Új hozzászólás Aktív témák

  • ErosenZold

    senior tag

    válasz arnyekxxx #200 üzenetére

    1. Utcán sose fogsz te a bankoddal szarakodni
    2. Kaspersky és a többi erre kitalált már rég egy megoldást.
    3. https

    [ Szerkesztve ]

    Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

  • Mr. Teddy

    őstag

    Ennél az OS-nél nekem annyi jött át a pozitív oldalra, hogy
    -nem lesz vírusos, ergo nem szaródik el az oprendszer
    -itt az adataid relative biztonságban vannak, a hardveres adatvesztés veszélyétől mindenképp.

    Nem jön be a koncepció. Cloud nálam plusz szolgáltatás, ha akarom egyes doksiaim feltolom dropboxba, aztán elérhetem bárhonnan, nem kell pendrive a cipeléshez. Az összes fájlt is helyben tárolnám, max részhalmazát cloudon. Fordítva eléggé szívás, ha nincs net és épp kéne a doksi. Meg eleve milyen szintű alkalmazások mennek így a böngészőn keresztül? Gondolom alap dolgok lennének, akkor meg már egy linux értelmesebb egy cloudos tárhellyel, hisz az sem nyel be vírust, és biztos elég lesz arra amire ez az os is.

    Vagy egy ipad iOS-el értelmesebb megoldás, 500 dolcsitól már kapni azt is, és annál sem kapsz be vírust.

    Amit még mostanában nem értek ez a hatalmas nagy biztonság hajkurászás. Mindenki paranoiás mostanában, hogy mindenki az ő gépét akarja feltörni, az ő adatait akarja lelopni. Ha valakinek mégis el akarják lopni az adatait, annak úgyis megteszik, a cégek megoldják maguk módján, tehát ez szerintem nem olyan nagy dolog.

    Mostanában azt érzem, hogy ezek a dolgok elhamarkodottak. Minden cég tolja a maga clodját, a "bárhol, bármikor" elérhető tárhelyeket, holott technológiailag még nagyon korlátozott a dolog. És ez nem csak Mo-n, külföldön is. Majd ha kb úgy lesz 3G-s internet, korlátlan adatforgalommal, olyan lefedettséggel ahogy jelenleg GSM hálózat, akkor lehet egy ilyen oprendszernek létjogosultsága. Amíg kávézók, boltok, figyelmetlen user-ek kódolatlan wifijét kell hasznáni ehhez, addig szerintem felejtős.

  • shev7

    veterán

    válasz Sweet Lou 6 #118 üzenetére

    "most nem. de ne felejtsük el, mióta van informatika oktatás. sok fiatalnál látom, hogy ha hivatalos dokumentumról van szó, akkor figyel a részletekre is."

    Meg informatikaban jartasaknal is gyakrabban latom az ussunk 3-as betumerettel par enter-t megoldast a stilusok/terkoz hasznalata helyett...

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • attila9988

    őstag

    válasz Ronyn #184 üzenetére

    És nem kell hozzá pendrive...

    Tyűha.... Mekkora előny. Nem kell hozzá az 1000ft -os pendrive hogy megnyissak pár szöveges doksit.... SŐT még szerkeszthetem is a gdocs -al.. ez nem semmi. :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz moonman #193 üzenetére

    de ezt bedobhatod a folyóba.

    :DD

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • julius666

    addikt

    válasz Mr. Teddy #204 üzenetére

    akkor meg már egy linux értelmesebb egy cloudos tárhellyel, hisz az sem nyel be vírust, és biztos elég lesz arra amire ez az os is.

    A linux ugyanúgy benyelhet vírust (user error kell csak hozzá pont mint máshol) mint más oprendszer, csak oda a statisztikai hibahatár alatti elterjedtség miatt desktop malware-ek nem nagyon készülnek, így statisztikai értelemben véve biztonságosabb.

    Ellenben ChromeOS-en a böngésző funkcionalitásra butítottság miatt elméletileg nem is lehet olyasmit elindítani ami belepiszkálhatna mélyebben a rendszerbe, még user error-ral sem. Mert csak alacsony funkcionalitású javascript kódok meg a beépülők kódjai futkorászhatnak csak ráadásul azok is szénné sandboxozva. Klasszikus értelemben vett binárist nem is futtathat a user (ez kapásból jó pár hibalehetőséget kilő). Persze hibák a ChromeOS-ben is lehetnek,de azt látni kell hogy a Google a böngészőjével eddig mocskosul jól teljesített biztonság terén. A ChromeOS amúgy linux alapú.

    A ChromeOS-nél a bukta az a cloudra támaszkodás lehet. Viszont ez nem csak a ChromeOS hibája, mert cloudot nem csak ott használunk. Cloudra támaszkodva ha törlik az accountodat/feltörik a fiókodat/nincs net ugyanúgy szopsz linuxon/winen is.

    Az a nagy büdös helyzet hogy az informatikába jártasabbak már több mint fél évtizede a cloudban (internet) élnek lényegében, csak így hogy doksikat tudnak saját gépen futó alkalmazással szerkeszteni, meg kernelt fordítani, procit húzni megmarad annak az illúziója hogy mégsem, ők valójában függetlenek tőle. Év elején össze-vissza nem volt netünk, őszintén megmondom, egész egyszerűen kinyomtam a gépet, mert net nélkül nem tudtam az égadta világon semmit csinálni rajta. Pedig winem van, dugig alkalmazásokkal. A gép előtt ült idő 90%-át legalább már a böngésző előtt töltöm, és semmi okom nincs azt feltételezni hogy ez az arány jövőben bármit is csökkenne, sőt.

    De őszintén ezt az egész "csak a cloudra utaltság" károgást nem is értem, a nagy G ezt legalább második gépre való oprendszernek szánja, netbookokra. Mellette otthon ott a rendes géped/laptopod, amin a fontos anyagok nyilván megvannak lokális másolatban is. Ha valaki netbookokon akar biztonsági másolatokat tárolni meg az offline életét élni, annál sajnálom, de valamit nagyon elszabtak a szülei.

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz julius666 #208 üzenetére

    Éreztem, hogy ezt valaki ki fogja emelni, hogy arra is lehet vírust bekapni. Persze lehet, ezt tudom én is, de nagyon gátlástalan netezőnek kell lenni ahhoz, hogy valaki összehozza.

    Az a nagy büdös helyzet hogy az informatikába jártasabbak már több mint fél évtizede a cloudban (internet) élnek lényegében, csak így hogy doksikat tudnak saját gépen futó alkalmazással szerkeszteni, meg kernelt fordítani, procit húzni megmarad annak az illúziója hogy mégsem, ők valójában függetlenek tőle.

    Ez azért túlzás eléggé, valóban mindenki már napi szinten használja az internetet, amit a gépen csinál valaki az 80%-ban netet használ, de net nélkül is ugyanúgy komplett a rendszered, mint vele együtt, max kiegészítő infokhoz nem jutsz.

    Nem tudom ki hogy van, de ha nekem törlik az összes mail címem, fb-t, egyéb oldal regisztrációmat, akkor sem vágnák el tőlem a számomra fontos adatokat, minden megvan a vinyómon, esetleg biztonsági mentésként dvd-n, kettő egyszerre már kis eséllyel döglik be. Szóval nem vagyok ráutalva a netre, persze ha nem volna, sok dologtól megfosztva lennék, de nem lételemektől.

    Az meg hogy ezt egy másik rendszernek szánja a google az oké, de ennyiért soknak tartom. Vannak ismerőseim (legfőképp hölgyek), akik Atom procis netbookot használnak egyedül. Amire kell nekik a teljesítménye jó, hasonló árfekvésű google os-nél kíváncsi lennék, hogy mennyire szolgálná ki az embereket, tényleg akkor leszünk okosabbak, ha már mutatnak is valamit, hogy mit tud, mit lehet vele csinálni.

  • Csakénvagyok

    őstag

    válasz ErosenZold #198 üzenetére

    Keleti blokk? Románia az 5ödik helyen áll a net sebessége és a lefedettség terén. És hogy milyen adatot bízol a guglira és hogy mit tartasz meg csak magadnak azt te döntöd el.

    Hogy 28-20 dodó a bérleti díjja harwarrel, szerintem is sok, de ha belegondolunk 60$ a legolcsóbb windows OEM, s ehhez jön még hozzá a hardware árra, kisebb cégnek/iskolának még akár meg is érheti, belegondolva hogy nem kel rendszergazdát foglalkoztatnia, sőt bárhonnan elérheti az adatait. Mármint azokat amiket a felhőbe feltölt.

  • Ronyn

    senior tag

    válasz Mr. Teddy #209 üzenetére

    Internet nélkül nem több a gép mint egy playstation...

    Ego sum... Ronyn 🧔

  • BonFire

    veterán

    válasz MichaelSD #106 üzenetére

    "Ennek ellenére 16 GB (miért 3 MB?) HDDt én keveslem."

    De miért kevesled, ha egyszer semmi szükség rá? Épp most cáfoltad meg szépen sorban a feltevéseimet. Akkor minek vincseszter? Nem elég egy terminál? A vincseszter pont akkora, amekkorára ráfér egy ChromeOS, és kifújt. Miért kellene nagyobb? Szvsz még ez is sok egy Linuxnak. Semmi szükség rá. A képeidet meg a videóidat, zenéidet akkor nézed, hallgatod, szerkeszted, amikor online vagy. Működik a Gdocs offline is, igen, csak a dokumentumhoz nem férsz hozzá offline, mert nem a gépen tárolod. Ahogy a képeket és a zenéidet sem. Ahhoz, hogy te bármikor hozzáférj ezekhez, bizony 24/7 internetkapcsolat kell. Olyan meg még a világban sincs. Csak kábelen, de mint mondtam, ott is vannak leállások, fennakadások. A mobilnet meg forgalomkorlátos és drága. Megnézel vele pár HD videót a YouTube-on (munkával kapcsolatos videót szigorúan, nem szórakozásból), és annyi a keretnek.

    Ennek homlokegyenest ellentmond a Google azon törekvése, hogy komplett filmeket streameljen full HD-ban a YouTube-on. Ahhoz kell csak még sávszél, meg állandó hozzáférés. Ez még a saját hazájában sem adott. Nem abból kell kiindulni, hogy az okostelón hazafele a metrón megnézem az íméljeimet, meg egy-kettőre válaszolok is, azt' kifújt.

    Ismétlem: az OS-en kívül semmilyen személyes adat nincs a gépeden. Se zene, se film, se dokumentum. Még egy nyamvadt txt fájl sincs. Nem tudod menteni, mert kicsi a vincseszter, nincs hová.

    Innentől kezdve a pc nem pc többé, csak egy terminál. Perifériák, ha úgy tetszik, billentyűzettel kombinált képernyő. Buta és süket. Nincs rajta net nélkül mit csinálni. Net nélkül nincs ok bekapcsolni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Fecow #113 üzenetére

    "A konkrét esetedben, bár nem tudom milyen szerződést írtatok alá, de ha tényleg ilyen hosszú ideig, ilyen esetleges az internet elérésed. Akkor én mindenképp jogi útra terelném a dolgot, normál esetben a szolgáltatónak biztosítani kéne valamekkora rendelkezésre állást (Ami a legrosszabb esetekben is illene 95% felettinek lenni, ami nagyjából évi 18 nap összesen). Az, hogy ő fejleszt tesztel az nem indok, neki azt úgy kell elvégeznie, hogy minél kisebb fennakadást okozzon a szolgáltatásban."

    Már ez tényleg off, de akkor leírom: "..Város Képviselő testülete támogatásával új internet fejállomás vásárlását hajtjuk végre, mely megbízhatóbbá és gyorsabbá teszi az Internet szolgáltatást.
    A technikai átállás miatt 2011. május 10-én az internet és kábeltévé szolgáltatásban karbantartás és fejlesztés miatt akadozások, illetve este 21:00 órától teljes megállások várhatóak."

    Így kerek. 20 nap alatt építenek át egy komplett várost behálózó rendszert, vagy ha úgy tetszik 3 hét alatt, ami tényleg nem sok. Nem tudom, honnan veszed, hogy "ilyen sokáig". Júni 1. az átadás. Utána viszont történhetnek még fennakadások, bár ezt a szolgáltató nem írja, tapasztalatból tudom, mert ez nem olyan, hogy leblankolok két kábelt, oszt összecsavarom a végüket, meg jól beszigszalagozom.

    Szóval a 21:00 óra nem szentírás, de a fent leírt akadozás az átépítési időszakban bármikor felléphet, és teljesen természetes egy ekkora projekt esetében.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz BonFire #214 üzenetére

    ki mondta, hogy nincsenek meg offline is a dokumentumaid :F szerintem nagyon félreolvastál valamit. megvannak offline is, és felhőben is. és amikor van net, akkor szinkronizálja őket, hogy bárhonnan nyitnád meg, akkor is ugyanazt a naprakész verziót kapd, és legyen egy mentésed belőle a szerveren is. komolyan nem értem ezen mit nem lehet megérteni, pedig annyian annyira értelmesen leírták már...

    julius666: +1, pontosan így vagyok. itthon kb filmeket tudok nézni meg zenét hallgatni, ha nincs net, munkában még ennyit sem, mert ha nem is böngészőben dolgozunk, de a munka 90+%-a az neten át megy, ha az nincs, akkor gyakorlatilag megállt az élet, tök mindegy, hogy egyébként ott vannak offline az adataink, vagy sem...

  • Fecow

    aktív tag

    válasz BonFire #214 üzenetére

    Továbbra is mondom, hogy nem ismered a chromeOS működését. És így jelentesz ki valótlan dolgokat. Ugyanis a webalkalmazások pontosan úgy működnek, offline, hogy egy bizonyos részük, letöltődik a gépedre, és ott hajtódik végre, majd ha lesz kapcsolat szinkronizál. Ha hagyományos böngészésből indulok ki akkor a böngésző cache-nek is kell a hely (tulajdonképpen az offline mód is egyfajta cache). Bár nem tudom milyen lesz az új offline docs, illetve gmail, de bizony a régi gears-es offline mód úgy működött, hogy egy algoritmus szerint leszinkronizálta a leveleidet, és a dokumentumaidat is, illetve manuálisan is hozzáadhattál amit akartál. Ezenkívül meg tudod írni a levelet és a dokumentumot majd szinkronizálsz, ha van kapcsolat.
    Bármennyire is próbálod, sulykolni a koncepció közelebb áll a hibrid kliens, vagy smart kliens koncepcióhoz, mintsem a klasszikus vékony kliens koncepcióhoz.

    (#215) BonFire: Nem kívánnám tovább kommentálni, mindenesetre, furcsállom, hogy az elején még panaszkodsz, hogy milyen rossz az elérés. Majd miután leírom, hogy azért bármit nem engedhet meg magának már véded. A sokat pusztán a panaszaid alapján írtam, illetve gondolom azért írtad le mert soknak tartod, nem pedig azért mert simán bevállalhatónak. Továbbra is fenntartom, ha a leállások miatt tovább szünetel a szolgáltatás, mint amire szerződtetek, akkor téged kár ért, ezért a szolgáltatónak ellentételezni kell valahogy, mégjobb lenne ha benn maradnak a szerződésben foglalt rendelkezésre állásban, sok helyen azért valahogy megoldják.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • BonFire

    veterán

    válasz #16820480 #216 üzenetére

    "ki mondta, hogy nincsenek meg offline is a dokumentumaid :F szerintem nagyon félreolvastál valamit. megvannak offline is, és felhőben is."

    Nem olvastam félre, mert nem ez az első cikk a COS-ről, hanem a kismillió-valahányadik, és sokat elolvastam. És ez az első, ami azt pedzegeti, hogy talán nem lenne rossz dolog, ha offline is tudna az ember dolgozni – ez már gondolom a visszajelzések alapján fordult erre. Az eredeti koncepció nem ez volt. A Google már azelőtt eresztett a gatyaszíjon, mielőtt élesbe kiengedte volna a rendszert, mert belátta, hogy ez az elképzelés jelenleg az utópiák világába tartozik. Tehát már bukott, holott még meg sem jelent. Szép.

    Fecow: "Továbbra is mondom, hogy nem ismered a chromeOS működését. És így jelentesz ki valótlan dolgokat. Ugyanis a webalkalmazások pontosan úgy működnek, offline, hogy egy bizonyos részük, letöltődik a gépedre, és ott hajtódik végre, majd ha lesz kapcsolat szinkronizál."

    Persze, hogy nem ismerem (veled ellentétben), hiszen még a piacra sem dobták egyelőre! Aki ismeri, az minimum bennfentes, vagy mérnök, vagy programozó vagy tesztelő a Google-nál.

    Letöltődik... – az általatok említett offline üzemmódnak homlokegyenest ellentmond a korábban említett 4 illetve 16 GB-os merevlemez. Azért a flash memória még mindig drága, rövid életű és lassú a vincseszterhez képest. Miért jó az nekem, ha én marékszám vásárolom a pendrájvokat? Már van 1 azaz egy db pendrájvom, egy 128 MB-os, amin egy-egy hivatalos levelet elviszek kinyomtatni, nem kell több. Amíg el nem romlik. De most veszünk/bérlünk egy ultraolcsó gépet egy ultraízi OS-sel, majd a pc hardwerek árának a többszörösét költjük pendrájvokra, mert azért az ördög nem alszik, és jobb, ha a cuccaink mégis itthon vannak, nem valami felhőben? Ez is oké, ha valakinek ilyen sok szórnivaló pénze van, de akkor ez az OS miben nyújt pluszt, könyörgöm? Mi az ami arra sarkall engem, hogy a Windowst és az asztali gépemet kihajítsam, és vegyek egy ilyet? Mit tud jobban? Az olcsóság mint érv nem ér, mert abban mindenki egyetért, hogy azért le kell menteni az összes cuccot. Akkor meg minek?

    Végül (de nem utolsósorban) vannak felhasználók, akik nem hiperkockák, és szeretik a szép, csicsás GUI-t. Mint én is. Részemről sugárban hányom az epét a Google összes appjának igénytelen kinézetétől. Mert az, hogy "letisztultság" az egy nagy rakás bullshit. Igénytelenség. És utálom bámulni a Chrome felületét is. Akkor már inkább az IE, ha mindenképpen választanom kell. A régi logójuk helyett is csináltak egy olyan újat, amilyet a 9 éves Vérpistikék szoktak összefotosoppolni, és most büszkék, hogy de trendi dizájnosak.

    Arról meg sehol nincs szó, hogy majd skinezhető lesz.

    Összefoglalva: pluszt nem nyújt, ellenben mínuszt rengeteget, nem olcsóbb a Windowsnál, ha mindent összeszámolunk, ráadásul még ronda is.

    Tévedés ne essék: nem vagyok Google-ellenes. Használom a Gmailt, a képtárolójukat, a keresőjüket, a térképüket és a glóbuszukat. Mert azok jó fejlesztések. A Wave-jüket sosem használtam volna, a Zümmjüktől az első pillanatban sikítófrászt kaptam (ahogy velem együtt oly sok elégedett Gmail felhasználó), és erre az OS-re sem fizetek be. Ahhoz még fejlődnie kell.

    Az MS Office/Oo/Gdocs párbajhoz. Miért nem lehet a bekezdéseket formázni még mindig a Google-ban? Gondolok itt a térközre? Miért nem lehet még mindig tetszőleges nagyságú fontot beállítani, csak ami a listában van? Nekem ez épp elég hozzá, hogy ne használjam.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Namelesske

    addikt

    válasz BonFire #218 üzenetére

    Te komolyan gondolod amit itt írsz?

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Rickazoid

    addikt

    válasz BonFire #218 üzenetére

    "És ez az első, ami azt pedzegeti, hogy talán nem lenne rossz dolog, ha offline is tudna az ember dolgozni"
    Ajánlom figyelmedbe a következő, öt hónappal ezelőtti cikket:
    Chrome OS's Secret Influence
    Analysis: How do HTML5, and ChromeOS, work offline?

    Egyébként ezen az oldalon a legelső link mögötti oldal pár nappal korábbi, konkrétabban ír a ChromeOS funkcióiról és már az is említi, hogy biztos az offline működőképessége a programok egy részének. Ja és a témázhatóság is ott szerepel.
    Megjegyzem én nem nevezném igénytelennek a Chrome-ot. Mondjuk mivel lényegében magáról a Chrome-ról beszélünk, ami egy op.rendszer szerepét hivatott átvenni logikus, hogy minden, ami megvan a Chrome-ban, megvan a ChromeOS-ben is.

    "Mi az ami arra sarkall engem, hogy a Windowst és az asztali gépemet kihajítsam, és vegyek egy ilyet?"
    Semmi. A ChromeOS előnyei egyben a legnagyobb hátrányai is, nem kell, hogy bármire sarkalljon. Engem se sarkall semmire. Offline funkcionalitás is csak addig van, amíg nem olyasmit akarsz futtatni, aminek több vagy más erőforrásra vagy szoftverre van szüksége, mint amivel egy Chromebook rendelkezni fog.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • BonFire

    veterán

    válasz Namelesske #219 üzenetére

    "Te komolyan gondolod amit itt írsz?"

    Már miért ne gondolnám komolyan? :F Én vagyok a potenciális vevő. Tessék engem meggyőzni, hogy ez a termék jó, és szükségem van rá. Hozzáteszem: rendkívül nyitott vagyok, és Meg lehet győzni. De csak érvekkel, vagy szemmel látható, nyilvánvalóan előnyös fícsörökkel. A marketing dumára nem vagyok vevő. Én egyelőre félig üresnek látom az üveget. Bizonyítsa be valaki, hogy az biza félig teli van.

    lordfeyr: Nekem natívan nincs rajta olyan szép Vistás skin, mint neked. Az, hogy skinezhető, nem jelenti azt, hogy igényes is lenne. Főleg, ha 3rd party megbízhatatlan szoftverekkel kell azt csinálni, ami sokszor még árt is a rendszernek, vagy a programnak.

    OFF:

    Majd ha komolytalanul akarok kommentelni valamit, akkor kirakok egy-két szmájlit, hogy lássák, viccelek, vagy a kreten.hu-ra megyek kommentelni.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    2011. március
    2011. május

    Ebben az évben már kétszer bukott be a felhő, méghozzá nem is akárki felhője, hanem pont a Google-é. Lehet, hogy ritkán fordul elő, de ha ennyire a felhőben képzelik el a jövőt, akkor pont mostanára kellett volna már gatyába rázniuk. Mi lesz, ha piacra dobják az új OS-t, a Chromebookot, aztán szerencséjük is lesz: eladnak pár millió darabot belőle, és hirtelen a forgalmuk a milliószorosára nő! Hiszen a mostanival sem tudnak megbirkózni, a jövőbenire már van kapacitásuk vagy vész esetére akciótervük?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz BonFire #221 üzenetére

    omg... :U
    ezt kéne belássad, hogy nem, nem te vagy a potenciális vevő. nem mindn eszközt neked akarnak eladni, ne legyél már ennyire énközpontú. az epilátort, meg a vibrátort meg a pelenkát sem neked találták ki, de ettől még nem értelmetlen eszközök. nem akar senki meggyőzni, hogy ez jó. ha neked nem tetszik, akkor ne használd, ilyen egyszerű. nem értem egyszerűen az olyan embereket, akik személyes sértésként fogják fel, ha egy olyan eszköz/szolgáltatás jelenik meg, amit nem nekik szántak...

    amúgy meg milyen instabil 3rd party megbízhatatlan szoftverek kellenek hozzá, hogy rátegyél egy skint? :Y te mégis miről beszélsz? ráteszel egy aero skint, és pont olyan szépen igazodik a rendszerbe, mint az IE-akárhány. vagy lehet más fajtát is, ha nem tetszik az aero. nyilván te sem bővíted "3rd party megbízhatatlan programokkal" a windows-od, hanem csak az alap rendszereszközöket használod, mert az jó :U

    egyébként nem tudom mond-e valamit, hogy valami fejlesztés alatt áll? a html5 offline api a gdocs-hoz meg a gmail-hez fejlesztés alatt volt, tehát ezért nem került be a fél évvel ezelőtt kiosztott chromebook-ba, most lett kész, és a debütáláskor már használható lesz a nagyközönség számára. mi ezzel a gond?

  • Integra

    titán

    ez valami vicc?
    ennyi erővel tálcán nyújthatnám át a maradék személyes adataim és dokumentumaim, már igy is túl sok mindent tárolnak ezek a cégek a szervereiken...
    remélem bukik.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • floatr

    veterán

    válasz Integra #225 üzenetére

    Mondd már el annak a pármillió gugli apps ügyfélnek, hogy mekkora marhák, hogy kiszervezték az IT osztályt. Meg mondjuk pl a T-sys ügyfeleknek is ugyanezt idehaza

  • julius666

    addikt

    válasz BonFire #218 üzenetére

    Őszintén szólva én is erősen elgondolkodtam hogy ez a hozzászólás most vicc, trollkodás vagy mégis mi akar lenni.

    Az elég jól látszik hogy a ChromeOS-ről tényleg lövésed sincs, jogos volt a többi hozzászóló vádja. Ha pedig nem tetszik a GUI, ne használd (bár nehéz lesz mert az összes többi böngésző már szépen ezt használja).

    Arról meg sehol nincs szó, hogy majd skinezhető lesz.

    De, a böngésző már most is az (jó ideje), sajnálom. COS-t nem próbáltam, nem értem hogy ugyan azokat a skineket ott miért ne használhatná az ember.

    Persze, hogy nem ismerem (veled ellentétben), hiszen még a piacra sem dobták egyelőre! Aki ismeri, az minimum bennfentes, vagy mérnök, vagy programozó vagy tesztelő a Google-nál.

    Bárki leszedheti, mert hasonlóan a böngészőjükhöz van ChromiumOS, ami opensource. Fordítasz egyet forrásból, vagy leszedsz vhonnan egy készet és uccu neki virtuális gép.

    Amúgy ajánlom a #208-as hszem, a tiedében leírtakra (cloud téma, "elsődleges" gépként használás, stb) elég jó választ ad szerintem.

    Még a gugli cloudos buktáira:
    Szépen visszaállították az adatokat utána a biztonsági mentésről (ha az otthoni usereknél van adatvesztés - ami simán ugyanúgy előfordulhat - ugye nincs), csak ez már nálad lemaradt, mert ugye úgy nem lehetne rossz fényben kihozni a "nagy testvért".

  • julius666

    addikt

    válasz Integra #225 üzenetére

    ez valami vicc?
    Jelenleg is tálcán nyújtod át az adataidat. Minden amit mailben (hiába írod meg a doksit amikor otthonról postázod be a céghez ugyanúgy átmegy pár multi kezén), sőt interneten elküldesz az ő kezükön megy át marha rég.

  • Integra

    titán

    válasz floatr #226 üzenetére

    add a cimüket:)
    idővel úgyis megszopják, ahogy a sok cég, aki indiába szervezi ki az it-t, olyan is lett a minőség náluk...

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz julius666 #228 üzenetére

    ha figyelmesen olvastad volna amit irtam, akkor feltűnhetett volna, hogy azt irtam a maradék dokumentumaim is. vagyis nem, nem tudnak mindent még mindig. aki persze orrvérzésig mindent ott tart, az igen.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #208 üzenetére

    Az a nagy büdös helyzet hogy az informatikába jártasabbak már több mint fél évtizede a cloudban (internet) élnek lényegében, csak így hogy doksikat tudnak saját gépen futó alkalmazással szerkeszteni, meg kernelt fordítani, procit húzni megmarad annak az illúziója hogy mégsem, ők valójában függetlenek tőle.

    Ez egy nagy marhaság, úgy ahogy van.

    Év elején össze-vissza nem volt netünk, őszintén megmondom, egész egyszerűen kinyomtam a gépet, mert net nélkül nem tudtam az égadta világon semmit csinálni rajta. Pedig winem van, dugig alkalmazásokkal.

    Én nem tudom te mit csinálsz a gépeddel, de én pl hetekig is elvagyok net nélkül, mert megvan mindenem amire szükség van a hétköznapokban. Na nem azt mondom hogy nem okozna némi kellemetlenséget egy két email hiánya, vagy néhány híroldal megtekintése, de nem dől össze a világ net nélkül sem, és dolgozni tökéletesen lehet nélküle is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz BonFire #218 üzenetére

    A Google már azelőtt eresztett a gatyaszíjon, mielőtt élesbe kiengedte volna a rendszert, mert belátta, hogy ez az elképzelés jelenleg az utópiák világába tartozik. Tehát már bukott, holott még meg sem jelent. Szép.

    Ebben pont az a vicces hogy a "you can do enything on the web", nem nagyon fér össze az offline működéssel. Mert ugye az a jelszó, hogy mindenkinek elég egy terminál, ne legyenek normális alkalmazásaik csak szutyok javascript+html5, de közben azért mégiscsak legyen már meg valamilyen szinten a gépeken is az egész cucc....
    Ennek így annyi az értelme, hogy google függésbe kerülünk, és ráadásul a 20 évvel ezelőtti software színvonalát is alulmúló programokat kell használnunk... Egy word 1.0 megesszi reggelire a gdocs -ot, és még gyorsabb is. (Mondjuk latex már akkor is volt, de az nem kifejezetten "office" alkalmazás)

    Szerintem ez az egész akkora bukás lesz, ami még a zümikét is felülmúlja... Ilyen árakon nekiindulni tulajdonképpen öngyilkosság. Ennyiért rendesebb netbook is van, windows -al. A bérléses téma meg teljesen nevetséges. Igen hamar kijön a gép ára, és aztán mi van? Miért érné meg fizetni a havidíjat?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #231 üzenetére

    dolgozni tökéletesen lehet nélküle is
    ez így persze nem igaz. sódert lapátolni lehet nélküle, de egy rakás munkakör szart sem ér net nélkül.

  • Fecow

    aktív tag

    válasz BonFire #218 üzenetére

    Azért vicces vagy, tehát azért nem ismerhetem, és te sem, mert nem vagyunk Google mérnökök, bennfentesek (amit mellesleg, honnan tudsz, hogy nem vagyok az?). Akkor te hogy jelenthetsz ki róla tényként dolgokat (amik nem igazak)? Nem mondasz magadnak véletlen ellent? De segítek, nem kell google mérnöknek lenni, hogy funkció lista szintjén ismerd a chromeOS-t, elég hozzá ismerni a modern böngészők képességeit, megnézni a keynote-ot, esetleg elolvasni egy feature listát, valami hivatalos forrásból.

    Az eredeit koncepció mindig is az volt, hogy böngésző alapú operációs rendszer lesz, a böngészőkben már elég régóta dolgoznak offline képességeken (lásd google gears, vagy akár a html5 offline api), így ez nem nagyon változhatott. Tudtommal a visszajelzések alapján az offline, "operációs rendszer szinten" megnyíló fájlokon dolgoztak (zene, videó stb), de már az elején is tervbe volt usb/memórikártya használat támogatás tehát sok minden nem változott a koncepción.

    Mi mond ellent minek? Van 16GB belső tár, az OS-nek, web cache-nek, offline webapp-eknek, OS frissítésnek, akárminek stb. Tudsz pendrive-ot, memóriakártyát, USB-s külső merevlemezt (?) csatlakoztatni. Minek vásárolnád marékszám a pendrive-ot?
    A 128 MB-os pendrive-val rohangálni a nyomtatóhoz módszernél azért akad már egy pár szofisztikáltabb metódus is, csak úgy mellékesen.
    Ha jól értem a biztonsági mentésről beszélsz, azt gondolom ti sem csak az asztali kliens gépeken tartjátok, mert akkor a felvetésed komolyságát, már rögtön el is gáncsoltad. A külső mentést meg így is, úgy is többlet hardver/költség. Mert az ördög ilyen erővel a hagyományos kliens gépen sem alszik, tehát ott megveszed egyszer a tárhelyet a kliensnek, egyszer meg a biztonsági mentésnek. "Tiszta pénzkidobás" persze, ha valaki így szórni akarja a pénzét....

    Szerintem azért az így nem jelenthető ki, hogy le kell menteni mindent, bár ezt munkafolyamata válogatja. Pl ha egyébként is valami céges központi webes alkalmazást használtok minek is kéne mindent még egyszer lementeni kliens oldalon külön-külön, hisz minden ott van már a szerveren, arról meg illik biztonsági másolatot készíteni így is, úgy is.

    Abban igazad van, hogy explicite semmi pluszt nem nyújt egy hagyományos chrome böngészővel ellátott operációs rendszerhez képest. Implicite pedig, hogy az olyan felhasználók, akik szinte csak a böngészőt indítják, használják, azoknak leszedi a sallangot, hiszen minek az nekik, úgy is csak a böngésző kell. Ha hiszed hanem, az előnyei a költségekben van, bárhogy is próbálod pendrive-okkal (lol) az ellenkezőjét állítani. Persze nem biztos, hogy neked is előnyökkel jár. De nekem sem nyújt sok előnyt, ha központból optimalizálják a tehergépjárművek szállítási forgalmát, nem vagyok érdekelt a logisztikában, nem fizetnék ki milliókat, flottakövető, meg útvonal optimalizáló rendszerekért, még sem állítom, hogy hülyeség.

    Nem hiszem, hogy elkezdődött volna (eddig) MSoffice /OpenOffice/LibreOffice/Google Docs párbaj. Szerintem abban mindenki egyetért, hogy a Google Docs, szövegszerkesztési képességeit tekintve még lemaradásban van, viszont kollaborációban nagyon erős, multiplatformságban meg talán a legjobb, tehát nem nagyon lehet így kijelenteni, hogy melyik a jobb, túl sok a preferencia. Az egyetlen dolog ami tudtommal vita tárgyát képezi, hogy a Google Docs által lefedett funkciók, elégségesek-e nagy átlagban.
    Téged ezek a hiányosságok zavarnak, másokat meg nem, mert offline szövegszerkesztőben sem használnak se stílusokat, se bekezdéseket, csak entert ütnek vastagítanak, space-t nyomogatnak, és az előre megadott font készletből és méretekből választanak. Nem mondom, hogy ez elegáns, de hazudnánk ha azt mondanánt, nem létezik a jelenség tömegesen. Én egyébként megvárnám a júniusi Google Docs frissítést mielőtt véleményt mondanék, gondolom az offline képesség mellet egyéb funkciók is bemutatkoznak. Az egyedi betűtípusokkal kapcsolatban úgy néz ki pont most állunk változás előtt. [link][link]

    (#221) BonFire

    Skinezhetősgnél nem tudom mit értesz skinezhetőség alatt, mert gondolom az, az igényed, hogy az utolsó pixelig kedvedre szabd, de akkor olyan nincs, ez nem a GUI széttúrók rendszere. Ez van. De ha megelégszel a témákkal akkor elég régóta elérhetőek. [link]

    (#222) BonFire

    Érdekes szóhasználatod van, mert a bebukott és a voltak problémák nálam nem azonos jelentésű kifejezések. Gondolom a szuper asztali gépeden sose veszett el még adat, és nincs olyan a világon, akinek már valaha is elveszett....
    A konkrét ügyekre visszatérve gondolom, az elkerülte a figyelmed, hogy mindent visszaállítottak, gondolom, nálatok is van még szalagos biztonsági mentés is a 128MB-os pendrive mellet...
    [link][link]

    Mondjuk azt kimatekozhatnád nekem, hogy ha eladnak szerencsével pármillió chromebookot, hogyan is nő milliószorosára a forgalmuk. Gmail tudtommal olyan 200 millió ember használja. Mellesleg megint hangsúlyozom, chromebookon nem csak google szolgáltatást lehet használni, hanem bármilyen webest.

