Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz szab.tam #1599 üzenetére

    Elfogadom, végül is igazad van. :R
    Amúgy a cikkedben az tetszett, hogy egyik oldalt sem képviseli elfogultan.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #1600 üzenetére

    Én pl. balkezes vagyok, mégsem vonulok fel büszkén az Andrássyn, és riszálom magam, hogy ez a világ egyik legjobb dolga, egyszerűen van, és kész, ha valaki megkérdezi, akkor megmondom, hogy balkezes vagyok, és nem szégyellem, de könyörgöm, miért kell ilyen nevetséges hasonlatokat összehozni?? Egyszer a mozgáskorlátozottak, máskor a balkezesek... :W Hogy jön ez ide?? :Y Utóbbiaknak abszolúte semmi köze a nemi vonzódáshoz, az egyházhoz (ld. templomi esküvő), a polgárpukkasztáshoz, és még sorolhatnám... :O :(

    Sk8erPeter

  • Wolverine

    félisten

    válasz Sk8erPeter #1602 üzenetére

    Olvass utána a szüfrazsetteknek... kb. ugyanazt látjuk most.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #1602 üzenetére

    fulloff...

    balkezes lévén ha nem figyelsz oda, nem szoktál dolgokat felcserélni? pl. villanykapcsolót úgy szereled be, hogy a föl állásban van lekapcsolva. (bátyám balkezes, és tipikus megodása, pedig gépészmérnök...) :)

    és képzeld a homoszexuálist, aki még bal kezes is.... na, ez most elég gyenge volt. dolgozom még kicsit rajta, mint korda gyuri bá' mellett klárika.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • CYBERIA

    őstag

    válasz #54715584 #1588 üzenetére

    "amig nem volt tiltva ez a dolog, akkor is majdnem mindenki mindenkinek a rokona volt...?"
    Most is így van, csak a rokonság kevésbé közeli.

    "de kicsit fals dolog Adammal es Evaval meg a bibliaval peldalozni a melegek ellen."
    Nem az én ötletem volt. De ha már adódott a lehetőség...

    (#1591) Dalai Láma: "Te jó ég, már megint egy ilyen ember, aki elhisz valami olyat, amit már az írója sem úgy értett? Szerinted is Isten ásta a dínócsontokat a földbe, hogy próbárategye a hitedet?"
    Ha a keresztény vallással van problémád, akkor nem tudom hogy tetszene, ha nekiállnék kritizálni a tibeti buddhizmust. (Dalai Lámának nevezed magad itt, emiatt vettem a bátorságot feltételezni az említett valláshoz való viszonyt)

    "Nem hiszem el, 2008-ban egy harveroldalon ilyen emberrel találkozni... ráadásul ilyen nicknévvel..."
    Ha bármilyen kifogásod van, Racecamnél panaszt tehetsz ellenem. Felszólítalak, hogy tedd is meg!

    Mellesleg nem tudom mit tudsz te a nick-nevemről, minden esetre a kritikát és a véleményt ez ügyben köszönöm szépen.

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz szab.tam #1604 üzenetére

    Full OFF Reply:
    Inkább azt mondanám, hogy kétbalkezes vagyok. :DDD Na jó, komolyra fordítva a szót tulajdonképpen mind a két kezemet szinte egyenértékűen használom, csak más-más célokra: bal kézzel írok, eszem, stb., míg pl. jobb kézzel ping-pongozom, kosárlabdázom, jobb lábas vagyok fociban (bal lábbal nem megy), (falat) festeni bal és jobb kézzel egyaránt tudok, jobb karomon hordom az órát (balkezesek szokása), és még számos olyan dolog van, amiben felváltva használom mindkét kezem, és észre sem veszem. (rímelt is :DDD)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz CYBERIA #1605 üzenetére

    "Ha a keresztény vallással van problémád, akkor nem tudom hogy tetszene, ha nekiállnék kritizálni a tibeti buddhizmust. (Dalai Lámának nevezed magad itt, emiatt vettem a bátorságot feltételezni az említett valláshoz való viszonyt)"
    Attól még, mert Dalai Láma a nick-je, egyáltalán nem biztos, hogy buddhista... :U :Y

    Sk8erPeter

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #1606 üzenetére

    ok. :)

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #1603 üzenetére

    Hát ez egy jó kis semmitmondó válasz volt. Egyáltalán nem válaszoltál a kérdésre, hogy mégis hogyan jön ide az említett két eset, mikor egyáltalán nem hasonlítható össze a két dolog.
    Bírom, amikor valaki vérfarkas módjára próbálja védelmezni a homoszexuálisokat, mert vélhetően egy-két jófej meleg ismerőse volt/van (képzeld, nekem is volt, ettől függetlenül nem fogok harcolni a melegek mellett), de már a végletekig képes elmenni az abszolúte agyament hasonlatokban, amik teljesen vakvágányra terelik a témát, és ennek csak szószaporítás és színtiszta "rizsa" az eredménye, semmi más... :W

    Sk8erPeter

  • Wolverine

    félisten

    válasz Sk8erPeter #1609 üzenetére

    A balkezesség ugyanúgy eldől születéskor, mint az, hogy milyen a szexuális irányultságod.
    A mozgáskorlátozottak ugyanúgy nincsenek elfogadva, mint a melegek.
    A szüfrazsettek ugyanúgy tüntettek 80 éve (sőt, némelyik nő még rendőrt is próbált verni!), mint szombaton a melegek...

    Szerinted nem hasonlíthatók össze? Szerintem eléggé. Agyament lenne bármelyik párhuzamom? A frászt. (és még meleg ismerősöm sincs tudtommal... :U)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Wolverine #1610 üzenetére

    "Agyament lenne bármelyik párhuzamom?"

    Igen.:)

    A szexuális irányultságot a környezeti kihatások sokkal jobban befolyásolják mint a született genetikai kód.

    Jah, és totálisan más a helyzet a melegekkel és a mozgáskorlátozottakkal.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz CYBERIA #1605 üzenetére

    Keresztény vagyok, a vallást egy szóval nem kritizáltam. Legfeljebb azzal a vallási fanatizmussal van bajom, amit te képviselsz. Ráadásul nem is konzekvensen. Gondolok itt a kézlevágós részekre. Pedig az is benne van a bibliában.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz SystemRoot #1611 üzenetére

    Ezt kitől hallottad? És vajon miért fordul elő a homoszexualitás a legjobb keresztény családokban is?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • CYBERIA

    őstag

    válasz Dalai Láma #1612 üzenetére

    Ha visszaolvasol láthatod, hogy a legtöbb hozzászólásomban nem említettem semmi vallással kapcsolatosat. Monstre #1524 hozzászólására történt az első reakcióm, onnantól pedig próbáltam nem félbehagyni az elkezdett gondolatmenetet.
    Ha ez fanatizmus, akkor elég alacsonyra tetted a fanatizmus küszöbét. Az a jó keresztény, aki szó nélkül hagyja a hibás értelmezést? A dínócsontokra már nem fogok választ adni (bár azt hiszem tudnék), már így is minden határon túlmegy a fanatizmusom.
    Amúgy sajnálom, hogy számodra nem voltam elég következetes ("konzekvens"), a kézlevágós részekkel még nem tudom mire akarsz kilyukadni, te vetted szó szerint a Bibliát, nem én.

    Még azt meg szeretném kérdezni, hogy a nicknévvel mi a bajod "..."-ból nem fogom kitalálni.

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #1610 üzenetére

    Na, látom már kezd olyan irányba menni a dolog, ahol a hozzád hasonlóan "védelmező" álláspontra helyezkedő emberkék már az ókori görögök és rómaiak korába nyúlnak vissza ahhoz, hogy alátámasszák megkérdőjelezhető álláspontjukat.
    Látszik, hogy csupán dobálódzol olyan társadalmi csoportokkal, akik nincsenek teljes mértékben támogatva, már lassan a kisebbséget is elő fogod hozni, csak hogy igazold magad valamivel. Még mindig nem értem a párhuzamot a mozgáskorlátozottakkal és balkezesekkel, ezt ugyanúgy nem sikerült megmagyaráznod. Az nem magyarézat, hogy ugyanúgy születési rendellenesség.
    Szerinted a mozgáskorlátozottakkal kinek van baja?? Ha valakinek VELÜK problémája van, az már nagyon sajnálatos, az inkább húzza le magát a WC-n, mindenesetre TÉNY, hogy az emberek nagyon elhanyagolható része gondolja úgy (elég szánalmas módon), hogy a mozgáskorlátozottakat nem kell segíteni.
    "A mozgáskorlátozottak ugyanúgy nincsenek elfogadva, mint a melegek." - Ne haragudj, de ez az egyik legnagyobb hülyeség, amit valaha hallottam... :Y Annyira ég és föld a két "csoport", hogy még véletlenül se lehetne egy lapon emlegetni őket. Ráadásul ha megkérdezel egy mozgáskorlátozottat, nem hiszem, hogy örülne egy ilyen összehasonlításnak...

    Sk8erPeter

  • PazsitZ

    addikt

    válasz CYBERIA #1587 üzenetére

    Te mindent szó szerint akarsz értelmezni a bibliából?
    Jó ideje nem vagyok vallásos, de tanácsolom keress fel valakit, aki ért is a dologhoz, mert attól félek, nagy tévedések áldozata vagy. :U

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz CYBERIA #1614 üzenetére

    A nickneveddel semi bajom sincs, sehol nem is állítottam hasonlót.

    A fanatizmus pedig az a gondolkodásmód, miszerint ádám és éva volt az első emberpár, és az ő gyerekeik az anyjukkal szexeltek, hogy legyen utód. Az megint más kérdés, hogy erről sehol nincs egy szó sem, sőt, mikor Káin megölte Ábelt, és elmenekült, más emberekkel találkozott, akik már vele egy idősek voltak, de nem az ő rokonai voltak. Erre valahogy választ kéne adni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz agressiv #1575 üzenetére

    Ja igen, az embernek legyen véleménye egy dologról, azt alakítsa ki egy steril környezetben, minden befolyásolástól mentesen és aztán ahhoz ragaszkodjon körömszakadtáig, amíg csak él. Ne hallgasson meg másokat, más véleményeket, mert minek, a végén még befolyásolják. A bölcsek kövének birtokában meg ugye erre semmi szükség.

    Mit mondjak? :U
    Gratulálok! :D

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • brownus

    veterán

    válasz Sk8erPeter #1615 üzenetére

    pedig igaza van, magyarországon hány helyen van mozgáskorlátozottak számára biztosítva a lépcsőkön való fel-lejutás? metro bejáratok, stb.stb.stb.... nincs mozgás terük, ki vannak rekesztve

    sztem erre gondolt

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Sk8erPeter #1597 üzenetére

    Akkor kifejtenéd, hogy miért is jó dolog melegek elutasítása, és utálata? Hogy ez miért jó a társadalomnak, bárkinek?

    Miért érdemesmegvetni a melegeket? Ezekre válaszolj, légyszíves.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Sk8erPeter #1615 üzenetére

    Miért hülyeség a melegeket a mozgássérültekhez hasonlítani ilyen téren? Csak azt hajtogatod, hogy mekkora hülyeség, de miért is az? Ha mindkettőnél ált. egy veleszületett rendellenességről(?) beszélünk, te legalábbis mindenképp. A homoszexualistás miért is annyira más, mint a többi már felsorolt dolog?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • #54715584

    törölt tag

    en komolyan kezdem feltelezni, hogy bizonyos intelligencia kell ahhoz, hogy a melegek es egyeb kisebbseg temajaban valaki komolyan hozza tudjon szolni...

    es az sem lenne mellekes, ha a hozzaszolonak lenne vmi tapasztalata vagy normalis alap tudasa a temaval kapcsolatban...ezert kerdem mindig attol, aki frocsog, hogy van normalis meleg ismerose?

    egy dolog meg eszembejutott a penzol es a fizetesrol: a felszedett kockakoveket, a megrongalt jarofeluletet, a felgyujtott rendor/autokat es rendori felszereleseket, a megrongalt es felgyujtott kukakat, kontenereket, az epitkezesekrol alhordott anyagokat, a betort ablakuvegeket es kirakatuvegeket, a leszedett marvanylapokat kinek a hibaja miatt kell fizetni? most nem csak a melegfelvonulasra gondolok, hanem altalaban az elmult 2 evben tortent tuntetesek kovetkezmenyeire...
    amig az lmbt felvonulasra eleg lenne par rendor a forgalom miatt, addig az ellentuntetok sokkal nagyobb anyagi kart okoznak...

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz PazsitZ #1616 üzenetére

    tudom, hogy nem nekem szólt, de: a Bibliát csak szó szerint értelmezni van értelme. ha valaki félig fogadja el, mazsolázik belőle, az sokkal roszabb, mintha becsülettel megvallja, hogy ez őt nem érdekli, és bevágja a fiók mélyére.

    ennek a mazsolázásnak az eredménye a sántikáló keresztyén, akik próbál úgy csinálni mintha, és csak azt éri el, hogy visszatetszést vált ki a többi emberből, akkik arra jutnak, hogy köszönöm, ebből nem kérek....

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz szab.tam #1623 üzenetére

    Akkortőled is megkérdezem. Ha bűnt követ el a kezed, levágod? Mert le kell, benne van a bibliában.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • PazsitZ

    addikt

    válasz szab.tam #1623 üzenetére

    Félreértettél. Nem a bilbiai "tanítások" félig vagy teljes elfogadásáról van szó.
    De Dalai Láma is erre próbál utalni, hogy nem mindent szó szerint kell értelmezni.

    - http://pazsitz.hu -

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Sk8erPeter #1597 üzenetére

    Miert ne hozzam a mozgaskorlatozottakat? hisz a melegek is a jogaik ervenyesuleseert vonulnak. Plusz azert, hogy olyan dolgokban ne itelkezzen mas felettuk, ami abszolut a maganugye. Es ugyanannyi joguk van hozza, hogy vonuljanak, mitn masnak. Oltozkodesuk miatt sem szohlatsz meg senkit, hisz nicns torvenyileg eloirt viselet senkinek, ahogy a Gardistak egyenruhas felvonulasa is megengedett, (remelem az is marad), vagy korabban senki nem haborgott, hogy feherfuzos acelbetkosban vonulnak a sok kopaszok.

    Neked volt hanyingered a felvonuloktol? A BP-tol? Az ellentuntetoktol? :F

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dalai Láma #1621 üzenetére

    "veleszületett rendellenességről(?) beszélünk" Így van. Ez mindkettőnél igaz. De ezenkívül???
    Már korábban is írtam: "Utóbbiaknak [t.i. a balkezeseknek és a mozgáskorlátozottaknak] abszolúte semmi köze a nemi vonzódáshoz, az egyházhoz (ld. templomi esküvő), a polgárpukkasztáshoz, és még sorolhatnám..."
    Ebből melyik szó nem volt érthető?
    A másik, amit már szintén leírtam: "A tolókocsis felvonulásoktól nem lesz hányingere az embernek, és nem kelt ekkora indulatokat. Egy teljesen érthető és jogos célért küzdenek - ahogy Te is mondtad -, az akadálymentesítésért."
    Biztos rosszul esik annak, aki érintett, hogy egyes felvonulásokon történtektől hányingere lesz sokaknak, de ez van.
    Ettől függetlenül ezzel nem azt mondtam - hangsúlyoznám!!! -, hogy a melegek általában undorítóak, hanem kizárólag azt mondtam, hogy ezekkel a felvonulásokkal nem biztos, hogy a saját malmukra hajtják a vizet.

    "Akkor kifejtenéd, hogy miért is jó dolog melegek elutasítása, és utálata? Hogy ez miért jó a társadalomnak, bárkinek?"
    Ki mondta, hogy bárkinek is jó az elutasítás, utálat? Egy szóval sem mondtam ilyet. Amit állítottam - és amit továbbra is fenntartok -, az az, hogy "a melegfelvonulások célja az, hogy tekintsük normálisnak azt, ami abnormális."
    Cáfold meg kérlek, ha nem így van. A "normális" alatt a heteroszexuális vonzódást értem, gondolom ezzel nem mondtam semmi meglepőt.

    Amúgy a másik probléma a magyar társadalom éretlensége. Biztosan le lehetne bonyolítani ezeket a felvonulásokat normális körülmények között is, ha nem lenne ekkora konfliktustéma.
    Nővérem küldött linkeket (ő most Madridban él), amin látható, hogy a madridi melegfesztivál inkább egy nagy bulihoz hasonlított: ITT EGY VIDEÓ RÓLA, ezzel szemben a budapesti felvonulás csak egy indulatoktól fűtött, agyoncsapott partiféle volt: VIDEÓ.

    Az ellentüntetők reakciója nemcsak sajnálatos, hanem szánalmas is volt. Az ő viselkedésük nemcsak a szimpla ellenvélemény-kinyilvánítás volt, hanem ismét olyan emberek mentek el, akik csak a balhét keresik.

    brownus: ez így van, valóban jobbá kellene tenni a mozgáskorlátozottak helyzetét, ezzel teljesen egyetértek, ezért valóban érdemes anyagi és egyéb ráfordításokat eszközölni.
    Én arról beszéltem, hogy nem lehet összehasonlítani a két csoport helyzetét. Hogy miért, fentebb írom.

    Sk8erPeter

  • Wolverine

    félisten

    válasz Sk8erPeter #1615 üzenetére

    A húgom mozgáskorlátozott, innen vannak tapasztalataim. Postásként végzett érettségivel, a szakmájában nem dolgozhatott, mert olyan helyre akarták küldeni (vidéki kisposta), ahol egyedül lett volna - egy kétkilós csomagot is nehezen emelne meg, nemhogy a nagyobbakat... A kézbesítésről nem is szólva. Mozgólépcsőn közlekedni segítséggel is csak nehezen tud. Nem alacsonypadlós buszon már a felszállással akadnak gondjai. Egyedül bevásárolni nem tud, mert nem bírja el a csomagot. Jogosítványt sohasem kaphat. Havas, jeges, csúszós úton közlekedni nem tud, mert a rosz egyensúlyérzéke miatt kétlépésenként elvágódik. Arról nem is beszélek, hányszor kap és hányszor nem kap segítséget... (az arány bőven 50% alatt van).

    Mondhatsz akármit, nincsenek elfogadva. Személyes tapasztalat, nem dobálódzom, te meg igen. A korábban említett párhuzamaimat fenntartom: semmi különbség nincs egy homo, egy balkezes és egy mozgáskorlátozott között, mind az átlagtól eltérő kisebbség, akik olyan dolgokkal is szívnak, ami elképzelhetetlennek tűnik egy normális államban...

    szerk: nem mellesleg nem egy olyan riportot láttam már, amikor egy tolószékes rámpát szeretett volna építtetni a ház bejáratánál, ahol lakott - és a saját lakótársai leszavazták. De ugye az embereknek nincs semmi baja sem velük... :U

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #06658560 #1626 üzenetére

    Jól fogalmaztál! :C Te magad írtad le a lényeget: "olyan dolgokban ne itelkezzen mas felettuk, ami abszolut a maganugye".
    Pontosan így van, a MAGÁNÜGYE. Ez nem tartozik másra, tegyék nyugodt szívvel a négy fal között azt, ami nekik jólesik. Ezzel nincsen semmi probléma!
    Ott kezdődik a probléma, ahol ez a dolog már szinte divattá válik, és büszkén kell kérkedni vele az utcán.
    Mindegy, én nem értek egyet a felvonulással, Te igen. Ez belefér, más emberek vagyunk, más a véleményünk is. Én tiszteletben tartom a tiédet, te is tartsd tiszteletben az enyémet.
    Ezen nem kell összeveszni, vitatkozni nyugodtan, de az a probléma, hogy ez egy olyan téma, amiben nagyon nehéz uralkodni az érzéseken. Ha egy ilyen témában kifejtem az ellenvéleményemet, akkor SAJNOS egyből mindenki azt gondolja, hogy gyűlölöm/megvetem a melegeket.
    Értsétek már meg, itt nem erről van szó, hanem arról, hogy valamivel nem értek egyet. Nem áll szándékomban utálkozni, eddig sem megvetésről beszéltem, ezek szerint nehéz volt ezt kihámozni...
    Ízlések és pofonok... Vélemények különbözhetnek, ugye??

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #1628 üzenetére

    Remélem a korábbi hozzászólásaimból is kitűnt számodra, hogy egyetlen rossz szavam sem volt a mozgáskorlátozottakról, ezért nem kell megvédened őket és bemutatnod a helyzetüket, én is ismerek mozgáskorlátozott személyt, tudom, milyen nehéz nekik. SOKKAL NEHEZEBB A HELYZETÜK, mint a melegeknek!!!
    Ha valakit nem fogadnak el nemi vonzódása miatt, az sokkal kisebb probléma, mint az, hogy valaki fizikailag képtelen bizonyos dolgokra, és mások sajnálkozó szemmel néznek rá, ahelyett, hogy segítenének neki.

    Ugye azért nagyjából mindenki átérzi a különbséget???

    Ezért is mondtam azt, hogy ne hasonlítsuk össze a mozgáskorlátozottak helyzetét a melegekével.

    Ez az indoklás már elfogadható számodra is? Az elején is erre céloztam, de nem gondoltam, hogy ez kifejtésre szorul.

    Sk8erPeter

  • #06658560

    törölt tag

    válasz SystemRoot #1611 üzenetére

    A tanulmany, amire hivatkoztok, hogy kornyezeti hatas, gyakorlatilag csak azt vizsgalta, hogy az egy es keptetejuk ikrek kozott hogy viszonyul a homoszexualitas megjelenese, illetve inkabb azt modnanam, hogy biszexualitase. A kornyezeti hatasokrol semmi informacio nicns benne, hogy tenylegesen azonos kornyezetben nottek-e fela gyerekek, mire a nemi orientaciojuk kialakult.
    Mashol meg masik tanulmanyokbol emlitettem bizonyos kovetkezteteseket:ferfi egypeteju ikrek eseteben sokkal nagyobb mindket tag homoszexualitasanak eselye, mint ketpetejueknel, s ha egy nonek mar van fiugyermeke, akkro a kovetkezo foigyermek 30%-kal nagyobb esellyel lesz homoszexualis, s midnen fiugyermek noveli eme aranyt. Lanyokra nem talatak ilyet. Ugyhogy a kornyezeti hatast meg szerintem nem lehet ennyire egyertelmuen kijelenteni, hogy jobban hat, mint a genek.

  • Face8814

    őstag

    válasz Wolverine #1628 üzenetére

    "A korábban említett párhuzamaimat fenntartom: semmi különbség nincs egy homo, egy balkezes és egy mozgáskorlátozott között, mind az átlagtól eltérő kisebbség, akik olyan dolgokkal is szívnak, ami elképzelhetetlennek tűnik egy normális államban..."

    Ha egy meleg nem kürtöli világgá szexuális hovatartozását, és nem parádézik női ruhában az utcán, hanem a kapcsolatát, magánéletét megtartja magának, a párjának, és azoknak akiket szeret és akik szintén viszontszeretik, az miért "szív" ugyanannyit mint az álltalad felsoroltak bármelyike. :U
    Szerintem teljesen normális életet él, és nincs szüksége ripacsként parádéznia délután a főváros legforgalmasabb utcáinak egyikén. A nemi identitása kizárólag rá és párjára tartozik. Senkinek semmi köze hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

  • Wolverine

    félisten

    válasz Sk8erPeter #1630 üzenetére

    Az én húgom fizikailag van korlátozva; a melegek meg jogilag. Egyik sem kisebb probléma a másiknál.

    szerk: #1632: Aha. Épp csak nem mehet be látogatni a párját a kórházba; nem kaphat meg olyan kedvezményeket, amik egy hetero párt megilletnek; persze ez rajtuk kívül senkit sem zavar, mert fel sem tűnik... (nyilván monstre tudna több példát is mondani, ha akar)

    [ Szerkesztve ]

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • joergie

    őstag

    Hát nemtudom. Leírom a véleményem, hátha valaki elolvassa. Túl sok a hsz, hogy végigolvassam.
    Szerintem túl árnyaltan fogalmaztál, nyilván ennél nyersebben személyes érdekeket sértene.
    Bibliát ebben a világban alapul venni nem fair, rég nem az a mérvadó. Utóbbi 50 évben változott meg ez a helyzet, többnyire a média térnyerésével egyetemben. Azelőtt is voltak. Érdekes. Teljes napfogyatkozás.
    Patkányokon kísérletezve, felfedezték, hogy sokáig, egy térbe zárva azok hajlamosak lesznek a homoszexualitásra. Nem akarok senkit patkányokhoz hasonlítani. Annyi az ember, hogy nem marad elég élettér, azért hajlamos az ember agresszívabbnak lenni, és hasonló dolgokra, mint a homoszexualitás, amivel ki tud tűnni a tömegből, vagy épp hovatartozását keresi. Szóval ez egy városi betegség elsősorban, nem a szó szoros értelmében. Meg ugye ne felejtsük el, 7milliárd ember él a földön, 1000 éve még ezredennyien se voltunk, tehát némi beltenyézet elkerülhetetlen, aminek következménye lehet pl a homoszexualitás, mellesleg a természetes szelekció az orvostudomány fejlődésével minimalizálódott. Itt nem feltétlen a melegekre gondolok :R
    A felvonulás körül zajlot események felfoghatók természetesen a politikai helyzet kiélezettségének, én mindenképp ennek a számlájára írnám. Véleményem szerint maga a felvonulás provokatív jellegű. Mindenki tudta hogy ez lesz. Pont ők ne tudták volna? Az ott fellépő politikusok kitolt bástyák. Erre a témára már most túl sok szót pazaroltam...
    Lehet vannak kicsit erős gondolatok benne, sajnos nem tudok (vagy nem akarok) annyira árnyaltan fogalmazni mint a kollega, mindenesetre erről beszélni kell.

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Sk8erPeter #1629 üzenetére

    maganugy a nemi identites, megis a kozbeszedben eroteljesen szerepel, es rendre eliteloen: gondolj csak a sok mocskos buzi, lonem le az osszes homot es hasonlo dumakra, amik majd midnen forumon elojonnek. Vagy ahogy korabban tobbszor is emlegettem, hogy ha valaki esetleg megpalyaz egy nyilvanos posztot, akkro a nem hangja-forumok- altalaban nem a kepessegeit kritizalja, hanem a nemi identitasat, ha ugy alakul, hogy toretenetesen meleg.

    Balkezeskent hogy elned meg, ha elkezdenenek oylanokat irkalni forumokon, oylanokat modnani politikusok, hogy a balkezesseg bun, ne engedjuk oket gyakorolni a szabadsagjogaikat, vagy munkahelyen a hatad mogott hulye balkezes, mocskos balos, stb szovegekkel jonnenek? Vagy ha azon szovegek jonnenek elo, hogy ha megtudnam, hogy a gyerekem balkezes, soha nem alölnek vele szoba tobbet, kitagadnam, azonnal elzavarnam a haztol, stb.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Face8814 #1632 üzenetére

    Hmm. peldaul ha orokolne a parja utan, csak vegrendelettel lehet, es a rokonok meg azt is megtamadhatjak- igy a vegen akar a sajat maga altal is szerzett pl ingatlanban esetlegesen csak kisebbsegi tulajdonos lehet.

  • #54715584

    törölt tag

    huuuh, sok peldat tudnek hozni, de ezeket mar ebben a topicban is leirtam, erdemes ezt is vegigolvasni
    de ha erdekel titeket, irok egy hosszabb fejtegetest errol :)

    egyebkent nehany szo meg: ki kene probalni a heterokkal is, hogy 4 fal kozott eljenek, titkoljak a munkahelyukon az identitasukat, eppen ezert fennhangon ne is meseljek a hoditasaikat, az utcan nem foghatjak meg a parjuk kezet, nem is csokolhatjak meg, ne kapjanak kedvezmenyeket, ne intezhessek a parjuk hivatali ugyeit, sot, ne is tekintsek meg elettarsnak sem, csak a szamukra kulon letrehozott helyekre jarhassanak szorakozni, mindezt az ev 364 napjan
    es kapnak 1 napot, vagys csak nehany orat, hogy kenyuk-kedvuk szerint felvonuljanak...
    mondjuk 4-tol fel 7-ig ugy, hogy kozben megdobaljak oket, fujolnak es botrany lesz belole...
    csak gondoljatok vegig milyen kisebbsegben elni...
    nem tudjatok mit jelent a lmbt felvonuloinak ez a nehany ora...

  • Face8814

    őstag

    válasz #06658560 #1636 üzenetére

    Bár nem vagyok jogász, illetve nem is értek a joghoz, de a végrendeletes öröklés esetén szerintem nem csak akkor támadható meg a végrendelet, ha történetesen két meleg emberről van szó, hanem akkor is ha két heteroról.....! Ha tévedek kérlek javítsatok.
    Mindazon álltal nem abban látom az ügy megoldását hogy egy feltünési viszketegségben szenvedő, meleg közösségen belüli ( mert szerintem a homo-k egy része biztos nem ért egyet az effajta feltünéskeltéssel és figyelemfelhívással ) kissebb csoport utcabálnak nézze Budapestet.

    1637#
    "es kapnak 1 napot, vagys csak nehany orat, hogy kenyuk-kedvuk szerint felvonuljanak..."

    Amit írsz egy meleg szemszögéből tényleg nagyon szomorú, de vajon tényleg az effajta felvonulás oldja meg a problémákat? Nem lehet hogy inkább csak a szakadék lesz nagyobb és az elutasítás erőteljesebb?????

    [ Szerkesztve ]

    Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

  • illu

    tag

    Nézzük csak az én véleményem az hogy, mint ezek nem csupán felvonultak kulturáltan, hanem megbotránkoztatóan mert különbség azért van! Ne haragudjatok már, de rózsaszín bibliával meg "faszos nyalókával" grimaszol a kamerába? Nem bunkóság meg egy kicsit durva dolog ahogyan és amit ezek műveltek? Mert ha még felvonulnak vonuljanak, bár az sem egy egészséges dolog... DE ÍGY ILYEN MÓDON FELVONULNI?

  • szelidorzo

    aktív tag

    Tőlem a melegek ********** ahogyan akarják, csak engem hagyjanak ki belőle.

    De ez a felvonulás egy provokáció, így hát ne csodálkozzanak, ha az aki egyébként elfogadja a másságukat, az is megutálja őket.
    Buzinak születni egy állapot.
    Provokálni másokat parasztság, s viseljék a következményeit.

    [ Módosította: Racecam ]

    kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

  • Padisah

    tag

    válasz joergie #1634 üzenetére

    Ez az élettér "Lebensraum" kifejezés eléég rossz dolgokat idéz bennem, de van benne valami.Talán az emberölés is azért nem akkora bűn már, mert nagyon sok az ember, nem olyan nagy dolog megölni valakit.Az emberi élet elértéktelenedik.

    "Meg ugye ne felejtsük el, 7milliárd ember él a földön, 1000 éve még ezredennyien se voltunk, tehát némi beltenyézet elkerülhetetlen, aminek következménye lehet pl a homoszexualitás..."
    A Római Birodalomban fénykorában kb. 80 millió ember élt K.u. 300 körül, és ez csak a Római Birodalom messze nem az egész világ.
    És igen az ókorban is voltak már melegek a Föld minden táján.

    Nem vagyok fővárosi, de csütörtökön az Állatkertben voltam délelőtt 11-től délután 6-ig, utánna szerettem volna párommal a Hősök terét, Városligetet, stb. megtekinteni és sajnálatos módon nem sikerült, amit nem a melegek hibájának tartok.
    Jártak kis csoportokban mellettünk kopasz, terepruhás fiatalok mobillal felszerelve állandó kapcsolatban egymással, sikerült egy kis beszélgetést elcsípnem, amikor elmentünk egymás mellett: ... ott mi a helyzet?....kell segítség?....rendőrök mennyien vannak?

    Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

  • #54715584

    törölt tag

    válasz illu #1639 üzenetére

    hanyszor kell meg elmondanom, hogy az a tavalyi eset volt
    az iden sokkal szolidabban voltak oltozve...

    de ha kimesz egy falusi bucsuba, ugyanugy kint vannak a faszos meg pinas nyalokak, raadasul gyerekfejmagassagban...tudod, ott jobbra a kakasos nyalokanal...

    Padisah: csutortokon? mi volt akkor?

    [ Szerkesztve ]

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz szelidorzo #1640 üzenetére

    Kicsit szelídebben fogalmazz, nem szeretnélek még egyszer moderálni! :U

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • Padisah

    tag

    válasz #54715584 #1642 üzenetére

    Bocs elírtam, csütörtökön mentünk Bp-re, természetesen szombaton voltunk az Állatkertben, őrjítő volt, hogy állandóan két helikopter körözött a fejünk felett, gyakran ment el valami szirénázó valami az utcán és a vasúti sínekhez közel még a mozodonyzaj is. Időnként alig értettük egy más szavát. Nem is értem az állatok, hogy bírják??Vagy mind süketek már?Ez nem állatkínzás?
    Egyébként akkor még a Városligeti híd tele volt törmelékkel, tégladarabok, kövek, aszfaltdarabok, műanyag üvegek, és üvegek, egy kuka!
    A parkban lehetett látni, hogy hol téték fel az aszfaltot, vagy honnan szedték ki a szegélyköveket.A Hősök terén meg ott állt még mindig legalább 100 rohamrendőr.
    Féltünk fényes nappal a magyar fővárosban rendőrökkel körülvéve is.Vagy azért is, hátha ellenségnek néz bennünk valamelyik csapat.

    Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Face8814 #1638 üzenetére

    De egy hetero par meg elettarsi viszonyban is orokolhet a masik utan, vegrendelet nelkul. Viszton a homo par csak vegrendelettel.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Dalai Láma #1624 üzenetére

    ha tudnád idézni ponmtos igehellyel, talán segítene...

    mert sokan mondanak sok mindent, hogy benne van, aztán meg benne sincs, vagy csak kicsit másképp... a Sátán is pont így csalta be Évát...

    mert valahol Pál azt mondja, hogy jobb annak, ha levája a kezét, amivel vétkezett... a szövegkörnyezetet is vizsgálva természetesen nem azt mondja, hogy le kell vágni a kezét, hanem így hangsúlyozza fokozottan a bűntől szabadulás fontosságát.

    és a kézlevágás amúgy sem lenne hatákony bűnmegelőzési forma, mert utána még gondolatban is el tudná az ember követni, ami Isten mércéje szerint ugyanúgy bűn.

    így természetesen nem vágom le e kezem, hanem, hanem megvallom Istennek és elhagyom. ha újból előjön, akkor ismét...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • #06658560

    törölt tag

    válasz szelidorzo #1640 üzenetére

    miert provokacio? Maguknak tartjak tobbek kozott. engem pl nem provokalt, es eleg sok embert sem. miert volt akkor tenyleg provokacio? :U

  • Face8814

    őstag

    válasz #06658560 #1645 üzenetére

    Ez elképzelhető, mivel mint mondtam nem vagyok járatos jogügyletekben.
    Bár továbbra is úgy gondolom hogy ilyen kérdések - mint pl a végrendelkezés, öröklés - megoldásában nem az utcáravonulás a megfelelő eszköz. A polgárpukkasztás és "ingerkeltés" pedig mint ahogy látjuk a visszájára is elsülhet. A melegek "elfogadása" szerintem a hétvégi eseményekkel csak távolabb került az ideális állapottól.

    Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Padisah #1644 üzenetére

    elképzelem az egyszeri külföldit, aki a "gulas" és a vár megtekintése után belecsöppen egy ilyen helyi városligeti magyar specialitásba. ungarisevircsaft.....

    holand naturista túrista: - ej, és hol a tolerancijjja? :((( :((
    afgán tálib túrista: - és a nyilvános megkövezés itt lesz a főtéren? mikor? :C :))

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Padisah

    tag

    válasz #06658560 #1645 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy az éllettársak öröklése sexuális irányultságtól függetlenül egyenlő, azaz közös vagyon képződik, ami szerzeményi vagyon, és a szerzés arányában lesz csak közös. Pl, élettársi kapcoslat alatt besznek egy kocsit, de az egyikük jövedelme kétszer akkora mint a másiké, akkor 2/3 része a kétszer jobban keresőé és 1/3 része a másiké lesz.
    Ha jól emlékszem a szokásos berendezési és felszerelési tárgyak meg 15 évi együttélés utén közösek lesznek, azaz fele-fele.

    Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

Aktív témák