Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz shtml #13 üzenetére

    Azert szerintem megerne egy miset, hogy egy atlagos CRT teljes eletpalyaja, es egy atlagos LCD eletpalyaja alatt mennyi energiat, nyersanyagot emeszt fel. Gyartastol az esetleges ujrahasznositasig. Csak azt kene eldonteni, hogy mi alapjan legyenek azonos sulycsoport versenyzoi: felbotnas, vagy kepatlo alapjan? Netalantan tomeg?
    mondjuk az eletpalya is kerdeses lenne, hogy mennyi egy CRT tenyleges elethossza, s mennyi egy LCD-e. Vagyis meddig hasznaljak oket.

  • :-I

    tag

    válasz shtml #41 üzenetére

    Nálunk van kb. 7 éves lcd monitor, semmi baja, 17".
    Munkára, szóval gondolom a napi 8 óra megvolt mindig.

    "A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

  • #06658560

    törölt tag

    válasz shtml #41 üzenetére

    Nem tudom mi ertelme van egy hatalmas meretu monitornak, ha a felbontasa nem megfelelo. PL a 19" 1280*1024 monitorokat nagyon nem szivelem, es mar erosen ragaszkodom az 1600*1200 felbontashoz. Jo, otthon linuxon kenytelen voltam erre allitani, mert rettentoen vibralt a monitor egy reszen a felirat, kisebb meretben meg nem, de munkahelyen atkertem a Ws felbontasat 1600*1200-re(TFT :) )
    De epp eme adataik alapjan gondolom, hogy egy kornyezettanulmanyt megerne az osszevetesuk. Es szerintem egy 20"-os monitor boven eleg minden celra. En mar tv-t nem is akarok venni, majd egy nagy monitor, ha lesz tft 4:3 aranyban, akkor olyat, ha nem, akkor wideot, es letudom vele.Esetleg ha nagyon filmezhetnekem lesz, akkor meg egy projektor.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz shtml #48 üzenetére

    A meretearanyos novekedesnek csak a hive tudok lenni. Es a felbontas sem mindegy filmnezesnel sem szerintem, mert marha ronda tud lenni egy film, ha a monitorod felbontasa lenyegesen nagyobb, mint a filme, s kiteszed teljes kepernyore.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz shtml #55 üzenetére

    Tengermellyel paraznak a tudosok eleg erosen: metan-hidrat vagy mifene, ami elegge szuk kornyezeti ablakban stabil, kulonben bomlik. Es jo sok van belole odalenn.

    ngabor2: egyetertek, nem a legokosabb elnevezes, de ez legyen a legnagyobb bajunk.

    Ez a gipszkartonozas ez micsoda?

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz shtml #55 üzenetére

    a gipsz az ugyebár kalcium-szulfát. a kén-tartalmú fosszilis tüzelőanyagok (szén, olaj, kisebb mértékben a földgáz) égésekor magas hőmérsékleten SO2 és SO3 keletkezik. a kilépő lehűtött földgázt egy az egyben mészkőpor-zagyba vezetik, ahol a kén-oxidok gipsszé alakulnak, ami meglehetősen stabil dolog. utána mindenféle félig-meddig titkos módszerekkel ebből gipszkarton-lapot, vagy ytong-téglát gyártanak. elnyeletéskor az erősen környezetkárosító SOx helett CO2 kerül a levegőbe, ami kevésbé káros.

    bontáskor nem kell tartani attól, hogy a kén-trioxid/dioxid kiszabadul, hisz a gipsz ahoz elég stabil, a természetben is megtalálható veszélytelen anyag.

    a tenger mélyére süllyeszett CO2 valóban elég "érdekes" elgondolás, az ott élő élőlények biztos nem örülnének neki. csaknem olyan, mintha olajat öntenének a vízfelszínre, csak ez épp alul van (33-35 baron szobahőmérsékleten cseppfolyósodik a co2, tehát kb. 35m-nél mélyebbre lenyomva a víz alá folyadék állapotban marad, különösen azért, mert ott nem szobahőmérséklet van, hanem inkább hidegebb).

    az volna jó, ha a szén-dioxidot a természettől tanult módon, biomasszába lehetne "konvertálni", csak ez még mindig nem olyan egyszerű, legutóbbi infóim szerint mesterséges klorofillt még nem sikerült előállítani, ami legalább olyan, vagy nagyobb hatékonysággal dolgozik, mint a növényi. ráadásul energiát kell befektetni, ami megintcsak macerássá teszi.

    Wolverine: én meg vegyész vagyok, csak a többiek nem biztos, hogy értik a problémát... bár valszeg ilyen mélységben nem is érdekli őket :D ezt meg is tudom érteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz shtml #20 üzenetére

    Akkor a letámadásban meg kell említeni, hogy a cikk egyoldalúsága, és a pontatlan, bulváros, hatásvadász szövegezéssel van a bajod/bajotok.
    Elöttem páran úgy támadják a cikket, hogy rögtön azt feltételezik, hogy a CRT-ket akarná bárki is visszahozni az LCD-k helyett.
    Amilyen szerencsétlenül fogalmazott a cikkíró, olyan szerencsétlenül értették/magyarázták félre többen.
    Én értettem a cikk lényegét, és nem a felszínnel, hanem a tartalommal foglalkoztam.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz shtml #65 üzenetére

    mert olyan cím jobb volna, hogy "az lcd-k gyártásához használt anyag erősíti az üvegház-hatást"? imho semmivel se fejezi ki jobban a tartalmat, mint a jelenlegi. aki bulvárosnak akarja látni, az úgyis minden címet, ami figyelemfelkeltő, bulvárosnak fog titulálni. mint olvasható korábbi válaszban, a cikk egy tanulmány rövid kivonata. az ilyeneknek természetes velejárója, hogy a tanulmánynál kevesebbet, csak a lényegét, részletes levezetések és indoklás nélkül adja. a tanulmány pedig (szintén természeténél fogva) a forrásanyag kivonata. ha neked a rövid, lényegretörő, a szakmai részletekbe nem belemenő egyenlő a bulvárral... akkor igen, ez egy bulvár írás. nekem, aki már olvasott néhány tudományos cikket, és az abstract-ját, annak ez egy, az eszközökhöz mérten korrekt, a nem szakemberek számára(!) emészthető formába hozott írás.

  • Bici

    félisten

    válasz shtml #65 üzenetére

    Természetesen, szerintem sem következik a cikk bírálásából az, hogy félreértette az írást, és nem is azt kifogásolom, hogy bárki is szóvá tegye a véleményét.

    Én abból következetettem a félreértésre, hogy páran rögtön a CRT és az LCD élettartamát, és fogyasztását kezdték el taglalni, holott szó sem esett a cikkben arról, bármire is le kéne cserélni az LCD-ket.
    pl. Te is ezt írtad:
    "Az meg tényleg figyelembe kellene venni, hogy az LCD-k a kisebb elektromos fogyasztásukon keresztül csökkentik is a felmelegedést."

    De említhetném ezt a két hsz-t is: [link] [link]

    Nem értem, hogy jön ide bármelyik is, de lehet, hogy én keltem bal lábbal, és ezért hittem azt, hogy néhány ember azt gondolta, hogy az LCD-k ellen van valaki.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz shtml #69 üzenetére

    Én ezeket mind értem, de szerintem nem ezekről szól ez a cikk.
    Inkább egy gyártástechnológiai eljárás károsságáról szól, ami lehetne akár bármely más alkatrész gyártásával kapcsolatos, és amit valószínűleg le lehet cserélni más eljárásra, vagy a jelenlegi finomhangolásával csökkenteni lehetne a károsságot.
    Fontos a dolog azon része, hogy ellenőrzés alá kell vonni e gáz kibocsátását, felhasználását - lehetőleg minél kevesebb teret engedve a gyártók nyomásának.

    Összegezve: adott egy termék (tök mindegy, hogy mi), ami jó, de a gyártása nem eléggé kifinomult környezetvédelmi szempontból, így szabályozás alá kell vonni a gyártás bizonyos részeit.
    Bennem fel sem merült, hogy összehasonlítsam az LCD techológiát bármi mással, hisz nincs is jelenleg életképes alternatívája.
    Ez az összehasonlítás csak akkor kap igazi szerepet, ha bebizonyosul, hogy nincs mód a gáz károsságának a visszafogására.

    Kopi31415: Ok, értem a mondanivalódat, tényleg érdekes lenne egy ilyet is látni, de mint írtam, szerintem ez akkor lenne mérvadó információ, ha a lehetséges eljárások már kiforrottak.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • válasz shtml #69 üzenetére

    Azért egy co2 nem hasonlítható össze egy NF3- al. A légkörből kikerülés idejének és annak oka miatt sem. Co2-tól "könnyű" lenne megszabadulni. Egy szénerőmű egyébként nem "környezetkárosító" hatású, ha jobban belegondolunk, mivel azt a szenet valami megkötötte. Az a szén egyszer régen még a légkörünkben volt. Azért voltak régen hatalmas gyorsan növő "növények". Ilyen anyagoknál ugye áll a százszorszép bolygó modellje, visszacsatolások. Ami miatt realtíve nem lenne nagy ingadozás, számunkra is átélhető lehet. Viszont ha az egyensúly felbomlik, akkor van baj és a hosszú kiürülésű anyagok felhalmozódása okozhatja a legnagyobb gubancot. Egyébként is hamarab fog elfogyni a szén minthogy azzal mire az elfogy akkora hatást érjünk majd el mint a kibocsátott tartósan a légkörben maradó gázok mennyisége okoz majd a légkörben. Másrészt a természet sok olyan anyagot juttat a légkörbe amelyek csökkentik az üvegházhatású gázok hatását, mivel visszaverik a sugarakat. (mennyiségtől függően stb.) Nem kellene sírni a meleg miatt, inkább élvezzétek ki amíg lehet. :DDD Majd mikor a bundás kabát lesz a "nyári" divat akkor lesz az igazi boldogság. :C
    A kritikus 6°C nem létezik, vagyis emberek vagyunk, meg tudjuk csinálni! :DD
    Egyébként meg idehaza tényleg csökken az éves csapadék mennyisége, ezért is kell ugye aladni a külföldieknek a drága víztartalékainkat! :W

    "Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

Új hozzászólás Aktív témák