Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz Brutforsz #100 üzenetére

    Akkor hozz egy legális és életszerű példát példát a letöltésre.

    (#102) avman: Van valami érdemi hozzászólni valód?
    Mond, te hogy töltesz le filmeket és honnan?

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #98 üzenetére

    és a logika a sarokban csendben a kardjába dőlt.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #101 üzenetére

    sms warez, rapidshare és társai, payftp, ftp, directdownload.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz #95590400 #103 üzenetére

    Igazad van.
    Nyertél, köpni nyelni nem tudok.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz D1Rect #101 üzenetére

    Teljesen életszerűnek tartom, hogy egy fájlmegosztó szolgáltatónál (rapidshare, hotfile stb.) fellelhető zenei albumot letölt valaki, hogy otthonában azt meghallgassa. Ezt - a fentebb hivatkozott törvény értelmében - teljesen törvényesen megteheti, ezért őt joghátrány nem érheti.

    #106: te most a feltöltési oldalt vizsgálod, én azzal nem foglalkozom, a letöltésről írok.

    [ Szerkesztve ]

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Brutforsz #105 üzenetére

    De ha a feltöltött tartalmat bármilyen védelem védi már illegális.
    A p2p meg helyből az.
    Az smswarez szolgáltatókat meg pláne büntetik.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #101 üzenetére

    jobbára http://tehparadox.com/ + jdownloader. ingyér. szerény igényeimnek megfelel.
    a torrent ment rég a levesbe, elajándékoztam régen. rokonnak, cimbinek.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #106 üzenetére

    és a feltöltött tartalmon hol van műszaki védelem?
    az sms warez üzemeltető, ftp szerver üzemeltetője bűncselekményt követ el. aki letölt, nem. audipvizuális tartalom miatt nem szoktak eljárást indítani. de a közelében mindig van gépen szoftver. azon bukik mindenki, akinek elviszik a gépét.
    a rapidshare és társai érdekesebbek. semmivel sem jobbak a fent említettnél, de legálisan üzemelnek.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz #95590400 #108 üzenetére

    Alapból nem lehetne másolni.

    Majd holnap folytatjuk, megyek Crysis2-zök kicsit. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #109 üzenetére

    mit? hova? kinek?
    me: rejszol.
    you: sajtreszelő.
    ne folytassuk, mert elfogy a farkam.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz #95590400 #110 üzenetére

    Pont ide illik amit ma mondott a lányom, igaz ő nem ebben az értelmében használta:
    "Ákuombákum-ákuombákum-ákuombákum víííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí."

    Jó8.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #111 üzenetére

    úgy tűnik, apja lánya, egyelőre. bár így elsőre már most okosabbnak tűnik, és remélhetőleg az eszét s szépségét valóban az anyjától örökölte, ami nemsokára szárba szökken, kivirágzik és testet ölt.
    :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #95590400 #103 üzenetére

    Csak egy elméleti kérdés... Letöltéskor azok a szabályok vonatkoznak rád, ahol letöltesz vagy ahonnan letöltesz? :DDD

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Depression

    veterán

    válasz ollie #43 üzenetére

    Évek óta csak ingyenes játékokkal játszom, és nem tudnék olyat mondani, amelyikkel játszottam legalább 5 órát, és nem fizettem érte. battleforge, seafight, trickster, s&f, café world, meg még rengeteg
    Torrentezek. Nézem a sorozatokat amerikai tv-s leadásaik alapján. Rengeteg olyan sorozatot végig néztem már, ami itthon sosem fog megjelenni. Bűn? Igen. Érdekel? Engem nem.
    Amíg az amerikai ugyanannyi dollárért veleheti meg a játékokat, mint mi euroért, addig engem sem hat meg, ha mások úgy gondolják, hogy inkább letöltik.
    valójában meg szerintem van akkora nagy sz.rban az ország, hogy ne azért harcoljak, hogy mennyivel több pénzt kellene küldenünk amerikába. Ezzel a nagyobb torrent oldalak is tisztában vannak, a magyar műveket nem engedik feltölteni vetítésük alatt.

    Nem élek legálisan, de a lelkiismeretem tiszta.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Bici

    félisten

    válasz Depression #114 üzenetére

    100%-ig :R egyetértek.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Dany007

    veterán

    Jó nagy káosz van itt.
    Nem bírom megállni hogy ne mondjam el a véleményemet én is, pedig lehet jobb lenne ha mégse : )

    Az a furcsa helyzet állt elő - olvasva a hozzászólásokat - hogy egyik oldalra se tudnék állni és mindkét oldalra is állnék.
    Komolyan mindkét oldalon van 1-1 olyan érv amivel egyetértek, amivel szimpatizálok.
    Tehát nagyon nehéz egyik vagy másik oldalra állni

    Warez mellett:

    Egyik komoly érv az ár. Ami lehet csak számunkra drága, máshol annyira nem, de ettől függetlenül a digitális tartalmak másolása / sokszorosítása lényegében ingyenes. Nem kerül több munkába egy NFS-t elkészíteni és eladni online, mint eladni online ugyanazt 10.000-szer.

    A célközönség a legtöbb esetben leginkább a fiatal korosztály. Filmeknél talán feljebb is megy ez a korhatár, de játéknál és zenéknél biztos, hogy nem a 40+ évesek a célközönség.
    Ergo egy mai fiatal vagy kikunyerálja a szüleitől, vagy hónapokig spórol a zsebpénzéből / diákmunkából és nagy ritkán vesz 1-1 játékot.
    Tehát hogy leegyszerűsítsem a dolgot, nem éppen a fizetőképes réteg az akiknek konkrétan készítik ezeket a játékokat.

    Aztán ott van még a pszichés tényező, amit már szintén mondtak korábban is.
    Mégpedig, hogy hiába lennék én piszkosul gazdag, valószínűleg akkor is egyszerűbb lenne warezolni a játékot, mint körülményes úton-módon megvásárolni. Ugye mindenféle regisztráció szükséges, bankkártya / paypal account és így tovább. Persze a Steam ezen azért sokat javít azt el kell ismerni.
    De ettől függetlenül amint arra már oly sok példát láthattunk, sok esetben a törvény tisztelő vásárló az aki megszívja az eredeti példánnyal. Lásd DRM és hasonló mókák. Ezekkel voltaképp azokat szivatják meg, akik pénzért vették a játékot, holott warezolva ilyen probléma ugyebár nincsen.

    A következő probléma az időtállóság, vagy szavatosság. Legyen szó bármelyik területről, ma már nem ugyan azt adják, mint régen. Évente több rész is kijön egy adott címből minek köszönhetően a korábbi szépen lassan feledésbe merül. Plusz a minőség is igencsak megkérdőjelezhető.
    Adott egy játék, nagy hype, megveszem drága pénzen a játékot, majd kiderül, hogy csak a máz volt szép, tartalom meg nulla, és 3 éve ott porosodik a polcon. Na akkor mivan? Kidobtam 16 ezer forintot.
    TDU jó példa rá. 2 éve vettem meg, előtte 2 évig virágboltival játszottam. Kezdtem egyre jobban belejönni, majd most, hogy kijött a TDU2 előjöttek olyan hírek miszerint lehet hamarosan leállítják a TDU 1 szervereit. És kész. Ennyi. Na, ha ez bekövetkezik akkor dobtam ki a pénzt a p***ba megintcsak.
    Ellenben a ~ 12 éves Quake 3-mal azóta is játszok - néha néha - az online szervereken! Azóta is! Igen azóta is több száz működő szerver fut. Nembeszélve a CS-ről, de abban nem vagyok otthon.
    Kérdezem én, hol lesz a TDU1 szerver 2018-ban? Mert szerintem sehol...

    Könnyen lehet erre mondani, hogy ez mind a warez miatt van, de kérem szépen, ezek a nagy játékfejlesztő cégek, filmgyárak, együttesek azóta is talpon vannak, azóta is profitot termelnek.
    Az elmúlt 1-2 évben több világrekord dőlt meg játékeladások kapcsán. Sőt, volt hogy pár hónap leforgása alatt döntötte meg egyik játék a pár hónappal korábban felállított rekordot. Mindezt eladás / bevétel / első napi eladás és hasonlók tekintetében.
    Továbbá az egyik múltkori hasonló vita kapcsán ellátogattam az artistjus magyar oldalára, ahol - ha jól emlékszem - ~ 100-130 különböző lemezkiadó cég volt felsorolva! Csak itthon. Hát ha ennyinek megéri ezt a lemezkiadósdit játszani, akkor akkora probléma nem lehet. Nem hallani tömeges kiadói csődeljárásokról és hasonlókról sem.

    És az utolsó talán az, hogy lehetőség van warezre. Így bárki könnyedén elcsábul a sötét oldalra. Őszintén kíváncsi lennék mi lenne, ha hirtelen egyik napról a másikra megszűnne a warez lehetősége is. Kíváncsi lennék a másnapi tömött sorokra a lemezboltokban.

    Warez ellen:

    Az egyik komoly és bizony átgondolandó érv az az, hogy a filmezés, és a videójáték bizony tényleg luxuskategória. Nem létszükséglet, mégcsak nem is létminimum, sőt jóformán egyáltalán nem szükséglet a játék. Így akinek nincsen rá pénze az ne vegye meg.
    A 80-as 90-es években is megvoltak az emberek minimális szórakozással, videótékával, évi 1-2 CD lemezzel, rádióval és tévével. Ergo nem lenne nagy érvágás meglenni ezek nélkül.

    Továbbá az ár. Ami lehet, hogy számunkra sok - ahogy korábban írtam - de nem közép EU-hoz igazítják az árakat. A mi átlagkeresetünkhöz képest lehet, hogy tényleg sok, de egy külföldi - nyugati - keresethez képest egyáltalán nem az. Gondoljunk itt a 3-4 esetleg 5x-ös minimálbérekre.
    Plusz vegyük hozzá a Steam és hasonló megoldásokat, ahol aztán a sok akcióval még a mi pénzünkhöz képest is bagóért meglehet venni a játékokat. Jó, nyilván nem megjelenés napján, dehát a legújabb 3D LCD tévét sem rohanunk megvenni első nap, hanem inkább várunk akár éveket is, hogy lemenjen az ára.
    Aztán ha ezt megtudjuk tenni egy tévével, monitorral vagy más hardverrel, akkor egy játékkal meg simán.

    További komoly érv, hogy tényleg törvény tiltja a warezt. Ha a letöltést nem is, akkor a feltöltést mindenképpen egyik pedig következik a másikból. Csak úgy tudok letölteni bármit is, ha azt korábban valaki feltöltötte. Tehát valaki bűncselekményt követett el.
    Engem is bosszantana, ha melózok valamivel több száz órát, majd a fél világ ellopja ingyen az én munkámat, annak a gyümölcsét ha úgy tetszik.
    Persze azt hozzá kell tenni, hogy ha már meghozta a 1-1,5 milliós tiszta profitot, akkor felőlem lophatnák amennyit csak akarnak.
    Viszont ez végül a kisebb cégek bukását jelenti majd így esélyt sem adva esetleges feltörekvő vállalatoknak.
    Szóval nem szép dolog ellopni más szellemi tulajdonát. Nem véletlenül védik le a találmányokat, logokat, márkaneveket stb...

    Ebből következik a következő komoly érv. Az pedig a PC-s játékipar halála. Sokan vizionálják már ezt, és én is egyre jobban kezdem belátni, hogy ebben bizony van valami.
    Ahogy korábban is írták egyre több játékot csak portolnak PC-re. Nyilván mert egyre kevésbé éri meg PC-re fejleszteni amikor úgysem hoz annyit. A fejlesztők is szépen lassan belátják, hogy ha a konzolra írt játékot többen veszik, akkor abból több nyereségük lesz és fölösleges még a PC-s fejlesztéssel is vacakolni. Ennek kezdetére a legjobb példa az egyre több portolt PC játék. Márpedig egy cégnél a lényeg a profit.

    Na, még lehetne jópár dolgot sorolni mindkét oldalra. De nekem hirtelen ennyi jutott eszembe.
    Továbbra sem tudom melyik oldalra álljak : )

  • Rickazoid

    addikt

    válasz 7 #31 üzenetére

    "Az ár nem mentség: akinek futja számítógépre [...] annak ésszerű gazdálkodással igenis futja az imént tárgyalt szoftverekre és médiaanyagokra is"
    Na ezt hívják úgy, hogy fatális baromság és a gondolkodás tökéletes hiánya. Nem azt mondom, hogy mindenki ezért torrentezik, mindenki tudja, hogy több Gb-es kapcsolat nem terem csak úgy egy bokorban, hogy ezer ember szedhesse lefelé a filmeket és sokan, a többség hobbi szinten műveli, azt se mondom, hogy helyes lenne vagy hogy jó ez így, de ez a kijelentés az idiotizmus netovábbja. Egy kis gondolkodást, ha kérhetném, mielőtt vagdalkozunk a vak világba.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Polllen

    nagyúr

    Ha morális oldalról közelítjük meg a dolgot, a jelenség kifejezetten elszomorító...

    Gondolom azzal a nagy többség egyetért - legalábbis remélem -, hogy azoknak akik dolgoznak jár valamiféle fizetség, kompenzáció.

    Ha leegyszerűsítjük a dolgot a filmek, zenék, játékok és ma már erősen érintettek a témában a könyvek is, más-más emberek szellemi és fizikai munkájának az eredménye. Nyilván az arányok nem egyformák, de vitathatatlan, hogy a legtöbb résztvevő bizony dolgozott rajta.

    Amikor valaki azt mondja, hogy az egyébként fizetős tartalmak fizetés nélküli letöltésével és "fogyasztásával" nincsen semmi gond, az lényegében arra bólint rá, hogy az emberek munkájáért nem kell (mindig) fizetni. Ergo sz@rba se veszi a másik munkáját, de azért annak gyümölcsét élvezi.

    Sztem ez a gondolkodás mód nagyon rossz, gondoljunk csak arra, hova jutnánk, ha a főnökeink is elkezdenének így gondolkodni... :U

    Ha nem lenne világos, alapvetően nem azzal van gondom, ha valaki warezol, aki csinálja, megvan rá a maga oka, hanem azzal, amit a cikkben is említenek. Azzal, amikor valaki elkezdi úgy gondolni, ez így rendjén van vagy azzal, amikor a delikvens ugyan kicsit érzi, hogy nem stimmel azért itt valami, ezért elkezd kibúvókat keresni. (ideologizálja vagy csak áthárítja másra a felelősséget, stb-stb...)

    Sztem kevés olyan ember van, akinek ne lett volna soha egy másolt vhs-, magnókazetta, floppy, cd, dvd, letöltött film/mp3, saját csengőhang a kezében, így az álszenteskedést hagyhatjuk - a fenti írást sem annak szántam -, de azért jobb lenne, ha mindenki tisztában lenne azzal, hogy mit is csinál warez közben és lehetőségei szerint fizetne a neki kedves tartalmakért, különben senki sem fog ezzel foglalkozni...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Polllen #118 üzenetére

    ne haragudj, de ez csak a szokásos tömény demagógia.
    erre ugyanazt a másik ági féldemagógiát tudom felhozni: amit egyébként sem vennék meg (mert ebben a formájában nem létezik a piacon, mert le sem adták, mert nem kapható, stb), azzal ugyan kinek és milyen anyagi kárt okozok.
    kezdjük ott, a készítők (stáb, író, programozó, stb.) általában a munka elkészülte közben megkapja a fizetését. ha azt hozod fel, h lehet, nem lesz következő munka, mert nincs miből, akkor azért közelebb jársz az igazsághoz.
    de megjegyezném a filmipar prosperál. a szofferipar a fene tuggya, de a legtöbbet warezolt húzónevek dettó.
    játékstúdiókat ahogy látom, elsősorban a saját ostoba menedzsment dönt csődbe.
    egy egyszeri kiscég, programozó lehet h csak paypal támogatásig jut. de azért ez nem egy rosszul fizetett szakma. éhező jó szakembert még nem láttam, ellentétben a cselédkönyves orvossal. szóval ezt se temessük.
    a zeneipar mint pénzbánya, dettó megvan még, mint értékteremtő művészeti ág, halott. a kiadó és a warez együtt ölte meg. zenészként megélni mindig is nehéz volt, de a digitális internet forradalom megnehezítette. egy kezdő zenész mér rég ne él meg a tehetségéből. csak szerencsével. erről egyértelműen az tehet, aki nem fizet a zenéért.
    egyébként film, zene esetén elvileg olyanoktól is van kompenzáció, akiknek semmi közük az egészhez. a fogalmamsincspontosankik fogalmamsincspontosanmennyit, mert ugye az elosztás rendszere nem nyilvános.
    az a legnagyobb baj, h itt mindenki oldalakra oszt mindent.
    maradjunk az alapképletnél, valaki eladni akar valamit, valaki szeretne hozzájutni tartalomhoz. a modell meg nem tartott lépést a korral és egy szép szakadék van a kettő között és a fejek a 20. században ragadtak. a szakadékot a szürke/ feketeipar hidalta át. a 3 félből kettő jól jár, a 3. meg hoppon marad. az, aki a tartalmat megtermeli.
    a több pénz meg általában még jobb tartalmat termelhetne. a vevő és az eladó is jól járna.
    de a zeneipart és a pc ipart látva, van félnivalónk. de továbbra is csak azt tudom mondani, a nincset, az nem tudom megvenni. amire meg nincs szükségem, azt meg nem akarom.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #95590400 #119 üzenetére

    Különböző tevékenységek erkölcsi megitélése nem demagógia. Állásfoglalás.

    Lényegében te sem teszel mást, csak másokat okolsz, indokokat keresel, megmagyarázod, ki miért csinálja, miközben kihangsúlyoztam, nem arról beszélek és alkotok véleményt, miért történik ez, hanem arról, hogy maga a tevékenység ha azzal a mentalitással társul, hogy ez így rendben van, az gáz.

    Most, hogy válaszoltam az első mondatra, gondolom nem baj, ha a többit elegánsan átugrom, mivel a történet szempontjából irreleváns, hiszen elbészélsz mellettem.

    Egy dologra reagálnék még, mert hatalmas tévedés.

    "a modell meg nem tartott lépést a korral és egy szép szakadék van a kettő között és a fejek a 20. században ragadtak."

    Pl. szoftverek és zenék terjesztésében a modell teljesen megfelel a kor követelményeinek. Számos itthon is elérhető online zenebolt - magyar is - és játékforgalmazó van, akik versenyképes árakon adják a portékájukat. Fél éves játék 3-4k, új magyar album 1200 HUF, külhoni 3K... Mindezt elegánsan, kényelmesen, netről, 3 kattintással és még bele is hallgathatsz. (Innentől kezdve nehéz azt mondani, hogy azért warezol valaki, mert nincs a kornak megfelelő értékesítési modell... hacsak a neki megfelelő az INGYÉ')

    Sajnos azonban a warezolók többsége még csak tudomást sem vesz erről, pedig létezik... (játék kell: steam, gamersgate, greenmangaming, stb... zene kell: play.com, dalok.hu, amazon - (itt még mondjuk nem próbáltam meg vásárolni), stb-stb.)

    A filmek az egyetlen olyan terület, ahol bizony itthon óriási a lemaradás, de hangsúlyozom újra - lehet hiába - továbbra is azt mondom, hogy aki szerint erkölcsileg rendben van hundert procent a mások munkájának élvezete nulla forintért - ha ehhez nem járult hozzá a késző - az gáz.

    Szóval újra megismételném, tőlem mindenki warezolhat, csak ne gondolja már közben, hogy ez így jó... és ha teheti, támogassa azokat, akik szorakoztatják... ;) (ez mekkora demagógia, mi? ;] )

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #95590400 #119 üzenetére

    Amúgy tudod mi lenne demagógia? Ha azt mondanám, hogy minden warezos lop, csal, hazudik és mindenki a pokolra jut emiatt és hogy szegény fejlesztők, zenészek éhenhalnak...

    Semmi ilyesmit nem tettem, csak végigvezettem egy gondolatot.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Polllen #120 üzenetére

    A filmek az egyetlen olyan terület, ahol bizony itthon óriási a lemaradás, de hangsúlyozom újra - lehet hiába - továbbra is azt mondom, hogy aki szerint erkölcsileg rendben van hundert procent a mások munkájának élvezete nulla forintért - ha ehhez nem járult hozzá a késző - az gáz
    ez alapvetően nincs rendben. ahogy alapvetően az sincs rendben, h a készítő olyan forrásokból is támogatva van, amihez semmi köze. az adathordozók manijából pl.
    az h nem fizetünk a tartalmakért, ebben a formában nem igaz. fizetünk akkor, amikor olyan tv csomagot rendelünk, aminek a csatornáira 95%-ban nem tartunk igényt. fizetünk akkor, amikor adattárolót (dvd, pendrive, setupbox) veszünk. fizetünk akkor, amikor megveszünk egy retek belső adattárolós telefont.
    közvetve fizetünk akkor, amikor megnézzük a reklámokat, ha egy csomó dolgot eus pénzekből, vagy államilag finanszíroznak az ehhez kapcsolódó beruházosoknál.
    fizet egy csomó ember akkor, amikor kap egy hihetetlenül túlárazott egyszeri szórakozást (a bd ipar elején kb. 150k forintot adtam ki azért, h meglegyen a polcon az, ami dvd-n is, mert én barom, úgy éreztem, a polcomra való. egy fia magyar felirat nem volt rajta, egy rohadt retek szinkront nem tettek rá. és rendelhettem persze külföldről.
    fizetünk a moziban, a játékkorongokért akkor, amikor beülünk, megvesszük, pedig sokszor egy hajítófát nem ért az egész, reklamálni meg mehet mindenki a sóhivatalba. még egy prosti is kitölti a 10-12k-ért azt az egy órát, egy 10k-s játék meg nem mindig. és ráadásnak még ott is maradunk álló farokkal.
    lehet fizetni fogunk a merevlemezekért, az internetért. pedzegetik.
    az elosztási rendszer olyan, amilyen. igazságtalan, nem tesz jót sem az eladónak, sem a vevőnek.
    de hóttra elegem van az erkölcsi állásfoglalásból pro és kontra. leírtam egy hihetetlenül egyszerű közgazdasági képletet. leírtam, a rendszer igazságtalan, és nem fair sem az eladóval, sem a fogyasztóval szemben.
    a vita vége mindig az, h az erkölcsi prédikátorok hegemóniájában ingyenélő vagyok. meg még rajtam kívül a potenciális vásárlóközönség milliónyi emberpéldánya, aki eltartja ezt a rüszves, omladozó ipart. oszt amikor nem tetszik, h dezinformetíve vésik ide a bölcseletet, még megint én vagyok a hülye.
    megfogadtam a múltkor, legközelebb virtuális pofánokádások lesznek.
    semmi kedvem ahhoz, h adott esetben adócsaló apróhirdetősök morális tanításait hallgassam vagy awsd lovagok magyarázzák meg mi legális, miért leszek minnyá bannolva, meg mi nem legális, kb. úgy, h két marékkal osztják az észt, aztán amikor szóba kerül, akkor hö, én nem ezt mondtam, pedig fehéren feketén ott van, de ezt mondta, meg milyen törvény, hoci ide, aztán dejszen itten a spanyolviasz, és 15 perc után már jogi doktorátust szerzett két paragrafus között és elmagyarázza a miként hogyanból.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #95590400 #122 üzenetére

    Mielőtt bármit is mondanék, ki szeretném hangsúlyozni, hogy akinek nem inge... Ezért nem is értem, miért nekem címzed a végét, persze azért tagolás van, legalább új sor. Egy jelenséget emeltem ki, persze ha magadra ismertél...

    Ezután osszuk fel néhány részre a posztod. Annak örülök, hogy van közöttünk egyetértés. Lényegében én csak arról beszéltem végig, amivel egyetértettél. - első rész.

    A második része a mondandódnak már csak közvetve kapcsolódik a témához, szándékosan kerültem eddig. Nem vagyok naív, de ha nem lenne warez, nem lenne szükség jogvédő szervezetekre. Nem tudom mennyi idős vagy, de talán még emlékszer azokra az időkre, amikor ilyen szervezetek még ha léteztek is, nem nagyon foglalkozott velük senki és semmilyen jogcímen nem szedhettek be pénzt senkitől. Mivel ez ilyen tyúk meg a tojás szindróma, így nem is akarok erről többet beszélni... Főleg, hogy a warezra mutogatva erősítették meg a poziciójuk. Ez sincs így jól, de az eredeti felvetésemhez semmi köze. Értsd: attól, hogy valaki nem fair, még nem jogosít fel engem, hogy én se legyek fair. Vagyis nem mentség...

    Aztán azt pedig végleg ne keverjük össze - már csak a korrektség miatt - attól, hogy elmész moziba vagy van kábeltv-d még nem jár automatikusan dvd-n is az összes film. Nem mossuk össze. (Kb mintha azt mondanám, minden héten járok buliba, az ott hallott zenéket jogom van letölteni, hiszen fizettem érte...Oo)

    A 3. részt, mivel nem hiszem, hogy nekem szólna, így no comment.

    Amúgy nekem tényleg csak abból van elegem, hogy (majdnem) felnőtt emberek nem képesek arra, hogy elismerjék a tetteiket és azok súlyát és inkább megmagyarázzák... bla-bla-bla. (az alanyi jogon jár nekem mentalitásról nem is beszélve...)

    Én pl. korábban is utaltam rá, hogy én sem vagyok fehér bárány, így semmi alapom mások cselekedteit minősíteni a témában, de ettől még a helyén kell nekem is kezelni a dolgot (értsd.: tisztában lenni azzal, hogy mit is jelent a fizetés nélküli letöltés/másolás). DE nem is próbálom megmagyarázni, hogy miért történt, ami történt.

    Amúgy sztem te pl kicsit túldramatizálod a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • D1Rect

    félisten

    válasz Polllen #124 üzenetére

    "Amúgy nekem tényleg csak abból van elegem, hogy (majdnem) felnőtt emberek nem képesek arra, hogy elismerjék a tetteiket és azok súlyát és inkább megmagyarázzák... bla-bla-bla. (az alanyi jogon jár nekem mentalitásról nem is beszélve...)"

    Tépjél sorszámot. Én voltam itt előbb. ;] :DDD

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • zone

    őstag

    válasz Brutforsz #100 üzenetére

    Bár inkább azért találták ki a matricát, mert előtte sem bűntettek.

    Ami valószínűleg így zajlott:
    - Józsikám, ebben az országban mindenki ingyen tölt le mindenfélét a zinternetről.
    - Óóó, és azt szabad?
    - Nem, de mivel mindenki csinálja, nem lehet mindenkit börtönbe zárni.
    - Aham.. és hova teszik ezt a sok letöltést az emberek?
    - CD-re és DVD-re.
    - Akkor áruljunk mi is CD-t és DVD-t?
    - Neeem. A gyártáshoz pénz kell. Áruljunk megváltás matricát!
    - Remek ötlet! Megveszik a matricát, és akkor nem büntetünk!
    - Mert eddig büntettünk?
    - Kuss.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • talpalavalo

    aktív tag

    Ez a kommentek számából is látszik, hogy egy elég sok kérdést felvető téma és soha senkinek nem lesz igaza, mert itt nem lehet igazságot tenni vagy mondani.... Mindkét félnek vannak észérvei amik igazak de ellentmondanak egymásnak... :S
    Személy szerint töltök illegális tartalmat elég sokat de az oka hogy nem moziban nézek meg valamit az az hogy egyszerűen nem tartom rá érdemesnek... Vagy nem is adják le idehaza, vagy nem érdekel szinkronnal csak felirattal de idehaza csak szinkronnal megy sorozatok esetén ugyanez, nehogy már én legyek ezért a hibás... Nem élek vele vissza nem adom el stb. de az hogy megnézem...

  • D1Rect

    félisten

    válasz talpalavalo #128 üzenetére

    "Mindkét félnek vannak észérvei amik igazak de ellentmondanak egymásnak."

    Ha nem csak átpörgeted a topikot, akkor leesik melyik oldalon mennyi "észérv" és mennyi "magyarázom a bizonyítványomat" van.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • dabadab

    titán

    válasz D1Rect #129 üzenetére

    Ha meg tényleg rendesen megnézed a dolgokat, akkor rögtön kiderül, hogy már a "két fél" is olyan túlegyszerűsítés, ami önmagában lehetetlenné teszi bármi értelmes végeredmény kialakulását.

    DRM is theft

  • D1Rect

    félisten

    válasz dabadab #130 üzenetére

    Szerintem nem.
    Én viszonylag kevés "túlegyszerűsítéssel" találkozom.
    Inkább az a jellemző, hogy túlbonyolítják az emberek a dolgokat.

    Ettől lehet, hogy most túlegyszerűsítünk, de morális kérdésben szerintem Y or N alapon el lehet dönteni a dolgokat.
    Nincs "kicsit erkölcstelen" meg "nagyon erkölcstelen".

    Van a helyes cselekedet, meg van a helytelen.
    Fekete/fehér.

    A "szürkézés" akkor jön elő, amikor valaki a feketét akarja elmaszatolni.

    Nyilván van amikor a törvények nem vágnak egybe az ember belső etikai érzékével, ott mérlegelni kell. Egyéni döntés szankcióktól/lebukás esélyétől függően.

    [ Szerkesztve ]

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • dabadab

    titán

    válasz D1Rect #131 üzenetére

    És ki lenne az a két fél? Csak azért, mert csak én egy szál magamban legalább féltucat felet képviselek. Persze, amennyiben az egészet lebutítjuk arra a szintre, hogy Pistike lewarezolja a codot, pedig meg is vehetné, akkor lehet ítélkezni, csak hát ez a fajta túlegyszerűsítés már egy nagycsoportos óvodás szintjénél is alacsonyabban van.

    DRM is theft

  • D1Rect

    félisten

    válasz dabadab #132 üzenetére

    Felírnád a féltucat felet? :F

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • dabadab

    titán

    válasz D1Rect #133 üzenetére

    1. Zárt forrású programot fejlesztő programozó.
    2. Nyílt forrású programot fejlesztő programozó.
    3. Zárt forrású programot használó user.
    4. Nyílt forrású programot használó user.
    5. "Vintage" programot használó user.
    6. Zenehallgató / filmnéző / irodalomolvasó.
    7. Amatőr zenész, mint felhasználó (feldolgozás, sampling).
    8. Amatőr zenész, mint alkotó.

    Hopp, egy kicsit meg is szaladt és ez csak egy ember dolgai
    Van, ahol szerzőként, van, ahol felhasználóként vonatkozik rám a szerzői jog, van, ahol segít, van, ahol akadályoz, vannak korlátjai amiket hasznosnak találok, vannak, amiket kontraproduktívnak, vannak, amiket helyesnek, vannak, amiket erkölcstelennek, van, amikor betartom, van, amikor megsértem. És ez továbbra is csak egyetlen ember. Ha ezt egy bitre leegyszerűsíted, akkor nagyon-nagyon-nagyon sok dolgot kell figyelmen kívül hagynod.

    DRM is theft

  • D1Rect

    félisten

    válasz dabadab #134 üzenetére

    Hmm... Lehet bennem van a hiba de mindet tudom 0-ra vagy 1-re redukálni.

    Nyilván magáról a szabályozásról lehetne sokkal mélyebben is társalogni és száz nézőpontot felvenni. De ahogy megfigyeltem jelenleg ott tartunk, hogy "nem jár alanyi jogon mindenkinek minden".

    Mondjuk úgy, hogy nem lehet atomerőművet építeni addig amíg a társadalom a kőbaltánál tart.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • dabadab

    titán

    válasz D1Rect #135 üzenetére

    "Lehet bennem van a hiba de mindet tudom 0-ra vagy 1-re redukálni."

    És mit tudsz bennük ennyire redukálni? Ráadásul egyetlen bitre az egészet?

    "Mondjuk úgy, hogy nem lehet atomerőművet építeni addig amíg a társadalom a kőbaltánál tart."

    De hát a társadalom nem a kőbaltánál tart, szerteágazó szerzői jogi rendszerünk van.

    DRM is theft

  • D1Rect

    félisten

    válasz dabadab #136 üzenetére

    "Ráadásul egyetlen bitre az egészet?"

    Lehet itt értettük félre egymást. Esetenként lehet 1 bitre redukálni.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Polllen

    nagyúr

    válasz dabadab #134 üzenetére

    A cikk és a társalgás apropója... "Ön erkölcstelennek tartja-e az illegális letöltést?" "Igen/Nem?"

    Ezernyi féle dolgot mérlegelhetsz a döntés során, ahogyan írtad, de a végén igen vagy nemet fogsz mondani. Ebből a szempontból nagyon egyszerű a dolog. :DDD

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • dabadab

    titán

    válasz Polllen #138 üzenetére

    Én nem tudnék igent vagy nemet mondani. Attól függ.
    Konkrét esetekben, minden részlet és körülmény részletes mérlegelése után persze el tudom dönteni, de általánosságban?...

    DRM is theft

  • Polllen

    nagyúr

    válasz dabadab #139 üzenetére

    A saját nézőpontod és viszonyulásod a dologhoz nem általánosság. Az a te konkrét elképzelésed a témáról. Nyilván, ha nincs még meg, akkor jobb tartózkodni.

    Amúgy én még csak bele se mentem annak mélységeibe, hogy ez most mekkora bűnnek számít, ha az, hiszen ott már a körülmények részletes mérlegelésére lenne szükség. Árnyalni kellene.(bocsánatos bűn vagy nagyon gáz, stb-stb.)

    Szimplán arról van szó, hogy objektíven nézve az illegális letöltés erkölcstelen vagy sem. Azért itt nem életekről van szó, hanem egy "luxus" cikkről. Nem hiszem, hogy túl kellene bonyolítani és esetleg úgy boncolgatni, mint az emberölést önvédelemből, háborúban, előre megfontolt szándékkal, stb-stb.

    Az egész móka az egyén szórakozását szolgálja, mások "letojásával". Ez az állítás minden körülmény között fennáll (sztem), ugyanúgy egy szegénynél, kőgazdagoknál, fiataloknál és öregeknél is. Az nem túl logikus és morálisan elfogadható viselkedés, hogy azt mondjuk a szegénynél nem bűn, na de a kőgazdagnál ez maga a fertő.

    Sokkal igazságosabb és logikusabb azt mondani, hogy mindkettőnél bűn, de az előbbi kategóriában kisebbnek tekintjük (van enyhítő körülmény) míg a másiknál hangsúlyosabb (hiszen lenne tényleges választása, nincs enyhítő körülmény).

    Sztem... Ezt próbáltam meg leírni eddig is. (és fontos, végig morális oldalról néztem a dolgot, nem az írott törvények alapján, a kettő azért elég más)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • dabadab

    titán

    válasz Polllen #140 üzenetére

    "A saját nézőpontod és viszonyulásod a dologhoz nem általánosság."

    Persze, hogy nem. Egyrészt én egy egyedi hópihe vagyok :D, másrészt meg elég sokat foglalkoztam a dologgal és sokat töprengtem rajta.

    "Szimplán arról van szó, hogy objektíven nézve az illegális letöltés erkölcstelen vagy sem."

    Én mondjuk ebben abszolút semmi szimplát nem látok. Ez baromi bonyolult, nagyon sok összetevőből álló kérdés, amit sok-sok szempontból meg kell nézni.

    "Az egész móka az egyén szórakozását szolgálja, mások "letojásával"."

    Ez egy nagyon sommás megállapítás és mint ilyen, természetesen nem is igaz. Például - csak hogy ne menjek nagyon messze - a Wikileaksről való letöltés esetén is sért az ember szerzői jogokat, márpedig az nem igazán az egyéni szórakozásról szól.

    "Az nem túl logikus és morálisan elfogadható viselkedés, hogy azt mondjuk a szegénynél nem bűn, na de a kőgazdagnál ez maga a fertő."

    Dehogy nem, ez például teljesen védhető álláspont, jelenleg is sok dolog működik ilyen alapon, elég csak pl. a progresszív adózásra gondolni, ahol a közjavakhoz gazdag és szegény egyenlő módon fér hozzá, mégis teljesen más mértékű az elvárt hozzájárulás.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Polllen

    nagyúr

    válasz dabadab #141 üzenetére

    "Az egész móka az egyén szórakozását szolgálja, mások "letojásával"."

    "Ez egy nagyon sommás megállapítás és mint ilyen, természetesen nem is igaz. Például - csak hogy ne menjek nagyon messze - a Wikileaksről való letöltés esetén is sért az ember szerzői jogokat, márpedig az nem igazán az egyéni szórakozásról szól."

    Azért ennyire ne legyünk általánosak... A cikkben és a beszélgetésben is a filmek, játékok és zenék fizetés nélküli letöltéséről van... :U Azok lewarezolása mi más célt szolgál? :U

    Amúgy, ha meg tudod magyarázni nekem, hogy fizetős tartalom ingyen letöltésével a warezolók pontosan hogyan is becsülik meg a készítők munkáját és azok az általuk nyújtott szolgáltatás/termékért cserébe hogyan is kapják meg a jussuk, hajlandó vagyok módosítani az eredeti felvetésemen. (Vagyis, hogy az ilyen letöltés nem más, mint mások munkájának semmibe vétele, és ez így bizony nem túl összeegyezthető az erkölcsösséggel... És gáz, hogy mégis egyre többen így gondolják.)

    Szép lenne, ha munkámért - szellemi munka - nem mindig fizetnének vagy nem mindenki, de azért a gyümölcsét mindenki élvezné... Nem vagyok karitatív szervezet... ;) Nyilván, ha a robin hood-i szemlélet hevében egyesek hajlandók ingyen dolgozni, ám legyen, de ugye itt egyértelműen hozzájárul ehhez...

    A progresszív adózás arra is jó példa, amit én mondtam... Meghatározták, hogy milyen fetételek mellett kell adót fizetni... Mindegy, hogy mennyit keresel, ha ezek a feltételek teljesülnek, fizetned kell! Persze kereset függően más-más összeget. Az én példám: bizonyos körülmények fennállásakor (ingyen töltesz le fizetős tartalmat), hibát követsz el, erkölcsileg elitélendő, de egyénenként változó, hogy kinél mekkora bűn... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • ZaXXoN

    tag

    válasz Polllen #142 üzenetére

    Amikor egy kérdés ilyen véleménymegosztó, ott általában arról van szó, hogy rossz a kérdés, ill. a kérdésbe belekódolt rendszer. Itt is ez van.

    Van az a múltból jövő egyén, aki a digitális termék előállítását ugyanolyan kenyérkereseti forrásnak tartja, mint a cipőfelsőrész készítést. És van az, aki az emberiséget, mint együttműködésre törekvő intelligens lények halmazát vizionálja, akik örömmel osztják meg egymással a közösség javát szolgáló termékeket, s pénzt csak nyersanyagokért kérnek, amik nem sokszorsíthatók, amiket ki kell termelni, elő kell állítani. A megélhetési gondolkodók sosem fogják elfogadni, hogy az együttműködésnek van létjogosultsága, ők arra is irigyek, ha a viccüket más továbbmondja. És vannak az emberi elmében hívők, akik leőskövületezik az előbbieket.

    Igazából hol szórakoztató, hol unalmas mindig ugyanazokat az érveket hallani pro, s kontra. Az elmében hívők újabb és újabb hasonlatokat ötölnek ki, hogy észhez térítsék a földhözragadt bandát. De azok csak azért is belekötnek minden hasonlatba. Úgyhogy ez zsákutca. Egy biztos, a karaván halad. A letöltés egyre könnyebb, egyre gyorsabb, egyre vonzóbb. Az ellentábor agresszív eszközöket vet be és az erkölcsre apellálva jajveszékel. A jövő fájdalmas. Sokan nem is élik meg.

    "Vagyis, hogy az ilyen letöltés nem más, mint mások munkájának semmibe vétele, és ez így bizony nem túl összeegyezthető az erkölcsösséggel..."

    Amennyiben valaki semmibevenné a más munkáját, akkor nem töltené le. A semmi még ingyen sem kell. Tehát egy letöltő sem veszi semmibe.

    Vesszenek a megélhetési politikusok, a megélhetési zeneszerzők, a megélhetési programozók! Le a 21. század ludditáival! Tisztuljon a terep, legyen kevesebb zene, film, szoftver, és csak az csinálja, aki örömmel, lelkesedésből csinálja. A sokkal kisebb kínálatot örömmel megfizetik a vásárlók.

    [ Szerkesztve ]

  • #51736960

    törölt tag

    válasz ZaXXoN #143 üzenetére

    ejj, de jó kis poszt, nekem is ilyesmi járt a fejemben...
    csak én nem tudom ilyen szépen leírni :R

  • rt06

    veterán

    válasz #51736960 #144 üzenetére

    vegulis jah - ha masra nem is, arra tokeletes, hogy ezentul ZaXXoN postjait rohogve elscroll-ozzam

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • #51736960

    törölt tag

    válasz rt06 #145 üzenetére

    ha az összes hsz-t elscrollozod, amivel nem értesz egyet, akkor mit olvasol a fórumban?
    a saját postjaidat? :))

  • Polllen

    nagyúr

    válasz ZaXXoN #143 üzenetére

    Ezen én is besírok... :DDD

    Sztem akkor az egész gazdasági rendszert dobjuk a kukába... aztán majd a kaját, meg ruhát meg stb-t majd magunknak megtermeljük/előállítjuk. Elzenélgetünk esténként a szomszédokkal...költészetet tanulunk...

    boldog élet és még a környezetet is kevésbé szennyezi.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • rt06

    veterán

    válasz #51736960 #146 üzenetére

    az egy dolog, hogy nem ertek egyet valamivel, az egy masik, ha valaki ugy ir, mint ZaXXoN

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • ZaXXoN

    tag

    válasz Polllen #147 üzenetére

    Az az érvelés, hogy egy "új rendszer ismeretlen, nem látjuk, hogy egyáltalán megvalósítható-e, ezért ne igyekezzünk felé, nevessük ki és ítéljük el" eddig még sosem érte el várt konzerváló hatást. Ha ez az intelem működne, akkor most nem lennénk itt.

  • #51736960

    törölt tag

    válasz rt06 #148 üzenetére

    nem is tudom, nekem tetszik a hozzáállása.
    még gyerekkoromban olvastam egy Kék sziget című könyvet Fekete Gyulától, abban is ilyesmiről van szó, én élnék ilyen helyen :)

    persze az más kérdés, hogy megállnak-e hosszútávon ezek a rendszerek, de ha álmodozik az ember, ebbe nem gondol bele :)

Új hozzászólás Aktív témák