    Egyébként furcsa, hogy még le is írod, hogy nem vagy Google ellenes, mikor az összes hozzászólásodban elég erőteljesen élsz az átértelmezés eszközével, süt belőle, hogy valami ellenszenved van vele ("bukott", "sugárban hányom az epét", "igénytelen", "sikítófrászt kaptam", stb..) (Hogy is van az a közmondás, "az kiabál, akinek a háza ég"?) Így nem tudom, hogy is várod el, hogy valaki meggyőzzön, mellesleg miért kéne? Mi érdekem nekem abban?

    De szerintem, vak utálatból nem kéne hülyeségeket leírnod, csak mert nem tetszik. Ahhoz pedig, hogy ne állítsunk hülyeségeket még csak Google mérnöknek sem kell lenni, csak kicsit informálódni, neked sem ártott volna.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Integra

    titán

    válasz attila9988 #231 üzenetére

    faszbúkozik, az van.
    amúgy ja, ordas nagy marhaság, itt mindenki troll csak ő nem:)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #233 üzenetére

    de egy rakás munkakör szart sem ér net nélkül.

    Pl melyik? (a neten keresztüli segítségnyújtáson túl.. :) ) Attól hogy nem kapok email -eket, még végezhetem a munkámat. Létrehozhatok mindenfajta irodai dokumentumokat, szerkeszthetek képet, videót, könyvelhetek is, hiszen minden cégnek van saját szervere ami net nélkül is elérhető cégen belül. Közös munka is megy, ott a sharepoint. Házat tervezhetek, ügyfelekkel beszélhetek (telefon).

    Mit nem tehetek? Nem tudok információt gyűjteni a netről ha kell, de ez még nem a munkanap vége... illetve nem fa**bookolhatsz, és nem youtubolhatsz. Uram isten.... most mi lesz. Még jó hogy én nagy ívben le**arom a fa**bookot.. :D

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    Egyébként itt most megint a "nekem ez is elég" vita folyik, mint ami az apple termékeknél szokott. Ráadásul itt is az a helyzet, hogy a normálisabb windows -os netbook árban lehet venni egy jóval kevésbé használható, felhőzős vackot.
    Ha nekem ajánlanak egy trabantot annyiért amiből már egy mercedes -t is kaphatok, akkor hiába lenne elég a trabi is a 4 kerekével hogy elvigyen A -ból B -be, akkor is a másikat akarom majd, mert egyszerűen jobban megéri az árát.
    Vagy ha a piacon az egyik árustól kapok 2 kg almát akcióban mert sok van neki és megteheti, akkor hiába lenne nekem elég 1 kb is a másiktól ennyiért, akkor is a dupláját veszem meg, mert a pénzemért többet kapok....

    Remélem érthető. A chromebook -nak minimum feleannyiba kellene kerülnie, bár akkor meg azért vennék sokan, hogy aztán legyalulják róla ezt a vackot, és mondjuk win7 startert, vagy valamilyen linux -ot (mondjuk azt a vacak buguntut) tegyék a helyére....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #236 üzenetére

    Kedves Attila!
    Bár eszem ágában sincs leállni veled vitatkozni. Így ezt nem is teszem, inkább csak egy megszívlelendő rávezető kérdéssel próbálnék hozzátenni magasröptű elmélkedésedhez.

    Láttál-e már tőzsdét, nem az 1900-as évek elejéről?

    Nyergeld meg a nagyot

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #236 üzenetére

    konkrétan az én munkámat nem lehet ellátni net nélkül, mert:
    - nem működik a repjegy foglaló rendszer
    - nem lehet szállodai és gépkocsi foglalásokat intézni (lehet, nem tudtad, de mindenhova email-ben kell elküldeni a dolgokat, tök mindegy telefonon mit beszélgetsz velük)
    - hirtelen kényelmetlenné válik az ügyfelekkel kapcsolattartás, mert a világ másik felére kell telefonálgatni
    - nem lehet rendesen útvonalakat tervezni (ja, papír térképen lehet, de ez a "fallback mode" kicsit lassabb kiszámolni a távolságokat és utazási időt)

    szóval kb tudok dokumentumokat tologatni jobbra-balra, és ennyi, amiből persze semmi haszna nincs a cégnek, de offline munka, éljen! :U

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #239 üzenetére

    Én nem mondtam hogy konkrltan a te munkádat el lehet végezni net nélkül. Én csak azt mondtam, hogy a számítógépes munkafolyamatok nagyobb többségét bizony el lehet. Persze ettől a mellékes vitától még nem lesz használhatóbb a chromeos, és olcsóbb sem lesz a chromebook.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #238 üzenetére

    Láttál-e már tőzsdét, nem az 1900-as évek elejéről?

    Kíváncsi vagyok hogy te vajon sértődött alma rajongó vagy és azért válaszoltál nekem, esetleg sértődött google rajongó? Vagy netán olyasvalaki aki nem értett egyet az almás példámmal, és aki bizony ugyanannyiért az egy kilót venné, aztán hazafurikázna a mercedes árban vett trabantjával? :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #240 üzenetére

    én meg azt mondom, hogy bőven van olyan munka, amit nem lehet érdemben végezni net nélkül, tehát az a felvetésed, miszerint lehet bőven net nélküls is dolgozni, nem állja meg a helyét.

    egyébként ha nekem mondjuk ugyanannyi pénzért ajánlanak egy S osztályos Mercit, meg egy Golfot, akor gondolkodás nélkül a Golfot választom, mert a Merci nem fér be a garázsba, sokat fogyaszt, drága fentartani, és tele van olyan extra cuccokkal, amire semmi szükségem nincs (segglyukmelegítőtől kezdve az elektromos üléseken át egészen hosszú sor).
    legfeljebb úgy választanám a mecit, ha utána eladnám, és vennék belőle valami praktikusabbat.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz attila9988 #237 üzenetére

    Járműves példával élve egy asztali OS inkább egy helikopter+autó, míg a ChromeOS csak egy autó, egy helikopter + egy autó árában. Ugye autót majdnem mindenki tud vezetni, de helikopterhez egy picit több dolog kell, eleve 3D-ben kell gondolkodni, repülési útvonalak sincsenek odafestve a levegőbe, legtöbbször egyeztetni is kell a többi légijárművel, nem lehet csak úgy vaktában repkedni, leszállóhelyeket is előre kell tudni, a környezetet is sokkal jobban figyelni kell és nem mellesleg nem is mindenki alkalmas a repülésre.
    Remélem érted mire célzok.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #242 üzenetére

    "tele van olyan extra cuccokkal, amire semmi szükségem nincs"

    De ha egyszer egy kiló alma helyett kettőt kap az ember ugyanannyiért, akkor egy nagy marha ha nem a két kilót veszi meg.
    Ráadásul rossz a példád, mert a windows -os netbook sem fogyaszt többet, és nem is nagyobb mint a COS -os, viszont teljes értékű rendszer.

    De végülis a te dolgod. Mától dolgozz chromeOS -el. Kíváncsi lennék meddig bírnád.. :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #243 üzenetére

    Te is azt mondod, hogy az ember vegyen kevesebbet, többét úgy hogy semmilyen előnye nem származik belőle. Mondom még egyszer. Ha egy normális netbook is ennyi, akkor mi a töknek a chromeos -es netbook? Hol itt az előny? A vírusokkal való heroikus küzdelem nettó marhaság. Főleg win7 -en, ás főleg egy netbook -on. Ez a beállítgatási kényszer is hülyeség. Kinyitja, használja. Mi a jó élet annyira bonyorult egy win7 -en mint a helikopter vezetés az autóhoz képest?
    Az adatszinkronizáció is már jópár éve tökéletesen megy windows -al.....

    Hol itt az előny? Hogy a kuglinál van mindened és ráadásul ócska funkcionalitású és teljesítményű software -eket használhatsz? (kivéve gmail, az tudja amit a levelezőnek kell...)

    Normális, igazi előnyöket mondjatok... még a google sem tud, csak azt hogy bedobhatom a folyóba a gépet ha akarom, meg beleállíthatok egy wc kagylót....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #241 üzenetére

    Kíváncsi is lehetsz, hiszen számlátomást nem látod melyik hozzászólásodra reagáltam. Az általad felvetett internet "esetlegességére", "feleslegességére", a munka végzés, és úgy általában a gazdaságra gyakorolt hatására mutattam egy példát. Mondjuk nem csodálom, hogy a fanboiság védelmező szárnyai alá menekültél egy ilyen után.

    Nyergeld meg a nagyot

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #246 üzenetére

    Még mindig nem hallottam igazi előnyt a chromeos -el kapcsolatban, de nem is csodálom hogy folytatod a mellébeszélést, ha ilyenekről nem tudsz...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz attila9988 #245 üzenetére

    Nem írtam, hogy előny vagy hogy megéri, korábban épp azt taglaltam, hogy szerintem alap dolog lenne, hogy az emberek ne féljenek a rendes OS-ektől és használni is tudják azokat, de a megközelítés nem pontos. Az ára tényleg drága, de ha ezt nem vesszük figyelembe (szükségtelen, mert nagyobb piacokon úgysem ez az ár fogja növelni vagy csökkenteni az eladásokat), akkor marad két lehetőség: egyik egy ijesztő szörnyetegnek kikiáltott valami, amit illik szidni rendesen és mindenhol ezt szajkózzák, másik meg egy gép, ami pont olyan kevés képességgel rendelkezik, mint aki megveszi. Egyértelmű, hogy mit fognak választani az erre érzékeny emberek. Ha valami kellően egyszerűre van faragva, az kelendő tud lenni, még ha el is veszik az univerzális jellege. A reklámon múlik minden. Jelenleg ennek jobb a reklámja. Ha elég jól kommunikálják, hogy nincs szükség teljes OS-re, akkor a legtöbb ember el fogja hinni. Miért? Mert az ember szeret a tömeggel tartani, még ha pont ellenkező irányba kéne is menni. Később meg majd jön a Win8, meglátjuk annak milyen lesz a reklámja, mennyire jól adják be a népnek, lehet elsöpri majd a chromebookokat. Lehet nem.
    Félreértettél, nem a chromebookokat védtem, hanem az álláspontot, miszerint a legtöbb embernek valóban teher tud lenni egy OS teljes funkcionalitása, azt is ugyan úgy le kell egyszerűsíteni a jónépnek, hogy használni tudja. Onnantól meg számukra előny lehet, hogy a számukra többletfunkció nem egyszerű, hanem szimplán hiányzik. Nem véletlenül olyan egyébként a Win7 sem, hogy berakod a telepítőt, elindítod, beírsz egy-két dolgot és rövid idő után kész és működik minden (általában).

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #247 üzenetére

    A mellébeszélés az, az amit te csinálsz. Feldobod, hogy tökéletesen lehet dolgozni internet nélkül, majd ha hozok egy olyan példát, melyen az egész gazdaság alapul akkor azt mellébeszélésnek kiáltod, ki, előre tudtam, hogy nincs értelme veled vitatkozni, csak olyan kapitális marhaságok mellett, amiket te nyilatkoztatsz ki, jóérzésű ember nehezen megy el.
    Na mindegy, most sikerülni fog érzem.

    Nyergeld meg a nagyot

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #249 üzenetére

    A mellébeszélés az, az amit te csinálsz. Feldobod, hogy tökéletesen lehet dolgozni internet nélkül, majd ha hozok egy olyan példát, melyen az egész gazdaság alapul akkor azt mellébeszélésnek kiáltod, ki, előre tudtam, hogy nincs értelme veled vitatkozni, csak olyan kapitális marhaságok mellett, amiket te nyilatkoztatsz ki, jóérzésű ember nehezen megy el.
    Na mindegy, most sikerülni fog érzem.

    Nem azt mondtam hogy minden munkát el lehet végezni internet hozzáférés nélkül. Ha olvasási, és szövegértelmezési nehézségeid vannak, arra léteznek megfelelő intézmények, ahol segítenek rajtad. Azzal hogy hoztál egy példát olyan munkakörre amihez történetesen kell az internet még nem cáfoltál meg semmit... (nagyon halkan megjegyezném hogy tőzsde hamarabb volt mint internet.)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák