Aktív témák

  • lorior

    csendes tag

    válasz #06658560 #861 üzenetére

    [OFF]S volt vagy harminc istenük, akiknek legnagyobb része nem természeti isten volt. Hádész, Ámor, Pallasz Athéné, pl. Vagy Dionüszosz.

    Ezek az emberek természeti életébe illenek bele, legalábbis én úgy gondolom.

    A dél-amerikai indiánok mindenféle hol-nap és egyéb istenei sem beilleszthetők a keresztény képbe, még ha nagyon akarják is egyesek.

    Na én nem azt mondtam, hogy akkor minden egyes Istent rakjunk bele a Bibliába. Az emberi elme érdekes dolgokat talál ki (pl. kombinál). De ha ez a legnagyobb gondod, írhatok ezekről jó sokat...

    bizonyítéknak azt kértem, hogy bármilyen isten látezésére egy bizonyítékot mondj.

    Isten létéről a szellemi bizonyítékokon kívül, a Biblia és Jézus személye tanuskodik. Ezeken kívül vannak érdekes tanulmányok (amiket még mindig nem találtam meg :((( :((( ), de olyan embereknek akik nem élik át őket ezek is keveset mondanának. Úgy van ez ahogy előttem írták.

    Istenfélő-t még nem hallottad?

    Dehogynem :) Ha arra céloztál, hogy én már azon is elgondolkoztam, hogy a keresztyénség egy globális átverés... Persze csak akkor még nem voltam Istenfélő.

    ha annyira békés valás, akkor a biblia miért csöpög a vértől?

    Ha olyan sok a békepárti, akkor a Föld történelmében mért nem hallottam még pl. 10év békéről, amikor egyetlen egy háború nem volt. De azt hiszem már erről is magyaráztak.

    ...az embert a saját képmására.

    Ez egy elég érdekes mondat a Bibliában, amit héber szöveggel és (közel-)keleti fejjel kell értelmezni.(Sajna mi túl nyugatiak vagyunk vagyunk a keletihez) Egyébként, tudtommal minden istennek van neve (biztosan találtok kivételt), csak a keresztyén, zsidó istennek nincs. Ezt is keleti gondolkozás szerint kéne írtelmezni.[/OFF]

Aktív témák