Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz lorior #859 üzenetére

    Azért a főistenek pl a görögöknél sem csak úgy lettek, Zeusz asszem már vagy harmadik generációs isten volt.S volt vagy harminc istenük, akiknek legnagyobb része nem természeti isten volt. Hádész, Ámor, Pallasz Athéné, pl. Vagy Dionüszosz. Shivánál meg eleve három isten van. A dél-amerikai indiánok mindenféle hol-nap és egyéb istenei sem beilleszthetők a keresztény képbe, még ha nagyon akarják is egyesek. És speciel észak-amerikai indiánok nagy szelleme is gyakorlatilag egyetlen istennek feleltethető meg.

    Egyébként rendkívül imádom az oylan istenségeket, akik egy valamikori bűnért büntetnek midnenkit. Hurrá, tényleg szeret. És midnekit. Mert mindekit azonnal bűnösként kezel. Sőt, a saját fia is bűnös votl akkor. Duplahurrá. S a saját fia bűnössége folytán, aki az apák és anyák bűnét vitte tovább, végülis önmaga is bűnös.

    bizonyítéknak azt kértem, hogy bármilyen isten látezésére egy bizonyítékot mondj. Az özönvíz az még nem bizonyítja egyetlen isten létét sem, ahogy az ellenkezőjét sem. Az csak azt bizonyítja, a világ különböző részein felbukkanó legendaként, modnaként, meseként, hogy valamikor volt valami nagy trauma a Földön, ami a világtengerek jelentős mértékű megemelkedésével járt. Erre vannak is nyomok midnenfele, pl Fekete-tenger és környéke. Ahol állítólag valami hajóféleséget is találtak.

    Istenfélő-t még nem hallottad? Sőt, emlékeim szerint az ószövetségben is van valami ilyen kifejezés- károli félém van, bár egy ideje nem forgattam, a káoszban perpill nem találok semmiféle könyvet.
    A lényeg nekem a kereszténységgel kapcsolatosan: ha annyira békés valás, akkor a biblia miért csöpög a vértől? :U

    A homoszexualitás jellemző a természetben, ahogy koábban említettem a bonobókra, akik nem fajfenntartási cselekedetként kezelik, hanem különféle traumák oldásaként a midnenféle szexelemeket. A más fajhoz tartozó lényekkel történő szex a delfinek jellemzője, a homoszexualitás másik példája a tengeri malac szokott lenni még. És ot sem a fajfenntartás miatt fordul elő.

    S ha végiggondolom, akkor isten a világot a maga kedvére teremtette, az embert a saját képmására. Ami miatt ha az meberi szokásokat nézem, és a homoszexualitás arányát is, akkor azt kell modnjam isten látens buzi. :D Csak nem vallja be maga előtt sem.

Aktív témák