Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz BandiHUN #50 üzenetére

    ",hogy mostanában elképesztően elszálltak a filmek és a játékok rossz irányba,pl.filmből elképesztően sok sablonos,béna,stb.születik,itt eszi-nem eszi elv van"

    Mert a fizetőképes keresletet szolgálják ki.

    Ez lesz abból, ha a "jó" játékokat/filmeket letöltik és nem megveszik.

    A másik, hogy az Artusjushoz hasonló rablóbandák izé khmmm.. , szervezetek jönnek létre.

  • ZaXXoN

    tag

    válasz ollie #43 üzenetére

    Megint egy érveléstechnikai epic fail. Az, hogy én nem mondok neked példákat abból k**ra nem következik az, amit te be akarsz bizonyítani. Te vagy az, aki úgy érvelt volna a repülőgépek ellen, hogy mutass egy fém tárgyat, ami tartósan a levegőben tud maradni!... LOL.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz ZaXXoN #51 üzenetére

    Itt személyeskedésben már átléptél egy határt, így kapsz 6 óra pihenőt.

    ***

  • Penge_4

    veterán

    válasz 7 #16 üzenetére

    "A warezkérdéssel kapcsolatban nem az a lényeg, hogy nincs rá találó hasonlat, hanem az, hogy illegális."

    Az illegális relatív fogalom és mindig az aktuális hatalmi körtől függ.

    Ha már hasonlítunk a szolgáltatáslopás témakörébe jobban illik, de oda meg azért nem, mert fizikális szolgáltatásoknál újra nem termelődő erőforrásokat áldoznak fel a cél érdekében, míg itt az erőforrás kizárólag szellemi és minimális (áram, már meglévő hardver kopása, stb.) fizikai erőforrás.

    De mindkettő konstans. Ha x mennyiségű ember nem veszi meg vagy megveszi attól függetlenül az erőforrások, mint
    - A programozók, grafikusok, stb. életideje.
    - A programozók, grafikusok múltban elsajátított tudásának alkalmazása.
    - A hardverhasználat.

    Már mind bele lett fektetve.

    Mivel decentralizált p2p terjesztőhálózatokról van szó és konkrétan a fejlesztők weboldalát sem terheled meg minimális +1 letöltéssel.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #48 üzenetére

    jujj. most akkor bannolsz két napra? kb. ez az 5. olyan vita, amit így zársz rövidre. velem mondjuk még nem, de látom, ami késik, nem múlik.
    szerintem a látszat megőrzése végett azért szóljál már valamelyik másik kispajtásnak, ő tegye meg, mert mégis furán venné ki magát.
    itt megjegyzem, megkérdőjelezem épelméjűségét/tisztánlátást annak is, aki moderátornak megtett. a szokásos erkölcsi tanmese a magos hordóról büdöstolvajwareznépséggel fűszerezve postjaid általában max flamekeltésre jók, értelmes beírásoddal még nem találkoztam, bár lehet, h csak nem járok ide eleget. ha meg sikerül felhergelned a semmit nem mondok, de azt nagyon és szigorúan papagáj módszerrel egy szerencsétlent, akkor meg ugye egyen a neked nem tetsző egy banánt.
    oszt akkor kíváncsian várom, most mi lesz? óra/nap/perm.?

    [ Szerkesztve ]

  • Rive

    veterán

    válasz BandiHUN #50 üzenetére

    A mai világnak NEM lesznek klasszikusai...
    Az válik klasszikussá, aki/ami túléli a saját korát - a dolog definitive nem igazán felismerhető (illetve a felismerési próbálkozások gyakori epic failokkal tarkitott vidám történetek) korszakon belül.

    Nyugalom, higalom, csak a változás állandó - még, ha minden korban minden korosztály hajlamos volt is az épp aktuális viszonyokat afféle végállapotként, végső romlásként, utolsó fellángolásként vagy éppen hatalmas fellendülésként megélni.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Penge_4

    veterán

    válasz 7 #31 üzenetére

    "Aki még azt sem bírja megfizetni, annak pedig már valószínűleg megfelelő ketyeréje sincs ezek élvezetéhez."

    Ha elmondod nekem, hogy lehet minimálbérből fenntartani egy lakást és még élni is hónap végéig (és most ne a saját életszínvonaladat vedd alapul, mert van, akinek ennyi pénz napi zsebpénz), akkor ez az állításod megállja a helyét.

    Ha nem, akkor közlöm: Nagyon sokan élnek így és csak nagyon kicsivel több pénzből és ők úgy élnek túl, hogy kihasználják a kínálkozó lehetőségeket.

    Semmivel sem másabb, mint mikor a cégvezető használja ki a kínálkozó lehetőséget és profitmaximalizálás céljából beleengedi egy folyóba a szennyvizet, vagy éppen spórol a biztonsági intézkedéseken egy vörösiszap tároló esetében. Sőt!

  • h-yle

    addikt

    válasz Penge_4 #55 üzenetére

    Plusz a cikk nem a jogállást, hanem az erkölcsi megítélés kérdését feszegeti, aminek aztán az égegyadta világon semmi köze egymáshoz.

    (#57) Rive: Meg azt se felejtsük el, hogy ahogy öregszünk egyre több és több dolog lesz amire csak legyintünk, hogy "láttuk már". Viszont a fiatalabb korosztály (itt mindenki a nála fiatalabb, tehát nem feltétlen a 8-15 évesek) mást él meg újként és feledhetetlenként. Ugyan úgy ahogy mi is a "régi jó" filmekre gondolunk vissza mint A FILM, de ez a kategória is mindenkinek más. Szóval az egész "manapság minden szar" vita totál parttalan. :)

    Asszem ha a némafilmek korában levetített volna valaki egy Avatart leállt volna az élet a bolygón 1 hétre :D

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • D1Rect

    félisten

    válasz Penge_4 #55 üzenetére

    A hsz. többi részére miért nem válaszoltál? :U
    Miért ragadtad ki az egyetlen mondatot? Az tetszik? :U

    MOD: Segítek idemásolom neked:
    "Akárhogy is ideologizálják, jogsértő és morálisan elítélhető tevékenység marad, ami igazából azért dívik, mert szinte nulla kockázattal művelhető (ahogy azt sokan mások is mondták már)"

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz #95590400 #56 üzenetére

    Jobban tennéd, ha inkább észérveket próbálnál meg felsorakoztatni, mert eléggé fárasztó, hogy csak személyeskedésre futja neked, amint sarokba szorítanak.

    Arról én nem tehetek, hogy szelektíven olvasol.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz rt06 #49 üzenetére

    Nem kötelező Steamen játszani, ez így is van. Viszont valamivel pihenni, regenerálódni kell. De nincs kedvem a panelban tartott puncinyaló ölebek által összeszart és bűzölgő parkba se lemenni, mert hát na. :S
    Kérlek alássan, egy barátom doktori disszertációját olvasom „Most kiváltképpen két ifjú személynek szerencséjét éneklem” – Bevezetés az Eurialus és Lucretia latin filológiájába címmel. Az biztos, hogy ez kikapcsolja az agyam! ;]

    Amúgy a legjobbakat a Fallout játékokkal játszottam, illetve lanban Day of Defeat, illetve MOHAA. Ha akkoriban lett volna olyan értelmes netkapcsolatom, ami nem laggol, akkor beszerzem őket eredetiben. De valamikor a MOHAA-t láttam Tescoban is valami 400HUF-ért, meg is vettem.

    És igenis ahhoz mérem, ami nekem anyagilag jelentős kiadás, mert sajna egy játék is ehhez tartozik. Oké, hogy luxus, nincs is, mint ahogy TV-m sincs. (Mielőtt felmerülne a gyanú: televízióadás sincs előfizetve, és a szomszédét sem nyúlom le.) Egész egyszerűen nincs rá se időm, se igényem.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Penge_4

    veterán

    válasz D1Rect #60 üzenetére

    A jogot és az erkölcsöt a mai világban kicsit vicces egy lapon említeni. Összemosni pedig főleg.

    Tehát itt maximum erősen szubjektív és részrehajló (elvégre IT fórum, feltehetőleg sokan élnek ebből) érvelést hallottunk.

    Ezt teljes mértékben megértem, ha én lennék hasonló helyzetben én is jobban örülnék, ha félmilla helyett 1 millát keresnék esetleg 2 milla helyett 5 millát ugyanazért a munkáért. Sőt, ha már itt tartunk a határ a csillagos ég. Nyilvánvalóan torzulna valamelyest az objektivitásom.

    Nulla kockázat: Na igen, a Wikileaks is nulla kockázattal működik, ahogy az Anonymous csoport is.

    Elismerem, sokan vannak, akik (csak) ezért teszik, amit tesznek, ezek főként valóban abból a társadalmi osztályból kerülnek ki, akik bika hardver mellé sportból vagy divatból warezolnak. Nagy átfedésben van a hit&run és az "apuci pénzéből seedszervert" közösséggel.

    De ugyanúgy vannak, akik azért teszik, mert nem értenek egyet a jogvédők nézőpontjával, illetve olyanok is, akik nem engedhetik meg maguknak és igen, valóban mocskos szemét trógerek, mert a warez nem életszükséglet, ahogy például a jobb ruhák és ilyesmi sem, bár utóbbiért már rúgtak ki munkahelyről embert.

    Ezeket nem lehet fekete-fehéren szemlélni és általánosítani sem, nem egy homogén közösségről van szó.

  • BandiHUN

    veterán

    válasz D1Rect #52 üzenetére

    valóban igaz,hogy sajnos sokan átesnek a ló túloldalára...de jók ezek a kimutatások,mert egyébként nem vizsgálják a warez "termékeket" olyan szempontból,hogy mihez is jut hozzá illegálisan a delikvens....
    Merthogy szeretik sokan úgy kezelni ezt,hogy letöltöm-elloptam.DE nem veszik figyelembe,hogy a film minősége nem olyan,mint az eredeti dvd-nél,hanem tömörített,hogy ráférjen a sima lemezre/divx,kivágják az extrákat,stb,a zene le van rondítva 128k-s mp3-ba,a játék régen nem játszható neten már warezzel,nem kapsz frissítést,dlc-t,stb,vagyis lehetne ragozni,de a warez nem jelent egyet azért azzal,hogy te a produktum egy valódi illegális példányához hozzájutnál.
    Azt meg külön szeretem,amikor a warezpéldány értékébe beleszámolják a hiányzó dolgokat,a borítót,tokot,szállítás-eladás,stb.költségeit,és dobálóznak a nagy számokkal :) PLUSZ még úgy is veszik,hogy ha nem warezolna valaki,akkor megvenné a terméket,és benyögik,hogy 10 millió warezpéldány=10 millió nem megvett termék...és ebből fújják az óriási balhélufikat.

    A fizetőképes kereslet meg tág fogalom,mert sok "termék" besorolása inkább az eszi-nem eszi kategória,ha horrorfilmre vagy FPS-re vágysz,be kell érned azzal,ami évente kijön pár darab és kész mondjuk,de itt lehetne a kedvenc együttesed új albuma,ami ha posvány vacak,akkoris azt kell venned...és esetleg még hitegeted magad hozzá,hogy "jó ez" :)

    Az Artisjus és társai,kiadók,a magyar viszonteladók,stb csak haba tortán...sok ingyenélőnek kell a semmiért pénz.A valamiért rajongók 99%-a megvenné a kedvenc dolgait extra változatban is,ha tudná,hogy a pénz azoknak megy,akik elkövették a produktumot,és nem valami ilyen szükségtelen háttérszervezetnek vagy egyéb rablóbandának.
    Mondjuk pl.játékügyileg ennyiből tud az ember jó lenni,ha digitális disztribúciót(pl.Steam,Direct2Drive,Impulse) vesz igénybe,mert ott sok jó és olcsó játékhoz lehet jutni az akciók idején,és sajna a mai világban meg lehet nézni a magyar kiadás pár lapos füzetkével,20forintos tokban,fénymásoltnak tűnő kiadásait,el lehet mondani,hogy nem veszít az ember sokat...még ilyen "remek" kivitelt kapott akkora név annyi pénzért,mint a StarCraft2...megvan,tapasztalat.
    És az is az,hogy nem egyszer voltam az USA-ban pl,és láttam,ott hogyan is festenek pl.a játékok...nagy dvd-tok,200oldalas füzet full tokméretben,papír védőtok,gyönyörű nyomatok...
    Az Artisjus meg ugyan súgja már meg,mit is kaptunk tőlük cserébe az adathordozó díjért,ami a szlovákoknak nincsen...mert ugye csesztetik újabban a külföldi rendelős adathordozó-cégeket...be kéne bizonyítani,milyen valódi produktum készült a pénzünkből.
    A warezra meg még annyit,hogy érdekes dolog,újabban csak úgy a semmiből megint jönnek az emailok a jó kis fizetős ftp-oldalak ajánlásával,ezeket mindenki ismeri gondolom...érdekesmód ezeket nem illik csesztetni,pedig kéretlenül kapja gyakorlatilag mindenki,akinek van emailja,én se regizek semmi gyanús helyre,ott az oldalcím,csak tenni kéne valamit.
    az igazi kár nem is a torrent,hanem az ilyen fizetős szolgáltatások meg a kalózmásoló zughelyek,stb.Csakhát gondolom az alvilágtól csurran-cseppen némi pénzmag a megfelelő helyre,stb,eredményt meg kell felmutatni ugye.Az ilyen hülye vizsgálatoknak is megvan a maga díja,és gondolom jól meg is van fejelve,hogy a statisztika,stb.a megfelelő dolgokat mutassa...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • rt06

    veterán

    válasz Penge_4 #64 üzenetére

    "Ezt teljes mértékben megértem, ha én lennék hasonló helyzetben én is jobban örülnék, ha félmilla helyett 1 millát keresnék esetleg 2 milla helyett 5 millát ugyanazért a munkáért. Sőt, ha már itt tartunk a határ a csillagos ég. Nyilvánvalóan torzulna valamelyest az objektivitásom."

    azt felejted csak el, hogy az itt befolyt osszetgbol kell a cegnek a kovetkezo honapkora finansziroznia a fejlesztest, fizetni az alkalmazottakat
    ha masban nem is, a kieses meg fog latszani a szoftver minosegeben

    "Nulla kockázat: Na igen, a Wikileaks is nulla kockázattal működik, ahogy az Anonymous csoport is."

    ezt nem tudom, most honnan keverted ide, de legy szives mutass nekem magyarorszargol otthoni p2p hasznalat miatti elmarasztalo iteletet

    "De ugyanúgy vannak, akik azért teszik, mert nem értenek egyet a jogvédők nézőpontjával, illetve olyanok is, akik nem engedhetik meg maguknak és igen, valóban mocskos szemét trógerek, mert a warez nem életszükséglet, ahogy például a jobb ruhák és ilyesmi sem, bár utóbbiért már rúgtak ki munkahelyről embert."

    en meg nem ertek egyet a magas tomegkozlekedesi dijakkal, de erre nem az a megoldas, hogy onnantolkezdve bliccelek, hanem amikor csak tehetem, kerekparral jarok

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Penge_4 #64 üzenetére

    "De ugyanúgy vannak, akik azért teszik, mert nem értenek egyet a jogvédők nézőpontjával, illetve olyanok is, akik nem engedhetik meg maguknak és igen, valóban mocskos szemét trógerek, mert a warez nem életszükséglet, ahogy például a jobb ruhák és ilyesmi sem, bár utóbbiért már rúgtak ki munkahelyről embert."

    Annak aki meg nem ért egyet a gyerekek jogaival annak nézzük el, hogy gyerekeket erőszakol meg? Ő csak egy újfajta társadalmat szeretne, szabadságharcos.
    Ehh....Nemá...

    (#67) h-yle: Történetesen én is megvettem. Csak azért, hogy az ilyen akciók sikeresek legyenek. Egyikkel sem játszottam.

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    Tehát itt maximum erősen szubjektív és részrehajló (elvégre IT fórum, feltehetőleg sokan élnek ebből) érvelést hallottunk.

    Kicsit furcsa lenne, ha Julcsi néni mondaná meg a péknek, hogy mennyit kérhet a kenyér kilójáért.

    ***

  • D1Rect

    félisten

    válasz BandiHUN #65 üzenetére

    "A fizetőképes kereslet meg tág fogalom,mert sok "termék" besorolása inkább az eszi-nem eszi kategória"

    Minden termék eszi-nem eszi.
    Vagy fizet érte vagy nem.

    Ha a "szutyokért" fizetnek akkor jön a COD 713 és a Sims 4 kékalsógyatya DLC.
    Ez van. Ha a jó és eredeti játékot nem éri meg kiadni, nem fogják.

    A szlovákoknál is van valami matricadíj.(asszem, nem vagyok jártas ebben)

  • Penge_4

    veterán

    válasz D1Rect #68 üzenetére

    "Annak aki meg nem ért egyet a gyerekek jogaival annak nézzük el, hogy gyerekeket erőszakol meg? Ő csak egy újfajta társadalmat szeretne, szabadságharcos."

    Erre egyszerűen nem tudok mit mondani, ha neked ez a két fogalom egyenértékű csak azért, mert mindkettő törvényellenes akkor felesleges bármit mondanom, mert az agymosó média elérte a célját.

    (#69) ollie: Pedig ha mondjuk ezer forintos nagyságrendekben mozogna a kiló kenyér ára, akkor ugyanúgy megmondaná neki.

    De már megint egy fizikális termékhez hasonlítunk, szakadjunk már el tőle.

  • D1Rect

    félisten

    válasz Penge_4 #71 üzenetére

    Mind a kettő illegális és morálisan elítélendő.
    Egyiket sem lehet megideologizálni azzal, hogy "nem értek vele egyet".

    "De már megint egy fizikális termékhez hasonlítunk, szakadjunk már el tőle."
    Ha nem fizikális termékhez hasonlít valaki akkor meg kimosta az agyát a média.....

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #61 üzenetére

    az személyeskedéről meg az észérvekről:
    egyelőre más érvet nem láttam tőled, mint azt, hogy aki letölt (ugye a vesszőparipám a film), az tolvaj, becstelen. ezt kikérem a magam és néhány millió embertársam nevében. az egy dolog, h amikor undoromnak adok hangot, azt megkérdőjelezhető formában teszem. és semmi baj nem lenne, ha a sárdobálásban, flame-ben nem venne részt moderátor aktívan. de amikor részt vesz benne, és folyamatosan fitogtatja ki is ő, ás milyen következményei vannak a dolognak ha neki nem tetszőt szól valaki, az igencsak rohadtul idegesít és kinyílik a bicska a zsebemben. pláne, ha folyamatosan minősíti, h én most böcsületes embör vagyok, vagy sem.
    zárjuk rövidre a témát és egy valamit tisztázzunk most előre: ha moderátorként még egyszer direkt vagy indirekt módon megkérdőjelezed a becsületességemet, vagy minősíted, h betartom-e a törvényeket, és ennek tükrében akár csak indirekt módon is le mersz tolvajozni, azt úgy fogom venni, mint nagy nyilvánosság előtt elkövetett becsületsértés és rágalmazás-
    ez ügyben indítok egy pótmagánvádas eljárást (a képernyőmentés is elég adott esetben) aminek kapcsán hivatalosan bekérik az ezzel kapcsolatos ip címet. lesz egy békéltető eljárás, megismerjük szépen egymást és ennek kapcsán lehetőséged lesz adott esetben a szemembe is mondani, h tolvaj vagyok-é, vagy nem, esetleg bocsánatot kérsz. adott esetben pedig a fületlen magyar bíróság eldönti, kinek van igaza, a vesztes meg fizeti a perköltséget.
    szóval vagy tesznek rád egy szájkosarat eme témában, vagy tetetek rád valamilyen módon, mert nagyon unom már ezt, és azt is hogy egy kis netes mitugrász niknév folyamatosan azt hangoztatja, tolvajszemétszarember vagyok, bezzeg ő.
    sok alja dolgot el lehet mondani, sok alja dolgot ideböfögök, semmi bajom azzal ha bunkóseggfejnek titulálnak, mert url az is vagyok. de húzzunk már meg egy határt. és ne lépjük át.

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Penge_4 #71 üzenetére

    Pedig ha mondjuk ezer forintos nagyságrendekben mozogna a kiló kenyér ára, akkor ugyanúgy megmondaná neki.

    De már megint egy fizikális termékhez hasonlítunk, szakadjunk már el tőle.

    Hanem mihez? A jószág, az jószág, akárhogy is nézzük, mindegyikre ugyanazok a gazdasági törvényszerűségek vonatkoznak.

    (#73) avman: most konkrétan mi bajod az ebben a topikban levő hsz-eimmel? Az egyik hsz-ben ugyanolyan stílusban válaszoltam neked, mint ahogy te más valakinek, hogy vedd már észre magad, e helyett elkezdtél még jobban személyeskedni. Nyugodtan jelents fel ha akarsz, de neked van félnivalód, hiszen nyilvánosan elismered, hogy megszeged a törvényeket.

    Nézzük a mostani hsz-eim:
    #29: konkrét észérvek vannak benne
    #39: itt konkértumokról írok
    #43: ott is felsoroltam egy érvet (konkrétan neked)
    #48: itt is észérvek vannak
    Végigolvasva egyikre sem igazán kaptam választ.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • #95590400

    törölt tag

    válasz #95590400 #73 üzenetére

    hülye vagyok, elírtam, sima magánvád. azaz nem teszek büntető feljelentést becsületsértás ásrágalmazás ügyében ismeretlen tettes ellen. az igencsak költői túlzás lenne.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #74 üzenetére

    kedves ollie. mikor fogod fel, h az internetes letöltés film esetében nem bűncselekmény? h az artisjus-os matrica ezt kompenzálja? tudom, ezek összetett érvrendszerek, aki csak a mantrát ismeri, annak esetlegesen nehezen megy ennek a felismerése.
    nagyon szépen kérlek írd le az oly sokszor hangoztatott adekvát tényállításod: kedves avman, szerintem amikor te letöltesz egy filmet, és nem fizetsz érte, akkor azt te ellopod. ezért te nem vagy becsületes ember, te csak egy tolvaj vagy. nem több.
    írd le, ha mered.

    [ Szerkesztve ]

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz #95590400 #76 üzenetére

    mikor fogod fel, h az internetes letöltés film esetében nem bűncselekmény?

    Sose állítottam, hogy az lenne, már csak azért sem, mert tudtommal legális a filmek letöltése. Ha mégis állítottam valahol, valószínűleg nem voltam magamnál (de csodálkoznék, ha megtörtént volna).

    ***

  • #95590400

    törölt tag

    válasz ollie #77 üzenetére

    nem kell sokat visszaolvasnom, mert hamar találni baromságot:
    Nyugodtan jelents fel ha akarsz, de neked van félnivalód, hiszen nyilvánosan elismered, hogy megszeged a törvényeket.
    hogy ezt hihetetlen ökörséget is honnan a fenéből vetted. hadd ne keressek többet. alapból egy mp-et nem lenne érdemes rád pazarolni, nem is tenném, csak valami hülye okból kifolyólag moderátornak tett meg egy vak és világtalan. pedig a prohardverre pont nem volt jellemző soha a kicsinyes és rosszindulatú modik alkalmazása. rühellem, ha valaki a pozíciójával visszaél, legyen az csak egy hülye fórum.
    de a továbbiakban azért fontold meg, kit mikor mivel és hogyan tolvajozol akár csak indirekt módon.

    [ Szerkesztve ]

  • lgb

    tag

    válasz rt06 #5 üzenetére

    Ez azert nem indok, hogy "mert megtehetem". Sok mindent megtehetnek (pl beleugorhatnek egy kutba), amit megse teszek, azert emellett kell valami mas igeny is, pl szeretnem latni az adott filmet :) Anelkul miert torrenteznek? Ha meg akarom latni, akkor esetleg meg is vennem (az eredmenye ugyanaz: lathatom), ha:

    1. megerne nekem annyit az a film
    2. lenne annyi penzem, ahany film erdekelne
    3. lenne ra egyszeru mod (nem kell elsetalni dvd-ert, vagy varni amig kikuldik, online vasarlas, azonnal nezheto, nem korlatozott a felhasznalhatosaga, mert pl mondjuk nem feltetlen a pc-n neznem meg)

    Nem arrol van szo hogy "q* draga minden", nyilvan ki tudnam fizetni, csak egyreszt akkor nem biztos, hogy olyan dolgokat is neznek, amit most (mert pl XYZ-re pont sajnalnek akar egy forintot is), masreszt pl dvd-ek egy resze is a szuloknel porosodik, mert nincs hely, nekem csak a film kene digitalis, korlatozas nelkuli formaban (mellesleg linux alol nezem), igy mellesleg olcsobb is lehetne, mint adathordozoval, mely utobbi ugyis csak porfogo.

  • D1Rect

    félisten

    válasz #95590400 #78 üzenetére

    Kezdem elveszíteni a fonalat kettőtök "vitájában".

    Mit akarsz elérni ezzel? (What's the point?)

    Szerk: Azon kívül, hogy "levilágtalanozod" a házigazdákat, ollie-t "kicsinyes és rosszindulatúnak" nevezed aki a "pozíciójával visszaél".

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #80 üzenetére

    most írhatnám, ne szórjon már tele ilyen ex cathedra kijelentésekkel:
    Attól, hogy nincs magyar szinkron/felirat a filmen, vagy éppen dombornyomott bankkártyád, még illegális lesz a letöltésed, kedveském.
    de őőőőő neeeeem. ja. a kis hamis-
    de igazából a nagy büdös netes semmi. de semmi. vihar a biliben, úszkálás a szartengeren.
    de egyrészt valahol örülnék neki, ha rajtam kívül és pár elborulton kívül más is észrevenné, nem jó dolog, ha egy moderátor (pláne olyan, akire egy doboz gyufát nem kellene rábízni) folyamatosan ebbe a flame-be keveredik, aztán megkérdőjelezhető módon bannol vagy csak fenyeget. a hab a tortán, ha folyamatosan sületlen erkölcsi példabeszédeket tart. legalább 4-5 alkalommal voltam ennek a fajta flame-nek tanúja. semmi gond, ha bármelyik fórumtárs az, engem még az anyámba is elküldhet, leszarom. de ebben a formájában sokadszorra is csak irritálja az emésztőrendszerem.
    másrészt kurvára elegem van abból, h valaki fent említett folyamatban folyamatosan kétségbe vonja mások becsületességét.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz #95590400 #81 üzenetére

    "Attól, hogy nincs magyar szinkron/felirat a filmen, vagy éppen dombornyomott bankkártyád, még illegális lesz a letöltésed, kedveském."

    Ez így igaz. Nem legális, de nem büntetik.

    A "kedveském" és a "cicavirág" a te szótáradból került a topikba.

    "de egyrészt valahol örülnék neki, ha rajtam kívül és pár elborulton kívül más is észrevenné, nem jó dolog, ha egy moderátor (pláne olyan, akire egy doboz gyufát nem kellene rábízni) folyamatosan ebbe a flame-be keveredik, aztán megkérdőjelezhető módon bannol vagy csak fenyeget. a hab a tortán, ha folyamatosan sületlen erkölcsi példabeszédeket tart. legalább 4-5 alkalommal voltam ennek a fajta flame-nek tanúja. semmi gond, ha bármelyik fórumtárs az, engem még az anyámba is elküldhet, leszarom. de ebben a formájában sokadszorra is csak irritálja az emésztőrendszerem.
    másrészt kurvára elegem van abból, h valaki fent említett folyamatban folyamatosan kétségbe vonja mások becsületességét."

    Én annyit vettem észre ollie moderátorság előtti és utáni fórumozásából, hogy amióta modi sokkal türelmesebb az idiótákkal is.

    Ebben az esetben szerintem rendkívül bicskanyitogató stílusban fórumoztál, bőven kimerítve a személyeskedés fogalmát.
    Én már a "most banolsz 2 napra?" beszólásodra is azzal válaszoltam volna, hogy "nem 3-ra".
    A jó hír, hogy én soha nem leszek modi. :DDD

  • Rive

    veterán

    válasz #95590400 #81 üzenetére

    Éppenséggel te magad kezdted azzal, hogy majd milyen feltételekkel legalizálod a letöltéseidet. Kifejezetten az audio/video tartalmakra vonatkozóan. Onnan indult az egész szál.

    Elég sokadszor találkozom már azzal a jelenséggel, hogy majd' mindenki csak a pro-párti és kontra-párti alapon képes ezen a magyar ugaron vitatkozni (ami hozzáállás persze bármi érdemi vitát vagy beszélgetést ugyanúgy lehetetlenné tesz, mint a szintén jellemző hiányos fogalomkészlet vagy a gazdasági élet, de úgy általában: a nagy büdös élet alapszintű ismerete).

    Szerintem te IS higgadj, egyre inkább csak azzal veszekszel, amit valami jól legyakható ellenfél t(r)ollából látni szeretnél.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Rive #83 üzenetére

    Éppenséggel te magad kezdted azzal, hogy majd milyen feltételekkel legalizálod a letöltéseidet.
    nem kell legalizálni a letöltésem, mert legális. szóval, nem, nem vagyok tolvaj, nem sértek törvényt. itt ma-on és egyelőre.
    tudom nehéz, de jussunk már el első körben erre a felismerésre.
    a következő lehet az, h én nem erkölcsileg vagy morálisan indoklom meg a letöltést, mert nincs okom rá. sem törvénybe, sem erkölcsbe ütköző, morálisan elítélhető dolgot nem teszek. nincs okom mentegetőzni. és nem is akarok mentegetőzni, mert nem vagyok szarember, sóher, szarrágó. unom, h aki beleköt ebbe, ezt látja mindez mögött és kvázi midig letolvajoz. a többire meg ívben tesz.
    arra az egyetlen, aprócska tényre szeretek mindig alkalommal rámutatni, h amíg nincs meg az a szolgáltatás, amire vágyom, addig senkinek nem tudok fizetni. a szolgáltatás elindítása nem rajtam múlik. nem lopok el semmit, nem miattam éheznek a sóbizniszben.
    erre mindig azt kapom, a fentieket szeretném csak megideologizálni, és jobban teszem ha átgondolom az életemet mert a pokol tüzén égek meg, és rohanjak vásárolni dvd-t, blúréjt, vadásszak valami külföldi lehetőséget, amihez sem feliratot, se semmit nem tudok pakolni, a minősége a közelébe sem ér az elvárásaimnak. és csak és kizárólag akkor érek fel a fórum mintapolgáraihoz.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz #95590400 #84 üzenetére

    Pontosan melyik törvény legalizálja a letöltésedet?

    Komolyan érdekelne.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #85 üzenetére

    legegyszerűbben összefoglalva.
    (rohadt egyszerű ám megkeresni, meg a vonatkozó jogszabályt is)
    az első találat, többre nincs kedvem.
    [link]
    Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület szerzői jogvédő iroda jogásza, Szinger András az Indexnek korábban elmondta, az egyesület szerint ha a letöltő magáncélra tölt le, nem mást kér fel erre, és nem oszt meg semmit, nem lehet felelősségre vonni. "A letöltés a magyar jog szerint - amennyiben jövedelemszerző/fokozó jellege nincs és csak a családi-baráti kör műélvezetét szolgálja - magáncélú másolásnak minősül, amely a törvény értelmében szabad felhasználás" - mondta Szinger.
    ezt feszegették már sokat pro és kontra, de jelenleg még mindig ez a hivatalos. a bíróság előtt is megállja a helyét.
    tavaly 15 milliárd forint folyt be hozzájik. persze összesen.

    [ Szerkesztve ]

  • malwy

    senior tag

    Olyan stratégiát kell megalkotni a megfelelő szervnek, mely megakadályozza a warezt, boldoggá teszi a vásárlót. Jelenleg a cégeknek sincs nagyon eszköz a kezükben.

    Sztrájk? Egy-egy alkotás átfutási ideje jobb esetben 1+ év. Addig is kéne valamit enniük.
    Adathordozón lévő másolásvédő eljárások, meg ilyen tényezők (ellentétben a valós riasztókészülékekkel) súlyosan hátráltatják a vásárlókat, míg a warezolókhoz az anyagok már drm stb. inaktív állapotban kerülnek.
    Az ipar kiszolgálásához, az egész koncepció megvalósításához egyszerűen nincs meg az elégséges technikai fölény. Biztonságtechnikai oldal emberöltőkkel hátrébb van, mint a szórakoztatóipar.
    Vagy a kiadók változtatnak, így mindenki 0-ról indulhat és van idő a védelem kidolgozására (ez jelentheti az abszolút digitális terjesztés felé történő elmozdulást), vagy személy(i)hez kötött játékhasználat (ez pedig az adatfeldolgozás és joggyakorlat területét célozná meg, mint fejlődésre ítélt területet). És ennél is belefuthatunk a feltörés adta lehetőségbe.

    És offba is rakom a gondolatmenetemet, hiszen nem tartalmaz lényegi információt.

    Beláttam, hogy nekem nincs a tarsolyomban semmilyen működő stratégiám. Legnehezebbnek a békés átmenet (fennmaradás érdeke is) és a tartós hatású pozitív változtatás összeegyeztetését tartom.

  • Rive

    veterán

    válasz #95590400 #84 üzenetére

    nem kell legalizálni a letöltésem, mert legális.
    Ennek ellenére legalizálni akartad. Ott van, fönnebb.

    Másrészt meg ugye csak a letöltés legális bizonyos feltételekkel, a feltöltés (torrent) annak ellenére sem, hogy emiatt errefelé - nagyon helyesen - senkit se szokás elítélni. Kérlek olvasd vissza ennek fényében a topik elején a dolog kezdetét, hogy mibe ugrottál fejest.

    Ezen fölül van az, hogy a törvény az jogi kategória, erkölcshöz cak speciális köze van, tehát mind a törvény... khm... betartásán, mind nem betartásán is bizony minden további nélkül lehet moralizálni szép hosszan: ennek megfelelően biz' minden amit ideöntesz, az más számára szabad préda a fórum keretei között, moralizálásra is, véleménynyilvánításra is.

    A többi - megbocsáss - vetítés. Hagyd el.

    A magam részéről messzemenően egyetértek a magyar vagy nemzetközi sajátosságok ekézésével, de ez nem gátol meg abban, hogy holmi hülye moralizálás alapján ne tartsam helyesnek a jelen vadkeleti letöltögetősdit, akkor se, ha bizonyos mértékben indokolható, vagy akár teljesen jogszerű is egyes esetekben. Értve?

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • tope

    addikt

    A letöltés nem is erköcstelen, a használata a letöltött dolgoknak (amit védene a jogszabály) már az, bár igaz minek is van a jogdíj a DVD-ken (meg majd mindenen), ha minden olyan adat ami rákerül, az legális lenne, akkor én olyanért fizetnék adót, amit el se követek, ez nem erköcstelen, törvénytelen ?
    A pénz meg sajnos nagyúr, mert az árak nem igazán egyenértéküek a fizetésekkel, de amíg ilyen könnyen elérhető "illegálisan" is (vagy csak úgy érhető el) az adott dolog, adig ne várjunk semmi változást ezügyben.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Rive #88 üzenetére

    Ennek ellenére legalizálni akartad. Ott van, fönnebb.
    eddig a mondatig jutottam. ha nem vagy képes felfogni amit írtam, akkor felesleges lenne tovább olvasnom. de semmi baj nincs ezzel, lehet eltérő a véleméynünk, ekézhetjük egymást. nem ígérsz be permbant, nem rohansz modihoz, ha ostobának nevezlek.
    A többi - megbocsáss - vetítés. Hagyd el.
    mert a heveny moralizálásod nem, mi.
    alapvetően morálisan és erkölcsileg igazad lesz abban a szent pillanatban, amikor ugyanezt, amihez jelenleg hozzájutok majd könnyen és olcsón megkapom egy értelmes értékesítési rendszerben. annak ellenére is , ha jogilag akkor is lehetséges lesz a letöltés.
    de jáccunk, írd le, h szerinted szemét tolvaj vagyok. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Rive

    veterán

    válasz #95590400 #90 üzenetére

    de jáccunk, írd le, h szerinted szemét tolvaj vagyok.

    Ha ennyire nem tudsz szembesülni azzal, hogy csupán néhány órával korábban mit írtál, az nem büntetőjogi kategória - továbbra is kénytelen leszel önkiszolgálni.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Rive #91 üzenetére

    he? nem tudlak követni eme magasságokba. mit írtam a hova a kinek a mijével magamra? válasszuk már ketté a modigyalázást, meg a legalize-ot. látom a humor nem az erősséged. sok mással egyetemben. (vagy csak nem láttad meg az erős önirónkát a fenti mondatban).

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz #95590400 #86 üzenetére

    A jogszabályt kérem.

    Értő olvasás?
    "Az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület szerzői jogvédő iroda jogásza, Szinger András az Indexnek korábban elmondta, az egyesület szerint ha a letöltő magáncélra tölt le, nem mást kér fel erre, és nem oszt meg semmit, nem lehet felelősségre vonni."

    Legális. =/= Nem büntetik.
    Nem ugyanaz.

    MOD: ugye azt tudod, hogy amint 1 bitet is visszaosztasz már illegális és büntethető tevékenységet folytatsz?
    (nyilván senkit nem meszeltek el audiovizuális tartalomért idehaza, de szoftverekért nagyon keményen rádtolják a pénzvasalót)

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz D1Rect #93 üzenetére

    szeretem amikor a veréb beröppen a sas mellé, tesz két szárnycsapást, aztán elkezdi megtanítani a repülés fortélyait-
    egyébként ugyanott:
    A ügyvéd elmondta, magánszemélyek legálisan tölthetnek le díjfizetés és a szerző engedélye nélkül, ha az Artisjus által is leírt módon magáncélra, és nem pénzszerzés céljából teszik.
    dehamár:
    azért nem lehet felelősségre vonni, mert nem ütközik jogszabályba. amire te gondolsz, az a jogszabályba ütközik, de nem büntetik.
    értő olvasás, az. ja.
    egyébként valami kiskátéban fent van az artisjus oldalán, millió helyen hangoztatták, legális letölteni. legális szó jelentése értő olvasással megvan?
    ugye azt tudod, hogy amint 1 bitet is visszaosztasz már illegális és büntethető tevékenységet folytatsz?
    ezzel még azért a jogászok is szoktak vitatkozni. szóval nem jelenteném ki ex cathedra. pláne, ha épp most csöppentem bele értő olvasással.

    bájdövéj az egész jogi rendszere ahogy van recseg-ropog-
    erről a jogszabályok, a letöltők, a szolgáltatók, a törvényhozók, a jogvédők és filmgyártók, gyógyszergyártók és a jóisten egyaránt tehet.
    paradigmaváltásra van szükség mindenki részéről. és ezt annak kell megtennie, aki el szeretne adni valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz D1Rect #95 üzenetére

    1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
    35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére...

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • #95590400

    törölt tag

    bájdövéj az egész jogi és egyéb rendszere ahogy van recseg-ropog- a pc-s játékipart a warez és az elvtelen pénzhajhászat már megölte. a zeneipart a warez és a változni képtelenség szintén.
    a mozi él és virágzik, kérdés meddig.
    erről a jogszabályok, a letöltők, a szolgáltatók, a törvényhozók, a jogvédők és filmgyártók, gyógyszergyártók és a jóisten egyaránt tehet.
    paradigmaváltásra van szükség mindenki részéről. és az első lépést annak kell megtennie, aki el szeretne adni valamit. én itten nagyon kevés vagyok paradigmát váltani. csak úgy tudok megvenni valamit, ha árulják. amire nincs szükségem, azt nem fogom megvenni. le lehet köpni érte.
    de közben nézem, lentebb is ott van. aszittem nem küldte el.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    válasz Brutforsz #96 üzenetére

    Hogy egészen pontosak legyünk:

    IV. Teljes fejezet ezt taglalja.

    "35. § (8) Az (1), a (4) és az (5), valamint a (7) bekezdésben szabályozott szabad felhasználási esetek nem érintik a 20-22. §-okban foglaltak alkalmazását."

    Maradjunk annyiban, hogy letölteni bizonyos nagyon körülhatárolt esetekben legális.
    De életszerű példákat véve nem legális, hanem nem büntetik.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    Engem mindig megdöbbent és elszomorít az, hogy itt a PH-n milyen színvonaltalan viták szoktak menni a szerzői joggal kapcsolatban. És most nem arra gondolok, hogy a felek lehülyézik egymást (bár az se jó), hanem kb. azon a színvonalon megy az egész, hogy "hány kilóbájtos processzor kell ahhoz, hogy ráférjen a növényes játék". Márpedig ha az átlagnál értelmesebb és a témában jobban érintett réteg ennyit bír produkálni, akkor mit várjunk a társadalom többi részétől?...

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz D1Rect #98 üzenetére

    A 20. § az üres adathordozókra kivetett díjra, a 21. a reprográfiai díjra, a 22. pedig az importált termékekre vonatkozó szabályokat rögzíti, vagyis a 35. § (8) azt mondja ki, hogy - a felsorolt kivételeket természetesen nem beleszámítva - magáncélra másolatot készíteni, azaz például letölteni törvényes, de ettől még - és pont ezért - az üres adathordozók után díjat kell fizetni, tehát meg kell vásárolni a matricát.

    Én nem látok különösen komoly körülhatárolást pl. a filmek, zenék vonatkozásában, azaz ezeket magáncélra - életszerű példákat véve - letölteni törvényes, és ezért nem büntetik.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák