Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz #06658560 #9 üzenetére

    Nem igazán, értem, hogy jön ide a szétosztott adathalmaz, na meg a P2P. De nyilván mindig annak akinek a hálózatán a közvetlen forgalmat generálják a saját szervereik. A link kapacitást is mindig meg kell venni annyi helyen, ahány helyen csatlakozik. Vagy most arra gondolsz, hogy vannak olyan cégek, akik csak egy kis p2p szervert raknak be, majd a usereik, hatalmas forgalmat generálnak egymásközt? Hát egyrészt nem sok ilyen cégről tudok, másrészt itt jönne képbe, hogy a userek is forgalom után fizessenek, harmadrészt tudtommal a cikkben is kifogásolt Youtube, Netflix nem ilyen. Persze tudom, hogy az IP accounting kicsit problémás, bár nem tudom ma hol tartanak ezzel, legutóbb amikor erről valami komolyabbat hallottam, még annak tartották, de azért üzleti ügyfélnél arra panaszkodni, hogy kihasználja a sávszélt, hát khm, blöd egy helyzet.

    De ha problémás is a forgalom alapú számlázás, nem értem, miért nem olyan áron adják a kapacitást, hogy az nekik csúcsra járatásnál is megérje.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #40 üzenetére

    Egyre inkább azt érzem, hogy minden ökörséget hajlandók vagytok leírni, csak azért, hogy ellentmondjatok. Így értelmetlen vitázni. Amit ebben a hsz-edben írtál, azt már korábban cáfoltam, ergo csak ismétled a tévedéseket.

    Csak azzal szemben léphet fel, akivel szerződéses viszonyban van??? Ez úgy hangzott, hogyha valaki bemegy a lakásodba és elkezdi összepakolni az értékeidet, akkor csak azzal szemben léphetsz fel, aki a lakásodban résztulajdonos vagy családtag, idegen tolvajjal szemben nem. Másik példa: a spammerekkel sem vagy szerződéses viszonyban, mégis fellépsz ellenük. Emiatt az a fél mondat, hogy "sakis a vele szerződéses viszonyban levővel szemben léphet fel." nem állja meg a helyét.

    Itt emlegetem már jó ideje, hogy attól, hogy most nincs pl. a dt szerződéses viszonyban, még lehet. Senkitől nem vonhatod meg a szabad vállalkozás jogát, tehát a dt-től sem vonhatod meg azt a jogot, hogy megpróbáljon szerződéses viszonyba kerülni a guglival.

    Hogy a gugli elhajtja őket? Simán lehet. De az is lehet, hogy nem, mivel a kapcsolatnak két vége van és a guglinak is fájna több százmillió lehetséges reklámcélpont elveszítése. Így nem zárhatod ki azt sem, hogy a végén szerződéses viszonyba kerülnek, jogállami keretek között közösen életbe léptetnek egy szabályrendszert és a gugli fizet.

    Megjegyezném még, hogy a "jogállam" alatt értett dolgokban jelenleg nincs szó a net neutralitásáról, ellenben a magántulajdonról igen. Az isp hálózata magántulajdon, tehát ha elkezdi szűrni vagy priorizálni a guglit, akkor elkezdi, nemigazán szólhatsz bele, hogy mit csinál. (ebbe én beleértem, hogy a saját szerződéses feltételeit közben betartja).

    Nem az Áak az egyetlen hatóság vagy jogi személy, akin keresztül lépni lehet. De szerintem ezt a vonalat hagyjuk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    nagyon sajnálatos, hogy funkcionális analfabétának tetteted magad, csak azért, hogy kötözködhess.
    utoljára megpróbálom mégegyszer, ha nem megy át így se, akkor leszel szíves ignorálni ezentúl.

    1. az isp nem akar jogalkotó lenni azzal, hogy a jog által mindenki számára biztosított lehetőséget jogszerűen kihasználja.
    2. mindenkinek joga van szerződést kötni, akkor az isp-nek is.
    3. mindenkinek joga van tetszőleges jogképes partnerrel szerződést kötni, akkor az isp-nek is.
    4. fentiekből következik, hogyha az isp szerződni akar a guglival, akkor jogszerű, hogy ezzel megpróbálkozik. senki nem vitathatja el a jogot az isp-től, hogy szerződést próbáljon kötni a guglival.
    5. ez vagy sikerül vagy nem. ha a gugli úgy gondolja, hogy az isp érvei nem elég erősek, akkor nem szerződik. ha meg az ispnek sikerül meggyőzni a guglit, akkor szerződnek és a gugli fizet

    mi olyan rohadt bonyolult ezen, hogy nem vagy hajlandó megérteni, hacsak nem szándékosság az oka?

    Az ászf-es dologról meg annyit: utoljára próbálom a fejedbe verni, hogy a hőbörgők zöme nem szerződés szerint használja a netet.

    Ha te úgy látod, hogy nincs tele az újság csődbement isp-k listájával, akkor javasolt a szemészeti szakrendelés felkeresése.

    Még annyit: a saját érdekeid elleni érvelés ostobaság. Csak azért a saját érdekek ellen érvelni, hogy flamelhess, priceless.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák