Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #231 üzenetére

    dolgozni tökéletesen lehet nélküle is
    ez így persze nem igaz. sódert lapátolni lehet nélküle, de egy rakás munkakör szart sem ér net nélkül.

  • Integra

    titán

    válasz attila9988 #231 üzenetére

    faszbúkozik, az van.
    amúgy ja, ordas nagy marhaság, itt mindenki troll csak ő nem:)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #236 üzenetére

    Kedves Attila!
    Bár eszem ágában sincs leállni veled vitatkozni. Így ezt nem is teszem, inkább csak egy megszívlelendő rávezető kérdéssel próbálnék hozzátenni magasröptű elmélkedésedhez.

    Láttál-e már tőzsdét, nem az 1900-as évek elejéről?

    Nyergeld meg a nagyot

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #236 üzenetére

    konkrétan az én munkámat nem lehet ellátni net nélkül, mert:
    - nem működik a repjegy foglaló rendszer
    - nem lehet szállodai és gépkocsi foglalásokat intézni (lehet, nem tudtad, de mindenhova email-ben kell elküldeni a dolgokat, tök mindegy telefonon mit beszélgetsz velük)
    - hirtelen kényelmetlenné válik az ügyfelekkel kapcsolattartás, mert a világ másik felére kell telefonálgatni
    - nem lehet rendesen útvonalakat tervezni (ja, papír térképen lehet, de ez a "fallback mode" kicsit lassabb kiszámolni a távolságokat és utazási időt)

    szóval kb tudok dokumentumokat tologatni jobbra-balra, és ennyi, amiből persze semmi haszna nincs a cégnek, de offline munka, éljen! :U

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #240 üzenetére

    én meg azt mondom, hogy bőven van olyan munka, amit nem lehet érdemben végezni net nélkül, tehát az a felvetésed, miszerint lehet bőven net nélküls is dolgozni, nem állja meg a helyét.

    egyébként ha nekem mondjuk ugyanannyi pénzért ajánlanak egy S osztályos Mercit, meg egy Golfot, akor gondolkodás nélkül a Golfot választom, mert a Merci nem fér be a garázsba, sokat fogyaszt, drága fentartani, és tele van olyan extra cuccokkal, amire semmi szükségem nincs (segglyukmelegítőtől kezdve az elektromos üléseken át egészen hosszú sor).
    legfeljebb úgy választanám a mecit, ha utána eladnám, és vennék belőle valami praktikusabbat.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz attila9988 #237 üzenetére

    Járműves példával élve egy asztali OS inkább egy helikopter+autó, míg a ChromeOS csak egy autó, egy helikopter + egy autó árában. Ugye autót majdnem mindenki tud vezetni, de helikopterhez egy picit több dolog kell, eleve 3D-ben kell gondolkodni, repülési útvonalak sincsenek odafestve a levegőbe, legtöbbször egyeztetni is kell a többi légijárművel, nem lehet csak úgy vaktában repkedni, leszállóhelyeket is előre kell tudni, a környezetet is sokkal jobban figyelni kell és nem mellesleg nem is mindenki alkalmas a repülésre.
    Remélem érted mire célzok.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #241 üzenetére

    Kíváncsi is lehetsz, hiszen számlátomást nem látod melyik hozzászólásodra reagáltam. Az általad felvetett internet "esetlegességére", "feleslegességére", a munka végzés, és úgy általában a gazdaságra gyakorolt hatására mutattam egy példát. Mondjuk nem csodálom, hogy a fanboiság védelmező szárnyai alá menekültél egy ilyen után.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Rickazoid

    addikt

    válasz attila9988 #245 üzenetére

    Nem írtam, hogy előny vagy hogy megéri, korábban épp azt taglaltam, hogy szerintem alap dolog lenne, hogy az emberek ne féljenek a rendes OS-ektől és használni is tudják azokat, de a megközelítés nem pontos. Az ára tényleg drága, de ha ezt nem vesszük figyelembe (szükségtelen, mert nagyobb piacokon úgysem ez az ár fogja növelni vagy csökkenteni az eladásokat), akkor marad két lehetőség: egyik egy ijesztő szörnyetegnek kikiáltott valami, amit illik szidni rendesen és mindenhol ezt szajkózzák, másik meg egy gép, ami pont olyan kevés képességgel rendelkezik, mint aki megveszi. Egyértelmű, hogy mit fognak választani az erre érzékeny emberek. Ha valami kellően egyszerűre van faragva, az kelendő tud lenni, még ha el is veszik az univerzális jellege. A reklámon múlik minden. Jelenleg ennek jobb a reklámja. Ha elég jól kommunikálják, hogy nincs szükség teljes OS-re, akkor a legtöbb ember el fogja hinni. Miért? Mert az ember szeret a tömeggel tartani, még ha pont ellenkező irányba kéne is menni. Később meg majd jön a Win8, meglátjuk annak milyen lesz a reklámja, mennyire jól adják be a népnek, lehet elsöpri majd a chromebookokat. Lehet nem.
    Félreértettél, nem a chromebookokat védtem, hanem az álláspontot, miszerint a legtöbb embernek valóban teher tud lenni egy OS teljes funkcionalitása, azt is ugyan úgy le kell egyszerűsíteni a jónépnek, hogy használni tudja. Onnantól meg számukra előny lehet, hogy a számukra többletfunkció nem egyszerű, hanem szimplán hiányzik. Nem véletlenül olyan egyébként a Win7 sem, hogy berakod a telepítőt, elindítod, beírsz egy-két dolgot és rövid idő után kész és működik minden (általában).

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #247 üzenetére

    A mellébeszélés az, az amit te csinálsz. Feldobod, hogy tökéletesen lehet dolgozni internet nélkül, majd ha hozok egy olyan példát, melyen az egész gazdaság alapul akkor azt mellébeszélésnek kiáltod, ki, előre tudtam, hogy nincs értelme veled vitatkozni, csak olyan kapitális marhaságok mellett, amiket te nyilatkoztatsz ki, jóérzésű ember nehezen megy el.
    Na mindegy, most sikerülni fog érzem.

    Nyergeld meg a nagyot

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #244 üzenetére

    de nem arról van szó, hogy 1kg alma helyett kettőt kapsz ugyanabban az árban. hanem arról, hogy mondjuk 1 liter almalé helyett kapsz 15 kg almát, egy magozót, egy turmixot, egy prést, egy szűrőt meg mosogató eszközöket, hogy karban tudd tartani a magozót, turmixot, prést és szűrőt. hát ki az a hülye, aki nem a 15kg almát venné?? :B

    egyébként meglepődnél biztosan, mert ha működne a repjegyezős kliens (nem lehetetlen egyáltalán technikailag, csak nem írta még me senki) böngészőben, akkor tökéletesen ugyanazt a munkát tudnám ellátni egy chromebook-ról, mint most az asztali gépemről. és ugyanúgy megállna az élet, ha nincs net, mint most is.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz attila9988 #251 üzenetére

    Elmulasztottad a lényeget. Nem attól lesz kelendő, mert jobb bárminél vagy van olyan jó, hanem attól, hogy sokkal egyszerűbb. Hidd el, nem kell több. Főleg, hogy a (jelenlegi) célcsoportnak, vagy legalábbis az átlagnak fogalma sincs róla, hogy mi is zajlik a háttérben és nem is érdekli. Szerintem ez probléma egyébként, de attól még tény marad.
    Megjegyzem nem értek egyet a JavaScript szutyokkal, eleve inkább HTML5, az pedig még nincs kész, ráadásul nem elképzelhetetlen, hogy tud majd nem HTML5 alapú programokkal is kommunikálni (már tud is talán, még nem sikerült utána néznem, számomra sok értelme nem is lenne jelenleg). Ugye itt a cloud computingról van szó, vagy legalábbis annak egy változatáról, nem csak a cloudról, vagyis hogy nem a géped végzi el a számítási feladatok nagyját és tárolja az adatok zömét, hanem a felhő. Ott már lehetséges, sőt igazán csak úgy van értelme, hogy a böngészőben csak egy "szutyok" HTML5 fut, de az akár komoly teljesítményt igénylő modellező programoktól is kaphatja az adatokat, amiket csak meg kell jelenítenie és elküldenie az utasításokat.
    A kezelhetőség helyett meg megint a tálalás dönt. Ha azt mondják, hogy hú de egyszerű és milyen sokan használják, tényleg sokan fogják használni. De mondom, további hasonlítgatásokkal várjuk meg a Win8-at, az pont ebbe és a tabletes a szegmensbe akar majd betörni és akkor lehet meglesz az agyon egyszerűsített és a teljes értékű op.rendszer is egyben, bár valóban nem bonyolult a W7 sem. És még az Intel is hátra van a MeeGo-val, abban is lesznek szép lehetőségek, ha találnak egy kellő méretű gyártót.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #240 üzenetére

    Én csak azt mondtam, hogy a számítógépes munkafolyamatok nagyobb többségét bizony el lehet.

    Jaj ne röhögtess. Az addig okés hogy az excel táblát/word doksit/fotostop képet/bánomisénmit meg lehet csinálni offline is, de ezeket az esetek nagy részében neten át fogod elküldeni. Még ha nem otthonról dolgozol akkor is, nagyobb cégeknél ahol nem egy helyen van egy belső hálón az összes munkaállomás, hanem vannak telephelyek, a telephelyekről ott is neten küldöd be az adatot.

    Lassan már bizony egy árkot sem lehet net nélkül kiásni, mert minden hozzá kapcsolódó szükséges információ neten fog átszaladni. Sőt, megkockáztatom most is mert már most is mobilon történik a kommunikáció, ami javarészt ugyan azokon a csatornákon megy át.

    Az a nagy büdös helyzet hogy ha egy (nem elmaradott) térségben huzamosabb ideig nincsen net az gazdasági hatás szempontjából nagyjából egyenlő a katonai megszállással, nem hiába nem veszik poénra normálisabb államokban a cyber-hadviselést.

    Egy word 1.0 megesszi reggelire a gdocs -ot, és még gyorsabb is.

    Most mondd meg őszintén, te láttál már egyáltalán az indulása óta gdocsot?

    Ráadásul rossz a példád, mert a windows -os netbook sem fogyaszt többet, és nem is nagyobb mint a COS -os, viszont teljes értékű rendszer.

    Mondd te láttál már egyáltalán COS-t?

    Mondd te ezt komolyan is gondolod vagy csak trollkodsz?

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #266 üzenetére

    Az árában látom én is a buktatót, meg a jelenlegi mobilnet csomagokban.
    A Jövőben mindkettő - valószínűleg - jó irányba fog változni. Nem látom az ellentmondást.

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #265 üzenetére

    Tehát el kell választani a tartalom létrehozását, a továbbítástól, hiszen ebben az esetben az internet csak egy kommunikációs csatorna. Nem kell folyamatosan fel-le utaztatnom az adatokat a hálózaton.

    Szerinted ezt nem lehet megcsinálni egy webappban? Az offline webapp kifejezés szerinted mit jelent?

    Egészen pontosan 2 órával ezelőtt láttam. Még mindig használhatatlan. Egyéb kérdés?

    Igen, pl. hogy akkor ilyen égbekiáltó khm. csúsztatásokat - Egy word 1.0 megesszi reggelire a gdocs -ot, és még gyorsabb is - miért írsz?
    A word 1.0-ban is tudtatok párhuzamosan többen dolgozni? Volt ott is verziózási lehetőség? :F

    A fogyasztást meg meglátjuk ha kijön. Gyk: ha netezel egy netbookon (amire ki lett találva) ott is megy a wifi.

  • julius666

    addikt

    válasz attila9988 #271 üzenetére

    Csakhogy mi értelme van lecserélni a jó teljesítményű, fejlett alkalmazásokat javascript -es ócskaságokra, ha cserébe csak a gyártó, és netfüggés a jutalom?

    Milyen gyártófüggés? A webappok lényege a platformfüggetlenség. Tudom hogy ez viccesen hangzik javascript mellett de még mindig az érte el a legtöbbet ha azt alapelvnek vesszük hogy ne egyetlen céghez kapcsolódjon a fejlesztése.

    A google meg mindenáron azt akarja hogy mindenemet rakjam a szerverére, és előnyként próbálja bemutatni azt, amiből igazából csak hátránya van az embernek.

    Nyilván azt szeretné, de ettől függetlenül ott van a választás, használhatsz más cloud-szolgáltatásokat is csak egy guglis login kell. Ez a "csak hátránya van" meg szerinted, de igazából itt meguntam a vitát, elég fáradt vagyok és még dolgom van, sry.

  • floatr

    veterán

    válasz attila9988 #270 üzenetére

    Az akkori elképzelések messze meghaladták a lehetőségeket. Hol volt akkor pár tíz mb-es net bagóért? Hol volt akkor olyan kommersz hardver, amin ennyire komplex opengl-es ábrázolást érhettek volna el (vrml-el pl sehogy)? Hol tudott akkor ekkora szoftveres szabadságot adni bármilyen kliens, na és milyen technológiával? Azért volt életképes akkor az applet, az activex meg a flash, mert minden más egy rakás hulladék volt az egész NC-kontextus. Hol volt erre képes akkor bármi?

    Említettem már, de aki nem él zacskóban az tudhatja, hogy az utóbbi évek nagy slágere a SaaS/PaaS, és ezt a ms is tudja nagyon jól. De: ezen a területen gyakorlatilag semmi igazi pozíciójuk nincsen, amire támaszkodva betolhatnák a nagyüzemi talicskát. Ami van nekik, az betonba öntött desktop, amitől ők maguk sem tudnak igazán lépni, ezért sulykolják a sok consumerbe, hogy húúúúú a deszktop, az a valamiii, de azé mi is felhőzünk, mer mi aztat is tudjuk ám. És közben lecsinálják a bokájukat, hogy mi lesz a befektetésekkel, ha a gugli valamit lép, és ész nélkül rábuknak a skype-ra is... És te meg beszippantod ezt a marhaságot, mert féltesz valamit, ami valójában nem is létezik. Sőt ahogy látod még maga az amazon is mindent megmozgatva keresztbe tesz a kiadóknak, mert tudják, hogy baromság az offline ipar már középtávon is.

    Minden a "felhőbe" tart, és nem azért, hogy mégjobbabban kizsákmányoljanak, hanem mert ez egy olyan terület, amivel megint be lehet szédíteni az egész világot, hogy nem kell feleslegesen infrastruktúrára költeni, ha nem muszáj.

    A gugli doccsal meg el van sok ember tévedve. Nem feltölteni kell oda dolgokat, hanem ott kell elindítani az életciklusát. Ha van szándék, akkor folyamatos migrációval lehet egy meglévő rendszert átállítani.... és még lehetne sorolni, de úgyis halál felesleges, mert meggyőzni nem foglak, nem is akarlak, és egy jó ideig én sem erre fogom építeni a dolgaimat, de ide fog betorkollni minden

  • Fecow

    aktív tag

    válasz attila9988 #279 üzenetére

    Kár volt fáradnod, hanyagolj kérlek...

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák