Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz julius666 #134 üzenetére

    Ne aggódj, ott is ment a sírás opera oldalról, hogy mit is kell érteni ez alatt :D

  • Mr. Teddy

    őstag

    válasz julius666 #208 üzenetére

    Éreztem, hogy ezt valaki ki fogja emelni, hogy arra is lehet vírust bekapni. Persze lehet, ezt tudom én is, de nagyon gátlástalan netezőnek kell lenni ahhoz, hogy valaki összehozza.

    Az a nagy büdös helyzet hogy az informatikába jártasabbak már több mint fél évtizede a cloudban (internet) élnek lényegében, csak így hogy doksikat tudnak saját gépen futó alkalmazással szerkeszteni, meg kernelt fordítani, procit húzni megmarad annak az illúziója hogy mégsem, ők valójában függetlenek tőle.

    Ez azért túlzás eléggé, valóban mindenki már napi szinten használja az internetet, amit a gépen csinál valaki az 80%-ban netet használ, de net nélkül is ugyanúgy komplett a rendszered, mint vele együtt, max kiegészítő infokhoz nem jutsz.

    Nem tudom ki hogy van, de ha nekem törlik az összes mail címem, fb-t, egyéb oldal regisztrációmat, akkor sem vágnák el tőlem a számomra fontos adatokat, minden megvan a vinyómon, esetleg biztonsági mentésként dvd-n, kettő egyszerre már kis eséllyel döglik be. Szóval nem vagyok ráutalva a netre, persze ha nem volna, sok dologtól megfosztva lennék, de nem lételemektől.

    Az meg hogy ezt egy másik rendszernek szánja a google az oké, de ennyiért soknak tartom. Vannak ismerőseim (legfőképp hölgyek), akik Atom procis netbookot használnak egyedül. Amire kell nekik a teljesítménye jó, hasonló árfekvésű google os-nél kíváncsi lennék, hogy mennyire szolgálná ki az embereket, tényleg akkor leszünk okosabbak, ha már mutatnak is valamit, hogy mit tud, mit lehet vele csinálni.

  • Integra

    titán

    válasz julius666 #228 üzenetére

    ha figyelmesen olvastad volna amit irtam, akkor feltűnhetett volna, hogy azt irtam a maradék dokumentumaim is. vagyis nem, nem tudnak mindent még mindig. aki persze orrvérzésig mindent ott tart, az igen.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #208 üzenetére

    Az a nagy büdös helyzet hogy az informatikába jártasabbak már több mint fél évtizede a cloudban (internet) élnek lényegében, csak így hogy doksikat tudnak saját gépen futó alkalmazással szerkeszteni, meg kernelt fordítani, procit húzni megmarad annak az illúziója hogy mégsem, ők valójában függetlenek tőle.

    Ez egy nagy marhaság, úgy ahogy van.

    Év elején össze-vissza nem volt netünk, őszintén megmondom, egész egyszerűen kinyomtam a gépet, mert net nélkül nem tudtam az égadta világon semmit csinálni rajta. Pedig winem van, dugig alkalmazásokkal.

    Én nem tudom te mit csinálsz a gépeddel, de én pl hetekig is elvagyok net nélkül, mert megvan mindenem amire szükség van a hétköznapokban. Na nem azt mondom hogy nem okozna némi kellemetlenséget egy két email hiánya, vagy néhány híroldal megtekintése, de nem dől össze a világ net nélkül sem, és dolgozni tökéletesen lehet nélküle is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz julius666 #257 üzenetére

    de ezeket az esetek nagy részében neten át fogod elküldeni

    Viszont a netenátküldés az egy minimális idő, nem igényel feltétlen atomstabil és gyors netkapcsolatot. Én pl képszerkesztésből élek. Ha nem megy a net 23 órát a 24.ből, akkor egy kis bosszuság, de azért 23 órát tudok feneket formázni offline is, és ha egy hétre elmegy a net akkor egy backupnet 1gb-os havi mobilcsomaggal el tudom küldeni a végeredményt a laborba.

  • BonFire

    veterán

    válasz julius666 #227 üzenetére

    "Őszintén szólva én is erősen elgondolkodtam hogy ez a hozzászólás most vicc, trollkodás vagy mégis mi akar lenni."

    Őszintén szólva számomra nagyon furcsa, hogy aki ellenkező álláspontra merészel helyezkedni, azt egyből trollnak tituláljátok. Tudniillik a troll nem érvel, és nem lehet meggyőzni. Én érveltem és leírtam: engem meg lehet győzni, rajta tessék. Erre csak azt kapom, hogy engem nem is kell meggyőznie senkinek, mert nem nekem gyártják. Innentől kezdve mondom azt, hogy aki ilyet leír, az sem tud többet nálam, csak még be sem meri vallani. Szűk látókörű, miközben osztja az észt.

    De akkor tessék engem meggyőzni igenis, ne csak vagdalkozni ész nélkül, és terelni, mint a pulikutya! Tessék ecsetelni az előnyeit. Még semmit nem hallottam itt kétszáz-huszonvalahány hsz-en keresztül, csak valaki szerint ez nem jó, valaki szerint meg jó. A szinkronizálás mellett tessék egyetlen pozitívumot említeni. A 8,5 óra üzemidő, az pl marketing duma. Ha kihozod a boltból, nincs az már, csak 6. Ha meg bekapcsolod a wifit is (ne feledjük, folyamatos internetkapcsolat szükségeltetik hozzá), akkor már csak 3 óra. Egy éven belül meg már csak 1. Ilyet a MacBook is tud. És ez egy "takarékos" OS, 0 GUI-val, minimális erőforrás-felhasználással.

    Na, szóval jöhetnének így 220 hsz környékén végre a prók és a kontrák. Rizsa nélkül.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #257 üzenetére

    de ezeket az esetek nagy részében neten át fogod elküldeni.

    Elküldeni... ami nem igényel folyamatos netkapcsolatot, és nem is tesz függővé attól. Dolgozni egész nyugodtan tudok nélküle is. (sőt, ezt teszem. Véggondolva elég kevés az az idő, amit olyasmivel kell töltenem, amihez internetkapcsolat kell)

    Tehát el kell választani a tartalom létrehozását, a továbbítástól, hiszen ebben az esetben az internet csak egy kommunikációs csatorna. Nem kell folyamatosan fel-le utaztatnom az adatokat a hálózaton.

    Most mondd meg őszintén, te láttál már egyáltalán az indulása óta gdocsot?

    Egészen pontosan 2 órával ezelőtt láttam. Még mindig használhatatlan. Egyéb kérdés?

    Ráadásul rossz a példád, mert a windows -os netbook sem fogyaszt többet, és nem is nagyobb mint a COS -os, viszont teljes értékű rendszer.

    Mondd te láttál már egyáltalán COS-t?

    Amire válaszoltál, az történetesen a netbook -ra vonatkozott, ami se nem kissebb ha cos van rajta, se nem fogyaszt kevesebbet (sőt.. a folyamatos wifi biztos jótékony hatással van az akura). Erre megkérdezed hogy láttam -e már cos -t... Nem értem.
    Egyébként láttam... pontosan olyan, mint egy teljes képernyőre nagyított, bezárhatatlan chrome böngészű egy két extrával. (egyébként ilyet is lehet windows -on, ott is van ablakméretezés...... de ott legalább be is lehet zárni. :) )

    Mondd te ezt komolyan is gondolod vagy csak trollkodsz?

    Én teljesen komolyan gondolom hogy ez a koncepció így, ebben a formában, ennyi pénzért hallva született gyermeke lesz a nagy kuglinak....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #264 üzenetére

    Ettől függetlenül én sem hiszem hogy ez első körben sikeres lesz, sőt. Viszont hogy ilyen irányba halad a világ az biztos.

    Itt van némi ellentmondás. Ha bukás lesz, akkor nyilván nem erre megy a világ... legfeljebb a te világod.

    Egyébként, ha emlékszel még, az első netbook -okat linux -al adták, aztán mindenki legyalulta, és winxp -t pakolt rá. Hát ennyire nincs igényük a felhasználóknak. El kéne már felejteni ezt a "mindenkinek az a jó ha egy gombot kell megnyomni, mernekiaziselég" Hát nem elég.
    A meego sem jutott sehova se, a buguntu netbook remix franckarikát is inkább a hozzáértőbb emberek rakják fel. A többieknek meg ott a windows. És aha egyszer ilyet is használhatnak netbook -on, akkor nem fognak tökölni a chromeos -el.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #268 üzenetére

    A netpc ötlete nem ma merült fel elsőként, de akkor is bukta volt. Én nem hiszem hogy erre menne a világ. Maga a kugli is belátja ezt, ezért is nyomatja az offline módot. Csakhogy mi értelme van lecserélni a jó teljesítményű, fejlett alkalmazásokat javascript -es ócskaságokra, ha cserébe csak a gyártó, és netfüggés a jutalom? Ha elkezdjük átépíteni offline változatra a webes alkalmazásokat akkor teljesen veszett ügy a végeredmény, mert nemhogy oda jukadunk ki ahonnan elindultunk, de ráadásul minden sokkal rosszabb minőségben áll majd rendeslezésre. Egy ilyen cuccnak csak egyetlen nyertese van, az pedig a cloud -os szolgáltató lenne, jelen esetben a google.

    A Microsoft is felhőzik, de legalább nem ilyen blődségekkel, hogy csinálj mindent a weben. Ott van választás, google -nél nincs. A live cuccok kiegészítések a normál munkához, ha akarom használom, ha nem akkor nem. (többnyire nem)
    A google meg mindenáron azt akarja hogy mindenemet rakjam a szerverére, és előnyként próbálja bemutatni azt, amiből igazából csak hátránya van az embernek. Mindezt olyan áron tálalja, hogy abból rendes számítógépet is lehet venni, rendes os -el.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #269 üzenetére

    Szerinted ezt nem lehet megcsinálni egy webappban? Az offline webapp kifejezés szerinted mit jelent?

    Mintahogy már írtam... ha offline alkalmazást akarok faragni a webapp -ból, az mégis ki a fenének jó? Akkor hol itt a nagy előny ha egyáltalán van?

    A word 1.0-ban is tudtatok párhuzamosan többen dolgozni?

    Azt nem, de szöveget szerkeszteni azt lehetett benne... :)

    Na jó, ha kevésbé szarkasztikusak vagyunk, akkor írhattam volna word 2.0 -át is. Mindenesetre a gdocs még egy egyszerűen formázott szöveget is szétbarmol, ha feltöltöd, és lassú mint a tetű, gagyi lehetőségeket biztosít a formázásra.... nevetséges.

    Ezt szövegszerkesztőnek hívni 2011 -ben.... (na nem mintha a MS online office -a jobb lenne, de azt ők bevallottan csak kiegészítőnek szánják, tehát nem mondanak akkora baromságokat hogy "you can do anything on the web".)

    A fogyasztást meg meglátjuk ha kijön. Gyk: ha netezel egy netbookon (amire ki lett találva) ott is megy a wifi.

    Tehát akkor itt sincs semmi előnye a windows -os netbook -hoz képest.. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz julius666 #269 üzenetére

    Az offline webapp kifejezés szerinted mit jelent?

    Fából vaskarikát?

  • BonFire

    veterán

    válasz julius666 #264 üzenetére

    Úgy látom, ebben a topikban ketten vagyunk, akik nem üvöltünk együtt a falkával, és te mindkettőnkre kiosztottad a troll jelzőt. Kettőből kettő, de legalább tudom, mennyire vegyem a szívemre.

    "Mindenki másnak aki nem a "köcsög gugli" szemléletmódból indul ki..."

    Ilyeneket pedig – ha megkérhetlek – ne adj a számba, mert ilyet és nem írtam és nem állítottam. Ellenben állítottam (újra leírom, mert állításod szerint lazy vagy visszaolvasni), hogy igenis használom a Google azon dolgait, amelyek használhatóak. Szeretem a keresőjét, a térképét, a levelezőjét, és nem mondom, hogy nem jön jól az online tárterülete, amit átmeneti lomtárnak jó használni. Míg egy fájl átmegy A-ból B-be, arra nagyon jó a Gdocs. Átmeneti adattárnak. Nem vagyok tehát Google-ellenes, mindig helyesen, nagybetűvel írom le a nevét, mert veled ellentétben én megtisztelem, és nem "kuglizok" itten. Szóval a saját hibáidat ne próbáld rám vetíteni; attól még nem leszek olyan, amilyennek te gondolsz, hogy vagyok, attól, hogy úgy gondolod, olyan vagyok, amilyen! :DDD

    Emellett kegyelemért rimánkodom, amiért csak a 200. hsz környékén tudtam bekapcsolódni az eszmecserébe (és ezáltal egyből trollá váltam), de nem guvadok itt 24/7-ben, és csak ekkora értem ide.

    "Ettől függetlenül én sem hiszem hogy ez első körben sikeres lesz, sőt."

    Körülbelül ugyanezzel nyitottam én is. Aztán jött a flém énrám. Akkor most mi van?

    Akkor most az van, hogy részemről lezártnak tekintem a vitát, már csak azért is, hogy ne lehessen többet letrollozni. A troll ugyanis önszántából nem hagyja abba, én meg itt abbahagytam. moonman csinálta jól. Bejött, leírta mi a véleménye, és szépen elment a dolgára. Én is ezt teszem; nem fogok itt a végtelenségig vitázni (nem vagyok én politikus); inkább csinálok valami értelmeset. Nektek meg további jó bréjnsztormingolást, aztán majd egy fél- egy év múlva a ChromeOS bukását taglaló cikk kapcsán majd visszajövök, és leírom, hogy "ugye én megmondtam előre". :))

    No, pá!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák