Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz ErosenZold #3 üzenetére

    Remélem nem a Winfos nevű retek lesz hamarosan előtelepítve mindenhol, hanem vagy SEMMI vagy a Google OS.

    Miért is? Mert a gugli az menő, a microsoft meg nem menő?

    Milyen jó is lesz neked hogy mindenedet odaadhatod a kuglinak, ráadásul olyan ócska websz*rokkal, mint pl a gdocs... egészségedre.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz fatal` #12 üzenetére

    Az ubuntut sem hívja senki buguntunak, pedig lehetne...

    Én annak hívom. :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Ronyn #184 üzenetére

    És nem kell hozzá pendrive...

    Tyűha.... Mekkora előny. Nem kell hozzá az 1000ft -os pendrive hogy megnyissak pár szöveges doksit.... SŐT még szerkeszthetem is a gdocs -al.. ez nem semmi. :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz moonman #193 üzenetére

    de ezt bedobhatod a folyóba.

    :DD

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #208 üzenetére

    Az a nagy büdös helyzet hogy az informatikába jártasabbak már több mint fél évtizede a cloudban (internet) élnek lényegében, csak így hogy doksikat tudnak saját gépen futó alkalmazással szerkeszteni, meg kernelt fordítani, procit húzni megmarad annak az illúziója hogy mégsem, ők valójában függetlenek tőle.

    Ez egy nagy marhaság, úgy ahogy van.

    Év elején össze-vissza nem volt netünk, őszintén megmondom, egész egyszerűen kinyomtam a gépet, mert net nélkül nem tudtam az égadta világon semmit csinálni rajta. Pedig winem van, dugig alkalmazásokkal.

    Én nem tudom te mit csinálsz a gépeddel, de én pl hetekig is elvagyok net nélkül, mert megvan mindenem amire szükség van a hétköznapokban. Na nem azt mondom hogy nem okozna némi kellemetlenséget egy két email hiánya, vagy néhány híroldal megtekintése, de nem dől össze a világ net nélkül sem, és dolgozni tökéletesen lehet nélküle is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz BonFire #218 üzenetére

    A Google már azelőtt eresztett a gatyaszíjon, mielőtt élesbe kiengedte volna a rendszert, mert belátta, hogy ez az elképzelés jelenleg az utópiák világába tartozik. Tehát már bukott, holott még meg sem jelent. Szép.

    Ebben pont az a vicces hogy a "you can do enything on the web", nem nagyon fér össze az offline működéssel. Mert ugye az a jelszó, hogy mindenkinek elég egy terminál, ne legyenek normális alkalmazásaik csak szutyok javascript+html5, de közben azért mégiscsak legyen már meg valamilyen szinten a gépeken is az egész cucc....
    Ennek így annyi az értelme, hogy google függésbe kerülünk, és ráadásul a 20 évvel ezelőtti software színvonalát is alulmúló programokat kell használnunk... Egy word 1.0 megesszi reggelire a gdocs -ot, és még gyorsabb is. (Mondjuk latex már akkor is volt, de az nem kifejezetten "office" alkalmazás)

    Szerintem ez az egész akkora bukás lesz, ami még a zümikét is felülmúlja... Ilyen árakon nekiindulni tulajdonképpen öngyilkosság. Ennyiért rendesebb netbook is van, windows -al. A bérléses téma meg teljesen nevetséges. Igen hamar kijön a gép ára, és aztán mi van? Miért érné meg fizetni a havidíjat?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #233 üzenetére

    de egy rakás munkakör szart sem ér net nélkül.

    Pl melyik? (a neten keresztüli segítségnyújtáson túl.. :) ) Attól hogy nem kapok email -eket, még végezhetem a munkámat. Létrehozhatok mindenfajta irodai dokumentumokat, szerkeszthetek képet, videót, könyvelhetek is, hiszen minden cégnek van saját szervere ami net nélkül is elérhető cégen belül. Közös munka is megy, ott a sharepoint. Házat tervezhetek, ügyfelekkel beszélhetek (telefon).

    Mit nem tehetek? Nem tudok információt gyűjteni a netről ha kell, de ez még nem a munkanap vége... illetve nem fa**bookolhatsz, és nem youtubolhatsz. Uram isten.... most mi lesz. Még jó hogy én nagy ívben le**arom a fa**bookot.. :D

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    Egyébként itt most megint a "nekem ez is elég" vita folyik, mint ami az apple termékeknél szokott. Ráadásul itt is az a helyzet, hogy a normálisabb windows -os netbook árban lehet venni egy jóval kevésbé használható, felhőzős vackot.
    Ha nekem ajánlanak egy trabantot annyiért amiből már egy mercedes -t is kaphatok, akkor hiába lenne elég a trabi is a 4 kerekével hogy elvigyen A -ból B -be, akkor is a másikat akarom majd, mert egyszerűen jobban megéri az árát.
    Vagy ha a piacon az egyik árustól kapok 2 kg almát akcióban mert sok van neki és megteheti, akkor hiába lenne nekem elég 1 kb is a másiktól ennyiért, akkor is a dupláját veszem meg, mert a pénzemért többet kapok....

    Remélem érthető. A chromebook -nak minimum feleannyiba kellene kerülnie, bár akkor meg azért vennék sokan, hogy aztán legyalulják róla ezt a vackot, és mondjuk win7 startert, vagy valamilyen linux -ot (mondjuk azt a vacak buguntut) tegyék a helyére....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #239 üzenetére

    Én nem mondtam hogy konkrltan a te munkádat el lehet végezni net nélkül. Én csak azt mondtam, hogy a számítógépes munkafolyamatok nagyobb többségét bizony el lehet. Persze ettől a mellékes vitától még nem lesz használhatóbb a chromeos, és olcsóbb sem lesz a chromebook.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #238 üzenetére

    Láttál-e már tőzsdét, nem az 1900-as évek elejéről?

    Kíváncsi vagyok hogy te vajon sértődött alma rajongó vagy és azért válaszoltál nekem, esetleg sértődött google rajongó? Vagy netán olyasvalaki aki nem értett egyet az almás példámmal, és aki bizony ugyanannyiért az egy kilót venné, aztán hazafurikázna a mercedes árban vett trabantjával? :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #242 üzenetére

    "tele van olyan extra cuccokkal, amire semmi szükségem nincs"

    De ha egyszer egy kiló alma helyett kettőt kap az ember ugyanannyiért, akkor egy nagy marha ha nem a két kilót veszi meg.
    Ráadásul rossz a példád, mert a windows -os netbook sem fogyaszt többet, és nem is nagyobb mint a COS -os, viszont teljes értékű rendszer.

    De végülis a te dolgod. Mától dolgozz chromeOS -el. Kíváncsi lennék meddig bírnád.. :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #243 üzenetére

    Te is azt mondod, hogy az ember vegyen kevesebbet, többét úgy hogy semmilyen előnye nem származik belőle. Mondom még egyszer. Ha egy normális netbook is ennyi, akkor mi a töknek a chromeos -es netbook? Hol itt az előny? A vírusokkal való heroikus küzdelem nettó marhaság. Főleg win7 -en, ás főleg egy netbook -on. Ez a beállítgatási kényszer is hülyeség. Kinyitja, használja. Mi a jó élet annyira bonyorult egy win7 -en mint a helikopter vezetés az autóhoz képest?
    Az adatszinkronizáció is már jópár éve tökéletesen megy windows -al.....

    Hol itt az előny? Hogy a kuglinál van mindened és ráadásul ócska funkcionalitású és teljesítményű software -eket használhatsz? (kivéve gmail, az tudja amit a levelezőnek kell...)

    Normális, igazi előnyöket mondjatok... még a google sem tud, csak azt hogy bedobhatom a folyóba a gépet ha akarom, meg beleállíthatok egy wc kagylót....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #246 üzenetére

    Még mindig nem hallottam igazi előnyt a chromeos -el kapcsolatban, de nem is csodálom hogy folytatod a mellébeszélést, ha ilyenekről nem tudsz...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #249 üzenetére

    A mellébeszélés az, az amit te csinálsz. Feldobod, hogy tökéletesen lehet dolgozni internet nélkül, majd ha hozok egy olyan példát, melyen az egész gazdaság alapul akkor azt mellébeszélésnek kiáltod, ki, előre tudtam, hogy nincs értelme veled vitatkozni, csak olyan kapitális marhaságok mellett, amiket te nyilatkoztatsz ki, jóérzésű ember nehezen megy el.
    Na mindegy, most sikerülni fog érzem.

