Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz superecneB #2 üzenetére

    Nem lesz használhatatlan net nélkül, azok az alkalmazások amik fel vannak készítve offline használatra (Gmail, Gdocs, angry birds, CNN app stb) használhatóak net nélkül is, többé kevésbé. A memóriakártyáról, pendrive-ról megnyitott, képek, videók, zenék is megtekinthetőek offline. Nyilvánvalóan azokat a webalkalmazásokat, amiket csak online tudsz használni itt sem fogod, de az hagyományos számítógépekről sem megy.

    (#8) sh4d0w
    Tudtommal, csak windows rendszereken működik az állítólagos törés, a ChromeOS pedig meglehetősen linux alapú, így nem érzem annyira a veszélyt. Arról nem is beszélve, hogy a Google amennyire tudom még nem ismerte el a törést.

    (#14) Findzs és (#18) stevve
    Most lehet én nem tudok számolni de 20$ egy évre az nálam 240$, ez kb 45 ezer Ft, de még 28$-ral számolva is csak olyan 63 ezer Ft jön ki, elég távol esik ez a 400 ezertől. Még a kijön egy gép is csak az alsóbb kategóriás netbookokra igaz. Bár valahol ez is egy netbook, csak most nem tudom hirtelen felbecsülni, hogy 100+ ezres vagy a 100 alatti kategóriát képviseli.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz stevve #22 üzenetére

    Hát igazából, hogyha a chromeOS végfelhasználói árát vesszük alapul (499$ a legdrágább 349 a legolcsóbb), akkor nagyjából 1,5-2 év után térülne meg a bérléssel szemben, Most ugye a bérlést 3 év hűséggel árulják, tehát úgy tűnhet, hogy a vásárlás sokkal jobb.

    De egynél több felhasználónál azért nagyon nem mindegy, hogy ezért az árért bármikor jönnek és kicserélik neked a gépet, ha elromlott vagy sem. Az igéretek szerint, ha új generációs chromebook jelenik meg akkor azonnal küldik az újat. Ez azért nagyon nem mindegy.

    A vékony kliens mivoltából adódóan pedig nem nagyon jár plusz költséggel a gép újra beállítása sem, csak bejelentkezik a felhasználó, ahogy szokott. Ráadásul, ha egy intézmény 3-4 évente cseréli is a teljes gépparkot, vagy annak nagy részét akkor is jól jöhet, hogy csak kötnek egy új szerződést, és a géppark újítás nem egy tételben keletkezik mint költség, így nem kell bele kalkulálni a géppark újítást a költségvetésbe, csak továbbra is fizetni a havi díjat.

    (#25) MichaelSD
    Mire gondolsz? a Web Console-ra más szolgáltatás tudtommal nincs benne a az előfizetésben.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #84 üzenetére

    Őőő, mégis hova tud fejlődni, egy átlag user ahova, nem tud egy ilyen chromebookkal fejlődni? Másik kérdés egyáltalán akar-e oda ahova ezzel nem lehet? Megint másik kérdés, hogy ez a korlátozottság ideiglenes, vagy közel állandó?
    Mégis milyen döntésektől van, megfosztva egy chromebookon? Tudtommal olyan weboldalt nézel meg vele, olyan webalkalmazást használsz vele amilyet akarsz.
    Miben változtatja ez meg a user szokásait? Azt mondod, az átlag embereknek ma nem a facebook, youtube, webmail (gmail, hotmail stb), hírportálok, különféle web alkalmazások, web oldalak a szívesen használt alkalmazásai szolgáltatásai?
    Mire föl ez a vak gyűlölet?
    Fordítva ültök a lovon szerintem. Inkább az alábbiakat kell nézni:
    - Kapcsolatot tud tartani ismerősökkel üzleti partnerekkel, ha akar? Igen
    - Zenét, videót tud hallgatni/nézni ha akar? Igen
    - Képeket tud nézegetni, rendszerezni, szerkeszteni, megosztani ha akar? Igen
    - Tud dokumentumot, blogot, prezentációt szerkeszteni ha akar? Igen
    -Tud tetszőleges funkcionalitású webalkalmazást, elérni/telepíteni, hogy ily módon bővítse a lehetőségeit? Igen
    Az átlag emberek nagyrészt az internetet használják a szabadidős, és egyre inkább munkaügyi tevékenységük, szükségletiek kielégítésére? Igen
    Akkor pontosan mi is a gond? Miben is lesz korlátozva az átlag felhasználó?
    A chromeOS, chromeBook nem csak azért jött létre mert a Google szépen mindenkit be akar terelni, a virtuális akoljába, és mint valami erőszak szervezet ezt le akarja tolni az emberek torkán. Hanem azért is mert észre vették, hogy az emberek nagyrészt internet/webfüggőek lettek, és egyre inkább csak mint belépési pontként használják a számítógépüket. Így kvázi a kedvükre tudnak tenni, és szívesebben is mennek az akolba. Más kérdés, hogy az emberek ezt le tudják-e majd nyelni, szembe tudnak-e menni a megszokásaikkal, előítéleteikkel. A fórumot végig olvasva, lesznek jó páran akik nem.

    (#86) WonderCSabo Milyen az gugli only formátum? Én még nem láttam olyat.
    Ha hiszed, ha nem, hogy pendrive-ról, memória kártyáról, gondolom, akár külsős merevlemezről is bármit be lehet olvasni, és le is lehet menteni, amit tudsz. Offline lehet videót, zenét, pdf-et -és kitudja még mit fognak támogatni az offline alkalmazások- megnyitni.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz WonderCSabo #97 üzenetére

    Ja vagy úgy, viszont a Google Docsban van egy olyan funkció, hogy download as, na azért itt már elég sokféle főleg nem googli only formátum elérhető.
    A gmail levelek jelenleg így hirtelen az egyetlen amit nem tudom, hogy lehetne chromebookkal kimenteni, lévén ahhoz pop/imap mail klienst ajánlanak itt, de ez nem jelenti azt, hogy nem is fog változni.
    Bár ugye mivel a cloudban van, ha tényleg nagyon ki akarjuk menteni -most így hirtelen nem is tudom, miért kellene, talán a privát biztonsági másolat céljából- simán kimenthetjük egy email klienssel egy vastag klienses géppel.

    Megint csak fordítsuk meg a dolgot, az asztali alkalmazások mind könnyen hordozható formátumokat használnak? Vannak amik igen, vannak amik nem. Nem látom elvi akadályát az olyan webalkalmazásoknál, amiknél fontos, a hordozható formátum, hogy ha van erre tömeges igény ne tudjanak csinálni, egy export, vagy save as funkciót, láthatóan ezt meg is csinálták, ahol úgy érezték ez fontos.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz BonFire #104 üzenetére

    Nem bánom a kiigazítást, csak sajnálom, hogy ennyire tájékozatlan vagy a chromeOS-sel/chromebookkal kapcsolatban. Ami nem lenne gond, csak akkor miért jelentesz ki róla valótlan állításokat, miért nem kérdezel? Egyébként is már korábban említve volt itt a fórumban is az ezekre a kérdésekre adható válaszok.
    MichaelSD pedig már nagyjából mindent megválaszolt helyettem is konkrétan.

    Honnan a 3MB-os merevlemez, én ilyen infóról nem tudok, sajnos hivatalos friss aktuális adatot most nem találtam, de talán még az első bejelentésekkor 4GB belső tárolóról beszéltek. Mellesleg továbbra is ott a memória kártya, és USB háttértároló lehetőség, ha te nagyon nagy mennyiségben ki akarod menteni a dolgokat.

    Mindig ez a rossz internet elérés jön fel, ráadásul mint egyedi eset, ellenérvként. Mit csináljon az aki meg van elégedve az internet szolgáltatásával? Nekem például évente (bár nem mérem, így pontos adattal sajnos nem tudok szolgálni), kevesebb mint 2 napot nincs internet elérésem. Ráadásul nem is a T optika, Digi net, UPC fiberpower kereszteződés kellős közepén lakom. Nekem ez belefér, sok embernek belefér. Miért korlátozzák le azokat akiknek megfelelő internet elérése van? Vagy halál a gaz burzsoáziára felkiáltással vegyük el azoktól is a lehetőséget akiknek ez megfelel?

    Ha élhetek, hülye hasonlatokkal, ha dugó, út lezárás, út karbantartás van, stb. stb. akkor hogy vezetsz A-pontból B-be? Sehogy vagy nehézkesen. Kikerülheted az útlezárást, vagy araszolhatsz a dugóban. De bizony azt az útszakaszt nem tudod normálisan használni. Ugyanez a helyzet a chromebookal is ha neked rossz a neted akkor nehézkes vagy korlátozott lesz a használata. De megkerülheted és elmehetsz egy olyan helyre, ahol viszont jó. A mobilnet terjedésével meg csak egyre könnyebb lesz ilyen helyet találni.

    A konkrét esetedben, bár nem tudom milyen szerződést írtatok alá, de ha tényleg ilyen hosszú ideig, ilyen esetleges az internet elérésed. Akkor én mindenképp jogi útra terelném a dolgot, normál esetben a szolgáltatónak biztosítani kéne valamekkora rendelkezésre állást (Ami a legrosszabb esetekben is illene 95% felettinek lenni, ami nagyjából évi 18 nap összesen). Az, hogy ő fejleszt tesztel az nem indok, neki azt úgy kell elvégeznie, hogy minél kisebb fennakadást okozzon a szolgáltatásban.

    Még csak úgy gondolatkísérletként megkérdezem, mennyit használod a böngészőt? Mennyiben korlátozna, hogyha nem használhatnád? Asztali alkalmazásaid, operációs rendszered mennyire használnak internetes kapcsolatot (web helpek, frissítések, esetleg adatok lekérése, stb.?) És mennyire korlátozottak, hogyha nincs net?

    Észre kéne venni, hogy net nélkül ma már a hagyományos gépek is jórészt csak félkarú óriások. Bár nem állítom, hogy a weben már mindent meg lehet oldani. Arról nem is beszélve, hogy ez a rendszer inkább a smart/hibrid kliens koncepciót testesíti meg hiszen sok dolgot a kliensen is ellehet végezni akár offline, miközben masszívan támaszkodik a szerveres háttérre. Ellentétben a klasszikus vékony klienssel ahol csak a bementi eszközök adatkezelése, meg az aktuális szerver által legenerált kép megjelenítése a kliens feladata.

    Sok embert ismerek aki otthoni használatra csak a böngészőt használja, dokumentumot szerkeszt (bár ezt használhatná webes alapon is de a megszokás nagy úr), esetleg videót zenét hallgat (de ez is pont most van át alakulóban és egyre inkább szoknak át a webes formáira, és chromebookon egyébként is hagyományos módon is akár offline is elérhetőek). De magamon is azt veszem észre, hogy a böngésző mindig fut, és ha nincs internetem egyszerűen bekorlátozottnak érzem magam, pedig nem tartom magam átlag felhasználónak. Nyilván nem tud minden igényt kielégíteni, van amiket csak eleinte nem van amiket talán sose, de azt megkérdőjelezni, hogy sok embernek ne lenne/lehetne elég, látva a mai számítógépes felhasználói szokásokat, hát én nem tudom hogy lehet.

    Akkor az átlag felhasználó miben is lesz korlátozva? Nem forgathat új kernelt a gépükre? Vagy nem turkálhat a registryben? Nem húzhatja a procit? Hűha, milliók szörnyülködtek el ilyen korlátozások hallatán. Bár van egy olyan érzésem, hogy az ilyen sok ember számára mondvacsinált korlátozás is elegendő lesz a visszakozásra.
    Ha elolvastad, amint írtam, én nem vagyok optimista, szerintem ha el is terjed ez a megoldás akkor is csak évek múlva lehet sikeres és nem az első generációk. Viszont az a vak elutasítás csak mert más, és láthatóan úgy, hogy a legtöbbeknek fogalmuk nincs arról, hogy mit is tud az nem tetszik, és legalább a tényszerű tévedéseket, dezinformációkat illene helyén kezelni.

    Ja végszóként, akinek nagyon kell hagyományos os-ek és programok elérése, az citrix-ezhet egy megfelelően beállított szerverre. Ilyen formában akár már mehetne is az intézményi oktatás is bátran. Szóval továbbra sem látom azt a hatalmas korlátozottságot.

    (#109) WonderCSabo
    Most így hirtelen nem tudom, hogy a picasaweb milyen offline képességekkel rendelkezik/fog rendelkezni a nyárra. De a chrome meg tudja nyitni a képeket offline is. Szóval tudsz offline képeket nézni, ha biztosítod számára a fileokat, mondjuk a már sokat említett külső tárakból.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #112 üzenetére

    Bocsánat a dupla posztért de ezt már nem akartam az előzőhöz csapni így is marha hosszú lett.
    A chromeOS nem szinkronizál semmit a felhőbe, csak a chrome adatokat (beállítások, telepített appok, kiegészítők, könyvjelzők, autofill paraméterket. Az egyes webszolgáltatások töltik fel/tárolják elve a felhőben az adatokat. A választás jogának elvételét már tisztáztuk, van ahol kimentheted az adataid.
    Te már ismered a Google Docs offline képességeit, hogy mit lehet vele offline csinálni? Nofene, egy szkeptikus google alkalmazottal van dolgunk?
    Az igényes szövegszerkesztést azt meg hagyjuk a legtöbb ember hagyományos wordben is csak vastagítani tud. Aki meg többre használja annak még mindig ott a lehetősége, hogy citrixezzen, vagy hagyományos gépet vegyen
    Mert mos a legtöbb ember olyan igényes, ha dokumentum szerkesztésről van szó, igaz?
    (#114) Sweet Lou 6
    Mi a csak böngészési feladathoz használható definíciója? 10 éve még csak weboldalakat lehetett nézegetni böngészőből, ma már emailezek, chatelek, képeket, zenét , videót töltök fel és fogyasztok, dokumnetumokat, táblázatokat prezentációkat szerkesztek, játszom, és ki tudja még mit csinálok böngészőből. Ki tudja mit fogok még tudni megcsinálni 10 év múlva?

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz sh4d0w #117 üzenetére

    Bocs de erre nem tudok mit mondani, hisz én is ezt írtam, hogy kikerülöd az utat. Ha rossz az interneted azt is ki tudod kerülni, elmész net kávézóba, internet házba (vagy hogy hívják azokat), szomszédhoz, vagy bárhova ahol számodra elérhető internet van. De ezeket mind leírtam. Az hogy egyesek elégedetlenek az internet elérésükkel szintén említettem. Ez gond, nekik. De miért ne használhatnák azok akiknek jó.
    Szerintem ne lovagoljunk ezen, mert leírtam már ezeket, és semmi újat nem dobtál be.

    Drága de legalább lassú mobil internet meg pillanatnyi technológia kép. Egyrészt az hogy mi a drága az relatív dolog.10 éve a legegyszerűbb belépő dsl volt 10+ ezer forint ami jelenértékét tekintve kb. 16 ezer Ft, Mégis sokan röpültek megvenni kifizetni, mert kellet nekik az internet. Azt hiszem ma akkor az esetenként sokkal gyorsabb, szinte bárhol használható, esetenként olcsóbb internet, nem tekinthető drágának. Egyébként én most is hallok olyanokról, akik teljesen meg vannak elégedve a mobil internet elérésükkel. Az hogy vannak olyanok akiknek nem felel meg, vagy a rossz lefedettség miatt nehezen tudják használni, az megint csak az ő bajuk, ettől függetlenül a többiek használhatják. Ha követed a mobil eseményeket, olvashatod, hogy mindenhol gőzerővel szabadítják fel a frekvenciákata mobil szélessáv számára. Ráadásul jönnek az új generációs hálózatok is LTE, majd azt LTEadvanced. Nem hinném hogy olyan rossz jövőkép elé nézünk.

    (#118) Sweet Lou 6
    "figyelj, elhiszem, hogy Te már most is mindent meg tudsz csinálni a neten"
    Az a vicc, hogy ezt akár te is megtudod csinálni, és én úgy látom egyre többen csinálják is. Egyébként írtam, hogy mindent nem, de egyre több mindent az biztos, és nem vagyok benne biztos, hogy átlagfelhasználói, egyszeri irodista szempontjából nem értük-e el a kritikus tömeget.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz mitulabattyi #161 üzenetére

    Nem ezt mondtam. Azt mondtam, ha nagyon fontos, sürgős adatokról van szó, és nincs offline le szinkronizálva, és annyira szar a neted, mint ahogy itt jó páran állítják, hogy be kell tárcsáznod, majd rimánkodnod kell hogy 9,6 kbps-os kapcsolat kiépüljön, de általában az is csak akkor, amikor húsvét hétfő keddre esik, és te mindenképp chromebook-ot akarsz használni és használtál eddig is és az adataid csak a cloudban érhetőek el, na akkor még mindig megteheted, hogy elmész máshova net elérésért vagy akár bejelentkezel egy másik chromeOS terminálon, vagy mobilnet, de ezt már le se merem írni, mert megint lehurrognak.
    Tényleg nem érzitek, hogy marha erőltetett már ez?

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz BonFire #214 üzenetére

    Továbbra is mondom, hogy nem ismered a chromeOS működését. És így jelentesz ki valótlan dolgokat. Ugyanis a webalkalmazások pontosan úgy működnek, offline, hogy egy bizonyos részük, letöltődik a gépedre, és ott hajtódik végre, majd ha lesz kapcsolat szinkronizál. Ha hagyományos böngészésből indulok ki akkor a böngésző cache-nek is kell a hely (tulajdonképpen az offline mód is egyfajta cache). Bár nem tudom milyen lesz az új offline docs, illetve gmail, de bizony a régi gears-es offline mód úgy működött, hogy egy algoritmus szerint leszinkronizálta a leveleidet, és a dokumentumaidat is, illetve manuálisan is hozzáadhattál amit akartál. Ezenkívül meg tudod írni a levelet és a dokumentumot majd szinkronizálsz, ha van kapcsolat.
    Bármennyire is próbálod, sulykolni a koncepció közelebb áll a hibrid kliens, vagy smart kliens koncepcióhoz, mintsem a klasszikus vékony kliens koncepcióhoz.

    (#215) BonFire: Nem kívánnám tovább kommentálni, mindenesetre, furcsállom, hogy az elején még panaszkodsz, hogy milyen rossz az elérés. Majd miután leírom, hogy azért bármit nem engedhet meg magának már véded. A sokat pusztán a panaszaid alapján írtam, illetve gondolom azért írtad le mert soknak tartod, nem pedig azért mert simán bevállalhatónak. Továbbra is fenntartom, ha a leállások miatt tovább szünetel a szolgáltatás, mint amire szerződtetek, akkor téged kár ért, ezért a szolgáltatónak ellentételezni kell valahogy, mégjobb lenne ha benn maradnak a szerződésben foglalt rendelkezésre állásban, sok helyen azért valahogy megoldják.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz BonFire #218 üzenetére

    Azért vicces vagy, tehát azért nem ismerhetem, és te sem, mert nem vagyunk Google mérnökök, bennfentesek (amit mellesleg, honnan tudsz, hogy nem vagyok az?). Akkor te hogy jelenthetsz ki róla tényként dolgokat (amik nem igazak)? Nem mondasz magadnak véletlen ellent? De segítek, nem kell google mérnöknek lenni, hogy funkció lista szintjén ismerd a chromeOS-t, elég hozzá ismerni a modern böngészők képességeit, megnézni a keynote-ot, esetleg elolvasni egy feature listát, valami hivatalos forrásból.

    Az eredeit koncepció mindig is az volt, hogy böngésző alapú operációs rendszer lesz, a böngészőkben már elég régóta dolgoznak offline képességeken (lásd google gears, vagy akár a html5 offline api), így ez nem nagyon változhatott. Tudtommal a visszajelzések alapján az offline, "operációs rendszer szinten" megnyíló fájlokon dolgoztak (zene, videó stb), de már az elején is tervbe volt usb/memórikártya használat támogatás tehát sok minden nem változott a koncepción.

    Mi mond ellent minek? Van 16GB belső tár, az OS-nek, web cache-nek, offline webapp-eknek, OS frissítésnek, akárminek stb. Tudsz pendrive-ot, memóriakártyát, USB-s külső merevlemezt (?) csatlakoztatni. Minek vásárolnád marékszám a pendrive-ot?
    A 128 MB-os pendrive-val rohangálni a nyomtatóhoz módszernél azért akad már egy pár szofisztikáltabb metódus is, csak úgy mellékesen.
    Ha jól értem a biztonsági mentésről beszélsz, azt gondolom ti sem csak az asztali kliens gépeken tartjátok, mert akkor a felvetésed komolyságát, már rögtön el is gáncsoltad. A külső mentést meg így is, úgy is többlet hardver/költség. Mert az ördög ilyen erővel a hagyományos kliens gépen sem alszik, tehát ott megveszed egyszer a tárhelyet a kliensnek, egyszer meg a biztonsági mentésnek. "Tiszta pénzkidobás" persze, ha valaki így szórni akarja a pénzét....

    Szerintem azért az így nem jelenthető ki, hogy le kell menteni mindent, bár ezt munkafolyamata válogatja. Pl ha egyébként is valami céges központi webes alkalmazást használtok minek is kéne mindent még egyszer lementeni kliens oldalon külön-külön, hisz minden ott van már a szerveren, arról meg illik biztonsági másolatot készíteni így is, úgy is.

    Abban igazad van, hogy explicite semmi pluszt nem nyújt egy hagyományos chrome böngészővel ellátott operációs rendszerhez képest. Implicite pedig, hogy az olyan felhasználók, akik szinte csak a böngészőt indítják, használják, azoknak leszedi a sallangot, hiszen minek az nekik, úgy is csak a böngésző kell. Ha hiszed hanem, az előnyei a költségekben van, bárhogy is próbálod pendrive-okkal (lol) az ellenkezőjét állítani. Persze nem biztos, hogy neked is előnyökkel jár. De nekem sem nyújt sok előnyt, ha központból optimalizálják a tehergépjárművek szállítási forgalmát, nem vagyok érdekelt a logisztikában, nem fizetnék ki milliókat, flottakövető, meg útvonal optimalizáló rendszerekért, még sem állítom, hogy hülyeség.

    Nem hiszem, hogy elkezdődött volna (eddig) MSoffice /OpenOffice/LibreOffice/Google Docs párbaj. Szerintem abban mindenki egyetért, hogy a Google Docs, szövegszerkesztési képességeit tekintve még lemaradásban van, viszont kollaborációban nagyon erős, multiplatformságban meg talán a legjobb, tehát nem nagyon lehet így kijelenteni, hogy melyik a jobb, túl sok a preferencia. Az egyetlen dolog ami tudtommal vita tárgyát képezi, hogy a Google Docs által lefedett funkciók, elégségesek-e nagy átlagban.
    Téged ezek a hiányosságok zavarnak, másokat meg nem, mert offline szövegszerkesztőben sem használnak se stílusokat, se bekezdéseket, csak entert ütnek vastagítanak, space-t nyomogatnak, és az előre megadott font készletből és méretekből választanak. Nem mondom, hogy ez elegáns, de hazudnánk ha azt mondanánt, nem létezik a jelenség tömegesen. Én egyébként megvárnám a júniusi Google Docs frissítést mielőtt véleményt mondanék, gondolom az offline képesség mellet egyéb funkciók is bemutatkoznak. Az egyedi betűtípusokkal kapcsolatban úgy néz ki pont most állunk változás előtt. [link][link]

    (#221) BonFire

    Skinezhetősgnél nem tudom mit értesz skinezhetőség alatt, mert gondolom az, az igényed, hogy az utolsó pixelig kedvedre szabd, de akkor olyan nincs, ez nem a GUI széttúrók rendszere. Ez van. De ha megelégszel a témákkal akkor elég régóta elérhetőek. [link]

    (#222) BonFire

    Érdekes szóhasználatod van, mert a bebukott és a voltak problémák nálam nem azonos jelentésű kifejezések. Gondolom a szuper asztali gépeden sose veszett el még adat, és nincs olyan a világon, akinek már valaha is elveszett....
    A konkrét ügyekre visszatérve gondolom, az elkerülte a figyelmed, hogy mindent visszaállítottak, gondolom, nálatok is van még szalagos biztonsági mentés is a 128MB-os pendrive mellet...
    [link][link]

    Mondjuk azt kimatekozhatnád nekem, hogy ha eladnak szerencsével pármillió chromebookot, hogyan is nő milliószorosára a forgalmuk. Gmail tudtommal olyan 200 millió ember használja. Mellesleg megint hangsúlyozom, chromebookon nem csak google szolgáltatást lehet használni, hanem bármilyen webest.

    Egyébként furcsa, hogy még le is írod, hogy nem vagy Google ellenes, mikor az összes hozzászólásodban elég erőteljesen élsz az átértelmezés eszközével, süt belőle, hogy valami ellenszenved van vele ("bukott", "sugárban hányom az epét", "igénytelen", "sikítófrászt kaptam", stb..) (Hogy is van az a közmondás, "az kiabál, akinek a háza ég"?) Így nem tudom, hogy is várod el, hogy valaki meggyőzzön, mellesleg miért kéne? Mi érdekem nekem abban?

    De szerintem, vak utálatból nem kéne hülyeségeket leírnod, csak mert nem tetszik. Ahhoz pedig, hogy ne állítsunk hülyeségeket még csak Google mérnöknek sem kell lenni, csak kicsit informálódni, neked sem ártott volna.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #236 üzenetére

    Kedves Attila!
    Bár eszem ágában sincs leállni veled vitatkozni. Így ezt nem is teszem, inkább csak egy megszívlelendő rávezető kérdéssel próbálnék hozzátenni magasröptű elmélkedésedhez.

    Láttál-e már tőzsdét, nem az 1900-as évek elejéről?

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #241 üzenetére

    Kíváncsi is lehetsz, hiszen számlátomást nem látod melyik hozzászólásodra reagáltam. Az általad felvetett internet "esetlegességére", "feleslegességére", a munka végzés, és úgy általában a gazdaságra gyakorolt hatására mutattam egy példát. Mondjuk nem csodálom, hogy a fanboiság védelmező szárnyai alá menekültél egy ilyen után.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #247 üzenetére

    A mellébeszélés az, az amit te csinálsz. Feldobod, hogy tökéletesen lehet dolgozni internet nélkül, majd ha hozok egy olyan példát, melyen az egész gazdaság alapul akkor azt mellébeszélésnek kiáltod, ki, előre tudtam, hogy nincs értelme veled vitatkozni, csak olyan kapitális marhaságok mellett, amiket te nyilatkoztatsz ki, jóérzésű ember nehezen megy el.
    Na mindegy, most sikerülni fog érzem.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz BonFire #263 üzenetére

    Igazából szívesen írok példákat, ahogy már korábban is írtam/írtunk, de tartok tőle, hogy vagy nagyvonalúan elsiklasz felettük mint tetted eddig is, vagy kifogásolni fogod, valami speciális réteg igénnyel, illetve olyan dologgal, amit ma még weben nem olyan elterjedt megoldani, de később az lehet.

    Íme a példák a teljesség igénye nélkül:
    -Netkávézókba, internet hozzáférési pontokban, ahol csak netre használják. Guest módban ugye alapból privatebrowsing módban indul.
    - Olyan vállaltoknál, ahol web alapú szoftvert használnak az alkalmazottak (azt hiszem abban megegyezhetünk hogy ilyenből nincs is olyan kevés), és a biztonsági és egyéb előírások miatt úgyis be van korlátozva az asztali kliens, nem lehet csak úgy alkalmazásokat telepíteni, nincs USB, stb.
    - Oktatásra is ugyanezt mondom, igaz windows alapismereteke, meg Microsoft office alap ismeretekre kevésbé, de egy citrix klienssel akár már ezt is meg lehet oldani, egy citrix szerverrel. De a web nagyon gyorsan fejlődik, ki gondolta volna néhány éve, hogy CAD-ezhetsz böngészőből. [link]

    Mik az előnyök?
    -Központi menedzsment, az emberek mindig a legfrissebb szoftverhez jutnak maguktól, egyszerűbb karbantartás,frissítés, hatékonyabb erőforrás elosztás.
    -A központi tárolásnak, a vékony webes klines (inkább smart kliens) architektúrának köszönhetően, bárhol bármikor ugyanaz a felhasználó élményt kapod, ugyanazt a környezeted, ugyanazokkal az adatokkal dolgozhatsz.
    Ezek mind költség megtakarítást eredményeznek.
    - Minek vegyenek hagyományos klienst windowssal (vagy akármivel), ha a különböző vállalati policyk miatt úgyis bekorlátozzák a klienst. Ha úgyis hálózaton keresztül veszik igénybe a szolgáltatásokat? Elveszik a vastag kliennsségből következő azt csinálok a kliensemen amit akarok előny.

    A home felhasználás más tészta, ott ugye alapvetően felhasználója válogatja, de azt hiszem ha itt az itcafén található bütykölő közösségen túl nézünk, láthatjuk hogy az átlag emberek közül nagyon sokan szinte csak a böngésző miatt használják a gépet, az internet miatt vettek számítógépet anno.
    Ahogy nagy átlagban az átlagemberek levelezése beköltözik/beköltözött a vastag email kliensből a web kliensbe, ugyan ez mehet végbe a többi alkalmazással is. Videót a youtube-ról, hulu-ról, netflix-ről néznek, egyre többen. Illetve a weben megjelent újfajta szolgáltatásokat használják, amik offline vastag kliensen akár elképzelhetetlenek lettek volna.
    Simán mehetne a facebook is vastag kliensből, a saját windowsos, mac-es, linuxos ki tudja milyen más platformra szánt bináris verzióban. Csak azt a kódot írja meg valaki minden platformra, és frissítgesse a usereknél minden alkalommal és adjon supportot mind ezt gazdaságosan, na ez a kihívás, ami szinte a lehetetlennel egyenlő a valóságban, elvi akadálya persze nincs...
    Arról nem is beszélve, hogy ugye ami a lényege a kapcsolattartás, illetve a másik által generált tartalomhoz való hozzáféréshez úgyis szerver kell illetve online kapcsolat, esetleg valamilyen nyakatekert p2p módú tárolás, akkor meg csak azt kell megvárnod, hogy online legyen olyan valaki akinek megvan az általad igényelt tartalom.

    Most így hirtelen ennyi, nem tagadom, hogy van hátránya a koncepciónak, de észre kell venni, hogy egyre kevesebbet kell beáldozni a koncepció által nyújtott előnyökért.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #279 üzenetére

    Kár volt fáradnod, hanyagolj kérlek...

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák