Keresés

Aktív témák

  • lorior

    csendes tag

    Valaki mutatna nekem homokos delfint? A pingvinekre is kiváncsi lennék, de ugye az nagyon messze van:D. Sztem ez az állat eldönti hogy homosexuális-e, az a doktor szöszi baromsága. Na azért ne menjünk már abba bele, hogy a delfin eltávolodott Istentől :DDD :DDD . Ő nem ezt írta. Sztem még Isten is csak egy jó poénnak vette tőled :DDD :DDD. Az állatoknak tudtommal ösztöneik vannak, ha nagyon párosodhatnéka van, akkor esetleg ahogy az elöbbiekben írták mint az öreg kandúrok meg a fiatal macska. Na de ha ott van szép kandúrunknak a szép cirmike, akkor nem tigrissel fog összeálni. Aki ezt álítja szerintem kicsit baj van a felfogásával. A pingvines dolog érdekes lehet,és nagyon szeretném azt látni. Ugye akkor realitás...

    Az Istenes témához én annyit szeretnék hozzászólni, hogy nem kell a másikat hülyének nézni, ha érdekesek, mások a gondolatai. Először Darwint is hülyének nézték, ma meg már oktatják nem? Ahogy szab.tom (bocs ha rosszul írtam a neved) lelkesen válaszolgat. Ti meg Na most jól beolvasunk, szétoltom a fejét. Direkt nem úgy értelmezitek. (higgyétek el figyeltem, és nem volt könnyű kb 550 hozzászólást végigolvasni, mert párszor igazán nyomtátok az elemi négyes kisdiákot.) Nem kell a hívőket olyan hülyének nézni, ahogy mongyuk a da vinci kódban le van írva az az önmagát ostorozó emberke. Képzeljétek mi sem vagyunk agyhalottak csak eltér a véleményünk. Nem kell mindent szó szerint venni ami a Bibliában van ugye: Nincs Isten mondja a hitetlen az ő szívében. (Ez nem szó szerint van mert nem jut most eszembe mi van a hitetlen pontos helyén, de ennek a szónak a szinonímája) Na most ha csak az elejét vesszük... Akkor abból lesz ateizmus. Képzeljétek lehet a Bibliát anélkül olvasni, hogy hinnél Istenben. Ugye milyen érdekes, hogy aki Hívő (nem vallásos) az általában kedves a másikkal, szorgalmas, és sorolhatjuk ha nagyon érdekel vkit, dehát ez nagy bűn ugye. Ha nem is lenne igaz hogy van Isten még akkor is jót tettünk a világnak hogy hoztunk egy is szeretetet egymás közé.

    Az igazi hívők (tökmindegy, hogy milyen keresztyén vallásúak) próbálnak mindenkit szeretni, ami olykor nehéz. Mert könnyen felmegy a pumpa. (olvastam másban akkor megy fel ha Istent mindenben felhozzuk - na de ha Isten mindenben benne van).

    A homosexuálitás sztem ugyan olyan, és egyenértékű bűn mint mondjuk a hazugság, vagy a lopás, paráználkodás. Ti. Isten szerint minden bűn egyforma, még amit gondolunk az is. De ugyanúgy erre a bűnre is lehet megbocsátást nyerni. És Isten mindig szeret minket, bármilyen bűnt követünk el. Na persze lehet erre mondani, hogy azok amiket fennt említettem (bűnöket), mért bűnök, sztem csupán azért mert megszólal a lelkiismeret. És nekem senki ne mondja, hogy még nemi olyan nem volt, mert azt csak akkor "hiszem ha látom" ;] .

    [ Szerkesztve ]

  • lorior

    csendes tag

    válasz Morden24 #680 üzenetére

    1. Elhittem a pingvines dolgokat. Csak kicsit rosszul fogalmaztam meg és már nem lehetett szerkeszteni. Csak érdekelt hogy hol találok ilyet. Az ugye akkor realitás az a következő témakörbe jött és nem a pingvines dolgokhoz írtam. Ezt remélem tisztáztam.
    2. Érdekes volt olvasni amit szab.tom és te írtatok egymásnak. Tudod az is nagyon érdekes, hogy amit írt, én megértettem, de ti nem. Valahogy mégis azt érzem, hogy bármit írt szerintetek hülyeség, mert a Biblia alapján van. Azonban a Biblia egy olyan könyv, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. Pro-kontra alapján igazad van csak néhányan már az alapokat is feszegetik a másiknál.
    3. Te a vallásos emberről beszélsz, én a megtért hívőkről. A megtért hívők jóval kevesebben vannak, mint az a bizonyos 35% keresztyén. Például nálunk egy évben van legalább 50 keresztelő, konfirmálni mégis kevesebben jönnek kb. 10-15 emberke. A gyülekezetünkben meg megmarad 5. A vallásos ember valóban azért tartja be a bibliát, mert sokszor fél, de most te általánosítasz. Szerintem én végig a hívőkről beszéltem.
    4. Megint csak a vallásosokról beszélsz. Az a baj hogy szerintem még nem voltál egy karizmatikus, vagy szabad keresztyén gyülekezetben. Látod hogy sokkal másabb a környezet, mint az utcán, vagy esetleg egy színházban. Mert ezeken a helyeken jóval több a megtért ember, és abban egyetértünk, hogy jobb a légkör kedvesebb emberek között.
    5. nem tudom olvastad-e mongyuk a dél-kóreai, vagy a svájci előbbiekben írt hozzászólást. Az egy nagyon érdekes hozzászólás, ha a továbbiakban érdekelne vkit a téma, akkor "hozok" egy linket egy amerikai város történetéről a megtérése előtti és utáni időkből. Igencsak érdekes lesz még a mélyen ateisták számára is. Kit bélyegzünk meg? Mi HÍVŐK, (nem vallásos emberek) senkit nem bélyegzünk meg, mindenkit bátorítunk jöjjön el közénk, garantálom rosszat nem fog hallani. Bocsánat Szeresd felebarátodat, mint magadat nem? Egyb. sztem félelemből nem lehet szeretni.
    6. Szerintem, és ezt igazán állítom, aki nem bibliai vallást gyakorol, az nem lehet hívő. Ennek sok oka van, jó ember lehet (lásd pl. buddhisták), de igazi hívő nem. Én ezt állítom. későbbiekben kérem ebből ne legyen vita, mert ez ugyancsak hasonlítana az ateista-keresztyén vitára.
    7. Érdekes hogy az előbbiekben írták, hogy a homosexuális magába fordul, depressziós lesz és végül átesik ezen. Sztem ha elmenne egy evangélizációs hétre, ahol átbeszélik vele ezeket a dolgokat (nem a southparkos stílusban), akkor egészán más lesz a véleménye, csak igaz hívő (nem vallásos) emberekkel kell megbeszélnie. Sztem így nem folytatja depresszióját. A kersztyénség egy közösségi vallás!!! Egyb. Én nem állítom, hogy egy nem hívő ember nem lehet sokkal "jófejebb".
    Remélem a félreértéseket elkerülve tisztásztam azt amit rosszul fogalmaztam.
    Szab.tomnak üzenem hogy érdekes hogy pont 7-ben jött ki a válaszok száma (7 a tökéletesség száma, ez nem babona)
    Örülök ha végigolvasod ezt a szöveget, de biztos vagyok benne, hogy találsz majd ellenvetést :B
    UI: szerintem egy hívő ember mindig reális csak mérlegeli hogy vele van Isten.

  • lorior

    csendes tag

    Mi hívők, legalábbis én úgy érzem hogy ugyanannyira elfogadjuk akár a melegeket, mint bármilyen (biblia) szerinti bűnöst. Ugyanannyira várjuk a Kelemen Annát, mint a Michellet.
    Na persze csak a tények nem ezt mutatják, mondhatjátok. De megint csak kell hangsúlyoznim, hogy a vallás nem egyenlő a hittel, és szerintem nektek rossz tapasztalatotok van. Amúgy meg sztem érthető, hogy mér ítéli el az egyház a homosexualitást. Hiszen szerintünk Ádám volt és Éva, még az eredendő bűn előtt és csak utána írnak a homosexualitásról, mint bűnről. El lehet minket ítélni, de ez a véleményünk. És ez sztem még mindig jobb, mint az aki "leb@sz egy nagyot.

  • lorior

    csendes tag

    válasz klaczi #693 üzenetére

    Na de mi a kérdés, mert ez nekem csak vázlatosan jön le bocsika. Az eredendő bűn nekünk a jó és a rossz tudásásáról vett gyümölcs. Sztem ezért is szólal meg a lelkismeret ha vmi rosszat teszünk.
    Ui. egyb igen, mert megtagadjuk Isten első parancsát (Sokasodjatok a földön...)

  • lorior

    csendes tag

    Ha keresztyénségről beszélünk, akkor mért jut mindenkinek az eszébe a római katolikus egyház? Egyb. szab.tommal teljesen egyetértek abban, hogy sokszor úgy beszéltek a témákról, hogy csak a felszínt ismeritek. Pl. Isten semmi olyat nem parancsolt hogy imádjuk. 1. parancsa az volt, hogy sokasodjunk, a 2. az hogy ne együnk a jó és a rossz tudásának fájáról. Egyb. a pokol legnagyobb büntetése az hogy nincs ott Isten, és nem az ördögös dolog. Ha nem akarsz a közösségébe tartozni, akkor ne akarj, de ő ad rá egy lehetőséget, az életedet ha úgy döntesz nem akarsz hozzá tartozni, akkor nem fogsz és a pokoloba kerülsz, ahol nincs ott Isten és "élhetsz" úgy ahogy tudsz. Tulajdonképpen a jóval, és a rosszal ezt tudod eldönteni Isten VS Istennélküliség. Írta szab.tom is a bűn eltávolít Istentől. De te eldöntheted, hogy vele akarsz-e tartani

  • lorior

    csendes tag

    válasz lorior #715 üzenetére

    sokszor úgy beszéltek a témákról, hogy csak a felszínt ismeritek

    Ezzel senkit sem akarok kioktatni, csak ha valamiről véleménytformálunk, akkor tudjuk a tényleges dolgokat.

  • lorior

    csendes tag

    válasz szab.tam #717 üzenetére

    Ez igaz :R , de én az első parancsokra írtam, amit fórumtársunk felvázolt.
    Amúgy ilyen kérdésekben nem szándékozom vitázni :DDD :DDD
    -megteremtett
    -parancs: imádás
    -tiltott fa
    Egyb. nyugodtam írtam ezt, mert ki volt nyitva mellettem a Biblia
    UI: ezt talán már írtam is, de sajna néha rosszul fogalmazok

  • lorior

    csendes tag

    válasz shtml #718 üzenetére

    A jó és a gonosz tudásának fája. IMózes 2 16-25 ami miatt mi nagyon elítéljük a homosexualitást. (a fennt írt rész a tiltott fa és a házasság)

  • lorior

    csendes tag

    válasz shtml #719 üzenetére

    Mi nem is akarjuk, hogy félelemből tiszteld és imádd. Ez egyszerűen nem jó. Ha igazán keresed őt akkor megtalálod és elkezdheted imádni (na persze ez nem alapkövetelmény), hiszen mindent neki köszönhetsz(= imádni hálából, szeretetből kell, és semelyik egyház nem ítélhet meg, hogy te nem jól imádod Istent, vagy nem szereted őt eléggé. (Persze én a szentháromság Istenről beszélek).

  • lorior

    csendes tag

    válasz sasa311 #725 üzenetére

    Két külön könyvről beszéltünk
    1Mózes 1-2részek ->a teremtéstörténet a kísértésig
    2Mózes tízparancsolat ->semmi kedvem ezzel vitázni, mert 100%-ig egyetértek vele
    Fórumtársam a teremtéstörténetről írta logikáját, ahol többször végigolvasva, még nem találtam meg azt amondatot, hogy tiszteld az urat, és egyebek.
    UI: ha mégis ott lenne, akkor elnézést kérek

  • lorior

    csendes tag

    Valaki írta feljebb, hogy a társadalomban 10% (ezt én kétlem) a homosexuálisok aránya.Én egy olyan arányra is kiváncsi lennék, amilyen társadalomban nem ismerik a homosexualitást (nincsenek nyilvános homosexuálisok, melegbárok, meleg oldalak, nincsen semmiféle könyv a homosexualitásról). Így vajon mennyi lenne ez a szám?

  • lorior

    csendes tag

    válasz egamega #801 üzenetére

    Én ezt úgy gondoltam, hogy a társadalom pl. teljesen toleráns ezzel kapcsolatban
    Abban egyetértünk, hogy az "emberré válás" (legyen az evolúciós vagy biblikus) kezdetén jóval kevesebben voltak homosexuálisak, mint most.

  • lorior

    csendes tag

    válasz shtml #805 üzenetére

    Rendben, elnézést.Bocsika, de már rég olvastam.
    A kérdés 10% helyett, akkor is lehet x%

  • lorior

    csendes tag

    Ezzel csupán a divat homosexuálisokat szürnénk le.
    Ha találnak, akkor rögtön kéne egy ilyen tesztet csinálni.

  • lorior

    csendes tag

    Szerintem az 5 kenyér (meleg-keresztyén) forumuainak fele szídja az oldalt.
    homosexuális-keresztyén
    csináljunk akkor egy homosexuális-neonáci vagy egy keresztyén-gigolo klubbot is.
    Ez a két példa csak azért érdekes, mert a keresztyénség lényege a Biblia és Isten (nem katolikus dogmák, tizedfizetés, agyleszívás) A Bibliában el van ítélve a gigolo meg a homosexuális is. Ha homosexuális vagy és olvasod a bibliát, akkor igencsak felbosszantanának a rád tett kijelentések és elég dühös lennél a Bibliára és a keresztyénségre. Ha meg valaki igaz keresztyén, akkor nem homosexuális, vagy bűntudattal az(pl. egy cikk az 5 kenyérben). Lehet még ezenkívül az oldal egy toleranciafogás is, hogy az egyház is elfogadja őket.

  • lorior

    csendes tag

    válasz lorior #815 üzenetére

    Sulinkba is van pár divat emos és ők is direkt lettek ilyenek, pedig utálják az egész stílust.
    Na jó persze össze se hasonlítható a kettő, azonban nézzük meg mi lesz a emos-liberális (na jó nem minden emos liberális) gyerekekből kb 10 év múlva.

  • lorior

    csendes tag

    válasz egamega #816 üzenetére

    Erre mit mondjak? Nem vagyok katolikus, de azt tudom, hogy nálunk házasodhatnak a lelkészek. 40%? Azért, mert van cölibátus szerintem nem ilyen nagy a szám. Szerintem cölibátust egy kis idő múlva el fogják törölni (Egyb. ezt a (középkori) pápák dorbézolásai miatt vezették be)

  • lorior

    csendes tag

    Érdekes, hogy mennyien ismerik a vallást, meg a hitet. Látszik hogy nem tudtok különbséget tenni, a kettő között. Agymosott keresztyének... Na akkor mért megyünk ki kínába, koreába, hogy hirdessük a kersztyénséget. (Ja el is felejtettem, mert parancs és félünk Jézus haragjától) Félelemből nem lehet hitet csinálni. Pofontól nem lesz senki hetero. (legalábbis egytől ;] ->na de ez már nevelés kérdése) Ezzel szerintem nem kéne vitatkozni. Bunkó keresztyének... mindenkivel jófejek akarnak lenni... És ez baj? (legközelebb elgáncsollak... :P ) Ha megnéznétek a szándékainkat...
    [Ti. négy lehetőség van: 1. nem hiszünk, nincs Isten (pozitív), 2. nem hiszünk, van Isten (negatív) 3. hiszünk nincs Isten (pozitív) 4. hiszünk van Isten (pozitív)
    negatív-pozitív 1-3
    Azt hiszem a fentiekből csak egy vitatható van és az a 3. Szerintem ha hiszünk, akkor az evolúció (nem értek egyet vele) szerint jó életet éltünk (fajfenntartás, nem öldöklés, nincs lopás tudjuk mit tesznek a hívők). Tehát ha nem is hiszünk, akkor 50% esélyed van arra, hogy jó helyre kerülsz, illetve nincs következménye.]
    Jó ez egy kicsit gyenge lábakon áll, de matematikai.
    ..., beszélnétek velünk, akkor más lenne a véleményetek. Érdekes hogy mi lehetünk agymosottak, ha gyerekkoromtól hittanra járok, de a kis homosexuális szülők között felnőtt gyerkőc nem. Minket kigyógyít a hit (nem vallás) az alkoholizmusból, drogból, de a pszihoizé nem... Minket nem enged a vallás gondolkozni. Hát tudjátok amiket mi írunk nincs minden benne a bibliában, hanem gondolkodás eredménye. De honnan tudod, amíg nem próbáltad ki (kísért a mondás). Hányan jártatok 52 hetet egyhuzamban -keresztyén- közösségben.
    - bocsika ha nem tetszik a hangnem, de egy kicsit felidegesítettetek.
    Nekünk a homosexualitással, és nem a homosexuális emberekkel van gondunk (mivel ha Isten megbocsát, akkor mi mért ne tegyük)

  • lorior

    csendes tag

    válasz dabadab #844 üzenetére

    Igen, meg arra is 50% esely van, hogy mindjart benez egy elefant az ablakon: mert hat v benez, v nem
    Mongyuk, igaz Egyébként amit tömören leírtam az egy idézet Pascaltól...
    Szerintem érdekes rajta elgondolkozni.
    És akkor arra meg 25% az esélyed hogy hetero legyél, mert 25% hetero, 25% bisex, 25% homosexuális, 25% egyéb... ezt lehetne tovább bontogatni, de a hitnél csak 2 lehetőség van nem? igen v. nem (pl. elefánt), hiszel vagy nem 2*2=4lehetőség (nem hidas baromság, bár nekem tetszett :C :C, és értem mire céloztál)
    Allahról, ha visszaolvasol már írtak egyszer (szab.tom)
    Kifelejtetted azt a lehetoseget, hogy nem Isten, hanem Allah v vmi egyeb isten(ek) van(nak) - ez eleg kinos tud am lenni
    Ja meg az is lehet hogy a scientológusoknak van igaza... :K :P
    Ha használod az agyad, akkor ki tudod, őket zárni, (<-de lehet hogy ez csak ilyan keresztyén átverés), mindenesetre én már ezen is elgondolkodtam, és azon is hogy a keresztyénség egy globális átverés, de még nem tudtam magam meggyőzni. (Ja még egy bizonyíték arra, hogy gondolkodunk)
    Ui: érdekes, hogy ehez hozzászóltatok, de a többihez nem, ha nem teszem bele, akkor mit írtok? Vagy csak nem is akartok vitázni, mert meddő lenne?

  • lorior

    csendes tag

    válasz lorior #849 üzenetére

    de lehet hogy ez csak ilyan keresztyén átverés
    Ezt a kizárásra értettem

  • lorior

    csendes tag

    válasz #06658560 #851 üzenetére

    [OFF]Ha vegignezzuk az emberiseg tortenelmet, es a kulturak istenkepeit, akkor azert eljtunk oda, hogy istenbol kene lennie vagy otvennek.
    Ez igaz, de az ötvenből, a fele természeti vallás (a természet erőinek megszemélyesítése Posszeidón ->tenger istene, Gaia->föld Istene, De mégis mindig találunk közöttük egy-egy főistent (Odin, Zeusz, Ra) Szerintünk miután az özönvíz után szétszórodtak az emberek, elfelejtkeztek Istenről, és a természetet kezdték imádni. A főisten vmilyen szinten Istent (szentháromság) szimbolizálja, aki mindenek fölött van, és képes megbüntetni a többi istent. Vannak még a természeti vallásokon kívül keleti vallások(ezekről nem sok mindent tudok), amik emberi okfejtéseken (nem rossz értelemben), bölcsességeken alapulnak. Vanna a buddhizmus, ami egy emberi állapotot akar elérni. (Buddhának egyébként van egy érdekes utalása jézusra (századokkal előtte élet). Vannak monoteista vallások(kerezstyénség, judaizmus, és az iszlám) A zsidók ugyanannak az Istennek a világ teremtő képét tisztelik. Az iszlám azt az Istent tiszteli, mint a zsidók (testvérnép izsák-izmáel), vagy ahoz nagyon hasonlót. A koránt mohamed próféta írta, isteni sugallatra, inkább diktálta (nem tudott írni). Én nem bizonyítok semmit csak leírtam a keresztyén álláspontot(szerintem csak a természeti vallásokat magyarázza másként). A többit eldöntöd magad.

    Ha kétséged, lenne az özönvíz tény, megtaálható a kultúrákban és bizonyítékok is vannak rá (nem csak bibliai). A keleti vallások közül inkább a buddhizmus emeltem ki az utalás miatt (az utalást nem írtam le, mert nem tudom pontosan, és nem tudom hol van leírva, de ezt is megkeresem), de ezekről nem sokat tudok, így állításom lehet, hogy hibás(ha bárki kijavít ezzel kapcsolatban, ezt előre is köszönöm neki)

    A homoszexualitast meg miert ugy kezelik olya oskan, hogy az tudatos dontes eredmenye?

    Én nem írtam tudatos döntésnek, de ha elolvasod mit írtak feljebb(szab.tom), akkor látod mi elről a vélemény.

    Ha midneki isten szeretett gyermeke, akkor miert bunosok mar a szuletesukkor?

    Mivel ősszüleink ettek a jó és a gonosz tudásának fájáról, vétkeztek, bűnt követtek el, ezért mi is örököljük tőlük ezt, így mi is bűnre vagyunk hajlamosak.

    S miert kell midnekit bunosnek tekinteni, ha mondjuk homoszexualis?

    És, aki hazudik, lop, paráználkodik...(lehet folytatni) az is bűnös. Azért, mert Isten elítéli, s még a bűn előtt házastársat rendelt (ketten lesznek egy testé), Máskülönben, az állatok között sem olyan gyakoriak a homosexuálisak (jó persze gay + pinguin, de én mért nem láttam még meleg kutyákat :F ), mint az embereknél. A természet elsődleges feladata a fajfenntartás. Egyébként a homosexualitás nem nagyobb bűn, mint pl a saját lelkiismereted ellen elkövetett hazugság, vagy a paráználkodás (mind a kettő elég gyakori a mai világban). Istennél minden bűn egyforma, minden ember egyenlően bűnös.

    Egyebkent meg tenyleg, ha mar ez elojott: hogy a fenebe lehet ez az egyetlen isten, mindenki istene, amikor kezdeskent o diszkriminalta a vilag nepeinek legnagyobb reszet, leszamitva a zsidokat?

    Kezdéskén otthagytuk a francba, legalábbis ha a Bibliáról beszélünk mind a ketten. Az egy másik kérdés, hogy mért a zsidókat pártfogolja, csak ehez bele kell olvasni az 1Mózesbe

    Illetve milyen nem tisztelni egy Istent, hanem felni?

    Ezt hogy érted? Én azt hiszem mást írtam, de létszi kérdezd újra ha nem világos (vagy olvass vissza)[/OFF]

  • lorior

    csendes tag

    válasz fordfairlane #853 üzenetére

    Ezt szerintem javítottam, egy magvas gondolat leegyszerüsítése Pascaltól. Hitnél, Istennél a matematika semmit nem számít (Lásd 300 bibliai értelemmel...), lehet hogy 75% arra az esély hogy jó úton vagyok. Ez csak egy gondolat volt[ezért tettem ilyen zárójelbe], senkit sem ezzel akartam megtéríteni vagy tudomisén.

  • lorior

    csendes tag

    válasz #06658560 #861 üzenetére

    [OFF]S volt vagy harminc istenük, akiknek legnagyobb része nem természeti isten volt. Hádész, Ámor, Pallasz Athéné, pl. Vagy Dionüszosz.

    Ezek az emberek természeti életébe illenek bele, legalábbis én úgy gondolom.

    A dél-amerikai indiánok mindenféle hol-nap és egyéb istenei sem beilleszthetők a keresztény képbe, még ha nagyon akarják is egyesek.

    Na én nem azt mondtam, hogy akkor minden egyes Istent rakjunk bele a Bibliába. Az emberi elme érdekes dolgokat talál ki (pl. kombinál). De ha ez a legnagyobb gondod, írhatok ezekről jó sokat...

    bizonyítéknak azt kértem, hogy bármilyen isten látezésére egy bizonyítékot mondj.

    Isten létéről a szellemi bizonyítékokon kívül, a Biblia és Jézus személye tanuskodik. Ezeken kívül vannak érdekes tanulmányok (amiket még mindig nem találtam meg :((( :((( ), de olyan embereknek akik nem élik át őket ezek is keveset mondanának. Úgy van ez ahogy előttem írták.

    Istenfélő-t még nem hallottad?

    Dehogynem :) Ha arra céloztál, hogy én már azon is elgondolkoztam, hogy a keresztyénség egy globális átverés... Persze csak akkor még nem voltam Istenfélő.

    ha annyira békés valás, akkor a biblia miért csöpög a vértől?

    Ha olyan sok a békepárti, akkor a Föld történelmében mért nem hallottam még pl. 10év békéről, amikor egyetlen egy háború nem volt. De azt hiszem már erről is magyaráztak.

    ...az embert a saját képmására.

    Ez egy elég érdekes mondat a Bibliában, amit héber szöveggel és (közel-)keleti fejjel kell értelmezni.(Sajna mi túl nyugatiak vagyunk vagyunk a keletihez) Egyébként, tudtommal minden istennek van neve (biztosan találtok kivételt), csak a keresztyén, zsidó istennek nincs. Ezt is keleti gondolkozás szerint kéne írtelmezni.[/OFF]

  • lorior

    csendes tag

    válasz lorior #875 üzenetére

    csak a keresztyén, zsidó istennek nincs.

    Annyit javítok hogy biztos van, de mi nem tudjuk.

Aktív témák