    Nem azt mondtam hogy minden munkát el lehet végezni internet hozzáférés nélkül. Ha olvasási, és szövegértelmezési nehézségeid vannak, arra léteznek megfelelő intézmények, ahol segítenek rajtad. Azzal hogy hoztál egy példát olyan munkakörre amihez történetesen kell az internet még nem cáfoltál meg semmit... (nagyon halkan megjegyezném hogy tőzsde hamarabb volt mint internet.)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #248 üzenetére

    Nem véletlenül olyan egyébként a Win7 sem, hogy berakod a telepítőt, elindítod, beírsz egy-két dolgot és rövid idő után kész és működik minden (általában).

    Azok az emberek akikről írsz, nem telepítenek operációs rendszert, így sem win7 -et, sem chromeos -t. Megveszi a netbook -jáz, és megy. A különbség az, hogy még win7 esetében kap egy operációs rendszert, addig chromeos -el csak egy terminált, + jscript -es szutykokat, erősen bedrótozva a kugli felhőbe.

    Nem hinném hogy akár csak egy fikarcnyival is nehezebb lenne kezelni egy win 7-et egy netbook -on, mint egy chromeos -t. A telepítést pedig mindkét esetben a gyártó fogja elvégezni.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #257 üzenetére

    de ezeket az esetek nagy részében neten át fogod elküldeni.

    Elküldeni... ami nem igényel folyamatos netkapcsolatot, és nem is tesz függővé attól. Dolgozni egész nyugodtan tudok nélküle is. (sőt, ezt teszem. Véggondolva elég kevés az az idő, amit olyasmivel kell töltenem, amihez internetkapcsolat kell)

    Tehát el kell választani a tartalom létrehozását, a továbbítástól, hiszen ebben az esetben az internet csak egy kommunikációs csatorna. Nem kell folyamatosan fel-le utaztatnom az adatokat a hálózaton.

    Most mondd meg őszintén, te láttál már egyáltalán az indulása óta gdocsot?

    Egészen pontosan 2 órával ezelőtt láttam. Még mindig használhatatlan. Egyéb kérdés?

    Ráadásul rossz a példád, mert a windows -os netbook sem fogyaszt többet, és nem is nagyobb mint a COS -os, viszont teljes értékű rendszer.

    Mondd te láttál már egyáltalán COS-t?

    Amire válaszoltál, az történetesen a netbook -ra vonatkozott, ami se nem kissebb ha cos van rajta, se nem fogyaszt kevesebbet (sőt.. a folyamatos wifi biztos jótékony hatással van az akura). Erre megkérdezed hogy láttam -e már cos -t... Nem értem.
    Egyébként láttam... pontosan olyan, mint egy teljes képernyőre nagyított, bezárhatatlan chrome böngészű egy két extrával. (egyébként ilyet is lehet windows -on, ott is van ablakméretezés...... de ott legalább be is lehet zárni. :) )

    Mondd te ezt komolyan is gondolod vagy csak trollkodsz?

    Én teljesen komolyan gondolom hogy ez a koncepció így, ebben a formában, ennyi pénzért hallva született gyermeke lesz a nagy kuglinak....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #264 üzenetére

    Ettől függetlenül én sem hiszem hogy ez első körben sikeres lesz, sőt. Viszont hogy ilyen irányba halad a világ az biztos.

    Itt van némi ellentmondás. Ha bukás lesz, akkor nyilván nem erre megy a világ... legfeljebb a te világod.

    Egyébként, ha emlékszel még, az első netbook -okat linux -al adták, aztán mindenki legyalulta, és winxp -t pakolt rá. Hát ennyire nincs igényük a felhasználóknak. El kéne már felejteni ezt a "mindenkinek az a jó ha egy gombot kell megnyomni, mernekiaziselég" Hát nem elég.
    A meego sem jutott sehova se, a buguntu netbook remix franckarikát is inkább a hozzáértőbb emberek rakják fel. A többieknek meg ott a windows. És aha egyszer ilyet is használhatnak netbook -on, akkor nem fognak tökölni a chromeos -el.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #268 üzenetére

    A netpc ötlete nem ma merült fel elsőként, de akkor is bukta volt. Én nem hiszem hogy erre menne a világ. Maga a kugli is belátja ezt, ezért is nyomatja az offline módot. Csakhogy mi értelme van lecserélni a jó teljesítményű, fejlett alkalmazásokat javascript -es ócskaságokra, ha cserébe csak a gyártó, és netfüggés a jutalom? Ha elkezdjük átépíteni offline változatra a webes alkalmazásokat akkor teljesen veszett ügy a végeredmény, mert nemhogy oda jukadunk ki ahonnan elindultunk, de ráadásul minden sokkal rosszabb minőségben áll majd rendeslezésre. Egy ilyen cuccnak csak egyetlen nyertese van, az pedig a cloud -os szolgáltató lenne, jelen esetben a google.

    A Microsoft is felhőzik, de legalább nem ilyen blődségekkel, hogy csinálj mindent a weben. Ott van választás, google -nél nincs. A live cuccok kiegészítések a normál munkához, ha akarom használom, ha nem akkor nem. (többnyire nem)
    A google meg mindenáron azt akarja hogy mindenemet rakjam a szerverére, és előnyként próbálja bemutatni azt, amiből igazából csak hátránya van az embernek. Mindezt olyan áron tálalja, hogy abból rendes számítógépet is lehet venni, rendes os -el.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #269 üzenetére

    Szerinted ezt nem lehet megcsinálni egy webappban? Az offline webapp kifejezés szerinted mit jelent?

    Mintahogy már írtam... ha offline alkalmazást akarok faragni a webapp -ból, az mégis ki a fenének jó? Akkor hol itt a nagy előny ha egyáltalán van?

    A word 1.0-ban is tudtatok párhuzamosan többen dolgozni?

    Azt nem, de szöveget szerkeszteni azt lehetett benne... :)

    Na jó, ha kevésbé szarkasztikusak vagyunk, akkor írhattam volna word 2.0 -át is. Mindenesetre a gdocs még egy egyszerűen formázott szöveget is szétbarmol, ha feltöltöd, és lassú mint a tetű, gagyi lehetőségeket biztosít a formázásra.... nevetséges.

    Ezt szövegszerkesztőnek hívni 2011 -ben.... (na nem mintha a MS online office -a jobb lenne, de azt ők bevallottan csak kiegészítőnek szánják, tehát nem mondanak akkora baromságokat hogy "you can do anything on the web".)

    A fogyasztást meg meglátjuk ha kijön. Gyk: ha netezel egy netbookon (amire ki lett találva) ott is megy a wifi.

    Tehát akkor itt sincs semmi előnye a windows -os netbook -hoz képest.. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #276 üzenetére

    Netkávézókba, internet hozzáférési pontokban, ahol csak netre használják.

    Itt valóban lehet előny, persze csak akkor, ha van az embereknek google accountjuk. (ugye te sem gondolod hogy ezt kötelező lenne mindenkinek létrehozni) illetve ha csak és kizárólag böngésznek majd vele, ami netkávézóban sem feltétlenül van így.

    Olyan vállaltoknál, ahol web alapú szoftvert használnak az alkalmazottak (azt hiszem abban megegyezhetünk hogy ilyenből nincs is olyan kevés), és a biztonsági és egyéb előírások miatt úgyis be van korlátozva az asztali kliens, nem lehet csak úgy alkalmazásokat telepíteni, nincs USB, stb.

    Normális vállalatoknál megvannak ezek a korlátozások, de ugyanezen okokból amiért be lettek vezetve, valószínűleg nem akarnák belekeverni a google -t is, mert felesleges, és mert kockázatos.

    Oktatásra is ugyanezt mondom, igaz windows alapismereteke, meg Microsoft office alap ismeretekre kevésbé, de egy citrix klienssel akár már ezt is meg lehet oldani, egy citrix szerverrel. De a web nagyon gyorsan fejlődik, ki gondolta volna néhány éve, hogy CAD-ezhetsz böngészőből.

    Oktatásnál pont nem jó, mert nincs benne semmi, ami ahhoz kellene. Nehogy már egy netbookon feszítő chrome böngészőt oktatási platformnak nevezz. Az már tényleg a vég lenne.

    Központi menedzsment, az emberek mindig a legfrissebb szoftverhez jutnak maguktól, egyszerűbb karbantartás,frissítés, hatékonyabb erőforrás elosztás.

    Központi menedzsment, az én adataimmal. tök jó, de minek?
    A legfrissebb programot tolja elém, akkor is ha nekem a régebbi kell. Ez is tök jó..
    Miért lenne egyszerűbb karbantartani? Egy win7 -es netbookkal sem kell csinálni semmit, csak használni.
    Frissítés automata, legfeljebb engedni kell a reboot -ot...
    erőforrás elosztás.... az meg minek a netbooknak? Legfeljebb a felhős cégnek előny ez, azt meg ki nem sz*rja le hogy ők hogy pakolgatják az adatokat? Ez olyan fajta problémára jelent megoldást, ami egyrészt nem a user problémája volt, másrészt felhő nélkül nem létező probléma.

    A központi tárolásnak, a vékony webes klines (inkább smart kliens) architektúrának köszönhetően, bárhol bármikor ugyanaz a felhasználó élményt kapod, ugyanazt a környezeted, ugyanazokkal az adatokkal dolgozhatsz

    Aztán ha beüt a gebasz, (márpedig előfordul) akkor meg nincs semmid. Arról nem is beszélve, hogy az adatszinkronizáció eddig sem volt gond, és nem zárja ki a normális OS meglétét.

    Minek vegyenek hagyományos klienst windowssal (vagy akármivel), ha a különböző vállalati policyk miatt úgyis bekorlátozzák a klienst. Ha úgyis hálózaton keresztül veszik igénybe a szolgáltatásokat? Elveszik a vastag kliennsségből következő azt csinálok a kliensemen amit akarok előny.

    Egyrészt már fentebb írtam erre választ, másrészt a vastag klienssel az adott cég rendelkezik, és konfigurálja be úgy ahogy akarja, ellentétben a chromeos -el, ami a google tulajdona, és a licenc értelmében még az adatkezelési gyakorlata sem éppen bíztató. Ez a "nagyi recepje" gmail üzeneteknél nem gond, de a vállalati policy az más kérdés.

    láthatjuk hogy az átlag emberek közül nagyon sokan szinte csak a böngésző miatt használják a gépet, az internet miatt vettek számítógépet anno.

    Viszont ha egy héten akár csak egyetlen egyszer is kell a gép valami másra, akkor máris bukta a felhős szutyok. Ha ehhez hozzávesszük hogy az ára sem alacsonyabb, akkor máris nagyon rosszul fest a képlet.

    Ahogy nagy átlagban az átlagemberek levelezése beköltözik/beköltözött a vastag email kliensből a web kliensbe, ugyan ez mehet végbe a többi alkalmazással is.

    A levelezés alap helyzetből netfüggő szolgáltatás volt. (főleg hogy csak részben költözött a kliens is a netre), és ott egy szükségszerű megoldás volt a webkliens. A legtöbb alkalmazással ezt nem ilyen egyszerű megtenni. Ha ehhez hozzávesszük az egyes részterületek abszolut gyártőfüggőségét a felhőben, illetve a sok jelszóból, és a "mindenhonnan elérem" elvből következő biztonsági kockázatot, vagy a hatalmas visszalépést a teljesítmény terén, akkor máris látszik mennyi baj van az elméleteddel.

    Simán mehetne a facebook is vastag kliensből

    Lásd fentebb email...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #281 üzenetére

    Kár volt fáradnod, hanyagolj kérlek...

    Pedig azt mondtad nem akarsz mellébeszélni... :)
    Egyébként ne aggódj miattam, nem fáradtság.. :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák