Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #47 üzenetére

    - valamiféle tájékoztató kampány, hogy a számlázás ezentúl forgalomfüggő. ez nincs ingyen. alsó hangon egy postai levél minden felhasználónak. pl. ha van 300k felhasználód, mint az upcnak, akkor 100 forintjával is 30 misi csak egy levél
    - végig kell zavarni egy teljes ászf újraírást, jogi revíziót, nmhh menetet. ez nem olyan nagyon sok, de nincs ingyen

    Ki mondta hogy a már meglévő szerződéseket kéne piszkálni? Egyszerűen új csomagot már csak ilyet lehetne igényelni, és szép lassan kitisztul a rendszer.

    - olyan hardvert kell szerezni, amivel pontosan mérni lehet a forgalmat, akár területi bontásban is (hogy a külföld másképp focizik, mint a bix és a saját hálózaton belüli megint másképp) [......]

    A kicsiknél mint nálatok nem tudom hogy van, de a nagyoknál (trékom biztosan) évek óta léteznek ilyen díjcsomagok.

    Azt meg nem értem, forgalomalapú számlázásnál miért is pereskednének többet a userek.

  • bambano

    titán

    válasz julius666 #51 üzenetére

    ""Ki mondta hogy a már meglévő szerződéseket kéne piszkálni? Egyszerűen új csomagot már csak ilyet lehetne igényelni, és szép lassan kitisztul a rendszer.: sose tisztulna ki, az előfizetők jelentős része nem piszkálja a szerződéseit (ezen alapszik a nagy szolgáltatók szivatós algoritmusa), másrészt meg aki nagy letöltő, az rá fog jönni magától, hogy neki nem praktikus abajgatni a dolgokat.

    Ergo bevezetném az új rendszert, aminek nem lenne semmilyen érdemi hatása.

    A nagyoknál sok olyan díjcsomag létezik, amit ezer éve nem adnak ki már, csak ottmaradt... meg vannak nagyok, akiknek nem volt drága felépíteni egy priorizálási infrastruktúrát olyan pénzekből, amikből én két megyét 100%-ban bekábelezek.

    "Azt meg nem értem, forgalomalapú számlázásnál miért is pereskednének többet a userek": ez a tapasztalat. Dolgoztam anno olyan helyen, ahol volt forgalom alapú szerződés, mindenért pattogtak. Ez nem múlt el attól, hogy mostanában én nem dolgozom ilyen helyen, ennek ellenére is akarnak perelni mindenért, csak kevesebb a támadási felület. El tudod képzelni milyen az, amikor kimész az ügyfélhez neki segíteni, és már kint van a rendőrjárőr? Vagy amikor kitiltod az ügyfél modemjét a rendszerből, mert kitolt egy délelőtt 160 ezer kéretlen reklámlevelet és két óra múlva megint spammel, mert átment az anyóshoz a szomszédba és elkérte tőle a modemet?

    Néha eszembe jut, hogy kéne egy valóságshowt csinálni erről, a valóvilág kutyahimbilimbi lenne ehhez képest..A StohlBuci üvölthetne, mint a sakál, hogy maradjon-e Janika, aki percenként 5000 spamet tolt ki, vagy inkább Bécikét szavazzátok ki, aki percenként 800 kormányzati gépet scannelt végig nyitott microsoftos sebezhetőségek után? Szavazzatok! és nem sms szavazás lenne, hanem realtime tűzfal log és a tezstvírek nem telefonálnának, hanem a saját pc-iket bevinnék a haverhoz, hogy másszon fel arra is a vírus és még több tűzfal szabályba akadjanak bele...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #06658560

    törölt tag

    válasz bambano #41 üzenetére

    Bazz, te bűcselekményt akarsz a ptk alá hajtani? Eszednél vagy?

    Milyen tévedés van abban, hogy van egy élő, érvényes, mindkét fél által elfogadott szerződés köztem, meg a netszolgáltatóm között, aki vállalta, hogy az ÁSZF-je szerint használva a netet azért n fillért kell fizetnem? Ha én aszerint használom, akkor mi a fészkes fenéért sír, hogy mégis sokat használom, meg nem csak én, hanem velem egyidőben másik ezerötszáz, kétezer, félmillió ügyfele is? Had szarjam már le, ha fizetek neki, ő szolgáltasson. Ha olyan feltételeket támasztott, amibe beledöglik, az az ő baja. de kurva unalmas állandóan azt hallani, hogy nem térül meg, meg drága, miközben nincs tele az újság, a prohardver és co. a csődbe ment isp-k listájával, s áremelkedés sincs ezer éve? Tessenek az isp-knek normális árakon szolgáltatni, normális szolgáltatást adni, mindezt normálisan kampányolni, reklámozni, aztán nem fogom szidni őket. És ha valakivel szerződéses jogviszonyban vannak, aki generálja nekik a forgalmat, akkor kéretik a jog keretei között megoldani a problémát, nem a jogot kiterjeszteni. Mivel nem jogalkotók, talán nem kéne erősködni, hogy azok akarjanak lenni.

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    nagyon sajnálatos, hogy funkcionális analfabétának tetteted magad, csak azért, hogy kötözködhess.
    utoljára megpróbálom mégegyszer, ha nem megy át így se, akkor leszel szíves ignorálni ezentúl.

    1. az isp nem akar jogalkotó lenni azzal, hogy a jog által mindenki számára biztosított lehetőséget jogszerűen kihasználja.
    2. mindenkinek joga van szerződést kötni, akkor az isp-nek is.
    3. mindenkinek joga van tetszőleges jogképes partnerrel szerződést kötni, akkor az isp-nek is.
    4. fentiekből következik, hogyha az isp szerződni akar a guglival, akkor jogszerű, hogy ezzel megpróbálkozik. senki nem vitathatja el a jogot az isp-től, hogy szerződést próbáljon kötni a guglival.
    5. ez vagy sikerül vagy nem. ha a gugli úgy gondolja, hogy az isp érvei nem elég erősek, akkor nem szerződik. ha meg az ispnek sikerül meggyőzni a guglit, akkor szerződnek és a gugli fizet

    mi olyan rohadt bonyolult ezen, hogy nem vagy hajlandó megérteni, hacsak nem szándékosság az oka?

    Az ászf-es dologról meg annyit: utoljára próbálom a fejedbe verni, hogy a hőbörgők zöme nem szerződés szerint használja a netet.

    Ha te úgy látod, hogy nincs tele az újság csődbement isp-k listájával, akkor javasolt a szemészeti szakrendelés felkeresése.

    Még annyit: a saját érdekeid elleni érvelés ostobaság. Csak azért a saját érdekek ellen érvelni, hogy flamelhess, priceless.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák