Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _BOZONT_

    tag

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    valahogy itthona nem tul elterjed dolog a "donate" de nagyon sok kis "udenrground" egyuttes kirakja szamait soundcloudra/egyebb helyekre vagy sajat oldalukon torrent link, aztan ha tetszik donate.
    ugyan igy mukodik barmilyen szabadszoftver is ami mogott nem all ceg. belegondolsz 1$ donate annyit mint amennyi boltban vett cd bol hozza eljut.

    [ Szerkesztve ]

  • qqcqqc

    őstag

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    Hát, ha nem lenne központi közös jogkezelő, akkor a kereskedőknek, koncertszervezőknek, rádióknak, tv-knek minden szerzővel, előadóval, jogdíjjogosult közreműködővel egyenként le kéne szerződni.
    Érdekes lenne és csak a jogászok járnának jól :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    Azért az előadó bevételét a kiadók és kereskedők is csökkentik, hiszen ők is rárakják a maguk hasznát. Erre akart bambano utalni. Én azonban nem látom ennyire feketén-fehéren a dolgot. Aki azt pedzegeti, hogy a kiadók a láncolat felesleges elemei, az valószínűleg a legkevésbé sincs tisztában azzal, hogy mit csinál egy kiadó és rendszerint a szolgáltatást nem tekinti igazi terméknek. Nyilván jó dolog a self-publishing, amit én magam is pártolok, de ez nem mindenkinek járható út.

    Ráadásul a külföldi mega-giga kiadókat nem is érdemes összemosni a hazai kis kiadókkal, akiknek a lobbi ereje hozzájuk képest nudli.

    (#40) bambano: "és akkor az miért nem bántja a nyugati cégek csőrét, amikor ők lopnak? mostanában volt cikk a motoros légzsákról, korábban edzőcipő szabadalmi jogok lopásáról volt hír, zeneszámok felhasználásáról, stb. stb."

    Már a felvetést sem értem. Szóval mivel ők is lopnak, ezért jogos tőlük is lopni? Vagy mi? Számomra az ilyen felvetések értelmezhetetlenek. Aki jogosulatlanul él vissza szabadalmakkal, védjegyekkel, azt büntessék meg, fizessen kártérítést, jóvátételt, akármi egyebet. Egyik lopás sem jogosabb a másiknál és erre én egészen biztosan még csak utalást sem tettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    Mivel előre látom, hogy valaki ebbe fog belekötni:
    Nyilván a jogvédelem kötelező és erőltetett mivolta nem üdvözítő. Lásd a "fizess jogdíjat saját zene játszásáért is" című vonal. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy aki túllép a garázs zenekar szinten, annak nem biztos, hogy annyira egyértelmű a "jogvédelem nélkül sokkal jobb lenne" vonal.

    qqcqqc:
    Ilyenekről nem is beszélve.

    _BOZONT_:
    Külföldi előadók se tudnak megélni lemezeladásból. Sőt, a lemezeladás még az "aranykor közepén" is csak mellékes volt a turnébevételek mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    ennél többet már nem lehet torrentezni szerintem, vagyis ha megszűnne a jogvédő bagázs, akkor az audiovizuális művek esetén ugyanennyi, vagy több jutna az előadónak.

    ugyanezt fordítva látom egyéb jogvédett területeken.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #09819904

    törölt tag

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    Az előadó még mindig megteheti, hogy saját maga kivitelezi az anyagot. Vagyis a lemezre írást, borítózást, stb. és eladja személyesen egy koncerten. Nem is egy zenekarról tudok akik így csinálják! Direkt azért, mert tudják, hogy amennyiben ki lenne adva, úgyis rippelné valaki és repülne netre. Innentől nem érné meg külön köröket futni vele!
    S mint tudjuk, cirka ~200 forintot kapnának legális úton per lemez. Így viszont 500 ftért adja vagy 1.000-ért! Nyilván nem egy HD minőségű borítót kap a vásárló, de amennyire kell megteszi. Így jóval több marad a zsebében, mint mindenféle jogvédő gladiátorok mellett!

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Cathfaern #46 üzenetére

    Meg nem olvastam vegig az osszes hozzaszolast, csak eddig jutottam..
    De ha 220ft lenne, az amit ki kene fizetni, szerintem az emberek 90%-a kifizetne azt egy albumert, filmert, barmi masert..
    De amikor 1-20-50x-s arat elkernek valamiert, ami ugye az afa, a kisker, a nagyker, a tokom se tudja milyen dij, akkor meg annak ellenere, ha megveszed az "alkotast" ugyan ugy megvagnak teged a memoriakartyara kiszabott dolgokkal, a hdd vasarlasa eseten hozzadaott AJ osszegekkel, es lehetne sorolni..
    Tehat ha en azt mondom, egy cd-t le lehetne tolteni xy oldalrol (mint pl az itune-s oldalrol) 250.. de ne adj Isten.. 350 forintert, akkor igen is meg fogom venni, ha en szeretem, hallgatom stb..
    Ugyan ez van jatekkal is.. En nem fogok kiadni olyan valamiert 10-20 ezreket, ami tele van buggal, ami 4 oras "jatekelmenyt" nyujt, amihez fel evente kell 1-2 csucsvga-t venni, mert 1-1 kiadas kozt duplajara emelkedik a gepigeny, holott semmivel sem szebb a grafika es nem indokolja a nagy teljesitmeny novekedest..
    De szerintem itt sok mindenki tudja azt, mire is szeretnek kilyukadni..
    Viszont amivel jatszok, es nem azt a 5-8 orat, amig az ember vegig tolja, azt megveszem eredetiben.
    Sok jatekom van eredeti, de mindben tobb szaz illetve tobb ezer ora van.. Azokert igen is adok ki penzt..

    Ugyan ez azenevel. Kiadnak egy albumot, 16 szambol 12 arra sem jo, hogy oruletbe kergesd magad.. 4 hasznalhato szamert meg nem fogok kiadni 3-5-6ezer forintot.. Igaz nem tudom mennyibe kerul ma egy lemez.
    De annak idejen, mikor itt a dupla cd-k kerultek (supra hits, techno dome vagy mik voltak, bravohits, bsb, dj bobo stb stb) 3-5-8 ezer forintert, kint a nemeteknel megvettem 1,99-3,99euroert. (2002)
    Illetve cd boltban masoltattam lemezt, az is kijott 2-3k-ra, de azt tett ra nekem, amit osszevalogattam.
    Azt mondom az megert annyit. De a mai kiadott albumok nem, plane ugy, hogy azert a szerzo alig kap valamit, mert a sok ingyenelo f...o a zsebet tomi. De nem eleg hogy a 2 zsebe tele, meg a 3-at is tomi kell.

    Es le merem fogadni, neki(k) sincs tobb eredeti lemezuk, jatekok, barmi mas mint nekem, vagy itt barki masnak.

Új hozzászólás Aktív témák