Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    Akkor 10-ből heten tartották helyesnek az illegális szoftverek használatát, most pedig a megkérdezettek 70 százaléka kisebb vagy nagyobb mértékben elfogadhatónak tartja az illegális letöltést,
    most akkor összehasonlítottuk a székelykáposztát a milánói spagettivel. svédországban. semmi probléma, egyik se országhatáron belüli név, és ha ezt a blikk tesz egy celebizé főzőversenyen, vagy az mti hozza le a hírt, mint tükörfordítást, ez megszokott színvonal, de ez mégis egy it magazin lenne itten... nem sikoltott fel a cikkíróban valami? mondjuk a józan ész és a szakmaiság? :DDD :gonosz:

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz 7 #24 üzenetére

    kedveském, mutass nekem elérhető szinkronos, vagy legalább magyar feliratos, 720p minőségű, megjelenés után elérhető pay/view digitálissz store-totot tot... oszt ha tudol mutatni, akkor legalizálom magam én szíves örömest magamnak magamhoz nekik és virítom a lóvét. lehetőleg ne kelljen hozzá dombornyomott, aranyozott kártya se, csak valami elektronikus átutalás féle, mert nekem nem vanik ilyen kézműves remekem, csak számlám.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #29 üzenetére

    cicavirág, abban a szent pillanatban, amikor nem szarnak le, mint piacot, virítani fogom a lóvét, annak aki el akar adni nekem valamit. de amíg nem akar eladni nekem semmit, vagy csak azt, amire nincs szükségem, addig vásárolni sem tudok/fogok. a piacon már csak ilyetén farkastörvények uralkodnak. arról nem is beszélve, h letölteni egyelőre még legális. azaz egy rapidshare vagy társai forrás esetén egyelőre kuss van, még az igazság elkötelezett aranypáncélos bajnokainak is.
    de egyébként meg koncnak ott van az artusjus évi 15 mrd-os bevétele, a legális adathordozó piac tönkretétele, vérnek szívása azoktól, akiknél semmi köze tárolt anyagnak a kompenzációhoz. tessék, rágódjanak azon szépen, oszt osztogassák egymást közt, meg böfögjenek egymásra, de rám ne.
    magyar digitális forgalmazó - és így a szinkron - hiánya meg a warezolók miatt van, őket szídd
    ezt így komolyan gondolod? mert ez esetben nem állok le vitatkozni, hanem csak megjegyzem, szerintem sürgős szakorvosi segítségre szorulsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz 7 #32 üzenetére

    az erkölcsi álszent papolás a kommunikációs formák legalja. pro és kontra egyaránt.
    szofvert warezolni nem szép dolog. pláne, ha 25k-s egy oem oprendszer, amit évekig nem cserél le az ember. játékokról nem nyalatkozom, a gta-t megvettem mert, isten tudja hány játékórás. de egy orrtúráshoz nem fogok 100-as csomag zsepit venni. sőt, azokat lassan már a nagynéném se töltené le, kár a bitekért. a pc játékipar igen régen lassú hanyatlásba kezdett, és mélységeibe nem szeretném már követni a jövőben. az rdr-t még megveszem megjelenése napján-

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #48 üzenetére

    jujj. most akkor bannolsz két napra? kb. ez az 5. olyan vita, amit így zársz rövidre. velem mondjuk még nem, de látom, ami késik, nem múlik.
    szerintem a látszat megőrzése végett azért szóljál már valamelyik másik kispajtásnak, ő tegye meg, mert mégis furán venné ki magát.
    itt megjegyzem, megkérdőjelezem épelméjűségét/tisztánlátást annak is, aki moderátornak megtett. a szokásos erkölcsi tanmese a magos hordóról büdöstolvajwareznépséggel fűszerezve postjaid általában max flamekeltésre jók, értelmes beírásoddal még nem találkoztam, bár lehet, h csak nem járok ide eleget. ha meg sikerül felhergelned a semmit nem mondok, de azt nagyon és szigorúan papagáj módszerrel egy szerencsétlent, akkor meg ugye egyen a neked nem tetsző egy banánt.
    oszt akkor kíváncsian várom, most mi lesz? óra/nap/perm.?

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #61 üzenetére

    az személyeskedéről meg az észérvekről:
    egyelőre más érvet nem láttam tőled, mint azt, hogy aki letölt (ugye a vesszőparipám a film), az tolvaj, becstelen. ezt kikérem a magam és néhány millió embertársam nevében. az egy dolog, h amikor undoromnak adok hangot, azt megkérdőjelezhető formában teszem. és semmi baj nem lenne, ha a sárdobálásban, flame-ben nem venne részt moderátor aktívan. de amikor részt vesz benne, és folyamatosan fitogtatja ki is ő, ás milyen következményei vannak a dolognak ha neki nem tetszőt szól valaki, az igencsak rohadtul idegesít és kinyílik a bicska a zsebemben. pláne, ha folyamatosan minősíti, h én most böcsületes embör vagyok, vagy sem.
    zárjuk rövidre a témát és egy valamit tisztázzunk most előre: ha moderátorként még egyszer direkt vagy indirekt módon megkérdőjelezed a becsületességemet, vagy minősíted, h betartom-e a törvényeket, és ennek tükrében akár csak indirekt módon is le mersz tolvajozni, azt úgy fogom venni, mint nagy nyilvánosság előtt elkövetett becsületsértés és rágalmazás-
    ez ügyben indítok egy pótmagánvádas eljárást (a képernyőmentés is elég adott esetben) aminek kapcsán hivatalosan bekérik az ezzel kapcsolatos ip címet. lesz egy békéltető eljárás, megismerjük szépen egymást és ennek kapcsán lehetőséged lesz adott esetben a szemembe is mondani, h tolvaj vagyok-é, vagy nem, esetleg bocsánatot kérsz. adott esetben pedig a fületlen magyar bíróság eldönti, kinek van igaza, a vesztes meg fizeti a perköltséget.
    szóval vagy tesznek rád egy szájkosarat eme témában, vagy tetetek rád valamilyen módon, mert nagyon unom már ezt, és azt is hogy egy kis netes mitugrász niknév folyamatosan azt hangoztatja, tolvajszemétszarember vagyok, bezzeg ő.
    sok alja dolgot el lehet mondani, sok alja dolgot ideböfögök, semmi bajom azzal ha bunkóseggfejnek titulálnak, mert url az is vagyok. de húzzunk már meg egy határt. és ne lépjük át.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz #95590400 #73 üzenetére

    hülye vagyok, elírtam, sima magánvád. azaz nem teszek büntető feljelentést becsületsértás ásrágalmazás ügyében ismeretlen tettes ellen. az igencsak költői túlzás lenne.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #74 üzenetére

    kedves ollie. mikor fogod fel, h az internetes letöltés film esetében nem bűncselekmény? h az artisjus-os matrica ezt kompenzálja? tudom, ezek összetett érvrendszerek, aki csak a mantrát ismeri, annak esetlegesen nehezen megy ennek a felismerése.
    nagyon szépen kérlek írd le az oly sokszor hangoztatott adekvát tényállításod: kedves avman, szerintem amikor te letöltesz egy filmet, és nem fizetsz érte, akkor azt te ellopod. ezért te nem vagy becsületes ember, te csak egy tolvaj vagy. nem több.
    írd le, ha mered.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #77 üzenetére

    nem kell sokat visszaolvasnom, mert hamar találni baromságot:
    Nyugodtan jelents fel ha akarsz, de neked van félnivalód, hiszen nyilvánosan elismered, hogy megszeged a törvényeket.
    hogy ezt hihetetlen ökörséget is honnan a fenéből vetted. hadd ne keressek többet. alapból egy mp-et nem lenne érdemes rád pazarolni, nem is tenném, csak valami hülye okból kifolyólag moderátornak tett meg egy vak és világtalan. pedig a prohardverre pont nem volt jellemző soha a kicsinyes és rosszindulatú modik alkalmazása. rühellem, ha valaki a pozíciójával visszaél, legyen az csak egy hülye fórum.
    de a továbbiakban azért fontold meg, kit mikor mivel és hogyan tolvajozol akár csak indirekt módon.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #80 üzenetére

    most írhatnám, ne szórjon már tele ilyen ex cathedra kijelentésekkel:
    Attól, hogy nincs magyar szinkron/felirat a filmen, vagy éppen dombornyomott bankkártyád, még illegális lesz a letöltésed, kedveském.
    de őőőőő neeeeem. ja. a kis hamis-
    de igazából a nagy büdös netes semmi. de semmi. vihar a biliben, úszkálás a szartengeren.
    de egyrészt valahol örülnék neki, ha rajtam kívül és pár elborulton kívül más is észrevenné, nem jó dolog, ha egy moderátor (pláne olyan, akire egy doboz gyufát nem kellene rábízni) folyamatosan ebbe a flame-be keveredik, aztán megkérdőjelezhető módon bannol vagy csak fenyeget. a hab a tortán, ha folyamatosan sületlen erkölcsi példabeszédeket tart. legalább 4-5 alkalommal voltam ennek a fajta flame-nek tanúja. semmi gond, ha bármelyik fórumtárs az, engem még az anyámba is elküldhet, leszarom. de ebben a formájában sokadszorra is csak irritálja az emésztőrendszerem.
    másrészt kurvára elegem van abból, h valaki fent említett folyamatban folyamatosan kétségbe vonja mások becsületességét.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Rive #83 üzenetére

    Éppenséggel te magad kezdted azzal, hogy majd milyen feltételekkel legalizálod a letöltéseidet.
    nem kell legalizálni a letöltésem, mert legális. szóval, nem, nem vagyok tolvaj, nem sértek törvényt. itt ma-on és egyelőre.
    tudom nehéz, de jussunk már el első körben erre a felismerésre.
    a következő lehet az, h én nem erkölcsileg vagy morálisan indoklom meg a letöltést, mert nincs okom rá. sem törvénybe, sem erkölcsbe ütköző, morálisan elítélhető dolgot nem teszek. nincs okom mentegetőzni. és nem is akarok mentegetőzni, mert nem vagyok szarember, sóher, szarrágó. unom, h aki beleköt ebbe, ezt látja mindez mögött és kvázi midig letolvajoz. a többire meg ívben tesz.
    arra az egyetlen, aprócska tényre szeretek mindig alkalommal rámutatni, h amíg nincs meg az a szolgáltatás, amire vágyom, addig senkinek nem tudok fizetni. a szolgáltatás elindítása nem rajtam múlik. nem lopok el semmit, nem miattam éheznek a sóbizniszben.
    erre mindig azt kapom, a fentieket szeretném csak megideologizálni, és jobban teszem ha átgondolom az életemet mert a pokol tüzén égek meg, és rohanjak vásárolni dvd-t, blúréjt, vadásszak valami külföldi lehetőséget, amihez sem feliratot, se semmit nem tudok pakolni, a minősége a közelébe sem ér az elvárásaimnak. és csak és kizárólag akkor érek fel a fórum mintapolgáraihoz.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #85 üzenetére

    legegyszerűbben összefoglalva.
    (rohadt egyszerű ám megkeresni, meg a vonatkozó jogszabályt is)
    az első találat, többre nincs kedvem.
    [link]
    Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület szerzői jogvédő iroda jogásza, Szinger András az Indexnek korábban elmondta, az egyesület szerint ha a letöltő magáncélra tölt le, nem mást kér fel erre, és nem oszt meg semmit, nem lehet felelősségre vonni. "A letöltés a magyar jog szerint - amennyiben jövedelemszerző/fokozó jellege nincs és csak a családi-baráti kör műélvezetét szolgálja - magáncélú másolásnak minősül, amely a törvény értelmében szabad felhasználás" - mondta Szinger.
    ezt feszegették már sokat pro és kontra, de jelenleg még mindig ez a hivatalos. a bíróság előtt is megállja a helyét.
    tavaly 15 milliárd forint folyt be hozzájik. persze összesen.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Rive #88 üzenetére

    Ennek ellenére legalizálni akartad. Ott van, fönnebb.
    eddig a mondatig jutottam. ha nem vagy képes felfogni amit írtam, akkor felesleges lenne tovább olvasnom. de semmi baj nincs ezzel, lehet eltérő a véleméynünk, ekézhetjük egymást. nem ígérsz be permbant, nem rohansz modihoz, ha ostobának nevezlek.
    A többi - megbocsáss - vetítés. Hagyd el.
    mert a heveny moralizálásod nem, mi.
    alapvetően morálisan és erkölcsileg igazad lesz abban a szent pillanatban, amikor ugyanezt, amihez jelenleg hozzájutok majd könnyen és olcsón megkapom egy értelmes értékesítési rendszerben. annak ellenére is , ha jogilag akkor is lehetséges lesz a letöltés.
    de jáccunk, írd le, h szerinted szemét tolvaj vagyok. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Rive #91 üzenetére

    he? nem tudlak követni eme magasságokba. mit írtam a hova a kinek a mijével magamra? válasszuk már ketté a modigyalázást, meg a legalize-ot. látom a humor nem az erősséged. sok mással egyetemben. (vagy csak nem láttad meg az erős önirónkát a fenti mondatban).

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #93 üzenetére

    szeretem amikor a veréb beröppen a sas mellé, tesz két szárnycsapást, aztán elkezdi megtanítani a repülés fortélyait-
    egyébként ugyanott:
    A ügyvéd elmondta, magánszemélyek legálisan tölthetnek le díjfizetés és a szerző engedélye nélkül, ha az Artisjus által is leírt módon magáncélra, és nem pénzszerzés céljából teszik.
    dehamár:
    azért nem lehet felelősségre vonni, mert nem ütközik jogszabályba. amire te gondolsz, az a jogszabályba ütközik, de nem büntetik.
    értő olvasás, az. ja.
    egyébként valami kiskátéban fent van az artisjus oldalán, millió helyen hangoztatták, legális letölteni. legális szó jelentése értő olvasással megvan?
    ugye azt tudod, hogy amint 1 bitet is visszaosztasz már illegális és büntethető tevékenységet folytatsz?
    ezzel még azért a jogászok is szoktak vitatkozni. szóval nem jelenteném ki ex cathedra. pláne, ha épp most csöppentem bele értő olvasással.

    bájdövéj az egész jogi rendszere ahogy van recseg-ropog-
    erről a jogszabályok, a letöltők, a szolgáltatók, a törvényhozók, a jogvédők és filmgyártók, gyógyszergyártók és a jóisten egyaránt tehet.
    paradigmaváltásra van szükség mindenki részéről. és ezt annak kell megtennie, aki el szeretne adni valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    bájdövéj az egész jogi és egyéb rendszere ahogy van recseg-ropog- a pc-s játékipart a warez és az elvtelen pénzhajhászat már megölte. a zeneipart a warez és a változni képtelenség szintén.
    a mozi él és virágzik, kérdés meddig.
    erről a jogszabályok, a letöltők, a szolgáltatók, a törvényhozók, a jogvédők és filmgyártók, gyógyszergyártók és a jóisten egyaránt tehet.
    paradigmaváltásra van szükség mindenki részéről. és az első lépést annak kell megtennie, aki el szeretne adni valamit. én itten nagyon kevés vagyok paradigmát váltani. csak úgy tudok megvenni valamit, ha árulják. amire nincs szükségem, azt nem fogom megvenni. le lehet köpni érte.
    de közben nézem, lentebb is ott van. aszittem nem küldte el.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #98 üzenetére

    és a logika a sarokban csendben a kardjába dőlt.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #101 üzenetére

    sms warez, rapidshare és társai, payftp, ftp, directdownload.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #101 üzenetére

    jobbára http://tehparadox.com/ + jdownloader. ingyér. szerény igényeimnek megfelel.
    a torrent ment rég a levesbe, elajándékoztam régen. rokonnak, cimbinek.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #106 üzenetére

    és a feltöltött tartalmon hol van műszaki védelem?
    az sms warez üzemeltető, ftp szerver üzemeltetője bűncselekményt követ el. aki letölt, nem. audipvizuális tartalom miatt nem szoktak eljárást indítani. de a közelében mindig van gépen szoftver. azon bukik mindenki, akinek elviszik a gépét.
    a rapidshare és társai érdekesebbek. semmivel sem jobbak a fent említettnél, de legálisan üzemelnek.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #109 üzenetére

    mit? hova? kinek?
    me: rejszol.
    you: sajtreszelő.
    ne folytassuk, mert elfogy a farkam.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #111 üzenetére

    úgy tűnik, apja lánya, egyelőre. bár így elsőre már most okosabbnak tűnik, és remélhetőleg az eszét s szépségét valóban az anyjától örökölte, ami nemsokára szárba szökken, kivirágzik és testet ölt.
    :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Polllen #118 üzenetére

    ne haragudj, de ez csak a szokásos tömény demagógia.
    erre ugyanazt a másik ági féldemagógiát tudom felhozni: amit egyébként sem vennék meg (mert ebben a formájában nem létezik a piacon, mert le sem adták, mert nem kapható, stb), azzal ugyan kinek és milyen anyagi kárt okozok.
    kezdjük ott, a készítők (stáb, író, programozó, stb.) általában a munka elkészülte közben megkapja a fizetését. ha azt hozod fel, h lehet, nem lesz következő munka, mert nincs miből, akkor azért közelebb jársz az igazsághoz.
    de megjegyezném a filmipar prosperál. a szofferipar a fene tuggya, de a legtöbbet warezolt húzónevek dettó.
    játékstúdiókat ahogy látom, elsősorban a saját ostoba menedzsment dönt csődbe.
    egy egyszeri kiscég, programozó lehet h csak paypal támogatásig jut. de azért ez nem egy rosszul fizetett szakma. éhező jó szakembert még nem láttam, ellentétben a cselédkönyves orvossal. szóval ezt se temessük.
    a zeneipar mint pénzbánya, dettó megvan még, mint értékteremtő művészeti ág, halott. a kiadó és a warez együtt ölte meg. zenészként megélni mindig is nehéz volt, de a digitális internet forradalom megnehezítette. egy kezdő zenész mér rég ne él meg a tehetségéből. csak szerencsével. erről egyértelműen az tehet, aki nem fizet a zenéért.
    egyébként film, zene esetén elvileg olyanoktól is van kompenzáció, akiknek semmi közük az egészhez. a fogalmamsincspontosankik fogalmamsincspontosanmennyit, mert ugye az elosztás rendszere nem nyilvános.
    az a legnagyobb baj, h itt mindenki oldalakra oszt mindent.
    maradjunk az alapképletnél, valaki eladni akar valamit, valaki szeretne hozzájutni tartalomhoz. a modell meg nem tartott lépést a korral és egy szép szakadék van a kettő között és a fejek a 20. században ragadtak. a szakadékot a szürke/ feketeipar hidalta át. a 3 félből kettő jól jár, a 3. meg hoppon marad. az, aki a tartalmat megtermeli.
    a több pénz meg általában még jobb tartalmat termelhetne. a vevő és az eladó is jól járna.
    de a zeneipart és a pc ipart látva, van félnivalónk. de továbbra is csak azt tudom mondani, a nincset, az nem tudom megvenni. amire meg nincs szükségem, azt meg nem akarom.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Polllen #120 üzenetére

    A filmek az egyetlen olyan terület, ahol bizony itthon óriási a lemaradás, de hangsúlyozom újra - lehet hiába - továbbra is azt mondom, hogy aki szerint erkölcsileg rendben van hundert procent a mások munkájának élvezete nulla forintért - ha ehhez nem járult hozzá a késző - az gáz
    ez alapvetően nincs rendben. ahogy alapvetően az sincs rendben, h a készítő olyan forrásokból is támogatva van, amihez semmi köze. az adathordozók manijából pl.
    az h nem fizetünk a tartalmakért, ebben a formában nem igaz. fizetünk akkor, amikor olyan tv csomagot rendelünk, aminek a csatornáira 95%-ban nem tartunk igényt. fizetünk akkor, amikor adattárolót (dvd, pendrive, setupbox) veszünk. fizetünk akkor, amikor megveszünk egy retek belső adattárolós telefont.
    közvetve fizetünk akkor, amikor megnézzük a reklámokat, ha egy csomó dolgot eus pénzekből, vagy államilag finanszíroznak az ehhez kapcsolódó beruházosoknál.
    fizet egy csomó ember akkor, amikor kap egy hihetetlenül túlárazott egyszeri szórakozást (a bd ipar elején kb. 150k forintot adtam ki azért, h meglegyen a polcon az, ami dvd-n is, mert én barom, úgy éreztem, a polcomra való. egy fia magyar felirat nem volt rajta, egy rohadt retek szinkront nem tettek rá. és rendelhettem persze külföldről.
    fizetünk a moziban, a játékkorongokért akkor, amikor beülünk, megvesszük, pedig sokszor egy hajítófát nem ért az egész, reklamálni meg mehet mindenki a sóhivatalba. még egy prosti is kitölti a 10-12k-ért azt az egy órát, egy 10k-s játék meg nem mindig. és ráadásnak még ott is maradunk álló farokkal.
    lehet fizetni fogunk a merevlemezekért, az internetért. pedzegetik.
    az elosztási rendszer olyan, amilyen. igazságtalan, nem tesz jót sem az eladónak, sem a vevőnek.
    de hóttra elegem van az erkölcsi állásfoglalásból pro és kontra. leírtam egy hihetetlenül egyszerű közgazdasági képletet. leírtam, a rendszer igazságtalan, és nem fair sem az eladóval, sem a fogyasztóval szemben.
    a vita vége mindig az, h az erkölcsi prédikátorok hegemóniájában ingyenélő vagyok. meg még rajtam kívül a potenciális vásárlóközönség milliónyi emberpéldánya, aki eltartja ezt a rüszves, omladozó ipart. oszt amikor nem tetszik, h dezinformetíve vésik ide a bölcseletet, még megint én vagyok a hülye.
    megfogadtam a múltkor, legközelebb virtuális pofánokádások lesznek.
    semmi kedvem ahhoz, h adott esetben adócsaló apróhirdetősök morális tanításait hallgassam vagy awsd lovagok magyarázzák meg mi legális, miért leszek minnyá bannolva, meg mi nem legális, kb. úgy, h két marékkal osztják az észt, aztán amikor szóba kerül, akkor hö, én nem ezt mondtam, pedig fehéren feketén ott van, de ezt mondta, meg milyen törvény, hoci ide, aztán dejszen itten a spanyolviasz, és 15 perc után már jogi doktorátust szerzett két paragrafus között és elmagyarázza a miként hogyanból.

Új hozzászólás Aktív témák