Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Polllen #140 üzenetére

    "A saját nézőpontod és viszonyulásod a dologhoz nem általánosság."

    Persze, hogy nem. Egyrészt én egy egyedi hópihe vagyok :D, másrészt meg elég sokat foglalkoztam a dologgal és sokat töprengtem rajta.

    "Szimplán arról van szó, hogy objektíven nézve az illegális letöltés erkölcstelen vagy sem."

    Én mondjuk ebben abszolút semmi szimplát nem látok. Ez baromi bonyolult, nagyon sok összetevőből álló kérdés, amit sok-sok szempontból meg kell nézni.

    "Az egész móka az egyén szórakozását szolgálja, mások "letojásával"."

    Ez egy nagyon sommás megállapítás és mint ilyen, természetesen nem is igaz. Például - csak hogy ne menjek nagyon messze - a Wikileaksről való letöltés esetén is sért az ember szerzői jogokat, márpedig az nem igazán az egyéni szórakozásról szól.

    "Az nem túl logikus és morálisan elfogadható viselkedés, hogy azt mondjuk a szegénynél nem bűn, na de a kőgazdagnál ez maga a fertő."

    Dehogy nem, ez például teljesen védhető álláspont, jelenleg is sok dolog működik ilyen alapon, elég csak pl. a progresszív adózásra gondolni, ahol a közjavakhoz gazdag és szegény egyenlő módon fér hozzá, mégis teljesen más mértékű az elvárt hozzájárulás.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák