Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz #06658560 #47 üzenetére

    Nincs sok értelme, az tény - szerintem csak úgy érdemes növelni a képernyő méretét, ha arányosan nő a felbontás is. Ez logikus is, hiszen íróasztalon adott távolságból nézzük a monitort, és ha a méret és a felbontás nincs arányban egymással, akkor vagy elmosódnak a részletek, vagy látjuk az egyes pixeleket (pl. ha 19 collos monitornak 1280*1024-es felbontása van, ahogy írod is). Viszont nem hinném, hogy a 20 collhoz illő felbontásnál megállna az élet.

    Abban is egyetértünk, hogy jobban kedvelem a 4:3 vagy még inkább 5:4 arányú monitorokat - tudom, ez utóbbit sokan utálják, én viszont nem. A wide monitoroknak egyedül filmnézésnél van létjogosultságuk, én viszont sokkal többet használom a gépemet böngészésre, olvasásra vagy időnként programírásra. Ezeknél a felhasználásoknál nagy hátrány a túl széles, ám nem elég magas képernyő. Baromi hasznos, ha kétoldalt van sokszáz pixel kihasználatlan terület, de szinte folyamatosan függőlegesen scrolloznom kell a kis magasság miatt (pl. 1280*800 vagy 1440*900 pixel versus 1280*1024 pixel).

    Filmnézéskor persze épp a wide monitor praktikusabb, de mindenki eldöntheti, melyik kompromisszumot választja.:)

    A filmnézés amúgy is kissé más, mert azt egyszerre többen is nézhetik, akkor pedig távolabbról kell nézni, vagyis azonos felbontáshoz itt indokolt a nagyobb méret. Amit nyilván projektorral is elérhetsz, ahogy írod is.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák