Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sanya #114 üzenetére

    Ez olyan, mintha a forintot tartanád scamnek (mondjuk ebben még lenne is valami, de ez már egy másik történet), azért, mert rengeteg MLM cég forintban bonyolítja a bizniszt.

    A bányászok támogatókat keresnek, érthető, hogy pozitívumokkal kecsegtetnek és nem azzal, hogy mennyi buktatója van.

    (#116) arty: "ergo ne legyen gond, ha téged kizsákmányol (meglop) a multi, ne panaszkodj, ne szidd"

    Miért is? Megtehetem? Igen. Ingyen van? Igen. Változik valami tőle? Nem. Akkor meg? Kit zavar? Talán valakinek a lelkébe gázoltam vele?

    (#117) Sanya: "A hónap végére lesz 1M forint bevételed, és 500 bitcoinod. A havi rezsid 1.1M forint. A munkásodat ki kell fizetni. Mit teszel?"

    Abból a 12 928 916 HUF-ot érő 500 BTC-ből átváltok durván 13 BTC-t (amivel 300 000 HUF-ra teszek szert), így nem csak, hogy a költségeket fedezni tudom belőle, de marad 200 000 élni hónap végéig és marad 487 BTC-m megtakarításként, amit a jövőben beforgathatok bármire, ha úgy adódik.

    Mondj még ilyen álom forgatókönyveket. :DDD

    (#123) arnyekxxx: Egyébként a piramisjátékhoz/MLM-hez annyit: Ez a kettő attól az, ami, hogy van referral rendszerük. Mivel a referral rendszer az exponenciális növekedésre alapozva működik, exponenciális növekedés pedig nem létezik a végtelenségig, ezért előbb-utóbb bedől.

    Szóval miért is lenne bármi köze a Bitcoinnak bármilyen piramisjátékhoz? Ilyen alapon azokat is ezzel vádolhatnád (csak azért, mert jól jártak), akik vettek a 80-as években Microsoft részvényeket, vagy a 90-es években Google és Apple részvényeket. Az is piramisjáték lenne, csak azért, mert 2013-ban már jóval drágábban tudsz hozzájutni? Hát ez van. Ők nagyobbat kockáztattak, mert akkoriban még nagyobb volt az esetleges bukás esélye, te pedig azáltal kockáztatsz nagyot, hogy több pénzt kell áldoznod egy részvényért/BTC-ért és ugyebár minél magasabban van valaminek az árfolyama, annál nagyobb az esélye, hogy onnan csak lefelé vezet az út.

Új hozzászólás Aktív témák