesdit vállalták,de méginkább akiknek ez üzlet is.
    Mezei,vidéki userként pl.Én most is odaadtam 2 cigimet(töltő,eGo akksi+patron),és van cuccom,ami 4! hónapja van olyannál,ahol körbejár a családban!,de még egy kezdőszettre sincs pénz most...mielőtt valaki azzal vádolna,hogy nagy a pofám.ÉN vidéken,az ismerősi körömben megtettem,amit lehet,ÉN beáldoztam jelenleg 3 szettemet ingyen a "térítésre",mittudoménhány embernek odaadtam a cuccaim,adtam segítséget...de ezen a szinten,ahol a baj van....nos,ez kevés!Im Sorry,ennyire tellett...várom,hogy "fentebb" is legyen valami ötlet.Petíció?Hmm...nagy idő és anyagi ráfordítás volt eddig "ennyit" tenni,ezt bárki megteszi fél óra alatt...Beleki sokat tett a videóival.A boltosok is,hogy hozzák a cuccost,bár ott árnyaltabb,mert nem a két szép szemünkért,de OK,ez sem kevés,kockázat.Kíváncsi leszek,lesz-e ennél valami határozottabb fellépés.
    Érdekes,az "elit" talizik minden hétvégén,nem tudom,miért nem lehet azoknak szervezni valami találkozót politikusokkal,ilyenek.Én,vidékről ennyi voltam...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz agent_k #9566 üzenetére

    Nekem sajna minden FA cigisből ez a fű íz és a paprika köszön vissza(a paprikát alapból utálom),mellé a pörköltmogyoró-íz...mintha minden íz ezeknek az ilyen-olyan arányú vegyítéséből lenne.
    Mondjuk most csemege van,hozzájutottam ugye egy elég nagy pakknyi aromához,kisgyerek85 fórumtárs jóvoltából,így most van mit kutyulgatni. :DDD
    Vannak a csomagban remek illatú aromák...vesztem érzem :)
    Igaz mivel IW cuccok,piszok nehéz lesz belőni a jó szintet,most így vagyok például a hawaiian punch esmook-aromával(meglepő,semmi puncs nincs benne,de olyan átható mandulaaroma alapíze van...tuti besz..om,ha mandulát próbálok venni :DDD),kezdésnek az 5% marha kevésnek tűnt,még erre optikailag is,hogy víztiszta aroma...és most egy fél hét után jön,hogy a lötyi olyan tömény,hogy minimum 50% alap megy hozzá...
    Azért kíváncsi lennék,mégis mit szív az ember az aromákkal,és mi a fene lehet a vegyi folyamat,ami láthatóan GÁZT szabadít fel,mert ugye buborékok...és miért is kell 1+ hét érés a cuccnak.Ok,elfogadom,de az eszem azt mondja,hogy alapvetően nem lenne szabad történni semminek,hisz az aroma PG-s,a lötyiben meg ugye ha hozzátöltök PG-t,akkor sem történik reakció...kíváncsi lennék,akkor mi lehet.Lehet a nikotin lép reakcióba az aromával...ez nem is lenne nagy gond,de vagyok úgy aromákkal,hogy például ugyanolyan alappal az egyik íz "nikotincsípős" marad,a másikból meg az erős nikotinos se lesz TH-s.
    Jó lenne valami konkrét utalás,mi történik.Nomeg hogy végülis mekkora nikotin is jut be az emberbe vapeléskor,hogy tényleg áll-e a 30-as arány,mert én 1 év alatt tényleg azt vettem észre,hogy sokszor az erős anyag sem hat,de van,hogy a gyengébb vagy ízben vagy hatásban kiüt,és ízre is más a "nikotinérzet" ugyanazzal az alappal.És vicces,de van,hogy 2 ciginyi 18-as anyag észre sem vehető,utána meg elszívok egy extralight cigit később,és azt meg megérzem,mintahogy extralightosként elnyomok pl.egy piros multit,és utána meg a kövi helyett a vapelésből nem megy ciginyi.
    Igaz ízre is ilyen,vannak napok,hogy egyszerűen íztelen a kedvenc anyagom,van,hogy azt mondom,csökkenteni kéne az aromát.Közben pedig nem fázok meg,nem eszek erőset,stb...pl.reggelire ugyanazt eszem mindennap.A cigi azért sajna sokkal kiszámíthatóbb hatású,és ez baj.Szóval azért úgy érzem,a vapelés hatásfoka,érzete még mindig marhasok dologtól függhet...tényleg van,hogy egyszerűen képtelen vagyok vapeléssel pótolni a cigit...van,hogy 3-4 slukk is elég,és ez napos szinten.Van,hogy 1 mili kell,van,hogy 5 is lemegy,cigiben meg 2-3 szálnyi szórás volt,még extra életesemények sem jönnek közbe,tök ugyanolyan napok.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz agent_k #9568 üzenetére

    A fecsis dolgot pl.én hintettem el a fórumon a videó előtt,fingom sincs,elsőnek-e...
    De a lényeg annyi,hogy mint bármilyen foladéknál,ennél is működik,hogy a megkötött gázokat ki lehet vonni vákuumozással,ezt ugye használják az iparban is,ha valamit kiöntenek,és hibamentesen akarják,hogy minden rést kitöltsön az anyag,és a lassabb kötés alatt se váljanak ki gázbuborékok.Vagyis lényegében a kábé mindenki által keveréskor látható bubizást gyorsítja fel a fecskendőzés,igaz ez nem az érlelést pótolja,hisz az érés,és a gázképződés is időigényes,DE a reakció gyorsul,ha kivonjuk a már keletkezett gázt,és javul a lötyi,mert a gáz miatt csípős/más ízű...tapasztalat alapján friss lötyit kár fecskendőzni,viszont 3-4 nap után/sűrűbb lötyiknél/hosszú érésidőnél gyorsít.
    De ennek egy okosabb módszere,hogy kever az ember,majd szépen fogja magát,és összerázás után összenyomja a flakont,úgy zárja le,így a lötyi az érés alatt folyamatos "vákuumozás" alatt van...én így csinálom.Vagyis első nap nem,csak rázogatom,második naptól...úgy áll 1 hetet a napi betevő Desert Shipem.1 hét után már tutibiztos,hogy utána hónapok alatt se változik...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Rico33 #9571 üzenetére

    Melyik oldal is ez?Én most a health007.com-ról várok csomagot...benne lesz a 2hétben,Szingapúr :D Mondjuk most azért megint ők,mert annó is ott volt 8$-ért 1100-as 5 LED-es eGo akksi(több rendelésből is perfektek,a legelső több,mint 1 éves!),most pedig náluk találtam szívásra működő eGo akksit,hasonló áron volt az 1100-as...egyszerűen kell egy ilyen is,amit csak pöffent az ember,semmi gomb :)

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Rico33 #9574 üzenetére

    :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Athos.187 #9580 üzenetére

    rázd össze...egyébként a műanyag kupakon van nyílás,hogy levegő tudjon a palackba menni,de helyzet,mint a patronoknál,ha nagyon tele van,nehezen indul meg.
    Érintsd a csőrt a patron falához,és várj,a kézmelegedtől meg fog indulni,tágul is,folyósabb is lesz,és utána,ha már kevesebb lesz benne,nem lesz gond.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Azé' kezd egyre lassabb lenni az itthoni árukezelősdi,a kínai meg egyre gyorsabb...
    4-edikén rendeltem,a health 007-ről,a bolt csak 6-odikán adta fel,viszont ott is malmozás,10-edikén küldték ki Kínából,megérkezett ide a magyar központba 15-ödikén!,tehát 5 nap a tényleges út Kína-Magyarisztán...ÉS itthon vámkezelés tegnap este(19.-e,22:31),egy Dual helix,1db szívós 1100-as akksi...nem tudom,mit ülnek ilyen kis borítékos,értéktelen izéken ennyit...15-től 19-ig itthon pihent egy raktárban a cuccos,és ebből még lesz vagy 3 nap a kiszállítás,mert központi elosztó,másnap területi elosztó,harmad-negyednap kiszállítás szokott lenni.Azért durva,hogy az egészből a Nagy Út 5 napos...és 3 hét az egész..
    Mondjuk haladás,tavaly ilyenkor nyomtam 2 rendelést,haver csúszása miatt külön,1nap eltérés,érték,cuccok hasonlók,az övé 3 hét,az enyém több mint 5 alatt jött meg :Y A következőnek meg 2 hét sem! kellett...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    No,meg is jött a jó kis szívós akksim a kis sárgáktól(health007.com),$11 (! :Y ),1100mAh rozsdamentes,a végén lámpa,és eGo-T,karcmentes... :C Be is üzemeltem...hülye dolog,de hiányzott a "csak szívós" érzés,és hiába van 510-esem,az meg nem bír ki semmit,és szerintem lassan már csak gombost kapni,de nem is éri az árát...

    na jó,a Rainbow töltésjelzős 280-asba beleestem,2200 itthon is az ecigifutárnál,stabilizált,és jó...DE nem elég túl sokáig,korlátoz a csak vékony patron,igaz horizontallal nem rossz,és ugye a fránya gomb...

    Innokin IClear 16 eredeti $5,2 ez végülis itthon sem kuriózum,de az ára,no az végülis...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz BandiHUN #9622 üzenetére

    Akksi szétszedve,korrekt tokozott nyomáskapcsoló,szép belső,egy 510-es akksié,haha..DE PROFI gumi illesztő közdarab,ilyesmik,semmi ragsztó,csak frankó szerelés,szép forrasztás,kérem valahogy így néz ki egy megbízható akksi belülről... :C Pedig láttam már sok akksit szétszedve...elöl szívacsbetét,ha mégis lötyi jutna be,a vákuumkapcsoló rész ugye a végén,így ilyen irányú tönkremenetel kizárt...
    Egyébként nem is csak kapcsoló,hanem valódi szenzor van benne...de nemigen jövök úgyse rá,miféle,mindenesetre tápfesz kell neki,nem csak sima kontaktus(műszerészeknek mond ez valamit),eddig az egyszem rossz tapasztalat,hogy túl könnyen bekapcsol,kicsit szűkítek a dolgon,mert alig szívom,és már megy(rezgés,stb.álló,tesztelve amúgy),viszont én a gombot is elengedem picit hamarabb,és ez most ugye nem áll le a szívás vége előtt,picit túlizzít.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Iclear beüzemelve,mekkora lazaság,szívós akksi,veszett dolog,ha megbírná a pofám,akkor nyilván gőzölögne a fejem egész este...sejtettem,hogy ez lesz,így rutinból 6os "kocsmás" anyaggal tömtem meg a 12-es helyett :D
    Mondjuk az icleart szétkaptam,mielőtt megtöltöttem(szép tekerés,profi munka),és mivel mégiscsak Kína és 1db,kiégettem szépen...bajuszok lecsap(a hosszúbajszú patron nekem mindig csak szörcsögött,de sosem oldotta meg a döntögetés-gondot...itt se volt hülye ötlet,2 milit hagytam a 4 szálból,pöpec),felönt,szoba füstbe :D
    Viszont a házi fejújításhoz tuti oltári türelem kell...ami minimum javasolt lesz,hogy a belső falát a kazánnak valamivel,pl.üvegszálcső,üvegszövet tuti bélelni érdemes,gyárilag a felső szálon van 2 kis műanyagcső a kivezetéseken,nehogy az oldalfalhoz érjenek,tudniillik a fűtőszál rossz tulajdonsága,hogy NYÚLIK melegen,vagyis mivel a felső szálnak majd 1 centis 2 vége van,a látszólag jó patron könnyen lesz zárlatos emiatt...másik megoldás,hogy "vak" üvegszál,és szimpla tekerés,így egy "középszálas" Helix lesz,és még a forró gőz visz is egy kis extra aromát a felső "vakszálból"...majd látjuk,ha lekoszolódott.

    Amit nem értek,hogy a patronokat gyárilag miféle huzalokkal tekerhetik...a 2.4-es gyári Helix,stb.fejekben simán van 6-7 menet 0.16-os huzalból,a 2 ohmos Tubby BC-m is 6 menet...átmérőt mértem,0.16.Viszont nekem itthonról van mindenhonnan huzal,de abból a 4 menet adja a 2 ohmot,5 menet 2.4...a 6 menet már 3.1 ohm. :( Persze felülről nézve,ebből 1 menet tulajdonképp 2 fél.Vagyis a 2 ohmos,ami még nem is olyan LR,az is csak 3 egész menet,ami lófütty.
    Ebben is olyan 9-10 menet tuti van a 2 tekerés... így 2 ohmos a ketyere ha jól emlékszem.
    Kellene valami olyan huzal,amiből több menetet lehetne összehozni...ok,a 0.3-as ribbon már pl.jó dolog,mert az nagyobb gőzt,jobb ízt ad ugyanakkora ellenállás mellett...viszont nyűgösebb is,nehezebben fűt fel,és még túlszívva is füstölög a patron vége,lassan hűl,és a patron is jobban melegszik,ami általában ha láncban követi el az ember a 10 slukkot,utána szörcsögést és meleg patront hoz...
    Most pl.ez az iclear is láncbagózásra se melegszik fel,hát tartok a maszek tekerés "mellékhatásaitól" itt is.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Rico33 #9640 üzenetére

    Gáz mindig van...csak nem mindegy, hogy van hová kijönnie, vagy mint a szénsavas üdítőnél, benne reked... csak itt jobb segíteni is. A másik része, hogy a lötyi mellett nem marad oxigén, így jobban is bírja. Mondjuk én 30milinként keverek, és kábé 2hetente,igaz duplán, mert gyengébb "élvezőset" is, de ha épp nincs buli, stb, a lötyi már a 2hét után nem változik,és barnulni se barnul(nikotinbomlás!), szóval ez jött be.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Enton #9645 üzenetére

    Itaste-t szerintem kábé mindenki az 510-est veszi...az eredeti hülye mágneses vagy milyen csatlakozóval van,esélyes,hogy ez a szép kazán is veszegetős,ha neked nem kell a szép kocka kivitel és a kupak,szerintem inkább vegyél csak 510-es csatis akksit,az itthon is van,9rongy körül,külföldön(Kína) jó eséllyel olcsóbb.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Aki szereti a cuclihalakat,vagyis a Bottom Coil Tubby-kat,az próbálja ki a Kanger Evod BCC-jét! Lehet mondani,hogy a Tubby V2...sokkal jobb kialakítás,javítások,fém ablakos ház,a kazán kisebb,de gumistól,stb.kivehető,így nudli felújítani,4mm szálra optimalizált kazánrész,kevés kondenz,folyás,jól néz ki,3 levegőlyuk,hogy ne kelljen óvatosan fogni...remek holmi.
    http://www.ecigifutar.hu/kanger-evod-bcc-18-ohm-ezust-250.html

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Sn00PiG #9707 üzenetére

    Ez,ha jobban megnézed,és jól értelmezem,,2 patron egymás felett,úgy dual coil :D Nekem tetszik...csakhát nem tudom,miért a 18650-es átmérő alap ilyeneknél,pedig az egósok is örülnének sok extrább kazánnak...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kisgyerek85 #9705 üzenetére

    Én 2x2mm-el használom...az az általános méret.Tubby-ba teszek 3mm-es pamutot,az picit felemás,bár ott is változás volt,a régi sima nem alsós tubby kazánok rése vékony és hosszú,oda a 2x2milis szál épphogy befér,az újaknál nincs gond,3-as remek.
    Egyébként semmi szörcsenés nem volt 2x2milis szállal 2 tank után se,zsebben állítva hordott,láncdohányzós cigivel se,erre lehet kábé optimalizálva.Egyben nem szeretem amúgy a vastagabb szálakat,4-est nem is tudom,láttam-e már,a 2x2 kábé mindenben jó,télen szedek ki szálat,nyáron jó alapból is,mondjuk én full VG-t szívok,viszont 20slukk simán lemegy alkalmanként,tehát kel sok lötyi,de az is,hogy a forró patron utána a következő használatkor ne szörcsögéssel nyisson.
    Egyébként azt azért tudni kell,van pár BC cuccom...de aki a Helixet,felsős Tubby-t szokta meg,elégedetlen lesz.Hűvösebb gőz,kevesebb íz a stabilabb,döntögetésmentes működés ára...így pl.én is használok vatelinest is,mert szeretem az ízét,és sosincs gond vele(Magnum .44,David tankban,hogy eGo-s maradjon+a 4 mili bőven elég,a tank se fogy ki 1 nap alatt),és egy BC-s van nálam(kicsi/nagy Tubby BC,mostmár inkább az EvoD),mellé egy felsős patront is(iclear16,sima Tubby,V3),így kábé 3 cigit hordok magamnál.Üvegszálból 2x2 mili,pamutból a 3-as,fonott,azt kicsit "összébbnyomom",és semmiben sincs hosszú kanóc.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz TazLeacher #9782 üzenetére

    az utolsó után NE vizezz,+3 vizes kör elég,és ne izzítsd túl,elég vörösre,de a túlizzítás szintén nem jó,mert elég az oxid is!Plusz a víz túl hirtelen is "lerobbantja" a réteget,sokan egyáltalán nem is vizeznek,én úgy vagyok vele,hogy azért érdemes kimosni az ujjról,stb.rárakódott cuccok égéstermékét...viszont az utolsó után nem szabad vizezni,se hozzáérni különösebben,ha lehet,csipesz,stb.Én az utolsó után hagyom a csipeszben meghűlni,és a majdani lötyivel átitatom,amikor kihűlt,úgy már kevésbé "érzékeny" a külvilágra,fogható.Van,aki oxidáláskor is lötyibe mártja...egyébként érdemes figyelni,a Genesis abszolúte nem komálja a vizes lötyit,megeszi a huzalt,stb,vagyis vizezni nagyon nem ajánlott.Pár csepp vizes lötyivel nekem volt,hogy 2nap alatt szétette a szálat,mert áram ugye folyik a víz miatt,és feloldja a szálat.Figyelni érdemes a huzal szorosságára,érje,de ne legyen kínozva.
    Egyébként a Genesissel sajnos az a baj,hogy nehéz 2 egyformát tekerni,ha nem zárlatos is,és időben sem stabil valami,zabálja a lötyit is,áramot is,és koszolódik is,mert a forró csőben is ég az anyag,érdemes naponta friss lötyivel+papírzsebkendővel "átmosni",hogy kijöjjön a "belepállott" mocsok.Jobbára annak a jó,aki kifejezetten "szereti" a fémszövet-ízt...másnak csak kínlódás,ha megy is.

    Vágni,bütykölni oxidálás előtt kell...az oxidálás alatt nem változik se átmérő,semmi,ha elég szoros a cső,kell elég sok alapanyag,erősen sodorva,egyúttal kifelé "nyújtva",ha jó a tekercs,semmi nem történik akármennyire izzik,nem bomlik,hajlik.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz TazLeacher #9784 üzenetére

    Annyi,hogy letekered a kupakot,és a tekerésnek nekinyomsz finoman egy papírzsebkendőt,a másik oldalról pedig itatod friss,a patronban levő fajta lötyivel.Sötétnarancs szutyok lé megy a papírzsepibe...

    Egyébként ezt se tudják sokan,hogy a vatelineseknél is érdemes hetente egyszer "mosni",főleg ha lyukasztott patron,tankban...annál ez úgy néz ki,mint a töltés,a tankból sem kell kivenni a patront,hanem papírzsepi alá,és felülről elkezdeni csepegtetni,mintha épp új lenne.Csúnya sötét színű lötyi fog alul távozni+a patronban megégett vatelindarabkák,ilyen fekete szemcsék...ezt is addig érdemes,2-3 cseppenként adagolni,amíg alul már a tiszta rendes színű lötyi nem jön ki,kifújás,1 hétig mintha új lenne.Énnekem így simán megy 1 magnum .44 egy hónap körül,lényegében ugyanúgy,amikor megadja magát,akkor kezd folyatni és kevesebb gőzt adni,mert kábé ennyi idő,mire a fátyolszövet lyukasra ég,nem tartja a lötyit.Itt is ilyesmi,a ritkábban használt,pl.csak esténkénti Genesisnél érdemes ezzel kezdeni naponta,mert akkor másnap az ember tiszta lappal indul,nem a másnapról megmaradt kozmás lötyi+kondenz keveréket kezdi szívni...
    Egyébként minden patronnál természetes a koszolódás,ennél is,csak itt még nem is látszik,ha meg lesz...ja az ember,csak ráég a szálra+a tekerésre.A legtöbb holminak jó a karbantartás,lehet nem hosszabbít élettartamot,de a friss folyadék garantálja,hogy végig egyenletes legyen az élmény.Ráadásul vatelinesben,kazánban ugye a benne levő lötyit éri a meleg,a levegő,így a nikotin eleve elbomlik.Több napig nem használt eszköznél érdemes üres folyadékkal átitatni,pl.kazánoknál,de a Genesist is el lehet szépen tenni,nikotinmentes lötyivel kimossa az ember és kész.510,stb.kazánok dettó.Utána ha megint kell,rendes lötyivel pár pillanat újra feltölteni.Hosszú távra meg kimosás-kiszárítás,égetés,amit lehet.Lötyivel eltenni pl.egy hétre patront...90%,hogy minimum vacak lesz,rosszabb esetben rozsdásodás,egyéb kérok,plusz a patronban levő lötyi si besötétedik,tönkremegy.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz atiss78 #9787 üzenetére

    Szerintem felesleges a vastag huzal,hacsak nincs NAGYON izmos mecha modod+akksid alá...a vastag huzal lassan fűt és lassan is hűl,hacsak nem kell tényleg brutál TH,akkor felesleges,még talán a 0.2-es is,bár az még Genesissel 2 ohm körül elég jó.A ribbonn viszont nagyobb felületen párologtat,az jó lehet.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz TazLeacher #9803 üzenetére

    Akkor nézd meg a Tubby-kat is,az meg a Mininováról a továbblépés...igaz 1 ára van,a szipka.De az EvoD BC az egyik kedvencem,a felsőszálas Tubby a második,ehhez van fém szipka,azt használom nyáron,télen hideg...
    De mindenben üti nekem a V3-at,eGo menet,mégtöbb lötyi,mert mégkevesebb helyet vesz el a kazánrész(ok,felújítani nehezebb,mert ugye kisebb),jobb kivitel,az EvoD már tényleg a csúcs a kommersz holmik között...és azt már újítani is gyerekjáték.A Tubbykhoz az eGo menet miatt nem kell takaró,profi szelelés,nem billeg,és az EvoD már a rozsdamentes ablakos házzal tényleg a szép kategória...
    V3-ból már csak egy IClear16 dual coil van használatban,de ez értheő... :D

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Az EvoD- jó cucc,DE mai tapasztalat ennek az ára...EGYETLEN sör mellé elfogyott belőle 2ml lötyi.És semmi folyás,akármi,jó gőz és kész.Az akksi merült kevesebb,mint 20%-ot... 2ohmos tekerés,egy szörcsenés se.Vagyis kábé ez az eddig látott "legpazarlóbb" patron!Egyelőre értetlenül állok a dolog előtt...folyás kizárt,fél óra volt az üveg sör,a teli patront vettem elő,végig nálam,nem tettem zsebre,stb...és hihetetlen!Tegnap a dual IClear 16-ból ugyanennyi időre,gőzre,stb.1 mili SEM kellett!Szóval vannak furcsaságok...a patron 2.8-as,és majdnem csontszárazra fogyott...gőz normális,stb.Szóval nem tudom... :Y

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz wwenigma #9811 üzenetére

    A rekordom egy dumás haverral 2 sör->este 8-tól reggel 6 :D Na jó,az régebben volt még...de simán tart addig,kortyolgatom,terasz,nézelődés,elmélkedés,haverral duma...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Remus389 #9810 üzenetére

    Jó,de gőzből se volt extra,2ohmos tekerés,stabil 3.7-es akksiról,mindig ez a kombó van,minden patront ilyenre tekerek...lehet,hogy a talprészt nem húztam meg eléggé/félrement a gumi,mert a gőznek amúgy nem volt még a szokásos téhája sem,de nem szörcsögött vagy ilyesmi.Fura jelenség volt,hogy viszont ordenáré módon kondenzelt.Szerintem csak simán túletetett...most megtöltöttem megint,van TH,és sokkal kevesebb kondenz.Ami még lehet,hogy a láncdohányzás miatt ugye jól felmelegedett,és emiatt evett jobban.Láncdohányozni,"józanul" jobbak a felsőszálasok,mert ott az ember ugye lazábban kezeli,és bilent,amikor kezdene égetni,de a BC ugye állandóan kap anyagot.
    Igaz tapasztalat,hogy egy teli vatelines tank a legjobb nemtörődöm megoldás még mindig,mert annál a 4 mili ki is tart 1 estét,és égetés se áll fent.Viszont a vatelines "torkosabb" egészestés gőzölésre,a horizontalokat meg nem szeressem,mert bár jók,de végülis egy Helix,annak minden nyűgjével,bekoszolódik,ingadozó hatásfok,hamar elhasználódik...a sima vatelinest lehet hetente egyszer "öblíteni",ami kiviszi az égett vatelint és a sötét "használt" lötyit,ami alul megreked a patronban,simán megy egy Magnum 4 hetet nekem,a horizontal nem egyszer 3-4 nap alatt úgy bekoszolódik égett íz nélkül is,hogy már íztelen,fakó valami lesz.Az ötlet nem rossz,de nekem "pazarlás",a hagyományos szerkezetű vatelinesek ritkán nem bírnak ki 3 hetet,inkább 5,mint 4,és az ízük sem "fakul ki",jellemzően nekem addig jól mennek,így a "mosással",mire belül a fátyolszövet nem fogy el annyira,hogy kilyukadjon,akkor kezdenek folyós-szörcsögőssé valni,de egészen addig nagyjából hoznak minden paramétert,ha ezt a pici "odafigyelést" megejti az ember.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Ronam #9851 üzenetére

    Én használok,szeretem,mert műszerész vagyok,szervízkor jól jön a zseblámpa is,és a cégtől is jövök haza este,sötétben,így azzal világítok!
    Szerintem a legdekoratívabb eGo-akksi,ennél nehéz lenne "látványosabban" e-cigizni!
    Viszont külföldről se találtam olcsóbban,Kínában sincs,nem tudom,miért,pedig remekül üzemel amúgy....de 5.5 rongyért....viszont nekem KELLETT egy ilyen! :DDD
    Egyébként stabil 3.4V-ot ad le,ami nem túl sok,2 ohm alatt nem érdemes rátekerni semmit,mert nem az igazi....Nekem 1.7 ohmos Magnummal megy,David tankban.remekül bírja,ez a "bulis" akksim is,1100-as.
    Szóval gondold meg,ér-e neked sok pénzt egy kis villogás,így nyárestéken "poén" ilyennel füstölni,buliban is,akinek sűrűn kell lámpa valamihez,megintcsak veheti hasznát.
    Bár ez utóbbi szívás is tud lenni,ugyanis kikapcsolva zseblámpa,de akkor a gombra korlátlanul a fehér LED világít...tokban volt olyan,hogy benyomódott,és cumiztam,mert lemerült.Vagyis mint zsebzár könnyen felejtős,igaz lámpaként nem sokat eszik,cserébe nem is túl fényes...
    Én szeretem,oda kell rá figyelni,fémszínben nagyon dekoratív valami.Jó dolog a töltésjelzés,igazából nem is értem,miért nem alap minden akksinál,hisz az elektronika úgyis méri a feszt...
    Viszont akinek nem kell a dekoráció,lámpa,mégis egy jó stabil akksit akar,annak inkább eGo FOG akksi.Nem volt időm még utánamérni,de annál valami nagyon jól mérték be a PWM frekit,egyszerűen hiába 3.4V az is,egyszerűen FINOM rajta a lötyi.Pedig a fesz ugyanaz...és süllyesztett diszkrét gomb...szintén színekkel töltésjelzés,masszív jó kivitel,remek.
    De egyébként innen már nem sok plusz egy Spin,Spinner,stb.állítható feszültségű akksi,ami elvileg szintén jelez töltést(olyat kell venni,ami igen),és cserébe állítható fesz is,nem látványos,annyi szent,de hasznos.
    Mindenkinek meg kell választani,mi a fontos az akksiban :DDD Viszont annyi tuti,hogy mindenféle akksi birtokában sima nemstabil akksit tuti nem vennék...egyszerűen irtózatos a külömbség ahogy merülnek,van ilyenem is.De a többit mindet van miért szeretni...végülis sokan súlyos pénzeket adnak holmi "csodakazánokért",akksikért is...meg kell fontolni,mit "nyer" az ember egy ilyen akksival.Nekem a lámpa miatt hasznos is,az utcán/buliban/bárhol nyilvános helyen bámulásért dettó :DDD
    Viszont ha konkrétan személyes igény,és nem dolgozom,vannak jobbak is...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz wwenigma #9853 üzenetére

    Én elsősorban arra lennék kíváncsi,mi is változik a cuccokkal,miben lesz másabb a gőz,amikor pl.már 3 nap után égettes az íz,és hétvégén az ember csak les,meglátva,milyen kokszos a cucc.Vatelinesnél halmozottan,mert ott a kondenz is visszafolyik a vatelinbe,keveset dohányzóknál ez több hét alatt több,mint aggályos lehet...de sajna vatelinesből nincs olyan,amiben a közép cső beleérne a gumiba...nagyon kevés dolgot vizsgálnak az e-bagónál,nem vizsgálják a besötétedő lötyit,a patront pár nap használat után,vagyhogy a kondenz az akkucsatin,a szipkában minek lehet a táptalaja...
    Mi elvagyunk ezekkel a cuccokkal,használjuk,odafigyelünk,értünk hozzá,de nem tudom,mi a helyzet egy mezei userrel,aki csontra szívja a patront,nyitva hagyja a lötyis üveget,nem tisztogatja a holmit...nagyon könnyen lehet,hogy a kokszos fűtőszál nem csak ízében nem az igazi...
    Persze mondom ezt,mint aki másfél éve tolja,és ez után is fogja,tök mindegy,mit kell trükközni,mert akkoris tudom,hogy milyen volt este sörözéskor eltolni 2 doboz cigit,vagy melóban másfelet,és milyen most napi pár szál extralighttal,bulikor meg a cigit is OTTHONHAGYVA...DE azért érdekelne egy normális vizsgálat.Ha már cseszegetnek is...a cseszegetéssel nem értek egyet,de a rendes teszteléssel és a valamilyen formában nikotinkontrollal igen,nem azért,hogy gond legyen a nikotinos lötyi,hanem mert veszem észre,hogy pl.az Inawera cuccaira csak létrejött vagy 3 "lötyigyártó",némelyik magát "európai neves gyártónak" hirdetve(Nectar,hmm...én Google-vel NEM találtam a bolton kívül nyomát,ahol forgalmazzák..),kitudja mit,honnan beszerezve,még talán a nikotintartalommal is trükközve(ami akkoris érdeksértő,ha kevesebb,de a mentes alaplötyi tizedárú ám a 36os alaphoz képest...)ki tudja,mit árul.Vices,de mint "technikai információ" még az aromát se lehet kideríteni,ködösítenek..szószerint.Hardver dettó,amikor a kedvenc patronjai az emernek hol ilyenek,hol olyanok,gondolom mikor hol kapni olcsóbban.Remek példa a Resurrector és a Magnum.Hmm.Én sose láttam se a dobozon,se a patronon,hogy ez most akkor a tengerentúli "híres" csodapatron lenne.Sz@rt kifogni is könnyű...még tán az Innokin,Vision,stb.feliratok hitelessége is megkérdőjelezhető,USB töltőfejem jelenleg 4 fajta elektronikás van,van,ami jó,van,ami elavult,és nem megbízható!Itthoni boltból...Vagy remek példa az Eternity-klón,amivel jól be is fürödtem,mert gagyi,és PILLANATRAGASZTÓVAL beleragasztott kanóc,stb...furcsa szagú vtelinek,most jött egy 3 milis üvegszál itthoni boltból,erős MOSÓSZERSZAGA van,valamivel vagy ők mosták ki,vagy nem vették észre,ez utóbbit mivel a zacskó is bűzlik,nem hinném...ki kellett főznöm,üvegszállal még nem jártam így! :Y És végigszagoltam,büdös volt az egész 1 méter,nem csak egy kósza csepp!A víz ki is oldotta,ki tudja,miből bányászták ki,ha mosni kellett,vagy oldalbap..álta a postás kutyája...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    https://www.fasttech.com/products/1327600
    Kedves kis kezdőkészlet,tárolódobozban,Style akksival,baráti áron,RUGÓS középérintkezős V3-al...tegnap jött meg,ennyi pénzért,tokkal,stb,teljesen jó.Az akksin ráadásul nem matrica van,hanem gravírozott,majd festékkel SZÉPEN kitöltött minta,öröknek tűnik kábé,és jó fogást ad,mégha nem is gumírozott a festék,mert domború :) Vagyis bemélyedések...
    https://www.fasttech.com/products/1306605
    Szívós akksi,korrekt kivitel,szintén jó ár,és itthon kuriózum,de az ismert shopokban se találtam eGo-méretben gombmenteset...
    Ingyen posta,5-ödikén rendeltem,kínai sebesség,a Hong Kong Post-os követés viszont sz..t nem ér,tegnap jött meg,de infó egyedül annyi,hogy elindult az EU-ba 15-ödikén...viszont a bolt postázáskor VALÓDI fényképet tett a rendelés állapotáról,hogy is néz ki a feladott csomag.Android appjuk is van követni,bájcsevegni.
    Kisebb hülyeség,hogy ami In Stock-nak látszik,az is csúszhat 1-2 napot,nekem is írtak,mondják 2 cuccra várni kéne...mondom kapjátok be,a shopon még mindig ott vigyorog,másnap sűrű elnézéskérés mellett postára dobták a pakkot...tippem szerint kicsit "játszanak" a készlettel,írni írnak,hogy pici türelem,ha bénázol,várhatsz,ha tökönragadod őket,Te marod,a másik meg vár 2-3 napot,mire kiugranak a gyárba új adagért.Összességében semmi extra,a cuccok kínaiak,csodát várni nem szabad,aki pl.műszaki cuccot venne,én is néztem egy olcsó karórát is,
    https://www.fasttech.com/products/1111003
    Megy,nem sorjás,stb,DE láthatóan olcsóbb anyag,és mondjuk hátrány,hogy NAGY,olyan 5 centi magas a kijelzőrész,szóval 2méteres ipsén nem mutat már vészesen :DDD Szerencsére ottkörül mozgok...
    Elvileg vízálló,no azért szétnézek benne...akartam valami ócska,de mégis poénos órát dolgozni,ami nem fém,nem sérülékeny,és vízálló,elvileg erre remekül megfelelhet.Frankó fényes kijelző,igaz az elem láthatóan nincs toppon,idő+dátum,24-12órás formátum,kábé ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák