Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Fecow #95 üzenetére

    Egy kis kiigazítás, ha nem bánod.

    "Inkább az alábbiakat kell nézni:
    - Kapcsolatot tud tartani ismerősökkel üzleti partnerekkel, ha van net? Igen
    - Zenét, videót tud hallgatni/nézni ha van net? Igen
    - Képeket tud nézegetni, rendszerezni, szerkeszteni, megosztani ha van net? Igen
    - Tud dokumentumot, blogot, prezentációt szerkeszteni ha van net? Igen
    -Tud tetszőleges funkcionalitású webalkalmazást, elérni/telepíteni, hogy ily módon bővítse a lehetőségeit (ha van net)? Igen"

    A kérdés már csak az, hogy ezek közül bármelyiket meg tudja-e tenni, amennyiben nincs net. Nálunk pl épp most van hálózat bővítés-fejlesztés, és június 1-ig teljesen kiszámíthatatlan, mikor van kapcsolat, és mikor nincs. Ezt a szolgáltató a honlapján leírta, és bele is törődünk, mert nekünk fejleszt. De júni 1 után jön majd még egy fél év, az ún. "tesztidőszak" "kisebb-nagyobb leállásokkal", amiért is az előfizetők szíves megértését kérik, ami érthető is ilyen esetekben. De ha nincs hálózat, akkor a felhőhöz sem férünk hozzá!

    A másik dolog: Magyarország egyik vezető cégénél egy 7 GB adatforgalmú mobil internet előfizetése egy hónapra 6400 Ft, amit esetenként 1 GB-tal túllépve plusz 1500 Ft-os felárral lehet igénybe venni. Most akkor kérdem én, mint naiv hozzá nem értő: Tessék mondani, egy ilyen előfizetéssel fogok én tudni 24/7-ben Chrome-ozni, vagy csak három nap lesz a hónap?!

    Nálunk fejlettebb, gazdagabb országokban is kurva drága a mobilinternet. 24/7-ről még az USÁ-ban sem álmodhatnak. Akkor most mi van?

    Azt mondod:

    "..viszont a Google Docsban van egy olyan funkció, hogy download as, na azért itt már elég sokféle főleg nem googli only formátum elérhető."

    Én meg kérdem: a 3 MB-os merevlemezre, ami a Chromebookban van, hová a nyűbe mentesz le bármit is? Nyilvánvaló, hogy nem lesz Terás vinyókkal felszerelve, hiszen az a cél, hogy ne legyél offline, és ehhez a vinyót meg kell szüntetni, vagy a legminimálisabbra redukálni. Amin mondjuk épp elfér az OS, és onnantól kuss. Azt is megtehetik, hogy read-onlyvá teszik a merevlemezt, és nem tudsz rámenteni semmit. Persze csak azért, hogy bele ne tudj piszkálni a tökéletes OS-be, hogy el ne rontsd. Szóval a vincseszter hiányával megóvnak önmagadtól is, meg attól is, hogy te offline bármikor hozzáférj bármilyen cuccodhoz. Lefogadom, még USB sem lesz rajta, hogy egy pendrive-ot se tudj beledugni, oszt csók.

    Amúgy pedig nem értem ezt az optimizmust. A Google-nak már nem ez az első nagy buktája. Az a Wave volt, ami halva született. Most amit nem sikerült elérniük a hullámmal, ugyanazt próbálják meg bevezetni az OS-ükkel. A hullámnak is buktát jósoltam, ennek is azt jósolok. Önmagában nem életképes. Mint a "köldökzsinórra" kötött búvár, akinek nincs saját oxigéntartálya, így elég 2 perc hiba az egyébként rendkívül preciz szerkezetben, és a búvár már meg is halt.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz MichaelSD #106 üzenetére

    "Ennek ellenére 16 GB (miért 3 MB?) HDDt én keveslem."

    De miért kevesled, ha egyszer semmi szükség rá? Épp most cáfoltad meg szépen sorban a feltevéseimet. Akkor minek vincseszter? Nem elég egy terminál? A vincseszter pont akkora, amekkorára ráfér egy ChromeOS, és kifújt. Miért kellene nagyobb? Szvsz még ez is sok egy Linuxnak. Semmi szükség rá. A képeidet meg a videóidat, zenéidet akkor nézed, hallgatod, szerkeszted, amikor online vagy. Működik a Gdocs offline is, igen, csak a dokumentumhoz nem férsz hozzá offline, mert nem a gépen tárolod. Ahogy a képeket és a zenéidet sem. Ahhoz, hogy te bármikor hozzáférj ezekhez, bizony 24/7 internetkapcsolat kell. Olyan meg még a világban sincs. Csak kábelen, de mint mondtam, ott is vannak leállások, fennakadások. A mobilnet meg forgalomkorlátos és drága. Megnézel vele pár HD videót a YouTube-on (munkával kapcsolatos videót szigorúan, nem szórakozásból), és annyi a keretnek.

    Ennek homlokegyenest ellentmond a Google azon törekvése, hogy komplett filmeket streameljen full HD-ban a YouTube-on. Ahhoz kell csak még sávszél, meg állandó hozzáférés. Ez még a saját hazájában sem adott. Nem abból kell kiindulni, hogy az okostelón hazafele a metrón megnézem az íméljeimet, meg egy-kettőre válaszolok is, azt' kifújt.

    Ismétlem: az OS-en kívül semmilyen személyes adat nincs a gépeden. Se zene, se film, se dokumentum. Még egy nyamvadt txt fájl sincs. Nem tudod menteni, mert kicsi a vincseszter, nincs hová.

    Innentől kezdve a pc nem pc többé, csak egy terminál. Perifériák, ha úgy tetszik, billentyűzettel kombinált képernyő. Buta és süket. Nincs rajta net nélkül mit csinálni. Net nélkül nincs ok bekapcsolni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Fecow #113 üzenetére

    "A konkrét esetedben, bár nem tudom milyen szerződést írtatok alá, de ha tényleg ilyen hosszú ideig, ilyen esetleges az internet elérésed. Akkor én mindenképp jogi útra terelném a dolgot, normál esetben a szolgáltatónak biztosítani kéne valamekkora rendelkezésre állást (Ami a legrosszabb esetekben is illene 95% felettinek lenni, ami nagyjából évi 18 nap összesen). Az, hogy ő fejleszt tesztel az nem indok, neki azt úgy kell elvégeznie, hogy minél kisebb fennakadást okozzon a szolgáltatásban."

    Már ez tényleg off, de akkor leírom: "..Város Képviselő testülete támogatásával új internet fejállomás vásárlását hajtjuk végre, mely megbízhatóbbá és gyorsabbá teszi az Internet szolgáltatást.
    A technikai átállás miatt 2011. május 10-én az internet és kábeltévé szolgáltatásban karbantartás és fejlesztés miatt akadozások, illetve este 21:00 órától teljes megállások várhatóak."

    Így kerek. 20 nap alatt építenek át egy komplett várost behálózó rendszert, vagy ha úgy tetszik 3 hét alatt, ami tényleg nem sok. Nem tudom, honnan veszed, hogy "ilyen sokáig". Júni 1. az átadás. Utána viszont történhetnek még fennakadások, bár ezt a szolgáltató nem írja, tapasztalatból tudom, mert ez nem olyan, hogy leblankolok két kábelt, oszt összecsavarom a végüket, meg jól beszigszalagozom.

    Szóval a 21:00 óra nem szentírás, de a fent leírt akadozás az átépítési időszakban bármikor felléphet, és teljesen természetes egy ekkora projekt esetében.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz #16820480 #216 üzenetére

    "ki mondta, hogy nincsenek meg offline is a dokumentumaid :F szerintem nagyon félreolvastál valamit. megvannak offline is, és felhőben is."

    Nem olvastam félre, mert nem ez az első cikk a COS-ről, hanem a kismillió-valahányadik, és sokat elolvastam. És ez az első, ami azt pedzegeti, hogy talán nem lenne rossz dolog, ha offline is tudna az ember dolgozni – ez már gondolom a visszajelzések alapján fordult erre. Az eredeti koncepció nem ez volt. A Google már azelőtt eresztett a gatyaszíjon, mielőtt élesbe kiengedte volna a rendszert, mert belátta, hogy ez az elképzelés jelenleg az utópiák világába tartozik. Tehát már bukott, holott még meg sem jelent. Szép.

    Fecow: "Továbbra is mondom, hogy nem ismered a chromeOS működését. És így jelentesz ki valótlan dolgokat. Ugyanis a webalkalmazások pontosan úgy működnek, offline, hogy egy bizonyos részük, letöltődik a gépedre, és ott hajtódik végre, majd ha lesz kapcsolat szinkronizál."

    Persze, hogy nem ismerem (veled ellentétben), hiszen még a piacra sem dobták egyelőre! Aki ismeri, az minimum bennfentes, vagy mérnök, vagy programozó vagy tesztelő a Google-nál.

    Letöltődik... – az általatok említett offline üzemmódnak homlokegyenest ellentmond a korábban említett 4 illetve 16 GB-os merevlemez. Azért a flash memória még mindig drága, rövid életű és lassú a vincseszterhez képest. Miért jó az nekem, ha én marékszám vásárolom a pendrájvokat? Már van 1 azaz egy db pendrájvom, egy 128 MB-os, amin egy-egy hivatalos levelet elviszek kinyomtatni, nem kell több. Amíg el nem romlik. De most veszünk/bérlünk egy ultraolcsó gépet egy ultraízi OS-sel, majd a pc hardwerek árának a többszörösét költjük pendrájvokra, mert azért az ördög nem alszik, és jobb, ha a cuccaink mégis itthon vannak, nem valami felhőben? Ez is oké, ha valakinek ilyen sok szórnivaló pénze van, de akkor ez az OS miben nyújt pluszt, könyörgöm? Mi az ami arra sarkall engem, hogy a Windowst és az asztali gépemet kihajítsam, és vegyek egy ilyet? Mit tud jobban? Az olcsóság mint érv nem ér, mert abban mindenki egyetért, hogy azért le kell menteni az összes cuccot. Akkor meg minek?

    Végül (de nem utolsósorban) vannak felhasználók, akik nem hiperkockák, és szeretik a szép, csicsás GUI-t. Mint én is. Részemről sugárban hányom az epét a Google összes appjának igénytelen kinézetétől. Mert az, hogy "letisztultság" az egy nagy rakás bullshit. Igénytelenség. És utálom bámulni a Chrome felületét is. Akkor már inkább az IE, ha mindenképpen választanom kell. A régi logójuk helyett is csináltak egy olyan újat, amilyet a 9 éves Vérpistikék szoktak összefotosoppolni, és most büszkék, hogy de trendi dizájnosak.

    Arról meg sehol nincs szó, hogy majd skinezhető lesz.

    Összefoglalva: pluszt nem nyújt, ellenben mínuszt rengeteget, nem olcsóbb a Windowsnál, ha mindent összeszámolunk, ráadásul még ronda is.

    Tévedés ne essék: nem vagyok Google-ellenes. Használom a Gmailt, a képtárolójukat, a keresőjüket, a térképüket és a glóbuszukat. Mert azok jó fejlesztések. A Wave-jüket sosem használtam volna, a Zümmjüktől az első pillanatban sikítófrászt kaptam (ahogy velem együtt oly sok elégedett Gmail felhasználó), és erre az OS-re sem fizetek be. Ahhoz még fejlődnie kell.

    Az MS Office/Oo/Gdocs párbajhoz. Miért nem lehet a bekezdéseket formázni még mindig a Google-ban? Gondolok itt a térközre? Miért nem lehet még mindig tetszőleges nagyságú fontot beállítani, csak ami a listában van? Nekem ez épp elég hozzá, hogy ne használjam.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Namelesske #219 üzenetére

    "Te komolyan gondolod amit itt írsz?"

    Már miért ne gondolnám komolyan? :F Én vagyok a potenciális vevő. Tessék engem meggyőzni, hogy ez a termék jó, és szükségem van rá. Hozzáteszem: rendkívül nyitott vagyok, és Meg lehet győzni. De csak érvekkel, vagy szemmel látható, nyilvánvalóan előnyös fícsörökkel. A marketing dumára nem vagyok vevő. Én egyelőre félig üresnek látom az üveget. Bizonyítsa be valaki, hogy az biza félig teli van.

    lordfeyr: Nekem natívan nincs rajta olyan szép Vistás skin, mint neked. Az, hogy skinezhető, nem jelenti azt, hogy igényes is lenne. Főleg, ha 3rd party megbízhatatlan szoftverekkel kell azt csinálni, ami sokszor még árt is a rendszernek, vagy a programnak.

    OFF:

    Majd ha komolytalanul akarok kommentelni valamit, akkor kirakok egy-két szmájlit, hogy lássák, viccelek, vagy a kreten.hu-ra megyek kommentelni.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    2011. március
    2011. május

    Ebben az évben már kétszer bukott be a felhő, méghozzá nem is akárki felhője, hanem pont a Google-é. Lehet, hogy ritkán fordul elő, de ha ennyire a felhőben képzelik el a jövőt, akkor pont mostanára kellett volna már gatyába rázniuk. Mi lesz, ha piacra dobják az új OS-t, a Chromebookot, aztán szerencséjük is lesz: eladnak pár millió darabot belőle, és hirtelen a forgalmuk a milliószorosára nő! Hiszen a mostanival sem tudnak megbirkózni, a jövőbenire már van kapacitásuk vagy vész esetére akciótervük?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz #16820480 #223 üzenetére

    Ez a "nem neked készült/nem neked szánják/ ha nem tetszik, ne használd" már elég távol van a topic kiindulásától, ami arról szólt, hogy hurrá ChromeOS, hozsánna néked érte Google.

    Aki végig következetesen kitartott az álláspontja mellett, az én voltam.

    Most ne vedd kötekedésnek, de már tényleg meg kell kérdeznem: ha nem nekem szánták, akkor kinek? :))

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz julius666 #227 üzenetére

    "Őszintén szólva én is erősen elgondolkodtam hogy ez a hozzászólás most vicc, trollkodás vagy mégis mi akar lenni."

    Őszintén szólva számomra nagyon furcsa, hogy aki ellenkező álláspontra merészel helyezkedni, azt egyből trollnak tituláljátok. Tudniillik a troll nem érvel, és nem lehet meggyőzni. Én érveltem és leírtam: engem meg lehet győzni, rajta tessék. Erre csak azt kapom, hogy engem nem is kell meggyőznie senkinek, mert nem nekem gyártják. Innentől kezdve mondom azt, hogy aki ilyet leír, az sem tud többet nálam, csak még be sem meri vallani. Szűk látókörű, miközben osztja az észt.

    De akkor tessék engem meggyőzni igenis, ne csak vagdalkozni ész nélkül, és terelni, mint a pulikutya! Tessék ecsetelni az előnyeit. Még semmit nem hallottam itt kétszáz-huszonvalahány hsz-en keresztül, csak valaki szerint ez nem jó, valaki szerint meg jó. A szinkronizálás mellett tessék egyetlen pozitívumot említeni. A 8,5 óra üzemidő, az pl marketing duma. Ha kihozod a boltból, nincs az már, csak 6. Ha meg bekapcsolod a wifit is (ne feledjük, folyamatos internetkapcsolat szükségeltetik hozzá), akkor már csak 3 óra. Egy éven belül meg már csak 1. Ilyet a MacBook is tud. És ez egy "takarékos" OS, 0 GUI-val, minimális erőforrás-felhasználással.

    Na, szóval jöhetnének így 220 hsz környékén végre a prók és a kontrák. Rizsa nélkül.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz julius666 #264 üzenetére

    Úgy látom, ebben a topikban ketten vagyunk, akik nem üvöltünk együtt a falkával, és te mindkettőnkre kiosztottad a troll jelzőt. Kettőből kettő, de legalább tudom, mennyire vegyem a szívemre.

    "Mindenki másnak aki nem a "köcsög gugli" szemléletmódból indul ki..."

    Ilyeneket pedig – ha megkérhetlek – ne adj a számba, mert ilyet és nem írtam és nem állítottam. Ellenben állítottam (újra leírom, mert állításod szerint lazy vagy visszaolvasni), hogy igenis használom a Google azon dolgait, amelyek használhatóak. Szeretem a keresőjét, a térképét, a levelezőjét, és nem mondom, hogy nem jön jól az online tárterülete, amit átmeneti lomtárnak jó használni. Míg egy fájl átmegy A-ból B-be, arra nagyon jó a Gdocs. Átmeneti adattárnak. Nem vagyok tehát Google-ellenes, mindig helyesen, nagybetűvel írom le a nevét, mert veled ellentétben én megtisztelem, és nem "kuglizok" itten. Szóval a saját hibáidat ne próbáld rám vetíteni; attól még nem leszek olyan, amilyennek te gondolsz, hogy vagyok, attól, hogy úgy gondolod, olyan vagyok, amilyen! :DDD

    Emellett kegyelemért rimánkodom, amiért csak a 200. hsz környékén tudtam bekapcsolódni az eszmecserébe (és ezáltal egyből trollá váltam), de nem guvadok itt 24/7-ben, és csak ekkora értem ide.

    "Ettől függetlenül én sem hiszem hogy ez első körben sikeres lesz, sőt."

    Körülbelül ugyanezzel nyitottam én is. Aztán jött a flém énrám. Akkor most mi van?

    Akkor most az van, hogy részemről lezártnak tekintem a vitát, már csak azért is, hogy ne lehessen többet letrollozni. A troll ugyanis önszántából nem hagyja abba, én meg itt abbahagytam. moonman csinálta jól. Bejött, leírta mi a véleménye, és szépen elment a dolgára. Én is ezt teszem; nem fogok itt a végtelenségig vitázni (nem vagyok én politikus); inkább csinálok valami értelmeset. Nektek meg további jó bréjnsztormingolást, aztán majd egy fél- egy év múlva a ChromeOS bukását taglaló cikk kapcsán majd visszajövök, és leírom, hogy "ugye én megmondtam előre". :))

    No, pá!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák