Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    Iclear beüzemelve,mekkora lazaság,szívós akksi,veszett dolog,ha megbírná a pofám,akkor nyilván gőzölögne a fejem egész este...sejtettem,hogy ez lesz,így rutinból 6os "kocsmás" anyaggal tömtem meg a 12-es helyett :D
    Mondjuk az icleart szétkaptam,mielőtt megtöltöttem(szép tekerés,profi munka),és mivel mégiscsak Kína és 1db,kiégettem szépen...bajuszok lecsap(a hosszúbajszú patron nekem mindig csak szörcsögött,de sosem oldotta meg a döntögetés-gondot...itt se volt hülye ötlet,2 milit hagytam a 4 szálból,pöpec),felönt,szoba füstbe :D
    Viszont a házi fejújításhoz tuti oltári türelem kell...ami minimum javasolt lesz,hogy a belső falát a kazánnak valamivel,pl.üvegszálcső,üvegszövet tuti bélelni érdemes,gyárilag a felső szálon van 2 kis műanyagcső a kivezetéseken,nehogy az oldalfalhoz érjenek,tudniillik a fűtőszál rossz tulajdonsága,hogy NYÚLIK melegen,vagyis mivel a felső szálnak majd 1 centis 2 vége van,a látszólag jó patron könnyen lesz zárlatos emiatt...másik megoldás,hogy "vak" üvegszál,és szimpla tekerés,így egy "középszálas" Helix lesz,és még a forró gőz visz is egy kis extra aromát a felső "vakszálból"...majd látjuk,ha lekoszolódott.

    Amit nem értek,hogy a patronokat gyárilag miféle huzalokkal tekerhetik...a 2.4-es gyári Helix,stb.fejekben simán van 6-7 menet 0.16-os huzalból,a 2 ohmos Tubby BC-m is 6 menet...átmérőt mértem,0.16.Viszont nekem itthonról van mindenhonnan huzal,de abból a 4 menet adja a 2 ohmot,5 menet 2.4...a 6 menet már 3.1 ohm. :( Persze felülről nézve,ebből 1 menet tulajdonképp 2 fél.Vagyis a 2 ohmos,ami még nem is olyan LR,az is csak 3 egész menet,ami lófütty.
    Ebben is olyan 9-10 menet tuti van a 2 tekerés... így 2 ohmos a ketyere ha jól emlékszem.
    Kellene valami olyan huzal,amiből több menetet lehetne összehozni...ok,a 0.3-as ribbon már pl.jó dolog,mert az nagyobb gőzt,jobb ízt ad ugyanakkora ellenállás mellett...viszont nyűgösebb is,nehezebben fűt fel,és még túlszívva is füstölög a patron vége,lassan hűl,és a patron is jobban melegszik,ami általában ha láncban követi el az ember a 10 slukkot,utána szörcsögést és meleg patront hoz...
    Most pl.ez az iclear is láncbagózásra se melegszik fel,hát tartok a maszek tekerés "mellékhatásaitól" itt is.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák