Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz MageRG #271 üzenetére

    Ha magamnál tartom a BTC-t, elvileg kockázatmentesen növelem a vagyonomat.

    Ameddig a nálad lévőnek emelkedik az értéke. Mitől emelkedne az égig? Vagy másképpen: miért adnának érte többet, mint korábban, egy bizonyos szint felett? A mennyisége növelhető, ezzel párhuzamosan nyilván az értéke is változni fog.

    Ezzel azt feltételezed, hogy lesz egy ideális mennyiség, amikor már az emberek nem akarnak több BTC-t, pont elég. Szerinted mikor mondják azt hogy elég pénzem van?

    Nem feltételezem azt. Szerintem a BTC értéke is ugyanúgy értéktelenedik majd, amikor darabolják.

    Az értékteremtő munkától megy.

    Nyilván erre gondoltam én is...

    A központi bank a kereskedelmi bankoknak ad kölcsön, nem az államnak.

    Azt a folyamatot ismered, amikor a jegybank pl. államkötvényt vásárol a semmiből teremtett pénzével, az állam ezt elkölti a piacon, de visszafizetni sosem fogja (vagy az újabb ilyen akciókból + persze adókból is). No' én erre gondoltam.

    Nem csinál gazdaságpolitikát, csak a gazdaságban lévő pénz mennyiségével próbálja kiszámíthatóvá tenni az inflációt.

    Ez írtam én is, megoldani nem fogja, ha pl. háború van, és a termelés visszaesik, kapálózhat akármit, borul a (jelenleg használt) pénz értéke.

    Az államadósság nem egyértelműen rossz.

    Igen, tényleg jó, hogy egy magántársaságnak fizeted a kamatot, ahelyett, hogy azt az összeget esetleg az állam tudná felhasználni.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák